Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel-2910

Pamięci DDR2 nie działają na 800Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, otóż chciałem do swojej starej stacjonarki dorzucić 2x1gb RAM do obecnych Gskill 2x2gb 800Mhz. Kupiłem na allegro używane kingstony HyperX 2x1gb 800Mhz. Po wpięciu do komputera działa wszystko ok, nic się nie zawiesza jest 6gb RAM. Nie zauważyłem tylko, że pamięci mają inne numery, z tego wywnioskowałem, że jedna kość pamięci jest z zestawu KIT (2x1gb)a druga z pojedynczego 1gb, a problem jest z tym, że po sprawdzeniu w biosie pamięci zaczęły pracować na 666Mhz, jedna kość pracuje z tą częstotliwością i zaniża resztę, próbowałem na sztywno ustawić timmingi na 5-5-5-15 ale nic to nie daje druga kość i tak pracuje na 5-5-5-18, wrzucam screena z EVEREST jak to wygląda, czy da się coś z tym zrobić czy po prostu pamięci są pomieszane i nie sparują się ze sobą? Zmieniałem je miejscami i nic to nie daje napięcie ustawione na zalecane 2.0 V. Pamięci zamontowane na płycie foxconn p35a-s. CPU-z podaje, że pamięci pracują w dualu.

post-147542-145209565273_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przetestować same 2x1 czy hulają na te 800 MHz? W istocie mają inne oznaczenie, jednak fakt, że nie są z zestawu nie powinien mieć znaczenia, aby pracowały na tych samych taktach. Wydaje mi się, że "rzekoma" 800etka to poprostu 667 a jeśli tak, to nic z tym nie zrobisz i będzie obniżał resztę ramu do 667. Może to zareklamuj, jeśli kupiłeś jako 2x800. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...