Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

assire

Dysk z allegro, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dysku na magazyn danych, bo miejsca trochę mało, a i obecny dysk który mam zaczyna nieco szwankować. Budżet niewielki bo 200-250zł, dlatego szukam jakiej okazji na Allegro. Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/nowy-dysk-3-5-wd-re4-black-wd1502fyps-1-5tb-64mb-i5684173960.html Cena prawie 2x niższa od nówki, kosztem 4 lat gwarancji. Warto brać coś takiego? Czy może lepiej coś niższej klasy, ale nowego i z pełną gwarancją?

 

EDIT: link poprawiony. WD RE4 Black WD1502FYPS 1,5TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał szczęście, to podziała 15 lat. Jak pecha - 15 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: akurat to sie tyczy każdego dysku ;) Pytam czy ten konkretny model WD jest jakiś problematyczny. Na allegro jest jeszcze inny WD black, używany ale z gwarancją do 2019. Jak to wygląda u WD, wysyłam im dysk i naprawiają, czy są jakieś cyrki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym to kupiłbym WD 10EZEX.Gwarancja na ten dysk 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest jeszcze inny WD black, używany ale z gwarancją do 2019. Jak to wygląda u WD, wysyłam im dysk i naprawiają, czy są jakieś cyrki?

 

Po numerze seryjnym można sprawdzić ile dysk ma gwarancji na ich stronie. Wd Black wytrzymują jakieś 5 lat ciągłej intensywnej pracy przynajmniej 500GB, z miesiąc przed końcem gwarancji wymieniłam 3 sztuki bez problemu.

 

 

Kupując na allegro zapytaj kogo jest gwarancja bo jak jakiejś firmy od której kupujesz to to olej, jak obowiązuje gwarancja wd którą możesz sam sprawdzić na www to śmiało można brać.

Te tanie dyski to zapewne własnie z takiej wymiany, fabrycznie odnowione bez gwarancji wd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ten z gwarancją z Allegro, WD1002FAEX, zobaczymy jak się spisze. 220zł, 3 lata gwarancj jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...