Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Barn

Jeansy lepszych marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy jeansy takich marek jak Lee, Wrangler czy też Levis wytrzymują zdecydowanie dłużej od takich kupowanych w sieciówkach w galeriach handlowych?

Zazwyczaj kupuje jeansy w galeriach handlowych w kwocie do 130 zł. Wyżej wymienione marki to średnia kwota w granicach 230 zł. Czy niszczą się one wolniej czy też dopłacamy za samą markę? Niewątpliwe markowe jeansy prezentują się ładniej ale jak z jakością? Czy ktoś ma jakieś porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz duże dupsko, to każde dżiny ci się rozwalą prędzej czy później. Marka nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Testowałem kiedyś dżinsy z różnych przedziałów cenowych i wszystkie wytrzymywały podobnie, a czasem nawet te tańsze okazywały się lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od materiału - najprościej brać "na grubość" - bo przecierają się głównie na dupie, rzadko na kolanach (chyba, że ktoś ma pracę klęczącą if you know what I mean :E)

to co u nas uchodzi za markowe w USA normalnie można kupić w sklepach z ciuchami w normalnych cenach a nie 3-5 razy drożej jak w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę głównie w 501, raczej z przyzwyczajenia, i często szukam okazji w Sieci. Nowe da się często kupić za kilkadziesiąt złotych (oryginalne).

 

U mnie dziury pojawiają się najczęściej, i w zasadzie jedynie w kroku (tuż obok łączenia czterech kawałków materiału) oraz na samym dole przy nogawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowe nie zawsze są super trwałe. Często jednak wyglądają lepiej od tanich jeansów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od materiału - najprościej brać "na grubość" - bo przecierają się głównie na dupie, rzadko na kolanach (chyba, że ktoś ma pracę klęczącą if you know what I mean :E)

to co u nas uchodzi za markowe w USA normalnie można kupić w sklepach z ciuchami w normalnych cenach a nie 3-5 razy drożej jak w PL

 

Dokladnie, ja klasyczne wygodne kroje Levis i Wrangler kupuje za $20-30 jako spodnie do prac ogrodowych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w Vertus. Mam jeszcze spodnie sprzed kilku lat, ostro noszone, i tylko nogawki na dole są trochę przedarte.

Poza tym firma zleca szycie m.in. rodzicom mojego kumpla a wiem że oni solidnie robią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję Lee bo mają spodnie ze stretchem, lekko się rozciągają, dzięki czemu są megawygodne i nie cisną w udach, jak to dzisiejsze spodnie mają w zwyczaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jensach warto zwracać uwagę czy są z grubego materiału i czy mają podwójne szycie na szwach.

nie lubię spodni z przetarciami, niestety trudno obecnie takie kupić.

Nie patrze na markę ale na to czy wygodnie na mnie leżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lee i Levis to zwykłe jeansy, sam chodzę jedynie w 511, zawsze kupuje je albo w outletach lub na wyprzedażach. Najczęściej kupuję je za 160-200zł. Lubie ich krój, noszę je przez długie lata. Może to jest spowodowane tym, że mam 5-6 szt., więc tak szybko się nie przecierają. Dla mnie markowe, drogie jeansy to raczej te powyżej 600zł np.RL, Boss, Armani czy "Forsacze" za 2k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaci się dużo za znaną markę, jednak wytrzymałość tanich i drogich jest taka sama. Nie polecam jednak kupować nic w superpromocjach w cenach typu 19 zł, bo takie jeansy farbują bieliznę, skórę i ubrania w pralce oraz szybko tracą kolor.

 

Ostatnie jeansy (2 identyczne pary) kupowałam w CCC jakieś 5 lat temu, w cenie coś powyżej 50 zł, i nadal są w idealnym stanie i nie straciły kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dopłacam i chodzę ok.5 lat ale mam 5 par jeansów i chodzę na zmianę

Wszystkie a nawet te starsze ponad 3 letnie są w bdb. stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz duże dupsko, to każde dżiny ci się rozwalą prędzej czy później. Marka nie ma znaczenia.

 

Oj tutaj się nie zgodzę.

Dobrej jakości spodnie mogą wytrzymać nawet "duże dupsko" ;)

Wiadomo jednak, że wszystko z czasem się zużywa, a w przypadku ubrań dodatkowo wychodzi z mody.

Nie warto zatem trzymać spodni po kilka lat. Bo nie wiem jak wy, ale ja nie wyobrażam sobie dziś by Panowie chodzili w dzwonach co było widoczne jeszcze kilka lat temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tutaj się nie zgodzę.

Dobrej jakości spodnie mogą wytrzymać nawet "duże dupsko" ;)

Wiadomo jednak, że wszystko z czasem się zużywa, a w przypadku ubrań dodatkowo wychodzi z mody.

Nie warto zatem trzymać spodni po kilka lat. Bo nie wiem jak wy, ale ja nie wyobrażam sobie dziś by Panowie chodzili w dzwonach co było widoczne jeszcze kilka lat temu :)

W dzisiejszych czasach chodzą w rurkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem w Reservdzie i w pewnym momencie zauważyłem że chodzę z dwiema symetrycznymi dziurami na jajach :E

 

Wrangler/Lee/Levis nigdy by to sie nie zdarzyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jednak, że wszystko z czasem się zużywa, a w przypadku ubrań dodatkowo wychodzi z mody.

 

Proste jeansy nie wyjdą z mody tak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wranlerach i lee po roku użytkowania nie widzę jasnych przetarć na tyłku. Mam tylko 3 pary spodni, w których chodzę na zmianę.

Po pierwszych 2-3 praniach odrobinę wyjaśniały na całej powierzchni (lubię ciemne) i od tego momentu bez zmian.

 

Jak kupowałem np. w diverse to po 2 miesiącach tyłek był jasny. Podobnie z big star.

 

No i wrangler i lee robią jeszcze proste, ciemne jeansy, które są praktycznie niedostępne w innych firmach. Wszędzie jakieś powycierane jakbym w lumpeksie kupował.

Nie ogarniam tej mody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem spodnie w galerii za 150 zł to podarły się po roku, a w jeansach ze szmateksu za 10 zł chodzę już trzeci rok. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ciuchbuda to nie znaczy, że towar najgorszej jakości :) Jest wręcz przeciwnie. Oprócz towarów dostarczanych z pojemników na ubrania przy śmietnikach są też dobre marki sprowadzane zza granicy. Nie przypadkiem chodzą tam się ubierać politycy, adwokaci czy lekarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od materiału i wykonania, więc polecam naukę obu rzeczy oceniać empirycznie w sklepie. Podobnie jest z innymi tekstyliami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem w Reservdzie i w pewnym momencie zauważyłem że chodzę z dwiema symetrycznymi dziurami na jajach :E

 

Wrangler/Lee/Levis nigdy by to sie nie zdarzyło

Bzdury. Kupowałem to kiedyś i wytrzymałość taka sama jak spodni za 30 zł.

 

Płaci się dużo za znaną markę, jednak wytrzymałość tanich i drogich jest taka sama. Nie polecam jednak kupować nic w superpromocjach w cenach typu 19 zł, bo takie jeansy farbują bieliznę, skórę i ubrania w pralce oraz szybko tracą kolor.

Tu też bzdury. Z nóg może i fakt, leciała mi taka bardzo jasnoniebieska woda pod prysznicem po całym dniu w takich spodniach (ale to samo miałem też i przy markowych dżinsach za znacznie większe kwoty), ale tylko przy cieplejszych dniach jak np trochę mi się nogi spocą. Bielizny nigdy mi nie zafarbowały. Dżinsy takie piorę z innymi, ciemnymi rzeczami i też nie ma na nich żadnego śladu. A, że kolor może i faktycznie trochę szybciej czasem się spierze, to akurat mi to nie przeszkadza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Jak mi jakiś model i kolor przypasuje to kupuję kilka par :E

 

Poprzednio miałem chyba z 7 par z S.Oliviera, teraz katuję Wranglery i jakieś Diesle. Dupa do małych nie należy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Kupowałem to kiedyś i wytrzymałość taka sama jak spodni za 30 zł.

 

 

Tu też bzdury. Z nóg może i fakt, leciała mi taka bardzo jasnoniebieska woda pod prysznicem po całym dniu w takich spodniach (ale to samo miałem też i przy markowych dżinsach za znacznie większe kwoty), ale tylko przy cieplejszych dniach jak np trochę mi się nogi spocą. Bielizny nigdy mi nie zafarbowały. Dżinsy takie piorę z innymi, ciemnymi rzeczami i też nie ma na nich żadnego śladu. A, że kolor może i faktycznie trochę szybciej czasem się spierze, to akurat mi to nie przeszkadza. ;)

 

 

To może jakieś podróby kupowałeś skoro tak ci się niszczyły i farbowały skórę?

 

W moich nie ma tego problemu. Markowe wytrzymują zdecydowanie dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...