Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SNC

Monitor do 1500zl nie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki monitor polecacie glownie do pracy(tez w nocy) i filmow(choc mniej) w cenie do 1500zl ? (ewentualnie jakas propozycja do 1000zl + opinia czy warto doplacic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pracy bardzo fajny dell u2414H matryca e-ips :) świetne wykonanie jak na cene 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor polecacie glownie do pracy(tez w nocy) i filmow(choc mniej) w cenie do 1500zl ? (ewentualnie jakas propozycja do 1000zl + opinia czy warto doplacic).

 

Jakiś na matrycy typu VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Iiyama XB2783HSU ? Mam tylko lekkie obawy czy 27 cali to juz nie jest troche za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Iiyama XB2783HSU ? Mam tylko lekkie obawy czy 27 cali to juz nie jest troche za duzo.

przymierzałem się do niego AMVA+ z tego co czytałem to dobry kompromis. W ostatecznym rozrachunku wziąłem AOC na matrycy PLS z rozdz 2K w komputronik.pl maja świetna promocję :)http://www.komputronik.pl/product/297874/Elektronika/Peryferia_PC/AOC_Q2770PQU_Marsja%C5%84ska_koszulka_rozmiar_S.html

Trochę naczytałem się o tym monitorze i w ogólnym rozrachunku jest to takie 4/5. Praca 5/5 co do gier tutaj już 3/5 do FPS się nie nadaje raczej z powodu wysokiego opóźnienia no ale ja w FPS nie gram a rozdz 2K w takiej cenie grzech nie brać i to na całkiem spoko matrycy PLS (taki wynalazek samsunga):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Iiyama XB2783HSU ? Mam tylko lekkie obawy czy 27 cali to juz nie jest troche za duzo.

Uważam ,że 27 cali to za dużo jak na 1080p. Natomiast przy tych warunkach obowiązkowo matryca VA i myślę ,że ta iiyama w wersji 24 cale będzie dobrym wyborem. Dodatkowo przy dzisiejszej kontroli jakości monitorów, gwarancja 30dni na bad pixele jest tutaj nie do przecenienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzałem się do niego AMVA+ z tego co czytałem to dobry kompromis. W ostatecznym rozrachunku wziąłem AOC na matrycy PLS z rozdz 2K w komputronik.pl maja świetna promocję :)http://www.komputronik.pl/product/297874/Elektronika/Peryferia_PC/AOC_Q2770PQU_Marsja%C5%84ska_koszulka_rozmiar_S.html

Trochę naczytałem się o tym monitorze i w ogólnym rozrachunku jest to takie 4/5. Praca 5/5 co do gier tutaj już 3/5 do FPS się nie nadaje raczej z powodu wysokiego opóźnienia no ale ja w FPS nie gram a rozdz 2K w takiej cenie grzech nie brać i to na całkiem spoko matrycy PLS (taki wynalazek samsunga):)

Jak wypada czern w tym AOCu i jak praca w nocy (srebrzenie?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27" 1080p to zalezne jak daleko siedzisz, jesli stadnardowo czyli ok. 60-70cm od monitora to raczej za duza plamka bedzie do siedzenia na tekscie, czyli strony www itd, do grania czy filmow to nie ma znaczenia...

 

jak juz iiyama to ten sam tylko w 24"

 

co do gwarancji na bad pixele to te 30 dni to i tak za malo, przeciez standardowo mamy 14dni bez łaski na oddanie monitora i to kazdego z dowolnego powodu, ale w proline jest mozliwosc dokupienia do iiyamy gwary na 3 lata za 50zl na bad pixele, a to juz jest cos...

 

PS.

co do rodzaju matryc, nie przeskoczy sie tego, VA najlepsza na noc, a znow IPS na dzien gdzie kolory wtedy wygladaja lepiej

 

jak nie jestes zdecydowany, wez do porownania oba i wtedy zdecydujesz i oddasz ktory gorszy, opinie innych uzytkownikow nic nie powiedza, kazdy ma inna wrazliwosc...tak samo jak mozna trafic na inna sztuke co zmieni opinie diametralnie o danym modelu, teraz nie ma czegos takiego jak kontrola jakosci, wiec powtarzalnosc tych monitorow niewielka...

 

z IPS to ja bym celowal w cos od EIZO... do 1500zl zmiescilbys sie w ev2450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada czern w tym AOCu i jak praca w nocy (srebrzenie?)?

nie wiem jak wypada bo jadę jutro obadać ten monitor wziąłem 2 szt bo w razie usterki wykrytej w sklepie wezmę drugi chyba że obydwa byłyby walnięte. Nie wiem czy go kupisz jeszcze w tej cenie bo widzę że zszedł dzisiaj ze stanu na magazynie. Mogłeś go zamówić na salon a najwyżej nie odebrać:) zawsze jak byś chciał zobaczyć ten monitor a masz gdzieś komputronik to mogę mój salon poprosić o odesłanie do tamtego salonu:) pracowałem kiedyś w ktr wiec nie powinno być problemu:) ( myślę że warto się zainteresować tym bardziej że to 2K a recenzje na temat tego modelu są całkiem ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybralem dell u2515h i po paru godzinach uzytkowania niestety nie jestem zadowolony. Rozdzielczosc jest dla mnie za duza dla 25 cali przez co musze skalowac wiekszosc aplikacji i tekstow ale glowny problem to to ze czuje duze zmeczenie oczu (nie wiem czy to nie przez ta rozdzielczosc wlasnie). Rozwazam zwrot i zakup eizo ev2450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Po pierwsze nie siedzi się przed monitorem po ciemku. Trzeba mieć jakieś dodatkowe oświetlenie np. lampkę oświetlającą ścianę za monitorem.

 

Jeżeli rozdzielczość jest za duża to szukaj fullHD 27 cali.

Ja preferuję IPSy, PLSy, IGZO ze względu na kolory i kąty.

Więc mogę podać kilka 27 fullHD.

 

Nec EA273wmi

Dell P2714H

Dell S2715H (cienka ramka i błyszczący ekran)

Dell S2740L (błyszczący ekran)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie proponuję

Eizo EV2436

lub NEC EA244WMi

16:10 to jednak przewaga w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do filmów" najlepiej będą się sprawowały 21:9, jako że nie masz czarnych pasków na górze i dole.

 

http://www.morele.net/monitor-lg-29ub67-b-757613/ - 2560x1080, IPS, 29 cali, screensplit, DVI, HDMI, DP, USB

 

Tu jest z darmową dostawą i jeszcze chyba była jakaś promocja na innych sklepach na badpixele bodajże (trzeba by sprawdzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...