Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ozzi

Acer aspire 5750zg problem po wymianie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem procesor w laptopie Acer aspire 5750zg z http://ark.intel.com/ru/products/55627/Intel-Pentium-Processor-B950-2M-Cache-2_10-GHz na taki: http://ark.intel.com/pl/products/50072/Intel-Core-i5-2540M-Processor-3M-Cache-up-to-3_30-GHz po wymianie procesora niby wszystko działa, ale system się zacina. Tzn dostaje freeza i nic nie da się zrobić tak jakby zatrzymał się całkowicie, nawet kursora myszki nie można przesunąć. Dodam że to dzieje się losowo, w stanie bezczynności czy nawet podczas instalacji nowego systemu. Po 2min lub po nawet 20min losowo. Nie wiem o co chodzi, może jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem film jak rozebrać laptopa: https://www.youtube.com/watch?v=maoRU9NhyJo i tu mi się rzuciło w oczy iż na chipsecie płyty głównej jest także taka blaszka połączona z systemem chłodzenia, u mnie jej nie ma. Czy możliwe aby to był problem ? Czyżby w połączaniu z pentium dual core chipset nie grzał się aż tak bardzo a przy i5 nie wyrabia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWInfo i badasz temperatury. U mnie chipset widnieje pod nazwą PCH i 80 stopni to akceptowalna temperatura. Bateryjka BIOS wyciągana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateryjki nie wyciągałem, bios dałem default po zmianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem film jak rozebrać laptopa: https://www.youtube.com/watch?v=maoRU9NhyJo i tu mi się rzuciło w oczy iż na chipsecie płyty głównej jest także taka blaszka połączona z systemem chłodzenia, u mnie jej nie ma. Czy możliwe aby to był problem ? Czyżby w połączaniu z pentium dual core chipset nie grzał się aż tak bardzo a przy i5 nie wyrabia ?

To jest Twój laptop od nowości? One to mają fabrycznie w każdej wersji procesora. W Acerze rodziny zmienialiśmy B960 na I7-3xxxQM (tak, QM to prawdziwy 4c/8t) i problemów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest laptop kolegi, ja mu tylko procesor zmieniałem. I on kupił go używanego, dlatego różne cuda mogły być z nim robione. Zauważyłem że nie ma żadnego chłodzenia na chipsecie, tak samo na filmiku po drugiej stronie płyty głównej widnieje taka jakby miedziana płytka, jej także nie ma. Na szybko zrobiłem prowizoryczne chłodzenie chipsetu ale jakoś to efektu też nie dało, zastanawiam się nad tą miedzianą płytką z drugiej strony. Co ona właściwie chłodzi ? I zastanawiam się ciągle czemu ten pentium dual core działa bez problemu, może laptop czasem jest gorący ale się nie wiesza a od włożenia tego i5 od razu problemy. Dodam iż ta i5 na pewno jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka? Tam może grafika w nim padać. Dobra rada - laptop na lata to laptop z integrą, a nie z dedykiem.

 

Tam masz chłodzenie czipsetu, chłodzenie grafiki. Heatpajp miedziany oraz aluminowy klocek.

 

Sprawdzałeś dla pewności, jeszcze raz stary procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie był ten heatpipe połączony tak wiatrak->procesor->grafika nic więcej. 2 dni temu zmieniłem na tego i5 i zaczęły się problemy jak wsadzam stary działa bez zarzutu. Dodam że na starym procesorze ten lapek był po kupnie używany rok dla tego wydaje mi się że jest sprawny, tylko z tą i5 nie chce działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ta I5 jest walnięta. Rozumiem, że poprawnie wszystko skręciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już z 5 razy rozbierałem i skręcałem na nowo także musi być dobrze skręcone. I5 dobra, nie wiem dosłownie czary.... Może braki tego chłodzenia w paru miejscach to problem... ale żeby zacinało się nawet podczas instalacji windowsa to dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy jest ten sam model laptopa z I5? Może oficjalnie nie wspiera, stąd macie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...