Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mmassnaff

Procesor pod komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Elo.Mam zamiar kupić nowy procesor pod komputer,tylko nie mam pojęci który byłby najlepszy.Jakby ktoś byłby miły i polecił procesor do 900 zł.Najbardziej by mnie interesował z i5.

Tu jest sprzęt.

 

NIVIDIA GeForce GTX 750 TI

 

12 GB

 

Intel Core i3 3220

 

MSI H61M-P20(G3)(MS-7788)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)

No to tak... Do 900 bez wymiany płyty głównej można wsadzić i7-2600, który obecnie na allegro kosztuje ~700zł Link do Allegro będzie on znacznie wydajniejszy od twojego aktualnego i3 Link do porównania (patrz na benchmarki).

Jakbyś chciał wymieniać płytę główną + cpu na nowe (na np i5 4460), to nie ma szans ponieważ aktualnie ten procesor kosztuje 859zł, a trzeba jeszcze kupić płytę...

Nowy cpu moim zdaniem odpada...

Porównanie i5 4460 z i7 2600

Posiadając 900zł ja osobiście zakupiłbym i7 3770, który jest już wykonany w technologi 22nm i dałby porządnego kopa ;)

Porównanie i7 2600 i i7 3770

Lecz trzeba wziąć pod uwagę ceny i7 2600 i i7 3770, które mają sporą różnice... Aktualnie najtańszy i7 2600 kosztuje 670zł, a i7 3770 839zł :v

Jest to moja propozycja i jak najbardziej nie musicie się z nią zgadzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej po prostu kup i5 2300/2400 i lepszą grafe, nie rozumiem po co ci ten i7 3770... Zasilacz jaki masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 3770 12GB ramu do tego jeszcze chłodzenie za 140 zyla i GTX 750Ti, zestaw po byku :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak użytkownik wyżej zapytał. Jaki posiadasz zasilacz? Bo jeżeli jest to jakiś noname/mustang/akyga czy jakiś inny szit to wymieniłbym go w pierwszej kolejności ;)

Zaproponowałem i7 ze względu na to iż nie będzie konieczności wymiany przez kilka lat :) A jak mmassnaff ma piniążki to dlaczego nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak użytkownik wyżej zapytał. Jaki posiadasz zasilacz? Bo jeżeli jest to jakiś noname/mustang/akyga czy jakiś inny szit to wymieniłbym go w pierwszej kolejności ;)

Zaproponowałem i7 ze względu na to iż nie będzie konieczności wymiany przez kilka lat :) A jak mmassnaff ma piniążki to dlaczego nie? :P

W grach tak czy siak lepiej sprawdził by się 2500k po OC, a co z tego, że nie będzie musiał wymieniać jednej części skoro ogólnie komputer będzie słabszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm autor tematu nie napisał, do czego wykorzystuje komputer :/ Nie wiemy też czy autor umiałby podkręcić i5 2500k (patrząc po tym że założył ten temat nie spodziewałbym się, chyba że się myle). Różnica wydajności w grach między i5 2500k a i7 3770 (sugerując się wykresem Link ) Nawet po OC nie będzie jakaś specjalnie duża... no chyba że te 2fps stanowią dla nas jakąś wielką różnicę. Aaa i kupując i5 trzeba liczyć się z wymianą płyty + chłodzenia... No cóż... Ja ze swojej strony podałem propozycję :) Pozdrawiam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i5 2400/2500/3470 (300-400zł) p67 podstawowa ok 170zł (podbicie mnożnika i bclk), resztę dołożyć do gtx 960, obecną płytę, procesor i kartę sprzedać.

 

Druga opcja bez tego lekkiego oc i5 2400/2500/3470/3570 itp i tez gtx 960.

 

 

i7 3770 + gtx 750ti jakoś średnio mi się widzi jeśli chodzi o wydajność w grach, mocny proc ze średnią grafiką.

 

Postawowe pytania.

 

1. Rozdzielczość monitora?

2. Do czego używany komputer.

 

Będzie dużo łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...