Skocz do zawartości
=-Mav-=

SSD - wątek zbiorczy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!

Rekomendowane odpowiedzi

zewnętrzny HDD + SSD w kompie :)

 

No akurat mam ssd w laptopie tam byłaby pierwsza kopia zdjęć, a druga hdd zewnętrznym?

Myślałem, że ssd są bardziej wytrzymałe na jakieś upadki itp, chociaż w sumie schowam go do szuflady i będzie tylko do zdjęć więc upaść itp nie powinien.

 

To coś polecicie konkretnego? może byc 500/1000gb (500 starczy, ale chyba już nie robią za bardzo takich ;p)

Czy po prostu znanej firmy?

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Micron 1300 naprawdę jest ok ? mogę bez problemu np dołożyć do cruciala mx500 1TB za 499 jeśli warto

Obecnie mam w nvm samunga evo 970 1TB ale jednak brakuje mi miejsca i się jeszcze zastanawiam jeszcze bo mam drugie nvme (msi mortar max) ale zablokuje mi to slot pci-e albo kupić 2.5'' na sata

 

Dla tego warto dołożyć do 2TB :)

 

zewnętrzny HDD + SSD w kompie :)

 

No akurat mam ssd w laptopie tam byłaby pierwsza kopia zdjęć, a druga hdd zewnętrznym?

Myślałem, że ssd są bardziej wytrzymałe na jakieś upadki itp, chociaż w sumie schowam go do szuflady i będzie tylko do zdjęć więc upaść itp nie powinien.

 

To coś polecicie konkretnego? może byc 500/1000gb (500 starczy, ale chyba już nie robią za bardzo takich ;p)

Czy po prostu znanej firmy?

 

Kieszeń kosztuje 20-30zl na dysk 2.5". Jak masz już gdzieś luzem HDD to kup mu kieszeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jakieś 500GB mi potrzebne na święta siostrze do lapka co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego warto dołożyć do 2TB :)

 

 

 

Kieszeń kosztuje 20-30zl na dysk 2.5". Jak masz już gdzieś luzem HDD to kup mu kieszeń.

 

hm może faktycznie 2TB, mam wolne 77GB a nawet nie jeszcze gier nie poinstalowałem, rzeczy do pracy, vmware + parę snapshotów

ten micron ma jakieś wady, ryzyka ? jest jeszcze Samsung 860

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem Samsunga, ale ten model sobie odpuść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QLC, 4bit na komórkę w Samsungu. Za 500-600zl można by się zastanowić, czy sprzedać wydajność i żywotność za oszczędność względem TLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NETAC N600S

 

Może mi ktoś coś powiedzieć na temat tego dysku?

 

H59a7f3ae82534fe4bd5471f52ee2ea87g.jpg

 

Warto to kupić jak z trwałością? Czy lepiej używany MLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!Jedzie do mnie Sabrent SSD 1TB Rocket NVMe (https://www.sabrent.com/product/SB-ROCKET-1TB/1tb-rocket-nvme-pcie-m-2-2280-internal-ssd-high-performance-solid-state-drive/). Zastanawiam się czy jest sens klonować obecnego samsunga 830 na ten dysk, żeby windows i programy (przeglądarki, office- nic wymagającego tak na prawdę) odpalać jednak z nvme. Podzieliłbym go na partycje, więc część by było na OS, a część bardziej do gier. Jest sens w to się w ogóle bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się już z wersją dysku Crucial MX500 o pojemności 512GB? Odebrałem go dzisiaj w jednym z większych sklepów sieciowych i ma być prezentem, dlatego nie chcę otwierać pudełka i sprawdzać realną pojemność.

Według wszelkich opisów na stronach producenta i sklepach powinno być 500GB. Wiem, że to super, że ma większą pojemność, ale mam już dwa MX500 i z taką spotykam się w tym modelu pierwszy raz. To jakaś nowa seria?

https://ifotos.pl/z/qarreaq

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić SAMSUNG Portable SSD T5 1TB za 699zł? I co sądzicie o tej "okazji" za 450zł -https://allegro.pl/oferta/dysk-samsung-portable-ssd-t5-1-tb-usb-3-1-8740715280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się już z wersją dysku Crucial MX500 o pojemności 512GB? Odebrałem go dzisiaj w jednym z większych sklepów sieciowych i ma być prezentem, dlatego nie chcę otwierać pudełka i sprawdzać realną pojemność.

Według wszelkich opisów na stronach producenta i sklepach powinno być 500GB. Wiem, że to super, że ma większą pojemność, ale mam już dwa MX500 i z taką spotykam się w tym modelu pierwszy raz. To jakaś nowa seria?

https://ifotos.pl/z/qarreaq

 

Pzdr

Dziwne...

 

Pudełko łatwo się otwiera więc można sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa rewizja?

 

CT500MX500SSD1 taki masz model dysku czy CT512MX500SSD1 ??

 

Pudełko wygląda identycznie jak stare? Numery katalogowe dysku te same?

 

Na dysku masz numer seryjny, bez niego raczej nie sprawdzisz pochodzenia.

 

 

Mohan K

on the box the size should be 500GB not 512GB

 

Me

so there is no chance to be Oryginal Crucial ? Its fake from china ?

 

Mohan K

To confirm that we need the serial number and picture of front and back of the SSD to double check and confirm you

May be

 

Me

ssd was from oficial market

 

 

Mohan K

Ok, If you send us the serial number and picture of front and back of the SSD it will be helpful to advise you on the same

 

 

 

Wydaje mi się, że nawet jeśli to Chińczyk, to w Crucialu chętnie wymienią go na normalnego. A jak sprzedasz im go z paragonem ze sklepu gdzie kupiłeś, to pewnie wymienią się nawet za większy model. Ale to takie moje domysły, że pewnie by ich zaciekawił :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Wszystko wskazuje na to, iż Meksykanie zrobili opakowanie z błędem... :) (wyprodukowano w Meksyku). Na plombie opakowania jest rzeczywiście CT500MX500SSD1. Nie chciałem otwierać pudełka (które jest znacznie mniejsze od dotychczasowych, gdyż kilka miesięcy temu kupiłem też taki dysk), ale udało mi się podejrzeć przez wycięcie w opakowaniu, iż jest na nim 500GB i wersja firmware'u M3CR023. Czyli standard tej wersji.

X-kom, bo tam zakupiłem, potwierdza oryginalność. Po prostu błędny nadruk, ale w sumie mnie zaintrygował, też myślałem, że nowa rewizja.

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie dyski SSD M.2 od ADATA, który wybrać? Pojemność 512, cena +/- 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widział ktoś gdzieś promocję na jakiś dobry nvme 1TB(albo 960GB) ? phisiony oczywiście - corsair,plny, silicon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500zl jest cos lepszego niz intel 760p 1TB TLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie przyszedł black friday-owy dysk z włoskiego amazonu. Wszystko zapakowane elegancko. A dysku w pudełku nie ma. Ot taka historia szczerbaty.gif i weź to teraz jakoś zareklamuj ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500zl jest cos lepszego niz intel 760p 1TB TLC?

 

A gdzie masz go w takiej cenie?

 

Ogólnie to bardzo fajny dysk, chyba najszybszy w odczycie małych plików 4K. Zapis i odczyt ciągły nie powala, ale i tak jest na bardzo dobrym poziomie. Coś lepszego od niego to wydatek 530-630zl.

 

A do mnie przyszedł black friday-owy dysk z włoskiego amazonu. Wszystko zapakowane elegancko. A dysku w pudełku nie ma. Ot taka historia szczerbaty.gif i weź to teraz jakoś zareklamuj ..

 

w/g informacji z Peppera jesteś nie pierwszy i pewnie nie ostatni.

 

Pewnie tak trafiają na rynek dyski bez pudełkowe i bez gwarancji :D

 

https://allegro.pl/oferta/sabrent-rocket-pcie-4-0-nvme-1tb-ssd-m-2-gratis-8612640651

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho. Możesz podesłać jakiś link do tych informacji na pepper bo nie mogę nic znaleźć.

Szkoda że na pudełku nie ma numeru seryjnego to bym sprawdził czy któryś z tych na allegro to mój :D

 

 

Edytowane przez Nikelajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.pepper.pl/promocje/dysk-samsung-970-evo-plus-500-gb-nvme-m2-amazon-198569#comment-3090383

 

https://www.pepper.pl/promocje/samsung-970-evo-plus-nvme-m2-500gb-ssd-at-amazonde-184686

 

 

https://www.pepper.pl/promocje/dysk-ssd-samsung-970-evo-plus-nvme-m2-500gb-167561?page=2#comment-2487130

 

 

Szukaj hasła CTRL+F "wore", "tore" albo "karton". (woreczki torebki strunowe i kartoniki)

 

Cykaj fote i reklamuj. Powiedz żeby zwolnili w koncu zlodzieja :E

 

A Ty co dostałeś zamiast NVME?

 

2806484.jpg

 

2487130.jpg

 

2500518.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500zl jest cos lepszego niz intel 760p 1TB TLC?

 

Intel 760p 1TB za 500pln? Moglbys podac miejsce, w ktorym ten dysk mozna kupic w takiej cenie?

I nie - za 500 zlotych nie mozna kupic nic lepszego.

 

 

A Ty co dostałeś zamiast NVME?

 

 

Serio takie rzeczy na amazonie sie dzieja?? :o

Jestem w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prostu puste pudełko:

 

https://www.dropbox....05 10.50.37.jpg

https://www.dropbox....05 10.50.48.jpg

 

Swoją drogą na niemieckim amazonie to chociaż interfejs jest przetłumaczony, na włoskim już niekoniecznie. Niby wysłałem do nich maila wykorzystując opcję email in english ale ani nigdzie kopii nie dostałem, ani nigdzie tego nie znalazłem w swoim profilu na amazonie. Najwyżej po 16.00 zacznę z google translatora korzystac i czat uruchomię po włosku ;)

 

edit: dostałem maila po włosku, że jest im przykro że dostałem pustą przesyłkę i że badają sprawę u kuriera i w ciągu 72 godzin powinienem otrzymać wiadomość. Ale nie jest to chyba odpowiedź na mojego maila, a przekazanie mojego wpisu po angielsku na ich czacie, gdzie osoba, z którą dyskutowałem powiedziała że postara się do kogoś to przekierować ale lepiej jak wyślę maila wykorzystując ich formularz

Edytowane przez Nikelajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio takie wałki?

 

Skoro to nie jest odosobniony przypadek to raczej ze zwrotem kasy lub wysyłką dysku nie powinno być problemu.

W każdym razie niezbyt przyjemna "niespodzianka" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...