Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Knight Dee.Bee.

Monitor Sony FW900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś da radę mi pomóc. Zastanawiam się gdzie mógłbym nabyć ten monitor ? Może ogłosić się, że takiego szukam ? Ile jest wart ?

 

Miałem kiedyś ten monitor w pracy i po chwili zabawy wolałem NECa 17". Ktoś się jeszcze z nim pomęczył i poszedł na złom.

Z tego co pamiętam to ten FW900 był dość awaryjnym monitorem i cholernie ciężko się go woziło do serwisu w tę i z powrotem...

 

Do takiego monitora to najlepiej Matrox albo ATI (przynajmniej te starsze miały dobry obraz po DSUB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w różnych serwisach w Krakowie ale powiedziano mi, że warstwa jest nakładana chemicznie i nikt się nie podejmuje jej usunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni są chemiczni, nikt ci tego nie zdejmie bo to są dupy wołowe a nie majstry. Masz opisane na hardforum i nie tylko jak to zdjąć, jak nie chcesz żeby cię prąd kopnął to nie dotykaj nic w środku i zostaw go wyłączonego na 48h. Problemem może być samo zdjęcie obudowy bo tam są jakieś zatrzaski. W moim Mitsubishi też były i niestety je połamałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tematu nikt już nie śledzi, ale w razie czego mam 2 takie monitory (nie na sprzedaż, dla siebie ;) ) i spędziłem z nimi setki, a może tysiące godzin. Osobiście ściągałem z jednego folię polaryzacyjną, zakładałem też na niego inną. Monitor rozbierałem wielokrotnie, więc w razie czego wiem jak bez niszczenia czegokolwiek otworzyć go i złożyć z powrotem do kupy. Sam zresztą wrzucałem zdjęcia z tego procesu na hardforum.

 

Przy okazji mam też dostęp do softu serwisowego i odpowiedniego konwertera, dzięki czemu można się wpiąć bezpośrednio do monitora i odpowiednio skalibrować - po kalibracji punktu bieli, profilowaniu, zrobieniu konwergencji monitor wygląda niemalże jak wyjęty z pudełka.

 

Jeżeli ktoś chce się swojego pozbyć - chętnie odkupię. Jeżeli ktoś chce zrobić swojego FW900 tak, żeby obraz wyglądał jak z fabryki - może również uderzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...