Skocz do zawartości
Gość Push-up3k

OFF naukowy, technologiczny, techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.02.2021 o 16:50, jagular napisał:

Co to znaczy "symulacja Drogi Mlecznej"? Ot kolejna "infografika" z pierdonumerkami :P

Tutaj jest o tym więcej, między innymi chodzi o symulacje tak dokładną że będzie można zobaczyć powstawanie i śmierć każdej osobnej gwiazdy w naszej Galaktyce, a ich jest 100mld. :)

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/superkomputer-frontier-symulacja-ewolucji-galaktyk.html

 

No inny temat SpaceX i Elon mają konurecje w postaci Bezosa, odchodzi od Amaozona i rozpoczyna swój własny program kosmiczny. :E

https://www.geekweek.pl/news/2021-02-04/szef-amazonu-ustepuje-skupi-sie-na-podboju-kosmosu-bezos-i-musk-powalcza-o-ksiezyc-i-marsa/?fbclid=IwAR0wGnIz0j9yN9MhPyCgnUyEVJ1NGYP1069HidLJirolwtpMBVY9_oFwImw

Jeszcze jedna wiadomość, Chiński łazik Tianwen-1 wyląduje na na Marsie 10 lutego, i wysłał zdjęcia planety, dzieje się. :D

https://www.geekweek.pl/news/2021-02-06/pierwszy-chinski-lazik-wyslal-zdjecie-marsa-i-przygotowuje-sie-do-ladowania-na-powierzchni/

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Po cichu liczę na konkurencję na miarę USA kontra ZSRR. W każdym razie, może coś z tego będzie ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Radar28 napisał:

Po cichu liczę na konkurencję na miarę USA kontra ZSRR. W każdym razie, może coś z tego będzie ciekawego.

Ja także. Ktoś będzie kupował NeuraLink do grania w gry VR w przyszłości z forum? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Stjepan666 napisał:

Ja także. Ktoś będzie kupował NeuraLink do grania w gry VR w przyszłości z forum? :E

Na razie się nie zastanawiam nad tak daleką przyszłością. Tak ogólnie to na pewno byłoby ciekawie spróbować zarówno VR jak i sterowania komputerem poprzez myśli (najlepiej bez żadnych implantów), ale póki co, to są to luźne rozważania na zasadzie "a gdyby tutaj było nagle przedszkole w przyszłości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 17:03, Stjepan666 napisał:

melodysheep jak zwykle w formie ?

Zdecydowanie tak. Robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Radar28 napisał:

Zdecydowanie tak. Robi wrażenie.

Jestem wielkim fanem tego kanału, profesjonalna robota, którą aż chce się oglądać i słuchać. Polscy jutuberzy zajmujący się nauką mogą sobie pomarzyć tylko o takiej jakości. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 16.02.2021 o 16:46, Áltair napisał:

Steampunkowy motor.

 

Sprawność układu taka sobie będzie, ale dla frajdy, jeśli jest czas i kasa, to dlaczego nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzyyss napisał:

Sprawność układu taka sobie będzie, ale dla frajdy, jeśli jest czas i kasa, to dlaczego nie ;)

Bajer jest na pewno, ale tak sobie myślę, że jak tyle pary tam uchodzi, to czy kierowcy nie robi się trochę za ciepło. Wątpię, żeby było gdzie tą parę schłodzić porządnie a nawet jeśli, to mokre ubrania murowane po każdej jeździe.

Dla frajdy różne rzeczy ludzie montują własnym sumptem. Na przykład czajnik ogrzewany silnikiem odrzutowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na marsie już jest tłoczno, jest tam sonda Emiratów Arabskich i Chińska. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Sprawność układu taka sobie będzie, ale dla frajdy, jeśli jest czas i kasa, to dlaczego nie ;)

O ile kocioł nie wybuchnie ;)

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem, czy on tam się specjalnie ta parą przejmuje. Do jazdy to się pewnie nijak nie nadaje, tylko jakaś pokazówka pod filmiki. Za wysokiego ciśnienia (temperatury w kotle) miał nie będzie, bo gdyby jakieś nieszczelnosci wyszły, to "jajka na parze" przestałyby być przenośnią :D A jak temperatury/ciśnienia nie ma, to i sprawność/moc bidna, więc jazda marna. O ile widzę, to przyjmuje aerodynamiczną pozycję, by 40km/h przekroczyć.

Ale w takich pasjonatach kilka rzeczy mi się podoba - zdrowa pasja i nie najgorszy poziom fizyki.

3 godziny temu, Áltair napisał:

O ile kocioł nie wybuchnie

No właśnie dlatego pewnie na stosunkowo niskich ciśnieniach jedzie, wtedy bezpieczniej, ale frajdy mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Flik napisał:

Czy ktoś z Was kojarzy hasło przełęcz Diatłowa?

Po ok 60 latach ponoć znaleziono rozwiązanie zagadki. Chyba wpis pasuje do tego topicu.

https://podroze.onet.pl/ciekawe/smierc-na-przeleczy-diatlowa-naukowcy-znalezli-rozwiazanie/0gd9n5w

Kojarzę oglądałem jakiś rok może dwa  temu na youtube film i była w nim mowa właśnie o tym, że najprawdopodobniej zasypał ich śnieg jak spali w swoich namiotach. 

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno o przełęczy Diatłowa czytałem. Zagadka została rozwiązana już wiele lat temu ale wielbicie sensacyjnych opowieści co i rusz rozgrzebują temat od nowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mroczny Nelu napisał:

Już dawno o przełęczy Diatłowa czytałem. Zagadka została rozwiązana już wiele lat temu ale wielbicie sensacyjnych opowieści co i rusz rozgrzebują temat od nowa. 

Tym razem nie tyle wielbiciele sensacji, co naukowcy rozpracowali nowy typ lawiny śnieżnej i w sposób ilościowy opisali całe zdarzenie. Ma to znaczenie o tyle, że nowa teoria w pełni pasuje do wszystkich danych i jest poparta konkretnymi symulacjami. Artykuł można poczytać tutaj, jak ktoś chce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przełęcz Diatłowa już od dawna opisana. Tylko media co jakiś czas robią sensację, jakoby coś odkryto. Klikalność i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pierwszy na forum kupuje NeuraLink i staje się NetRunnerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...