Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klik

ssd 120GB

Rekomendowane odpowiedzi

Adata SP550:

Prędkość odczytu 560 MB/s

Prędkość zapisu 410 MB/s

 

Adata 920:

Prędkość odczytu 270 MB/s

Prędkość zapisu 130 MB/s

 

To jak traktować te informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata SP550:

Prędkość odczytu 560 MB/s

Prędkość zapisu 410 MB/s

 

Adata 920:

Prędkość odczytu 270 MB/s

Prędkość zapisu 130 MB/s

 

To jak traktować te informacje?

Czytać testy a nie kit wciskany przez producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata 920

 

Adata 550

 

Poczytaj trochę o TLC vs MLC i kontrolerach na SSD a nie przytaczasz teoretyczne transfery.

Adata Sp920 jest zdecydowanie lepszym dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem Adata Sp920 128GB, tylko mam płytę sata2 jeśli będziesz chciał poznać wydajność prędkość zapisu odczytu realna to mogę tu napisać. Podaj programy jakich użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS SSD Benchmark i system instaluj na AHCI a nie IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od "nowej" adaty SP920 z FW 1.08 trzymałbym się z dala...

post-548943-145495285451_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od "nowej" adaty SP920 z FW 1.08 trzymałbym się z dala...

 

To w takim razie co warto kupić w 120GB? Nic tańszego niż Crucial BX100 (249zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to tylko cyferki.

W każdym kompie będzie to działać inaczej

A i tak będzie super przyspieszenie w porównaniu do dysku hdd nie wspomnę o ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co warto kupić w 120GB? Nic tańszego niż Crucial BX100 (249zł)?

 

Mój link

 

Pomyśl o tym nieco tańszy i ma 128GB a nie 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to tylko cyferki.

W każdym kompie będzie to działać inaczej

A i tak będzie super przyspieszenie w porównaniu do dysku hdd nie wspomnę o ciszy.

 

Cyferki nie biorą się z niczego.

Wiadomo, że przesiadka na jakikolwiek SSD będzie oznaczała istotny wzrost prędkości ale to nie znaczy, że należy brać cokolwiek. Zwłaszcza, jeśli producent potajemnie obniża parametry swoich dysków bez poinformowania konsumenta...

Rozważyłbym jeszcze Transcend SSD370 - ok 210 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotna kwestia - dysk będzie pracował na SATA II

 

więc:

ADATA SP920

Transcend SSD370

Plextor M6V, ale w zasadzie za 20zł wiecej już jest Crucial BX100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat:

 

Samsung s650 Business : http://www.x-kom.pl/p/247694-dysk-ssd-samsung-120gb-25-sata-ssd-seria-650-for-business.html

 

Sandisk Plus: http://www.x-kom.pl/p/226782-dysk-ssd-sandisk-120gb-25-sata-ssd-plus.html

 

czy Crucial BX100: http://www.x-kom.pl/p/223284-dysk-ssd-crucial-120gb-25-sata-ssd-bx100-7mm.html

 

 

wole dopłacić niż po kilku dniach wymieniać na nowy i wszystko instalować od nowa

co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla brata kupilem wlasnie San diska, zobaczymy. Na razie wydaje sie ok. A tak ogolnie, kupilbym plextora, uzywam od 2-3 lat, drugi brat to samo, zadowolony z nich jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brower

 

Sam robiłeś benchmark? Jaka płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam. Płyta Asrock Z170M Pro4s, dysk praktycznie pusty - tylko system.

Na opakowaniu naklejka z informacją o maksymalnej prędkości zapisu 160 mb/s.

Co ciekawe temat poruszany jest jedynie na rosyjskojęzycznych forach. Czyżby ADATA wypuściła gorszą serię tylko na Europę wschodnią?

Do wyjaśnienia radzę trzymać się z daleka i nie sugerować testami tych dysków bo jak widać różnica pomiędzy "starym" 920 z firmware MUxx, a "nowym" z 1.08 jest bardzo wyraźna. Ja niestety dałem się złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam. Płyta Asrock Z170M Pro4s, dysk praktycznie pusty - tylko system.

Na opakowaniu naklejka z informacją o maksymalnej prędkości zapisu 160 mb/s.

Co ciekawe temat poruszany jest jedynie na rosyjskojęzycznych forach. Czyżby ADATA wypuściła gorszą serię tylko na Europę wschodnią?

Do wyjaśnienia radzę trzymać się z daleka i nie sugerować testami tych dysków bo jak widać różnica pomiędzy "starym" 920 z firmware MUxx, a "nowym" z 1.08 jest bardzo wyraźna. Ja niestety dałem się złapać.

Tak z ciekawości: w jakim sklepie kupiłeś?

Ten wałek adaty dotyczy tylko 128? czy większe też to mają?

Ja akurat trafiłem MU01 - transfery mam wysokie - i chciałem drugi taki dokupić do raida 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w Euro w styczniu. Nie wiem jak jest z pozostałymi pojemnościami.

Serie z Fw. MU są w porządku. Tylko czy w dalszym ciągu da się je kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...