Skocz do zawartości
Fugeo

Lekki, nieobciążający antywirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :thumbup:

 

Poszukuję programu antywirusowego, który nie będzie obciążał mi komputera, ma dobrą wykrywalność wirusów.

Antywirus może być płatny.

Edytowane przez Fugeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mniej zaawansowanych użytkowników z darmowych to Panda Free Antivirus 2016 KLIK.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Kaspersky Internet Security 2016, Eset NOD32 Antivirus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od lat jadę na windoswoskich essentialach plus antimalware od czasu do czasu i jest dobrze.

Zaletą jest właśnie całkowita lekkość i niewidoczność.

 

edit. Kacper - wiadomo najlepszy, ale NOD wcale nie gorszy. Miałem je kiedyś .

Edytowane przez Lance8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecę NOD 32 Antivirus. Używam go u siebie. Według mnie w porównaniu np. z Avastem czy AVG jest bardzo lekki.

Spróbuj pobrać wersję NOD 32 Antivirus 8. Przez 30 dni jest za darmo, jeżeli będzie Ci odpowiadał, możesz go zakupić.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie uzywam 360 Total Security i uwazam ze jest fajny i zdecydowanie lzejszy niz poprzednio uzywany Avast!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

360 TS z włączonymi wszystkimi silnikami nie nadaje się do słabszych komputerów, ale już tylko z Avirą, a jeszcze lepiej wyłącznie z chmurą, jak najbardziej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360 TS z włączonymi wszystkimi silnikami nie nadaje się do słabszych komputerów. Poza tym zdarza się, że startuje bez włączonej ochrony (dla mnie to niedopuszczalny mankament), generuje dużo FP, a reputacja firmy jest delikatnie mówiąc - wątpliwa.

Ech, a tutaj jednak polecałeś...

http://forum.pclab.pl/topic/1031878-Lekki-antywirus-i-przegl%C4%85darka-na-netbooka-ze-starym-Atomem-i-1-GB-RAM/page__view__findpost__p__13230804

Tak przy okazji trochę offtopując: dalej polecasz IE, Pale moona lub LightFirefoxa na słabego netbooka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten natikeylogerr ( Oxynger KeyShield ) nie startuje z windowsem, win 8.1 64 , ma tez ktos taki problem

Edytowane przez elfuegoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam AVG Antivirus. Według mnie ma bardzo dobrą wykrywalność wirusów i ogólnie jest dobry :D Ale to tylko moja opinia. Radzę wypróbować :D;)

Edytowane przez Kacprelop1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ech, a tutaj jednak polecałeś...

http://forum.pclab.pl/topic/1031878-Lekki-antywirus-i-przegl%C4%85darka-na-netbooka-ze-starym-Atomem-i-1-GB-RAM/page__view__findpost__p__13230804

Tak przy okazji trochę offtopując: dalej polecasz IE, Pale moona lub LightFirefoxa na słabego netbooka?

 

Pisałem prawie rok temu, że na domyślnych ustawieniach 360 TS może być, ale wtedy jest znacznie słabsza ochrona.

Dla mnie najlepszą przeglądarką jest Firefox, oczywiście z odpowiednimi dodatkami, ale jeżeli sprzęt jest bardzo słaby, to przeglądarka systemowa MS będzie najbardziej odpowiednia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem prawie rok temu, że na domyślnych ustawieniach 360 TS może być, ale wtedy jest znacznie słabsza ochrona. Poza tym po dłuższym testowaniu zmieniłem nieco zdanie na temat tego AV.

Dla mnie najlepszą przeglądarką jest Firefox, oczywiście z odpowiednimi dodatkami, ale jeżeli sprzęt jest bardzo słaby, to przeglądarka systemowa MS będzie najbardziej odpowiednia.

 

 

Hej a możesz napisać jakich dodatków używasz do firefoxa? I jakiego antywirusa Ty używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Używam uBlocka Origina z polskimi listami, NoScripta, Tampermonkey, Video Downloader professional, i Google Translatora.

Panda Free Antivirus.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast AdBlocka polecam lżejszego odpowiednika uBlock, oczywiście program posiada też listy z AdBlocka + listy dla "paranoików reklamowych", ale zupełnie nie ma potrzeby ich dodawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli chciałbym użyć Avast Free Antivirus bądź Free Panda Antivirus (oba darmowe),

to którego lepiej użyć?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panda jest skuteczniejsza ale odpowiednio skonfigurowany i stosowany Comodo może być jeszcze skuteczniejszy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od lat jadę na windoswoskich essentialach plus antimalware od czasu do czasu i jest dobrze.

Zaletą jest właśnie całkowita lekkość i niewidoczność.

 

edit. Kacper - wiadomo najlepszy, ale NOD wcale nie gorszy. Miałem je kiedyś .

Wczoraj zainstalowalem jakas przeroke Win7 i Win8.1. Na obydwu odpalilem antyvira Microsoftu: Essiential Win7, i Deffender Win8.1. Co zauwazylem to ze Essiental za kazdym razem blokuje na chwile dostep do pliku ktory chce odpalic, bo musi go sprawdzic. Deffender robi to szybciej, ale szalu nie ma. Wczesniej pare lat siedzialem na darmowym Avascie i w moim odczuciu lepiej bylo niz na sofcie Microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto instalować w ogóle darmowy antywirus?

 

Pół roku pracuje na Windows 10 bez antywirusa, jedynie co miesiac przelece Malwarebyte's Anty Malware i nie mialem żadnego syfu ani zadnego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Warto!

Nawet jeżeli jesteś zaawansowanym i bardzo ostrożnym użytkownikiem, to możesz popełnić błąd, a są zagrożenia wykrywane przez antywirusy, które nie tylko są trudne do usunięcia, ale mogą powodować trwałą utratę danych lub dostępu do nich. Może się to również wiązać z finansowymi stratami.

 

Warto jeszcze wspomóc ochronę innymi narzędziami (Sandbox, autosandbox, HIPS, firewall, programy przeciw keyloggerom i ransomware) jeśli pakiet takowych nie posiada.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto instalować w ogóle darmowy antywirus?

 

Pół roku pracuje na Windows 10 bez antywirusa, jedynie co miesiac przelece Malwarebyte's Anty Malware i nie mialem żadnego syfu ani zadnego problemu :)

Czyli domyslny Defender tez masz wylaczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zainstalowałam u siebie kolejną wersję gdata total. Wcześniej krótko miałam darmowego, niby działał ale ciągle coś mi muliło w firefoxie i ogólnie na kompie. Coś mi się tak zdawało ze to wirus ale antywir nic nie wykrywał. W końcu się wkurzyłam i zainstalowąłam gdatę. Od razu po 5 minutach wykrył 3 pliki z trojanem, wszystko ładnie wyczyścił i jest spokój. Widzę, że poprawiają każdą wersję, mój komp nie jest jakiś mega mocny a nie czuję jakiegoś obciążenia systemu nawet jak włączę skan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj już chłopie spokój z tą GDatą. To dobry AV, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...