Skocz do zawartości
Czaki798

Czy procesor pasuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. Mój laptop to samsung ativ book 2 jest słaby i chciałbym zmienić w nim procesor i kartę graficzną tylko nie wiem jaka pasuję do niego

Specyfikacja komputera:

http://www.pcworld.com/product/1272283/samsung-ativ-book-2-np270e5e-notebook.html

z6pieg.jpg

Czy taki procesor i karta graficzna będzie pasować ?

http://allegro.pl/procesor-intel-i5-3340m-sr0xa-max-turbo-3-4-ghz-fv-i5395735692.html

http://allegro.pl/intel-core-i3-2350m-do-samsung-300v-np300v5a-12msc-i5034798721.html

http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-n10p-ge1-1gb-gw-fvat-i5629181285.html

http://allegro.pl/grafika-nvidia-geforce-gt130m-1gb-acer-7738g-fvat-i5069771746.html

Jak takie części nie pasują to wstawcie linki procesora i karty zgodne z moim oprogramowaniem.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomijając fakt, że ten zrzut ekranu nie pokazuje jaki masz procesor, nie - w tym laptopie nie da się wymienić procesora, bo jest na stałe przylutowany do płyty głównej.

Grafiki też nie da się wymienić - jest tylko zintegrowana z procesorem.

Edytowane przez poprostujakub

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak - procesory z dopiskiem U są niskonapięciowe, a te występują tylko w wariantach lutowanych do płyty głównej.

Jedyne co możesz zrobić to dokupić RAMu i wymienić dysk na SSD jeżeli takiego jeszcze nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tych modelach jeśli się nie mylę ssd jest fabrycznie a procesor to amd 1,4GHz. Jak masz 4GB ramu to nie dawaj więcej bo to nic nie zmieni:)>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Hej, niedawno zakupiłem nowego peceta: Ryzen 5 3600,  MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 Gigabyte RX 5700 XT, Adata XPG GAMMIX S11 Pro 1TB PCIe Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3200 MHz Seasonic S12III Bronze 650W i ogólnie od samego początku nie było z jego używaniem idealnie - zdarzały się black screeny na ułamki sekund, w CSie fpsy były bardzo niskie przy niektórych sterach grafiki. Ogólnie dało się to znieść, bo większość czasu działało wszystko w porządku, ale dzisiaj pojawił się nowy problem... Po uruchomieniu kompa dzisiaj rano po parunastu sekundach dostałem freeze na twarz. Restartowałem kompa i było to samo, dopiero chyba za 4. razem nie było żadnego freeze'a przez parę godzin. Co ciekawe wystąpił on dopiero gdy przestałem grać i wszedłem na Chrome'a. Te freezy są tym dziwniejsze, że jeszcze wczoraj w nocy grałem parę godzin w Valoranta i nie było żadnych problemów. Jeśli chodzi o freeze'a to dokładnie zwiesza się obraz, audio leci, ale się zacina, aż dostaję w końcu BSoD typu DPC Watchdog Violation. Żeby nie było, freeze potrafi się pojawić nawet jak jestem na pulpicie (ale jak jestem w oknie logowania, to chyba się nie pojawia). Odinstalowanie sterów od grafiki nie pomogło. Minidump wskazuje na plik rtwlane01.sys, jeśli jest potrzeba to mogę wrzucić całość dumpa na jakiś hosting, bo tutaj jest za duże ograniczenie rozmiaru. Z góry dzięki za wszelką pomoc, przygarnę każdą poradę, pozdrawiam! 
    • Nie dla mnie, ale matka i tak codziennie ładuje telefon, więc te 4000 mAh powinno spokojniewystarczyć, a teoretycznie aparat jest lepszy w wersji Plus a w sumie na tym jej zależy.
    • cześć, robię porządki w szafie i pozbywam się "zbędnego balastu". Jestem z Krakowa, ceny do ustalenia indywidualnie. Zejdę poniżej ceny rynkowej, ale bez przesady. Jak ktoś kupi więcej rzeczy to jakiś rabat/gratis będzie Paczkomat 11zł, paczka 15zł. Odbiór osobisty 0 zł  Podkładka Cougar Speed 2 - stan bdb, trochę "pofalowana" Podkładka Cougar MM350XL - stan bdb Podkładka CoolerMaster Swift-FX Large - stan bdb Podkładka SPC Gear M.Pad Endorphy Cordura Speed M - jak nowa Podkładka Logitech G640 - zużyta, używana ponad rok Podkładka Mionix Alioth L - jak nowa Podkładka Steelseries QCK+ HyperBeast Limited - zużyta, dziura trochę poniżej środka Podkładka Natec Genesis Carbon 500XL - stan dobry Podkładka XTRFY XGP1-XL3 - jak nowa Myszka Logitech G400S - wymienione ślizgacze na mniejsze (od logitecha g pro - corepad) - sprawna, stan dobry+ Myszka Cougar Surpassion - wymienione ślizgacze na mniejsze (jakiś random teflon)  - sprawna, stan dobry+ Myszka Thermaltake Talon Blu - sprawna, stan dobry+ Myszka Gamdias Zeus M1 - lata scroll, sprawna Myszka A4tech X747 avago9500 - ma z 10 lat, stan jak widać na zdjęciu  zepsuty sensor Myszka Motospeed V60 - sprawna, jak nowa Ślizgacze Tiger Gaming - dla Razer Viper - nowe Ślizgacze Tiger Gaming - dla Roccat Kone Pure - nowe Etui dla Xiaomi Mi Note 3 Etui dla Oppo Reno X10 Zoom podkładki w "gorszym" stanie umyję przed wysyłką, tak aby ślizg był poprawny      
    • Fatalnie dla posiadaczy GTX 1060 
    • Od 10 lat chyba a nawet ponad mam lewa górna 8 do usuniecia a raczej jej resztki. Przyznam się że nigdy tego nie zrobiłem bo w niczym mi nie nie przeszkadza nie boli mnie w sumie jak łaziłem do dentysty na przeglądy itd to tylko wspominali ,że 8 do usunięcia i tyle. Sam się zastanawiam teraz czy ja usuwać skoro jej część tam jest ale w niczym mi nie przeszkadza takie coś trzeba usuwać czy może sobie tam po prostu być bez komplikacji...
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...