Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pikolo000

Dysk M2 plus adapter

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem adapter Asus Hyper M2 PCIe x4 dający możliwość podłączenia dysku z interfejsem M2 zaś cały adapter jest podłączony do slotu PCIe x16

Zamierzam kupić dysk SSD Samsung 950 Pro 256 GB i tu rodzi się właśnie pytanie - Czy po takowej instalacji sprzętu dysk ten będzie mógł być wykorzystany jako systemowy. Moje wątpliwości dotyczą technologi NVME? Przejrzałem część testów i opisów lecz jest to bardzo niejednoznacznie określone. Wiem że dysk w takim połączeniu będzie działał.

Ewentualne zastanawiałem się nad dyskiem SSD Samsung 256GB PCIe 3.0 (MZHPV256HDGL-00000), który działa jako AHCI. Dodam, że posiadana płyta to Asus P9X79

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala jako systemowy zobacz w mojej sygnaturce posiadam i jestem zadowolony 0 problemow tyle ze ja mam podpiety pod zlacze m.2 i lata z max predkoscia- pytanie tylko jaki system bedziesz stawial bo z win 7 beda potrzebne chyba dodatkowe stery u mnie na win 10 0 problemow podczas instalacji i wykorzystania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko twoja płyta ma wparcie dla NVMe (ze starszych płyty oparte na : Z97 , X99 i nowym Z170) natomiast moja już nie. Na YouTube widziałem filmiki na których dysk z NVME jest montowany do komputerów bez wsparcia dla tej funkcji i dyski te działają tylko brak doprecyzowania czy jest z nich system odpalany.Nie chcę tylko strzelić sobie samobója w postaci braku możliwości użycia dysku pod system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamierzasz kupić nowy dysk to samobója nie strzelisz... Jeśli coś nie pójdzie po Twojej myśli, po prostu oddasz go w ciągu 14 dni i zamówisz dysk AHCI.

Wydaje mi się, że powinno banglać na płycie X79, bo jednak tam już masz bios UEFI.

 

Ja mam gorzej, bo planuję to samo, ale na starszej technologicznie płycie i raczej od razu wezmę dysk M.2 AHCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MitycznyJeż: Myślę, że gdyby to było takie bez problemu to producenci płyt sami by zadbali o poprawki bios-u

 

Zizu32: Jest to jakieś rozwiązanie po prostu chodzi mi o doprecyzowanie, może ktoś już ten problem rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu nie chce im się testować tej funkcjonalności i wolą zachować NVMe jako marchewkę do zakupu nowej płyty?

 

Głupio nie spróbować, tym bardziej że masz bios flashback i jesteś zabezpieczony na wypadek złej aktualizacji biosu. Do tego możesz zwrócić dysk jeżeli faktycznie spróbujesz wszystkiego i wciąż nie będzie możliwy rozruch z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mattpl: też doszedłem do tego wątku ale później znalazłem podobne rozwiązanie do tego, które chcę zastosować z adapterem: Lycom DT-120 M.2 PCI-e SSD i dyskiem SM951 z NVMe (dysk ten można kupić zarówno z AHCI jak i NVMe)i piszą że brak wsparcia jako dysk systemowy. Można go zastosować jako drugi - http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2838048/p9x79-deluxe-nvme-support.html

 

Więc chyba będę musiał kupić SM951 z AHCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MitycznyJeż - Jest w tym co piszesz sens. Tylko z drugiej strony jak człowiek coś kupuje to się chce cieszyć nowy nabytkiem a nie zastanawiać się czy to będzie chodzić czy nie. Różnica pomiędzy: SSD Samsung SM951 256GB PCIe 3.0 (MZHPV256HDGL-00000) (ten jest AHCI) a SSD Samsung 950 Pro (ten NVME) wynosi 70zł, pierwszy ma 3 lata gwarancji drugi zaś 5. Różnice w wydajnościach są oczywiście i lepszy jest dysk korzystający z NVMe ale ten z AHCI zbyt wiele nie odstaje. Dlatego właśnie zainteresowałem się tematem i stąd moje pytanie o to czy brak wsparcia dla NVMe przez płytę wyklucza użycie dysku jako dysku systemowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby bootowanie systemu na dysku NVMe działało to musi być wsparcie po stornie płyty (albo istnieć wewnętrzny soft w samym dysku, ale Samsung dla trybu UEFI go nie ma - podobno dla legacy jest). Wiadomo jak to jest ze starym sprzętem i nie zawsze otrzymamy aktualizację BIOS-u "wprost z fabryki", ale akurat tutaj niewielkim wysiłkiem można zmodyfikować BIOS samodzielnie. Zerknij do tematu http://www.win-raid.com/t871f16-Guide-How-to-get-full-NVMe-support-for-Intel-Chipset-systems-from-Series-up.html, ludzie raportują na których płytach to zrobili. Z tego co widzę, to BIOS w twojej płycie powinien obsługiwać bootowanie systemu bez zbędnych zabiegów http://www.win-raid.com/t871f16-Guide-How-to-get-full-NVMe-support-for-Intel-Chipset-systems-from-Series-up-13.html#msg19548 , http://www.win-raid.com/t871f16-Guide-How-to-get-full-NVMe-support-for-Intel-Chipset-systems-from-Series-up-31.html#msg23963 , http://www.win-raid.com/t871f16-Guide-How-to-get-full-NVMe-support-for-Intel-Chipset-systems-from-Series-up-31.html#msg23963 (przynajmniej w trybie legacy, w czystym UEFI nie wiem, trzeba dokładniej się wczytać, możliwe że konieczna będzie przeróbka BIOS-u).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zamykać można, tylko nie skazywać prawomocnie. O 0,8%, może mniej (wojna cenowa marketów). Do góry pójdzie po uwolnieniu cen prądu, nie wiadomo o ile bo to zmienny rynek ale i tam ceny się raczej normują/spadają.  
    • Na początku po 4 godzinkach gdzieś miałem spotkanie z gryfem, ale musiałem spierdzielić, za mocny był dla mnie i ziomków. Pograłem teraz i znowu go spotkałem i wskoczyłem na niego i odleciał z 300 metrów dalej 😅Wylądował pikując w dół, zostało mu dalej półtora paska i by leżał, ale skubaniec uciekł
    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...