Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

demisen

American Truck Simulator (ETS3) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

ats_viz_mini.jpg

 

Na starcie produkcja zaoferuje graczom tylko jeden stan - Kalifornię. Dwa kolejne, Arizona i Nevada, udostępnione zostaną dopiero z czasem, w formie bezpłatnego DLC. Okazuje się więc, że American Truck Simulator będzie debiutowało trochę niczym w fizycznej wersji early access tudzież sposobem podobnym do nowego Hitmana. Gracze otrzymają tylko część świata w grze, zabraknie w niej także niektórych ważnych elementów, jak np. policji. Dopiero z upływającym czasem tytuł zmieni się w rozbudowany symulator.

 

Kalifornia, Nevada oraz Arizona - te trzy stany otrzymają gracze, którzy nabędą w sklepach American Truck Simulator z podtytułem w postaci Pakiet Startowy: California. Celem twórców będzie dodanie do produkcji wszystkich amerykańskich stanów, ale resztę gracze będą musieli nabywać osobno. Stąd też atrakcyjna cena produkcji, która ustalona została na poziomie 79,90 zł. Warto, byście wiedzieli, że w środku opakowania zabraknie płyty DVD - znajdziecie tam tylko klucz na Steam, skąd pobierzecie potrzebną zawartość. Wśród niej znajdzie się polska oraz śląska wersja językowa.

 

 

 

Uważajcie przy zakupach. W sklepach będzie można znaleźć cyfrowe wersje, które nie będą gwarantowały dostępu do kolejnych dwóch stanów. Warto mieć to na uwadze.

 

Premiera 03/02/2016

Preorder Techland: klik

 

Wymagania minimalne:

 

System operacyjny: Windows 7

Procesor: Dual core CPU 2.4 GHz

Pamięć: 4 GB RAM

Karta graficzna: GeForce GTS 450 (Intel HD 4000)

Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca

Sprzęt rekomendowany:

 

System operacyjny: Windows 7

Procesor: Quad core CPU 3.0 GHz

Pamięć: 6 GB RAM

Karta graficzna: GeForce GTX 760

Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Miałem już jakiś czas temu zamawiać... Jest gdzieś wersja na steam z tymi wszystkimi dodatkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na muve.pl wersję pudełkową (w której i tak jest sam klucz aktywacyjny) i w niej mają być dwa DLC - Nevada i Arizona, natomiast do zakupu samej cyfrowej wersji gry dodają tylko jedno DLC (Nevada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, do czorta, wersja cyfrowa nie ma obu DLC? A co jak mnie nie jarają pudełka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra różni się mocno od ETS2? Czy to tylko ETS w USA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mocno nie, porwali się trochę z motyką na księżyc. Szkoda, że nie będzie całego USA. No chyba, że przez 2 lata nastukają DLC od groma :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na agito, 64zł to nie majątek a gra pewnie wciągnie na sporo godzinek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie film sprzed roku

Tak wiec to ETS2 w USA. :) Mnie tam sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie film sprzed roku

Tak wiec to ETS2 w USA. :) Mnie tam sie podoba.

W gwoli ścisłości ETS2 w Kalifornii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 70 zł w sklepach.

Jak dla mnie kiepski deal skoro gra ma być pocięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 70 zł w sklepach.

Jak dla mnie kiepski deal skoro gra ma być pocięta...

Pocięta ? Na start masz 1 stan, potem 2 w postaci DLC za free pod warunkiem, że kupisz BOX'a. To jest cięcie ? Sory, ale odwzorowanie USA to kilka razy więcej pracy niż odwzorowanie EU. Rozumiem, że EA lepiej tnie gry ? Podstawka 200PLN, DLC po 50 i premium po 150 ? Suma sumarum 450PLN za fpsa od EA ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cięcie. Popatrz jak SCS podchodziło dotychczas do map:

Haulin - kontynentalne USA + południowa Kanada

Long Haul - kontynentalne USA + południowa Kanada + północny Meksyk

Euro Truck Simulator - największe państwa w Europie

German Truck Simulator - Niemcy a z dodatkiem patcha 1.3x także Austria

Euro Truck Simulator 2 - prawie cała kontynentalna Europa + Anglia. Niedawno w DLC dołożyli Skandynawię.

Poza GTS miałeś naprawdę spory obszar do przejechania i to już w podstawce. A w ATS będą nam wydzielali stany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cięcie. Popatrz jak SCS podchodziło dotychczas do map:

Haulin - kontynentalne USA + południowa Kanada

Long Haul - kontynentalne USA + południowa Kanada + północny Meksyk

Euro Truck Simulator - największe państwa w Europie

German Truck Simulator - Niemcy a z dodatkiem patcha 1.3x także Austria

Euro Truck Simulator 2 - prawie cała kontynentalna Europa + Anglia. Niedawno w DLC dołożyli Skandynawię.

Poza GTS miałeś naprawdę spory obszar do przejechania i to już w podstawce. A w ATS będą nam wydzielali stany.

Wine ponoszą cebulaki kupujący każde możliwe DLC do każdej możliwej gry :o skoro inni mogą doić z podstawki+dlc to czemu SCS nie ? Tak sobie pomyśleli, ale nadal nie jest to takie perfidne cięcie jak to robi EA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko porownaj sobie jak wygladaja miasta z ALH lub pierwszego ETSa wzgledem ETS2. Wzgledem podstawki ETS2 nie ma jakiejs duzej roznicy, bo zwykle jest to kilka drog na krzyz i juz masz stolice jakiegos panstwa. W DLC, a zwlaszcza w Skandynawii juz sa calkiem niezle rozbudowane, oczywiscie jak na warunki SCS i widac ten progres jezdzac po mapie.

Krotko mowiac o ile ogolnie nie jestem fanem DLCkow roznej masci to akurat SCS wspieram kupujac je do ETS2, bo na razie nie bawia sie w specjalne wycinanie zawartosci z gry... Ogolnie ich wspieram od ich pierwszej gry z ciezarowkami, czyli Hard Truck: 18 wheels of steel (btw, ktos z Was pamieta te trzy duze mapy? :E ) i czekam w koncu na jakis porzadny multiplayer w ich wykonaniu.

Owszem, z jednej strony mam troche mieszane uczucia, ze na poczatek dostaniemy tylko jeden stan i co jakis czas bedziemy dostawac kolejne, ale z drugiej jesli kazdy z tych stanow bedzie co najmniej tak fajnie rozbudowany jak DLC Skandynawia to nie mam nic przeciwko. Jesli natomiast dostaniemy kilka drog i male miasta, w ktorych znowu bedzie kilka ulic to niestety SCS nadszarpnie moje zaufanie do nich.

Byle do trzeciego i obadamy gierke :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia odnośnie startu jednego stanu. Czy pamiętacie Ring'n'Roll? Tam też był jeden stan, kolejno odblokowywane "hrabstwa", niby całkiem spora ilość dróg i... jedno wielkie G. Tego się obawiam czytając jak ma wyglądać ATS.

 

Wine ponoszą cebulaki kupujący każde możliwe DLC do każdej możliwej gry :o skoro inni mogą doić z podstawki+dlc to czemu SCS nie ? Tak sobie pomyśleli, ale nadal nie jest to takie perfidne cięcie jak to robi EA.

Kupiłem Going East! i czekam na zniżkę Skandynawii. Ale co innego jest doklejanie do całkiem dużej mapy kolejnych miast i dróg a co innego jest zrobienie na starcie "mikroszkopu" i potem sprzedaż kolejnych kawałków układanki, ew. dorzucanie ich w kolejnych patchach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, nie ma co narzekac na DLC badz ogolny wyglad gry, np. w Train Simulator trzeba wydac ponad 3700€ zeby miec wszystkie dodatki :E

 

Mnie akurat ta gierka ominie szerokim lukiem, o ile dobrze gralo mi sie w stare, dobre 18 Wheels Of Steel, tak tutaj wolalbym jakas lekka ewolucje a nie content, ktory przypominal by mi bardziej dobrze zrobiony mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, Rig'n'Roll to byla porazka na calej linii... Ile ja czasu meczylem Hard Trucka 1, 2 i KotR... Mial byc R'n'R, ktorego robili chyba z 10 lat i sie okazal kiszka straszna. O ile mapa sama w sobie jeszcze ujdzie to fizyka gry jak i kompletnie skaszanione dzwieki silnika mnie od niej odrzucaly, ale gralem w to, bo nic ciekawszego procz ETS1 itp. nie bylo... Wyszlo ETS2 i z ciekawosci odpalilem R'n'R w ramach porownania... Oj, bolalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat ta gierka ominie szerokim lukiem, o ile dobrze gralo mi sie w stare, dobre 18 Wheels Of Steel, tak tutaj wolalbym jakas lekka ewolucje a nie content, ktory przypominal by mi bardziej dobrze zrobiony mod.

Od czasów serii 18WoS gry SCS znacznie zyskały, w szczególności ETS2. W 18WoS miałeś silniki, skrzynie biegów i hamulce, które miały własne charakterystyki, reszta to upiększacze. w ETS2, w szczególności w patchu 1.22 masz znacznie lepszą fizykę jazdy, poza hamulcami (może kiedyś dodadzą je jako opcje zakupowe) masz możliwość skonfigurowania ciągnika tak jak chcesz - silnik, skrzynie, opony. Możesz znacząco zmienić wygląd, zwiększyć wytrzymałość dodając orurowanie, zrobić choinkę wrzucając masę świateł itd... Także firmy nie mają stałych ładunków jak w przypadku ALH lecz oferta przewozowa jest dynamiczna. Jedynie co się nie zmieniło to wielkość miast (nie mam Skandynawii więc nie wiem jak to w przypadku tego DLC wygląda) tu nadal jest kilka ulic na krzyż w każdej miejscowości.

ETS2 ma dostać patrole policji, tak jak to było w czasach 18WoS, tego brakuje mi najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo już jaka ma być skala?

Przecież przejechanie z jednego krańca stanu na drugi może zająć tyle samo czy więcej niż przejechanie wzdłuż Europy.

Sama trasa też może być bardziej urozmaicona i nie być totalnie sztucznie wydłużona.

Wszystko zależy od skali i konstrukcji mapy, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazali jaka będzie skala ale chodzą pogłoski, że będzie mniejsza niż w ETS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pytanie co to znaczy "mniejsza".

Po drugie, nie chcę bronić dzielenia na części i stawiania za ścianą dodatkowych opłat ale jeżeli mapa będzie odpowiednio bardziej zróżnicowana i szczegółowa to trochę mnie taka praktyka przestaje dziwić.

 

Nie pozostaje nic innego jak poczekać na premierę i zobaczyć jak to się realnie prezentuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ats_blog.jpg

American Truck Simulator w dniu premiery miał umożliwić graczom jazdę wyłącznie po drogach stanu Kalifornia.

Dzisiaj SCS Software na swoim blogu informuje, że 3 lutego każdy będzie mógł wzbogacić podstawową wersję gry o tereny stanu Nevada.

Nowe lokacje będzie można uzyskać przez darmową aktualizację gry.

 

ats_cities_map_volume.jpg

 

 

Kolejną dobrą nowinką są wciąż trwające prace nad dodatkiem mapowym ze stanem Arizona, który swoją premierę będzie miał nieco później niż podstawowa wersja gry.

Co najważniejsze, będzie on bezpłatny nie tylko dla posiadaczy pudełkowej wersji gry, jak początkowo zakładano, lecz również dla właścicieli wersji cyfrowych.

 

Warto dodać, że czeskie studio, obok bazowych wersji gry, zamierza przygotować dla niektórych detalicznych wydawców bogatszą (i droższą) Edycję Kolekcjonerską.

Będzie ona zawierała kilka ciekawych dodatków, dzięki czemu może być idealnym prezentem.

 

Sugerowana cena gry to około $20/€20, choć należy się spodziewać, że w zależności od waluty i innych okoliczności może się ona nieco różnić.

 

ats_cities_map_volume.jpg

 

 

Na koniec SCS Software informuje, że nie zamierza kończyć prac na dodatku Arizona, a odwzorowanie całego kontynentu może trwać nawet kilka lat.

Mozemy spodziewać się wielu udogodnień w kolejnych darmowych aktualizacjach oraz zazwyczaj płatnych DLC. To, jak długo American Truck Simulator będzie wspierany przez ekipę SCS zależy tylko od graczy, a przede wszystkim od naszych portfeli, jak to określają na swoim blogu Twórcy gry.Dodam wymagania jak widać ATS bedzie działać tylko na 64bitach.

 

MINIMALNE:

System operacyjny: Windows 7 64-bit

Procesor: Dual core CPU 2.4 GHz

Pamięć: 4 GB RAM

Karta graficzna: GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000)

Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

ZALECANE:

System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-bit

Procesor: Quad core CPU 3.0 GHz

Pamięć: 6 GB RAM [/font]

Karta graficzna: GeForce GTX 760-class (2 GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapa z R'n'R hehe :E Kwestia skali, w sumie w R'n'R byla dosc spora, w skali chyba 1:10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...