Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tenisista16

Goodram C100 vs cx100

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzysz po suchych danych, czy robiles test?

Czytałeś test, który Mav wyżej podlinkował? Deklarowany zapis sekwencyjny: 500. Rzeczywisty: 99...Mało? Pomijajac to, zobacz zapis IOPS deklarowany: 39.000. Rzeczywisty: 16.000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRam CX100 tak samo jak Crucial BX200 omijać z daleka, nawet nie pytać dlaczego omijać i tyle.

Taka moja rada i nie tylko moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz po suchych danych, czy robiles test?

po testach, na PClabie. Wybór padł na plextor M6S, dobry wybór? Wg. testów na PCLabie, stoi wyżej niż GoodRam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zł za 128GB? Sam zdecyduj czy lubisz przepłacać. Jest to wydajny dysk ale nie zauważyłbyś różnicy gdybyś miał obok dysk za 220zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po testach, na PClabie. Wybór padł na plextor M6S, dobry wybór? Wg. testów na PCLabie, stoi wyżej niż GoodRam.

 

Przepłacasz ... No chyba że możesz go dostać w cenie c100 120GB. Według ceneo m6s 128 GB to wydatek około 300 zł! Dodajesz 20 zł extra i masz C100 240 GB!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłacasz ... No chyba że możesz go dostać w cenie c100 120GB. Według ceneo m6s 128 GB to wydatek około 300 zł! Dodajesz 20 zł extra i masz C100 240 GB!

Tak, tylko że w kwocie 340-360 dostaje 250GB Cruiciala BX100 i kasuje konkurencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że w kwocie 340-360 dostaje 250GB Cruiciala BX100 i kasuje konkurencję.

 

Tak można brnąć bez końca... ~315 zł za C100 240 GB to całkiem uczciwa cena za 19 nm MLC zamiast 16 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że za niewiele więcej, bo to procent kwoty wyjściowej, ma sprzęt znacznie lepszy i o 10GB większej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raptem niecałe dwa tygodnie, to odkopię: przestroga! nowy CX100 od GoodRAM, raptem 34 godziny życia, padł. przez kilka minut nie mógł się zdecydować, raz przedstawiał się jako CX100, innym razem nazwą kontrolera "hej, jestem Tośka, mam 2MB". po tych kilku minutach całkiem umarł. zwrot, mam nadzieję, że sklep pozwoli zamienić na inny model zamiast dawać nowy identyczny szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

No nie wierzę user z taką wiedzą a kupił takie badziewie.

Też od GoodRam nic więcej nie kupię jedyny pendrive jaki mi padł to właśnie goodram cube i to po kilku miesiącach.

Inne działają 7-8 lat do dzisiaj a ten po kilku miesiącach padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

No nie wierzę user z taką wiedzą a kupił takie badziewie.

Też od GoodRam nic więcej nie kupię jedyny pendrive jaki mi padł to właśnie goodram cube i to po kilku miesiącach.

Inne działają 7-8 lat do dzisiaj a ten po kilku miesiącach padł.

nie ja kupiłem i nie sobie ;) do mnie tylko trafił laptop z prośbą o instalację SSD i systemu. niestety nie miałem okazji wcześniej doradzić co do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie takie komentarze bo sam kupiłeś Kingstona.

 

Kupiłem bo nie miałem wyboru, wiem że rozumienie słów to skomplikowany proces i nie musisz tego pojąć.

Wybór był jasny Kingston albo nic, nie każdy mieszka w dużym mieście gdzie jest sporo sklepów.

Są miejscowości gdzie do najbliższego miasteczka jest ponad 20 km a był okres świąteczny to zakup przez internet odpadał.

Mogli mi sprowadzić na zamówienie ale za 4-5 dni aż nazbierają zamówień aby zminimalizować koszty transportu.

Już pisałem jeśli miałem swobodny wybór to kupiłem Toshibę też możesz krytykować ile chcesz.

Pewnie na dniach będę kupował znowu i na razie prowadzi Transced 370 i Adata sp920 ale tam chyba wywinęli podobny numer jak

wcześniej Kingston bo te z nowym firmware mają znacznie gorsze osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mi się tłumaczysz? To miało na celu tylko pokazanie ci, że są różne powody dlaczego ktoś ma taki, a nie inny dysk, więc pisanie "No nie wierzę user z taką wiedzą a kupił takie badziewie." nie znając szczegółów jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mi się tłumaczysz? To miało na celu tylko pokazanie ci, że są różne powody dlaczego ktoś ma taki, a nie inny dysk, więc pisanie "No nie wierzę user z taką wiedzą a kupił takie badziewie." nie znając szczegółów jest bez sensu.

Wiesz co, ... w 100% się z Tobą zgadzam i dokładnie tak samo było z moim Kingstonem biorę jego albo zostaję na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...