Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JKm.

Licytacja allegro, podbicie oferty 1 sekundę przed końcem.

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś może w temacie, jakim programem/na jakiej stronie jest możliwe zalicytowanie na allegro JEDNĄ sekundę przed końcem aukcji?

Spotkałem się z taką sytuacją (ja sprzedawałem) i nie jestem w stanie uwierzyć, że ktoś miał takie szczęście.

 

Snajper.net minimalnie może ustawić 3 sekundy więc odpada (chyba, że czegoś nie wiem)

Ktoś się pochwali taką wiedzą czy nie ma ochoty? :Up_to_s:

ablqaraw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego programu, jedynie klient miał szczęście, albo jest możliwe, że był hackerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego programu, jedynie klient miał szczęście, albo jest możliwe, że był hackerem.

To jakim cudem snajper.net jest w stanie ustawić podbicie licytacji na 3 sekundy przed końcem aukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego programu, jedynie klient miał szczęście, albo jest możliwe, że był hackerem.

Kolega to o skyptach i automatyce chyba nie słyszał...

 

 

@JKm.

 

Usługa o której piszesz jest płatna, i ma w miarę możliwości gwarantować poprawne działanie. Limit trzech sekund pewnie dlatego, że czasami po prostu żądanie idzie wolniej/serwer allegro muli, i mniej po prostu często mogłoby nie wypalać.

 

No ale jeżeli ktoś zrobi sobie podobny tool do podbijania, to może ustawić dowolny czas. Jeżeli nie ma żadnej captchy na allegro przy licytowaniu czy innych utrudniaczy, to tworzenie takich narzędzi nie jest jakieś trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie mówię, że jest hackerem :) Po prostu nie sprzedaj mu towaru a sprawę wyślij do allegro wtedy będzie miał złą opinię i mogą mu nawet usunąć konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś studenta informatyki, to si napisze skrypt, który będzie podbijał aukcje w dowolnym czasie. Wystarczy tylko znać czas trwania aukcji i to wszystko. Kiedyś serwisy umożliwiające takie "pilnowanie" aukcji były bardzo popularne, ale potem, juzdobre kilka lat temu, nagle się o nich zrobiło cicho i wszyscy pozapominali.

jest możliwe, że był hackerem.

Ta, a ten koleś, co szybciej ode mnie ruszył spod świateł, na pewno jest kierowcą F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usługa o której piszesz jest płatna, i ma w miarę możliwości gwarantować poprawne działanie. Limit trzech sekund pewnie dlatego, że czasami po prostu żądanie idzie wolniej/serwer allegro muli, i mniej po prostu często mogłoby nie wypalać.

A jakaż to usługa?

 

To właśnie mówię, że jest hackerem :) Po prostu nie sprzedaj mu towaru a sprawę wyślij do allegro wtedy będzie miał złą opinię i mogą mu nawet usunąć konto.

Patrz datę zakończenia aukcji.

Towar już dawno sprzedany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dewek18

 

W Twoim mniemaniu każdy programista i student IT jest hakerem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten snajper.net on podbija licytacje przed końcem, nawet pisze: ''Dla wymagających

Snajper internetowy to skuteczny i niezawodny program dla Allegro, eBay Szybkość, stabilność, niezawodność

Szybkie łącze internetowe (0,01s do Allegro.pl), wydajne serwery, unikalne oprogramowanie licytujące.

Przycisk do przeglądarki: IE, Firefox, Opera Szybkie dodawanie strzałów

Jednym kliknięciem, za pomocą klawisza dla Firefoxa, IE, Opery, Mozilli i innych przeglądarek.

Wyszukiwanie strzałów wg. różnych kryteriów: serwis aukcyjny, konto aukcyjne, itd. Filtr strzałów

Ułatwi poruszanie sie w gąszczu zaplanowanych strzałów i wygranych aukcji.''

 

Patrz datę zakończenia aukcji.

Towar już dawno sprzedany.

 

Zgłoś oszustwo na allegro, wtedy klient nie może się odwołać i musi zwrócić towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dewek18

 

Pokaż gdzie jest napisane czarno na białym, że używanie takich narzędzi to oszustwo i/lub łamanie regulaminu allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snajper jest chyba najpopularniejszym tego typu narzędziem, ale w internecie można znaleźć też inne - np. Snip.pl. Możliwe, że one pozwalają na zalicytowanie sekundę przed końcem. A z tymi zwrotami i skargami do Allegro już dajcie spokój. W takiej sytuacji jedynie inni licytujący mogą czuć się pokrzywdzeni, a nie sprzedawca.

 

Tutaj masz też listę kilku snajperów. Nie wiem czy wszystkie nadal działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lamborghini17 to właśnie próbowałem mu uświadomić :)

 

Lub można też napisać skrypt, który będzie podbijał aukcję, ale taki skrypt napisać uwierz mi ciężko.

 

Trzeba poświęcić przynajmniej 8-7 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś oszustwo na allegro, wtedy klient nie może się odwołać i musi zwrócić towar.

Na snajperze jest 3 sek, bo zawsze może wystąpić jakieś opóźnienie (i byśmy nie zalicytowali w ogóle)

 

@Lamborghini17 to właśnie próbowałem mu uświadomić :)

Co ty gościu pijesz do mnie to nie rozumiem.

Sam z tego korzystam i parę razy się udało, więc niezłym hipokrytą musiałbym być by kogoś za to gdzieś zgłaszać :E

Działa w dwie strony, kupisz te parę złotych taniej ale jak sam coś wystawisz to też musisz się z tym liczyć.

 

Snajper jest chyba najpopularniejszym tego typu narzędziem, ale w internecie można znaleźć też inne - np. Snip.pl. Możliwe, że one pozwalają na zalicytowanie sekundę przed końcem. A z tymi zwrotami i skargami do Allegro już dajcie spokój. W takiej sytuacji jedynie inni licytujący mogą czuć się pokrzywdzeni, a nie sprzedawca.

 

Tutaj masz też listę kilku snajperów. Nie wiem czy wszystkie nadal działają.

 

Dzięki wielkie za liste, może znajdę coś "celniejszego" tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że na aplikacji mobilnej allegro jest fajne odliczanie w czasie rzeczywistym. Proste. Na apce w tell wchodzisz w tą aukcję i masz odliczanie ile do końca co do sekundy no i na kompie sobie licytujesz bo wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hakerem lol, to nie jest nielegalne samo allegro udostępnia WebAPI dla programistów gdzie można m.in. podbijać licytacje, składać oferty, czy nawet wysłać spam maili co nie jest możliwe w normalnym allegro. Zresztą wejdzcie sobie w profil i ustawienia konta macie tam klucze webapi do wygenerowania czy klucz do sandboxa. Sniper działa tak samo. Wiec nie piszcie głupot bo samo allegro udostępnia narzędzia do tego, ba nawet widziałem na ich stronie linki do programów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie...że wam się chce...Zawszę piszę do sprzedawcy, gdy interesuje mnie towar, aby konkretnie powiedział mi za ile chce to sprzedać od razu, bo jeśli cena będzie mi odpowiadać, to kupuję od razu - nienawidzę podbijania aukcji na "sekundę przed" przez masę "czających się" - jeśli autor nie chce określić ceny, idę gdzie indziej. Szkoda mi czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak walę w licytacjach, w aplikacji mobilnej allegro widzę co do sekundy koniec aukcji a z komputera licytuję. Na 2s przed końcem wciskam licytuj, zanim poleci oferta przez neostradę to mija moment i akurat na 1-2 sek przed końcem wpada moja oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie...że wam się chce...Zawszę piszę do sprzedawcy, gdy interesuje mnie towar, aby konkretnie powiedział mi za ile chce to sprzedać od razu, bo jeśli cena będzie mi odpowiadać, to kupuję od razu - nienawidzę podbijania aukcji na "sekundę przed" przez masę "czających się" - jeśli autor nie chce określić ceny, idę gdzie indziej. Szkoda mi czasu.

Zdecydowana większość sprzedających BCM liczy, na jakieś kosmiczne ceny, tym bardziej jak TOBIE zależy by kupić teraz, to w takim przypadku sprzedający może dyktować sobie cenę bo widzi że tobie zależy.

Drugi przypadek, kupujesz np. jakiś popularny grat i nie zależy ci na czasie, wtedy możesz sobie czekać na licytację a w międzyczasie obserwować inne aukcje.

Jak zależy ci na czasie to przepłacasz jakiś tam % więcej i tyle, nie rozpatruj tego tylko przez swój pryzmat.

 

Ten telefon co sprzedawałem to mi właśnie "tacy" piszą 24h przed zakończeniem aukcji: "panie daje 200zł szybka wpłata (jest niedziela rano) i kończymy aukcję, pasuje?"

Nikt ci na licytację jak jest to jakiś "typowy" przedmiot nie rzuci DOBREJ ceny dla obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość sprzedających BCM liczy, na jakieś kosmiczne ceny, tym bardziej jak TOBIE zależy by kupić teraz, to w takim przypadku sprzedający może dyktować sobie cenę bo widzi że tobie zależy.

Drugi przypadek, kupujesz np. jakiś popularny grat i nie zależy ci na czasie, wtedy możesz sobie czekać na licytację a w międzyczasie obserwować inne aukcje.

Jak zależy ci na czasie to przepłacasz jakiś tam % więcej i tyle, nie rozpatruj tego tylko przez swój pryzmat.

 

Ten telefon co sprzedawałem to mi właśnie "tacy" piszą 24h przed zakończeniem aukcji: "panie daje 200zł szybka wpłata (jest niedziela rano) i kończymy aukcję, pasuje?"

Nikt ci na licytację jak jest to jakiś "typowy" przedmiot nie rzuci DOBREJ ceny dla obu stron.

 

Nie. Znam wartość danego sprzętu i nie dam więcej niż średnią kwotę za dany sprzęt, a bawiąc się w tego typu licytacje, można jeszcze sporo przepłacić...Dam Ci przykład - mój wzmacniacz, to jest NAD C350. Ten sprzęt, używany, chodzi mniej więcej w kwotach rzędu 800 zł i to często bez pilota, jako "goły". Na OLX kupiłem go...za 500 w stanie idealnym, ze wszystkim. Dalej? Odtwarzacz CD Denona do wzmacniacza. Mój model, w stanie, w którym go kupiłem (to jest z oryginalnym pilotem, fabrycznym opakowaniem z wypełnieniami, instrukcjami obsługi, dokumentami i pierwotnym dowódem zakupu) jest praktycznie nie do kupienia na portalach aukcyjnych...a jeśli są to w cenie 500 zł jedynie z pilotem, dodatkowo przeważnie z zajechanymi laserami, albo w słabym stanie (lakier, obudowa, blachy, front z aluminium)...ja dałem 300 od ręki.

 

Bawisz się w licytowanie licząc na niższą cenę? Większość tak myśli. Dalej - brałem "udział" w licytacji jeszcze jednego playera Denona też pod wzmacniacz. Pytam sprzedającego, ile chce za niego od ręki bo nie mam czasu - 420. Zgodziłem się bo miał go w dobrym stanie, z pilotem, ale nie był to fabryczny komplet, jak ten wyżej. Dzień później pisze do mnie informacje, że "to nie uczciwe względem licytujących bo, że..." i wycofał sie. Sprzęt poszedł za 500 czy 550. On zarobił i rozumiem jego stanowisko...ale zauważ, że sam chciał za niego 420.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"typowy" przedmiot

 

o jest NAD C350. Odtwarzacz CD Denona do wzmacniacza. jeszcze jednego playera Denona też pod wzmacniacz.

 

Nie wmówisz mi, że kupując IPhona jak będzie licytacja to sprzedający (o ile nie zależy mu na szybkiej sprzedaży) połasi się na pierwszą lepszą ofertą jaką mu złożą z prostej przyczyny - nie jest to produkt niszowy i mało popularny w przeciwieństwie do tych co wymieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chodzi o to, że przy licytacji można wpisać dowolną kwotę nawet 1000pln i asystent allegro automatycznie przebije każdą ofertę do danej kwoty. Osobiście zawsze jak znajduje jakiś przedmiot to wpisuję kwotę jaką jestem w stanie zaoferować i tyle. Bo nie chce mi się siedzieć i przelicytowywać. Asystent allegro, przebije wszystkie oferty nawet jeśli miały by być złożone 0.02s przed zakończeniem aukcji, aż do kwoty maksymalnej jaką podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wmówisz mi, że kupując IPhona jak będzie licytacja to sprzedający (o ile nie zależy mu na szybkiej sprzedaży) połasi się na pierwszą lepszą ofertą jaką mu złożą z prostej przyczyny - nie jest to produkt niszowy i mało popularny w przeciwieństwie do tych co wymieniłeś.

Nie rozśmieszaj mnie :E Niszowym dla mnie NIE będzie Iphon bo tego jest od srania. Idź i sprawdź na Allegro dostępność Nadów C350...a sprzedawca, w tym konkretnym przypadku, doczyczącym playera firmy Denon, sam chciał od ręki 420 zł...Wzmacniacze, o których ja mówię, to sprzęty mające od 10 do 30 lat (nasz NAD 3240PE to rocznik 1983, a gra idealnie do dnia dzisiejszego, osiągając kwoty na rynku wtórnym powyżej 650 za stan...fatalny) - sprzęty, które prezentują inny poziom grania i wykonania niż obecne plastik-fantastic, wszystkomające gruchoty, które po 2 latach padną, a których nie da się praktycznie naprawić.

 

Szczerze, to trzeba mieć coś pod czaszką, by podniecać się Iphonami, gdy Samsungi, w tej samej kwocie cenowej, klepią je jak chca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fire, "niszowy" znaczy rzadki, mało popularny, mało dostępny. Sprawdź sobie w jakimś słowniku czy coś. Serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło tam słowa, które zjadłem, zauważ drugą część tej wypowiedzi: "tego jest od srania". Niszowym dla mnie jest C350, bo tego praktycznie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .      
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
    • jakaś nowa technologia. Niszczyciel oledów. https://ithardware.pl/aktualnosci/technologia_qdel_jest_coraz_blizej_moze_zwiastowac_zmierzch_oledow-32722.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...