Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mateusz147

[3500zł] Laptop do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję laptopa 15.6 o rozdzielczości FHD i z wydajnym procesorem (najlepiej i7). Laptop używany będzie głównie do pracy (Programista). Obecnie mam na oku taki o to model Dell Inspiron 5559 i7-6500U/8GB/1000 FHD R5.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

PS. Prosił bym o nie zamieszczanie modeli z firmy Lenovo :-D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o nie zamieszczanie modeli z firmy Lenovo :-D .

Dlaczego tak mówisz, masz jakieś uprzedzenia, nie miłe doświadczenie np. z serwisem Lenovo, czy gdzieś się czegoś dowiedziałeś lub wyczytałeś :question:

Ja nie chcę Tobie nic sugerować, ale pragnę poznać, jakie jest Twoje zdanie na ten temat :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak mówisz, masz jakieś uprzedzenia, nie miłe doświadczenie

 

Poczytaj trochę wątków na forach to się dowiesz o jakości wykonania laptopów Lenovo choćby B5400.

Do tego słabiutki serwis Medion w RFN, marki Medion nie muszę przedstawiać tani budżetowy c***m.

Lenovo ma najniższe ceny w stosunku do wydajności i gdzieś muszą oszczędzać.

Fakt Lenovo sprzedaje dużo laptopów ale procentowy zwrot na reklamację na pewno ma wyższy niż średnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział

Acer V5-591G i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M FHD

Matowa matryca FULL HD, dobra wydajność ogólna jak i w grach, dobry stosunek wydajności do ceny, cichy i chłodny bez obciążenia, dobre wykonanie aluminiowa obudowa, łatwy dostęp do podzespołów, płynnie działające zawiasy z szerokim kątem odchylenia ekranu, miejsce na dysk SSD m2.

 

Masz tutaj lepszy procesor i5hq 4 rdzeniowy:

https://game-debate.com/cpu/index.php?pid=2391&pid2=2383&compare=core-i5-6300hq-2-3ghz-vs-core-i7-6500u-2-core-2-5ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7u, i5u, i3u, w najnowszej generacji skylake różnice w wydajności są małe, więc nie sugeruj się że to jest i7. Szybciej będzie z i7M lub i7MQ/HQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę wątków na forach to się dowiesz o jakości wykonania laptopów Lenovo choćby B5400.

Do tego słabiutki serwis Medion w RFN, marki Medion nie muszę przedstawiać tani budżetowy c***m.

Lenovo ma najniższe ceny w stosunku do wydajności i gdzieś muszą oszczędzać.

Fakt Lenovo sprzedaje dużo laptopów ale procentowy zwrot na reklamację na pewno ma wyższy niż średnia.

 

Serdecznie dziękuje za to wyjaśnienie.

Ja ostatnio wyszedłem z obiegu w temacie laptopów, ale kilka lat temu bym dość dobry (na czasie) w tym temacie na tym forum.

Obecnie mam blisko 7 letniego Samsunga R610 i potrzebuje zmienić sprzęt na coś porządnego, ale nie na Chińską wydmuszkę z marketu, tylko na sprzęt klasy biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo poważnie zajmuje się tylko linią thinkpad, tam jeszcze pozostał w miarę normalny serwis i przykładanie się do wykonania.

A klasa biznes do office to tylko thinkpad, elitebook i latitude, z tym że nie każdy model jest wart zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad E460 i5-6200U/4GB/500/7Pro64 FHD

Solidny laptop z dobrą klawiaturą i niezłą jakością wykonania. Nie jest to może seria "T", ale nie powinieneś się zawieść. Wydajność całkiem przyzwoita, chociaż konfiguracja jest niestety podstawowa. Na dysk SSD i 8 GB już nie wystarczy budżetu. Masz za to dobrą matrycę FHD IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Latitude 3550 i7-5500U/8GB/1000 GF830M FHD

Matryca FULL HD IPS matowa bardzo dobrej jakości, dobre wykonanie biznesowe przy tym ładna stylistyka, wygodna podświetlana klawiatura, wysoka kultura pracy, długi czas pracy na baterii (6h na wifi), lekki jak na 15 cali 2.20 kg wagi 3 letnia gwarancjia biznesowa Dell "Serwis u klienta następnego dnia roboczego to najszybsza i najlepsza forma serwisowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat powyższe modele to te, które nie warto kupować i nie są opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer V3-574G i7-5500U/8GB/240/Win8 GT940M FHD IPS

Matryca FullHD matowa IPS dobrej jakości, obudowa wzmocniona aluminium wewnątrz i w pokrywie matrycy. Podświetlana klawiatura. Przyzwoite podzespoły z szybkim dyskiem SSD rozsądnej pojemności, znacznie podnoszący komfort pracy. System operacyjny oryginalny w zestawie (osobno to koszt + ~400zł). Gwarancja 2-letnia producenta z serwisem typu 'door to door'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...