Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jestem dobrej myśli, chłopaki znają się w końcu na rzeczy.

Dzięki chłopie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak się nieśmiało spytam, kto teraz będzie szefem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu
' date='21 Luty 2016 - 17:34' timestamp='1456072498' post='13918883']

To tak się nieśmiało spytam, kto teraz będzie szefem?

Prezes :lol2:

 

Brawo za uchwycenie sedna tematu, ja mam tendencje do lania wody :) konstruktywna krytyka, to podstawa. Dzięki niej była konkretna informację o zapotrzebowaniu i można było się zastanowić jak dane rozszerzenie wdrożyć bez dużego wpływu na "moce przerobowe", bo nie tajemnicą jest, że gruntowne testy wymagają dużo poświęconego czasu, co nie koniecznie przekłada się na liczbę wyświetleń. Dlatego trzeba iść na kompromisy, aby artykuł był w miarę dostępny dla każdego, nawet dla laika.

Owszem biorąc pod uwagę dostępne zasoby, maszyna redakcyjna działała optymalnie pod nadzorem Focusa. Jakby nie patrzeć content trzymał poziom, o czym świadczy rozpoznawalność nawet na zachodnich forach, a do tego był wstanie tak ogarnąć temat, aby testy były 0-day. Teraz pozostaje oczekiwać na rozwój wydarzeń, jednak jestem dobrej myśli, chłopaki znają się w końcu na rzeczy.

Tylko wciąż np. nie wszedł do testów np. test Viewportów z 3ds-a czy GPGPU, te testy robi się szybciej niż growe... Niestety wychodzą dziwaczne rzeczy, które mają logiczne podłoża

Np. Fermi dzięki taktowaniu shaderów 1,6GHz był szybszy od keplera, który tykał 1GHz... A integra Intela dzięki wielkiemu cachowi też potrafi pokazać pazur. Jak na ironię nowe viewporty sprawiają, że sytuacja między quadro/fire, a gf/radeonami się bardzo spłaszczyła i kosztem FPSów (najwięcej mam na starych viewportach+quadro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę forum dogorywa od paru lat i każdy z nas jest winny, bo nic z tym nie robi.

Ke?!? Przepraszam, ja, jako użytkownik, mam coś robić? Chyba raczysz żartować, albo co innego miałeś na myśli, a co innego napisałeś. Ja, jako użytkownik, nie muszę robić nic - wystarczy, że oglądam reklamy i ich nie blokuję. To przy okazji moja wiedza może, choć nie musi, generować portaliwi zysk - ktoś szuka pomocy, widzi posty, pisze ew. temat, czy wiadomości prywatne - których mam wręcz masę...a na które czasami, nawet z grzeczności, nie mam czasu odpisać.

 

To administracja i portal, jako takie, powinny zabiegać aby tacy, jak my, chcieli tu siedzieć, a nie odwrotnie. Bez żartów. Mam w 4 literach, napiszę wprost: "głęboko w dupie" kto i z czego odchodzi, kto się pod czym podpisuje - jeśli będzie to słabe, nie będę tego czytać, a z racji doświadczenia, wiem jedno - nie ma ludzi niezastąpionych. Pracę i środowisko należy zmieniać bo mniej więcej po 3 latach człowiek jest wypalony zawodowo, zaczyna się męczyć tym co robi.

 

Od paru lat nie działa podanie w temat durnego linka, który zawiera przecinki, bo od razu wszystko się sypie. To jest dbanie o? Może odejść i 50, płakać po nikimi nie zamierzam, a tego typu tematy są po prostu śmieszne. Odszedł? Osobiście, tylko dzięki faktycznie dobrej robocie i znajomości tematu, którą nie raz Focus pokazał (częste zarzuty o to i owo były perfekcyjnie odbijane z przytoczeniem różnic procentowych między portalami, co skutecznie zamykało gębę krzykaczom), życzę zdrowia, dobrej i pasjonującej pracy bo tylko to oceniam, a postawy jako admin/moderator, czy redaktor nie zamierzam...chyba z wiadomych powodów, mam po prostu zbieżną opinię co do tego z Jugularem.

 

Kończyć ten temat bo robi się śmiesznie.

 

 

 

Ps - skoro ma być konkretnie to i dopiszę coś, co chodzi mi po głowie. Jesteśmy przy recenzjach, tak? Ile razy, jako user, pisałem, w komentarzach dotyczących płyt głównych, czego w tych recenzjach brakuje? Kilka fotek, durne oc, a później użytkownik zmienia płytę 3-4 razy i dziwi się, że połowa rzeczy, z punktu widzenia użytkownika, nie działa i nie ma co z tym zrobić. Dziękuję, ja swoje zrobiłem, zwracałem uwagę na to nie raz, nie dwa. Mam kolejną płytę pod Skylake, w której nie działa suspend to disk. Ile razy coś tak prozaicznego było sprawdzonego? W ogóle. Ile razy ktoś sprawdził czy "out of the box" działa suspend to ram? Pewnie nigdy. Ile razy ktoś sprawdzał kompatybilność pomiędzy płytą - biosem - a peryferiami w postaci kart pci/pcie? Ponownie - nigdy. Recka pokazuje produkt, kilka fotek, opis rzeczy oczywistych i clue programu - debilne, jak dla mnie, oc, które nie mówi mi i tak o tym, jak mobo zachowa się w normalnym użytkowaniu. Każdy suspend to disk na moim Z170 powoduje hard freeza przy wybudzaniu...a na starym biosie trzeba było jeszcze całość "rozpinać" aby ponownie wstała. Dziekuję, skończyłem. To samo było z Z97. Półtorej roku czekałem na bios, który naprawi suspend to ram. Panowie, te rzeczy w laptopach działają praktycznie zawsze...i jest to element nieodzwony, dlaczego więc w reckach tego nie ma? Bo to przerasta chyba możliwości...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes :lol2:

Mój mąż ... mąż jest z zawodu dyrektorem! :rotfl:

Prezesem/dyrektorem może być KAŻDY, absolutnie każdy.

Fachowcem w danej dziedzinie (szczególnie dziedzinach/naukach technicznych) z realną wiedzą i udokumentowanym doświadczeniem może być niewielu.

Ergo? prezes jest za cienki do schedy po Focusie, może być jedynie prezesem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke?!? Przepraszam, ja, jako użytkownik, mam coś robić?

 

 

Ps - skoro ma być konkretnie to i dopiszę coś, co chodzi mi po głowie. Jesteśmy przy recenzjach, tak? Ile razy, jako user, pisałem, w komentarzach dotyczących płyt głównych

Nie wiem też w jaki sposób odebrałeś moje słowa, ale imo tak, jesteśmy odpowiedzialny. Nawet nie wiesz ile razy nie chciało mi się sprostować jakichś oczywistych banialuk, tylko dlatego, że mi się po prostu nie chciało. Wiedziałem, że ludzie będą łykać, to jak młode pelikany, a co gorsza powielać i nie zrobiłem z tym nic. Shame on me. Jeśli ty nigdy tak nie zrobiłeś, to zazdroszczę samozaparcia.

A to jak działa board to już jest osobna kwestia, która jako usera nie raz doprowadziła mnie do białej gorączki i podawanie linka, to tylko jeden z problemów. Dodatkowo Focus o ile pamiętam nawet wyszedł z inicjatywą "dobrego tematu na forum" aby tych userów jakoś przyciągnąć/utrzymać. Nie mniej ja osobiście chyba przebywam tu z przyzwyczajenia, że trzeba odpowiedzieć na PW, a przy okazji przewertuje kilka działów.

 

Na temat płyt głównych się nie wypowiem, bo to nie moja działka była, a z zasady nie wtykam nosa w nie swoje sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Mój mąż ... mąż jest z zawodu dyrektorem! :rotfl:

Prezesem/dyrektorem może być KAŻDY, absolutnie każdy.

Fachowcem w danej dziedzinie (szczególnie dziedzinach/naukach technicznych) z realną wiedzą i udokumentowanym doświadczeniem może być niewielu.

Ergo? prezes jest za cienki do schedy po Focusie, może być jedynie prezesem...

Cóż skoro mamy ojca dyrektora, wszechprezesa

To może i znajdzie się godne następstwo...

 

Jak piszesz prezesem może być każdy, a testy CPU niech zostaną focusa. Gdyby ten standard przełożyć na inne działy byłaby bomba.

Choć z drugiej strony też mam poczucie, że trzeba cofnąć się do podstaw. Forumowicze niestety polecają na ślepo...

Nie mając np. pojęcia, że do multi GPU- GPGPU w SP nie trzeba SLI, Tesli...

... kiedy pożytek jest z takiego wynalazku jak Quadro, a kiedy wystarczy integra.

 

Już nie wspomnę, że obraz jest zafałszowany przez naganiaczy na XYZ firmę.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też w jaki sposób odebrałeś moje słowa, ale imo tak, jesteśmy odpowiedzialny. Nawet nie wiesz ile razy nie chciało mi się sprostować jakichś oczywistych banialuk, tylko dlatego, że mi się po prostu nie chciało. Wiedziałem, że ludzie będą łykać, to jak młode pelikany, a co gorsza powielać i nie zrobiłem z tym nic. Shame on me. Jeśli ty nigdy tak nie zrobiłeś, to zazdroszczę samozaparcia.

A to jak działa board to już jest osobna kwestia, która jako usera nie raz doprowadziła mnie do białej gorączki i podawanie linka, to tylko jeden z problemów. Dodatkowo Focus o ile pamiętam nawet wyszedł z inicjatywą "dobrego tematu na forum" aby tych userów jakoś przyciągnąć/utrzymać. Nie mniej ja osobiście chyba przebywam tu z przyzwyczajenia, że trzeba odpowiedzieć na PW, a przy okazji przewertuje kilka działów.

 

Na temat płyt głównych się nie wypowiem, bo to nie moja działka była, a z zasady nie wtykam nosa w nie swoje sprawy.

Wybacz, nie mam misji...i moimi priorytetem nie jest prostowanie bzdetów bo z tym się nie wygra - musiałbyś to chyba robić zawodowo, w dzień i w nocy, a jako user zrobiłem tutaj wystarczająco, dlatego co chwilę mam PW od ludzi, którzy szukają pomocy...nikt mi za to nie płaci i nie jest to moim obowiązkiem, bo, jak wspomniałem, misji naprawy świata nie mam - mam swoje sprawy, swoje życie...wisi mi czy ktoś coś łyka, czy nie, tak jak administracji wisi forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie się zgadzamy :E Poziom jest, jaki jest, bo wkładamy w społeczność tyle ile możemy, a nie ile byśmy mogli. Z niemożnością naprawy świata widzę zarówno Ty jak i Ja pogodziliśmy się dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niemożnością naprawy świata widzę zarówno Ty jak i Ja pogodziliśmy się dawno temu.

"Świat" naprawia się bardzo łatwo - pieniędzmi.

PcLab w portfolio Onetu nie jest dlatego że "ktoś ma sentyment do komputerków, miał Atari które dobrze wspomina bo grał w Montezuma Revenge". PcLab zarabia na siebie + generuje zysk (gdyby nie generował to dawno by było bye-bye-shutdown). Onet nie potrafi docenić redakcji nie zapewniając im wszystkich potrzebnych narzędzi. Redakcja mówi "potrzebujemy taki procesor" - powinno być "pstryk" i jest taki procesor. Użytkownicy od lat proszą o różne ważne z ich punktu widzenia zmiany i modernizacje na forum które im pomogą w byciu aktywnymi, nawet gdy są w ruchu/mobilnie.

 

Więc tu nawet nie chodzi "o niemożność naprawy świata" ale skoro nie ma żadnej nuty współpracy to pytanie powinno brzmieć - dlaczego mielibyśmy "podejmować się naprawy świata"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tu nawet nie chodzi "o niemożność naprawy świata" ale skoro nie ma żadnej nuty współpracy to pytanie powinno brzmieć - dlaczego mielibyśmy "podejmować się naprawy świata"?

Zasadniczo to samo napisałem :P ja po prostu nie napiszę tego tak dosadnie, bo to nie mój styl :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum się zmieniło, zdaniem wielu na niekorzyść, bo nastąpiła zwyczajna zamiana pokoleń. Teraz w internecie, karty rozdaje pokolenie Fejsbusia(dawne dzieci neo) i widać to na każdym kroku. Nie ma szans na zmiany, bo drastyczne kroki, drastycznie zmniejszyłyby klikalność, czyli $$$ właścicieli portalu. Klikacze poszliby gdzie indziej, gdzie nie byliby piętnowani za głupotę. Wielu sensownie piszących forumowiczów olało udzielanie się na wszelakich portalach, ponieważ nie mają zamiaru kopać się z koniem, a dokładnie z tzw wyrośniętą gimbazą. Zostały niedobitki piszące od święta. To nie tylko Polski problem. Tak jest wszędzie. Zerknijcie na YT. Im większa głupawka, tym więcej wyświetleń. Podobnie na wspomnianym Fejsbusiu itp portalach.

Edytowane przez wuzetkowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak powiem z doświadczenia czarno widzę twoją krucjatę zmieniania internetu na lepsze. Nawet patrząc na liczbę wejść na twój profil jest kaplica,

 

 

powiedz dla kogo mam inwestować swój czas ??? , dla boykow naganiaczy którzy liczą tylko prowizje ???? , dla tych konstruktywnie rozbudowanych wpisów sprzęt pokroju LowEnd a detale Ultra w przykładowo W3 czy GTAV czy innych tytułach ??? , czy może dla tych co nie umieją odróżnić wydajności procesora od wydajności GPU ??? , czy może dla tych co uznają ze 3k laptop to tez laptop który nadaje się do zaawansowanych sesji w bardzo wymagające gry i oczywiście wszyscy graja w Ultra detalu ?? , czy może dla tych dla których nie maja znaczenia zasoby pamięci operacyjnej bo nie umieją tego wykorzystać ??? , mój hobbystyczny dział komputery przenośne umarł zakilowany przez amatorów podających się za ekspertów na PC labie , widziałeś by któryś z naganiaczy napisał jakakolwiek bzdurę w temacie z opisanym problemem ??? , no właśnie Forum to nie tylko brać ale trzeba tez coś dać od siebie , i dlaczego ja mam cały czas charytatywnie być aktywnym by inny nabijał kieszeń ?? , to ze ktoś kliknie w profil nie znaczy absolutnie niczego , a był długi okres podczas którego miałem nieaktywna korespondencje PW w odwecie na tok wydarzeń w owym dziale , jaki poziom działu taka publika jaka publika taki poziom.

po co szarpać się z chorym nieuleczalnie koniem skoro tych wyleczalnych jest jeszcze trochę Online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS piszesz udzielasz się na netbookchecker.com?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah tam to dopiero panuje zasada $ i to bez różnicy czy jest to .PL.DE.COM Sponsor płaci to i wymaga , a jak ktos nie placi to Bana dostaje ;) nie nie kiedyś spróbowałem i odradzam jeżeli ktoś chce odrobinę prywatności zachować ;) , no ale nie o tym temat wiec nie ma krzyżować chorego konia z drugim chorym koniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz na myśli ustawki testów, czy coś na forach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odejście Focusa z Pclabu to dla mnie koniec tego serwisu , nie muszę tłumaczyć dlaczego osobom które czytały i rozumiały jego testy.

Teraz trzeba się tylko dowiedzieć do jakiej redakcji przejdzie , a sam Pclab traktować jak Benchmark , ponieważ Onet już zadba o to aby ten portal miał odpowiedni poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Focus, odchodzisz/reaktywujesz obecną swego czasu e-giełdę?

 

Czy po prostu zderzyłeś się ze "ścianą", z którą mnie dane było się zmierzyć kilka lat temu? ;)

 

Tak czy siak (i pomijając wszechobecne antagonizmy między nami swego czasu), powodzenia!

 

:)

 

 

Teraz trzeba się tylko dowiedzieć do jakiej redakcji przejdzie , a sam Pclab traktować jak Benchmark , ponieważ Onet już zadba o to aby ten portal miał odpowiedni poziom.

 

 

Onet już dawno o to zadbał - by ten "serwis" utrzymywał odpowiedni "poziom". Już się o to nie martw.

 

Obydwa cudzysłowy celowe.

 

Bo tak jak kiedyś Wojo Benchmarka, tak później Piła Onetowi...

 

Nevermind.

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, że dopiero teraz zauważyłem ten temat :E

 

 

Kiepsko. :/

 

Mam swoje zdanie na ten temat i wiele innych dotyczących PClab.pl, ale nie będę drążył tematu w tym temacie.

 

tak samo jak naganiacze na forum kiedyś wpadli na pomysł ze zostaną doradcami i tak ich kierownictwo forum zaakceptowało a w gruncie rzeczy jest to tylko marketing sklepu xkom wiedza zerowa a.sygnatury wypasione w profesjonalne doradzanie zestawów, dodatkowo reklamy o głupiej treści i zmiany muszą być inaczej portal podupadnie.

 

Trafne spostrzeżenie użytkownika VSS.

 

Forum się zmieniło, zdaniem wielu na niekorzyść, bo nastąpiła zwyczajna zamiana pokoleń. Teraz w internecie, karty rozdaje pokolenie Fejsbusia(dawne dzieci neo) i widać to na każdym kroku. Nie ma szans na zmiany, bo drastyczne kroki, drastycznie zmniejszyłyby klikalność, czyli $ właścicieli portalu. Klikacze poszliby gdzie indziej, gdzie nie byliby piętnowani za głupotę. Wielu sensownie piszących forumowiczów olało udzielanie się na wszelakich portalach, ponieważ nie mają zamiaru kopać się z koniem, a dokładnie z tzw wyrośniętą gimbazą. Zostały niedobitki piszące od święta. To nie tylko Polski problem. Tak jest wszędzie. Zerknijcie na YT. Im większa głupawka, tym więcej wyświetleń. Podobnie na wspomnianym Fejsbusiu itp portalach.

 

Kolejne trafne spostrzeżenie, tym razem użytkownika wuzetkowiec.

Idealne podsumowanie. Komputery - dawniej temat dla nielicznych i rozumiejących go, a dziś większość się nim interesuje. Najbardziej boli to, że większość to typowa pozerka bez żadnego pojęcia o sprzęcie i sami teoretycy - spojrzą na 3 wykresy z jakiegoś benchmarka albo wiedzą co ile kosztuje i nazywają się znawcami komputerowymi.

 

Poza tym należy zauważyć że wiedza stała się jeszcze bardziej ogólnodostępna. O komputerach jest wszędzie - pisze się, komentuje się i robi się filmy. Popularność mediów internetowych wpłynęła na to jeszcze bardziej drastycznie, a najgorsze we wszystkim jest to, że jakość wszystkich opracowań i informacji znacznie się pogorszyła przez różne zanieczyszczenia w postaci tej masy o której wspomniałeś.

 

Sytuacja będzie się pogarszać właśnie dlatego, że starsi użytkownicy po prostu schodzą na drugi plan i wolą tylko biernie czytać i oglądać materiały nowych, którzy sami ustalają co jest lepsze bez długofalowych testów bo szkoda im czasu na sprzeczki w zapracowanym życiu.

 

Z kanałów YouTube to tak naprawdę mało jest naprawdę godnych polecenia jeśli chodzi o nasz kraj. W zagranicznych kanałach jest taka sama sytuacja - te dobre można policzyć na palcach jednej ręki, mówię tu o np. LinusTechTips. Zdecydowana większość kanałów jest poświęcona tematyce urządzeń mobilnych.

 

Według mnie brakuje szalonych testów, które dużo wymagają od recenzenta - pamiętacie te filmy od Tomshardware z podkręcaniem P4, z testami zabezpieczeń termicznych CPU? Teraz już tego tak naprawdę nie ma.

 

Sytuacja w gruncie rzeczy paradoksalna bo mamy szeroki dostęp do mediów, można nagrywać naprawdę jakościowe testy nawet w 8k. Pisać też można bez żadnych ograniczeń.

 

Moim zdaniem dziś za dużo ludzi oczekuje na zarobki z tego, a mniej ludzi tworzy jakość i przykłada się do zagadnienia jak należy. To jest też kwestia ogólnych zmian w internecie, YouTube generuje lwią część ruchu w internecie.

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja będzie się pogarszać właśnie dlatego, że starsi użytkownicy po prostu schodzą na drugi plan i wolą tylko biernie czytać i oglądać materiały nowych, którzy sami ustalają co jest lepsze bez długofalowych testów bo szkoda im czasu na sprzeczki w zapracowanym życiu.

Jest jeszcze zmęczenie materiału i w pewnym stopniu utrata wiedzy. Chyba dla większości w pewnym momencie komputer przestaje być pasją życia, a staje się zwykły narzędziem.

Nowości nie są już tak przełomowe jak kiedyś, więc też nie ma się czym karmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś każda nowa generacja procesorów czy kart graficznych, to był mega przeskok jakościowy, wszystko szło w zastraszająco szybkim tempie, na komputerach sprzed roku prawie nic nowego nie działało tak były przestarzałe, a teraz praktycznie nic się nie dzieje, totalny zastój, nie ma nawet czym się ekscytować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega przeskok może nie ale kilka rewolucji było.

GPU: pojawienie się akceleracji 3d, T&L, shadery. Potem w zasadzie tylko dokładanie większej ilości jednostek. Dopiero teraz lekkie zawirowania około sterownikowe i api, ewentualnie unified shaders.

CPU: wbudowany koprocesor zmiennoprzecinkowy, operacje wektorowe, 64 bity, wielordzeniowość. Gdzieś w międzyczasie wojna na częstotliwość. Teraz praktycznie dla konsumenta są ciągle 4 rdzenie i okolice 3GHz.

 

Pojawiają się nowości ale nie mają już takiego wpływu jak kiedyś, bardziej przypomina to ewolucję niż rewolucję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za odkop.

Ktoś na PPC w zestawach z czerwca 2019 podpisuje się jako pracownik SilentiumPC - Tomasz Niechaj. Jeśli to scam, wolę uprzedzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie scam :) Jak ten czas zleciał, już ponad trzy lata tam pracuje.

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...