Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

monszy213

Steelseries Siberia Raw Prism, zbyt głuchy dźwięk po instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj kupiłem słuchawki steelseries Sibera Raw Prism w sklepie xKom. Słuchawki są dość inne albowiem posiadają wyjście USB, i nie mają regulacji głośności na kablu, ale to nie ważne. Ważne jest to, że po instalacji tych słuchawek przez system windows dźwięk jest niewystarczający. Mam na myśli to, że dźwięk w pewnych momentach (podczas rozgrywki w CS:GO na przykład) jest "płaski", tylko niektóre dźwięki jak wybuch granatu jest dobrze słyszalny, natomiast kroki albo niektóre strzały są strasznie ciche. Zobaczyłem na mikserze w windows 7 że słuchawki mają tylko format domyślny 16-bitowy, podczas gdy moje stare tracery, które były kupione za śmieszne pieniądze miały 24-bity. I tu pojawia się pytanie czy coś mogę zainstalować, żeby te słuchawki zaczęły działać w formacie 24-bitów. Bo jakoś nie wierzę, że taki produkt ma tylko 16-bitowy format dźwięku.Chciałbym żeby ten dźwięk był lepszy, bo jak narazie,słuchawki nadają się do słuchania muzyki, a nie po to je kupowałem.Dodam że ściągnąłem oprogramowanie ze strony steelseries, lecz ten program nie daje mi możliwości polepszenia jakości dźwięku ale tylko zmienienia "profilów dźwięku", np. do muzyki, lub filmów. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16-bit 24-bit nie ma to różnicy.

Jak mam jakiś problem z cichymi dźwiękami w grach, to zazwyczaj przez ustawienie dźwięku np. 5.1 zamiast 2.0/słuchawki.

Zacznij od sprawdzenia czy masz ustawione słuchawki w Windows i w CS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakie słuchawki taki dźwięk,wystarczyło poczytać przed zakupem.

W systemie niewiele się zmieni,ten headset ma własną dźwiękówkę (kiepską),zmiana 16-24bit też niewiele da.

Jedynie co można, to pogrzebać w ustawieniach profili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli chyba zwrot się szykuje. Dziękuję za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...