Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adi687

Nagłe spadki taktowań procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien bardzo denerwujący problem z procesorem gram se gram wszystko pięknie śmiga a tu nagle z 40 fps robi sie 10 W Crysis 3 a w cs go z 230 spada do 40 . Zaobserwowałem że podczas tego spadku obniża sie taktowanie i mnożnik procesora oraz napięcie. Problem ten występuje od dośc długiego czasu nie pamiętam dokładnie od kiedy przy poprzednim zasilaczu i karcie graficznej było identycznie.

Procesor: AMD Phenom II X4 965

Karta graficzna : gigabyte gtx 770

Płyta główna: M4N68T-M-LE-V2

Zasilacz : Nie pamiętam dokładnie ale jest to be quiet 580W (Niedawno zmieniany ze względu na karte graficzną)

Ram: 8gb ddr3

w BIOSIE CNQ wyłączone

Testy z OCCT

http://speedy.sh/KNhjh/OCCT.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niechłodzona sekcja zasilania się gotuje i wymusza na CPU obniżenie poboru mocy, co wiąże się ze spadkami taktowania. Płyta do wymiany lub oszczędniejszy CPU do włożenia. Ewentualnie, jeśli ma się jakieś pojęcie o elektronice(bo nie mając, można spalić co najmniej płytę i proca), można obkleić MOSFET-y i cewki małymi radiatorkami z użyciem termopadów samoprzylepnych dwustronnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niechłodzona sekcja zasilania się gotuje i wymusza na CPU obniżenie poboru mocy, co wiąże się ze spadkami taktowania. Płyta do wymiany lub oszczędniejszy CPU do włożenia. Ewentualnie, jeśli ma się jakieś pojęcie o elektronice(bo nie mając, można spalić co najmniej płytę i proca), można obkleić MOSFET-y i cewki małymi radiatorkami z użyciem termopadów samoprzylepnych dwustronnych.

Z taką obudową to możliwe? http://www.morele.net/obudowa-aerocool-pgs-vx-9-pro-limited-edition-czarna-288645/

 

I czy dało by sie jakoś wyłączyć to wymuszanie na cpu obniżania poboru mocy i przy okazji taktowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niechłodzona sekcja zasilania się gotuje i wymusza na CPU obniżenie poboru mocy, co wiąże się ze spadkami taktowania. Płyta do wymiany lub oszczędniejszy CPU do włożenia. Ewentualnie, jeśli ma się jakieś pojęcie o elektronice(bo nie mając, można spalić co najmniej płytę i proca), można obkleić MOSFET-y i cewki małymi radiatorkami z użyciem termopadów samoprzylepnych dwustronnych.

Ta płyta obsługuje TDP (Watt):40-140 wiec wątpię że to wina płyty jak proc nie jest podkrecany no ale wszystko jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta obsługuje TDP (Watt):40-140 wiec wątpię że to wina płyty jak proc nie jest podkrecany no ale wszystko jest możliwe.

Podkręcałem ten procesor ale pomyślałem że to nie ma wiekszego sensu bo temp były dość wysokie problem także występował w taki sam sposób, więc już go nie podkręcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jak ta płyta wygląda to się nie dziwię. Pobawił bym się Vcore, na standardowym taktowaniu myślę że sporo by można zejść w dół i to by pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to najzwyklejsze w świecie C&Q?

Spróbuj w systemie ustawić profil wydajności na wysoki i zablokować obniżanie zegara. Na dłuższą metę trochę upierdliwe tak się bawić w przełączanie jak nie potrzeba wysokiej wydajności. Ale sprawdzić można czy w tym problem.

 

Patrząc po wynikach occt, to temperatura bardzo wysoka. Być może włącza się zabezpieczenie przed przegrzaniem procesora. Masz box-a czy jakieś lepsze chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='06 Styczeń 2016 - 13:08' timestamp='1452082129' post='13836626']

A nie jest to najzwyklejsze w świecie C&Q?

Spróbuj w systemie ustawić profil wydajności na wysoki i zablokować obniżanie zegara. Na dłuższą metę trochę upierdliwe tak się bawić w przełączanie jak nie potrzeba wysokiej wydajności. Ale sprawdzić można czy w tym problem.

 

Patrząc po wynikach occt, to temperatura bardzo wysoka. Być może włącza się zabezpieczenie przed przegrzaniem procesora. Masz box-a czy jakieś lepsze chłodzenie?

Nie mam boxowego mam coś większego o wiele ale nie znam nazwy, profil mam cały czas na wysoką wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba ta płyta. Twój przepis na sukces w tym wypadku to zapewnienie chłodzenia tranzystorów sekcji zasilania jakimś porządnym radiatorkiem i zejście jak najniżej przy satysfakcjonującym taktowaniu z vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obniż trochę napięcie na procesorze powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym wentylatorze 2100rpm to jest na maxa bo tyle właśnie mam podczas obciążenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia po prostu radiator nie przylegał to procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
    • https://www.itemfix.com/v?t=hrpf5c
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...