Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stark2991

Mój pendrive działa tylko na jednym urządzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Dziwny problem mnie dotknął. Pacjent to Patriot XporterXT 16GB. Tak to wygląda że mój domowy PC go wykrywa, niezależnie od systemu (Win 7, Win 10) a dzie indziej już różnie. Próbowałem wydrukować coś na uczelni - na dwóch komputerach został wykryty ale próba otworzenia skutkowała komunikatem o potrzebie sformatowania. Patrzę w domu - działa a pliki można otworzyć.

Dzisiaj wrzuciłem muzykę w celu przetestowania radia na USB - nie wykryty, inny dysk wykryło radio. Próbowałem też do tunera gdzie wcześniej działał - nie działa. Ku mojemi zdziwieniu telewizor odtwarza normalnie.

 

Coś czuję że ma to związek z tym że niedawno ten pendrive był używany do instalacji systemu. Był na nim utworzony bootowalny obraz za pomocą programu Rufus. Czasem może mieć znaczenie - przy formatowaniu ustawiłem mu etykietę "Patriot".

 

Na razie nie mam go gdzie sprawdzić oprócz tego co napisałem. Wezmę go do pracy i popróbuję a tymczasem zwracam się z pytaniem do was co może być przyczyną i jak go naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy pendrive jest podłączony, pokaż zdjęcie z okna Zarządzania dyskami. Start -> prawym na Komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Dziwna sprawa. Jeśli nie ma żadnej zależności między tym, gdzie chce się pokazywać, a gdzie nie... albo przecież już nawet tak dziwne zachowanie może sugerować bliżej nieokreśloną wadę lub awarię pendive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat już ma, mam na nim taką smyczkę zawieszoną przez co lekko się skrzywił ale cały czas działa dobrze. Dioda miga na każdym urządzeniu, jest wykrywany tylko nie może na nim znaleźć zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na nim ustawione partycje, czy jest to jako całość? I jaki system plików?

Jakiś czas temu windows 7 i xp nie wykrywały mojego pendrive'a kiedy był sformatowany na ntfs.

Nie ważne, nie spojrzałem wcześniej na zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...