Skocz do zawartości
=-Mav-=

SSD - wątek zbiorczy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że zapytam, czy dużo drożej było w sklepie stacjonarnym w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy BX500 może throttlować od temperatury? znajomy podrzucił mi takiego laptopa i SSD w stresie dobija do 74 stopni (obecnie instaluję na nim grę ze steama i w 30 minut rozbujał się właśnie do tylu) a jego wydajność w zastosowaniach rzeczywistych jest rozczarowująca. w benchmarkach na małej próbce (1 GB) jest ok ale przy 5 czy 10 GB już kiepsko.

wiedziałem ze ten dysk to tanizna, ale ten egzemplarz chyba został opujszczony przez półprzewodnikowego boga :|

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info, że mi zwrócą kasę. A szkoda bo dysk całkiem dobre miał opinie i w tej cenie to mega okazja. No i zostałem bez dysku, a promocji obecnie za dużo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos byl zainteresowany to dzisiaj w owocowym jest Kingston KC2000 0.5TB za 319zl.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy BX500 może throttlować od temperatury? znajomy podrzucił mi takiego laptopa i SSD w stresie dobija do 74 stopni (obecnie instaluję na nim grę ze steama i w 30 minut rozbujał się właśnie do tylu) a jego wydajność w zastosowaniach rzeczywistych jest rozczarowująca. w benchmarkach na małej próbce (1 GB) jest ok ale przy 5 czy 10 GB już kiepsko.

wiedziałem ze ten dysk to tanizna, ale ten egzemplarz chyba został opujszczony przez półprzewodnikowego boga :|

Miałem go chwilę i to fakt że nieco się grzał...zamontowałem bratu do lapka stricte do neta...co do wydajności się nie wypowiem ale przypomina mi to sytuacje z Patriot burst...niby wszystko spoko ale występowały jakieś dziwne przycinki i zamulenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jest jakiś producent elektroniki który daje gwarancję international?

 

W Dubaju będzie festiwal zakupów na którym zawsze są srogie obniżki, myślałem nad przywiezieniem 2x SSD po 2TB i może jakiegoś wypasionego GPU, ale nie wiem jak z gwarancją i nie mam zamiaru ryzykować, SSD jak będą bardzo tanie to można brać, ale GPU to tykająca bomba :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Thank you for contacting Sabrent Support

The Warranty applied will be the same (1 year or 5 years if registered on our website within 90 days after the purchase), we do not distribute to that Store but as long as the products are from us the same warranty applies.

The only thing is that we do not ship to Poland in case of a replacement you will have to provide us a US address or an address of a European country where we ship (UK, Germany, France, Italy).

If you need further assistance let me know

 

 

George Jimenez

tickets@sabrent.com

 

Jak masz znajomego kraju gdzie Sabrent ma oficjalną dystrybucję, to obsługują reklamację bezpośrednio na adres domu a nie sklepu. Prawie jak EVGA :)

 

Za to GPU to nawet EVGA chyba nie przejdzie. Czy przypadkiem jak ktoś miał kartę z USA to EVGA Europa wypinała się na support?

 

MSI, Asus odpada, z prywatną osoba nie będą gadać.

Gigabyte i Zotac na rozszerzonej gwarancji po terminie standardowej rozmawia z klientami bez pośrednictwa sklepu. Czyli Zotac powyżej 2 lat jak się popsuje. Gigabyte powyżej 3 lat. Chyba, że się coś pozmieniało ostanio z okresami i warunkami. ( oczywiście jest spora szansa że RTX nie wytrzyma tyle czasu :E )

 

Komputronik pośredniczył kiedyś w reklamacjach do Gigabyte, ale niestety aktualnie wygląda to tak:

https://www.komputronik.pl/media/docs/posrednictwo_gigabyte_detal.pdf

BŁĄD.

JAMES BŁĄD.

404

Wybacz, strona nie została znaleziona.

james.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem Amazon jest tam też, trzeba by napisać do nich, czy zakup w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie możliwy do wyreklamowania w Europie, wtedy nawet wysyłka do Dojczów nie jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zakupy chcesz zrobić w Amazonie Arabskim ? Jak tak to nie powinni robić problemów w pośrednictwie. Ale to trzeba ich pytać. Szczególnie przy RTXach 2080TI, bo one raczej nie szczycą się wytrzymałością. Nie lepiej iść w same SSD a GPU za kilka miesięcy podmienić? Tak np w marcu jak dobrze pójdzie? Wiesz że na pewno RTX2xxx okażą się popsute po premierze RTX3xxx.

 

Za 3 miesiące 2080ti=3080 za 3/4 ceny. A za rok 2080ti=3070 jak nie gorzej. Szczególnie przy RT. Nie zdziwię się jak nawet 3060 w RT dogoni 2080ti a będzie w cenie wacików przy ti. I jeszcze jest szansa na vRam x2

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zakupy chcesz zrobić w Amazonie Arabskim ? Jak tak to nie powinni robić problemów w pośrednictwie. Ale to trzeba ich pytać. Szczególnie przy RTXach 2080TI, bo one raczej nie szczycą się wytrzymałością. Nie lepiej iść w same SSD a GPU za kilka miesięcy podmienić? Tak np w marcu jak dobrze pójdzie? Wiesz że na pewno RTX2xxx okażą się popsute po premierze RTX3xxx.

 

Za 3 miesiące 2080ti=3080 za 3/4 ceny. A za rok 2080ti=3070 jak nie gorzej. Szczególnie przy RT. Nie zdziwię się jak nawet 3060 w RT dogoni 2080ti a będzie w cenie wacików przy ti. I jeszcze jest szansa na vRam x2

 

Dlatego muszę do nich napisać, wtedy to by miało ręce i nogi. Ja się nastawiam na same SSD, ale jak będzie jakaś "bombowa :E" oferta na GPU to głupio będzie nie wziąć, pół roku się pobawię i pójdzie na sprzedaż przed premierą póki będzie warta, aż tak nie dam się wykoleić :D

 

Nie wiem co będzie bo promocje są różne, ostatnim razem chociażby widziałem jak ludzie pokazywali promki na telefony, Galaxy S10+ w wersji 512GB dało się kupić za ok ~2200 zł licząc bony i wszystkie dodatki, to ponad 2x taniej jak u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zakupy to sieciowe czy osobiście lecisz do Arabów na promocję? Turystyka promocyjna ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez internet nie pójdą takie zabawy, na tych festiwalach to się bierze z półek co wystawią, w centrach handlowych są takie korki że mogli by na podłodze dorysować pasy jak na autostradzie :E

Tam naprawdę da się wszystko dostać, ciuchy są najtańsze zawsze na tych festiwalach, z tego co zauważyłem to praktycznie większość importują ze stanów.

 

Chcę się przekonać jak jest z elektroniką taką typową komputerową, bo wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi, jeżeli dało by się upolować MX500 2TB w okolicach 350-400 AED albo 860 Evo 2TB w okolicach 480-520 AED to będzie naprawdę fajna cena.

 

Z kartą zobaczę 2080Ti jest zbyt awaryjne więc musi być gwarancja, wtedy jak cena się trafi dobra to ją wezmę, nawet gdybym miał ją sprzedać za pół roku z lekką obniżką to zwyczajnie się to opłaci. :thumbup:

Oczywiście trzeba uważać, jak byś całą walizkę ciuchów z metkami wsadził, albo nowej elektroniki, to Ci cło na lotnisku dopierniczą, dlatego bierze się małe ilości na użytek własny.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponownie zamówiłem Sabrent SSD 1TB Rocket NVMe, tym razem z hiszpańskiego amazona bo była identyczna promocja na 104 euro z dostawą (załapałem się na ostatnie 5 minut). Tym razem przyjechało pudełko z zawartością ;) I to nawet szybciej niż planowane (zamówione w niedzielę, dostawa miała być na piątek, było dziś). Także dziś dysk montuje i klonuje systemowy ssd.

Edytowane przez Nikelajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo kupiłem lapka z dyskiem ssd m2 o pojemności 1 tb a nigdy nie miałem pc z dyskiem ssd.

Czy na takim dysku robi się i jest sens robienia partycji ? Czy wszystko upycha się na 1 dysku i to bez znaczenia? Jakieś porady, aby ten dysk cały czas był w dobrej formie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni jak ja dzielą na 2 partycje 1 na system i 2 na resztę

2 nie dzielą wcale

 

Z punktu widzenia SSD to on i tak widzi wszystko jako całość

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ma ktoś Plextora M8VC.Jak się sprawuje i czy warto zakupić. Druga opcja to dołożenie do sprawdzonego Cruciala MX 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mogę zaktualizować oprogramowanie dysku , jak mam na nim windowsa ? Czy takie rzeczy robi sie na pustym dysku ? Widzę , że mam stare software na swoim dysku ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie aktualizowałem już firmware SSD będącym działającym dyskiem systemowym na różnych platformach i nigdy nic się nie stało. Tj swoje doświadczenia opisuje na Crucialu i Samsungach, nie wiem jak wygląda całe te ryzyko u innych.

Edytowane przez Viper260260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również aktualizowałem firmware SSD na dysku systemowym,dysk Plextora i ponowne uruchomienie z nowym oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie kupować dyski SSD,to najlepiej kupujcie już teraz,bowiem mają być podwyżki cen SSD-ków nawet do 40%

https://www.tabletowo.pl/nand-flash-ceny-w-gore-drozsze-dyski-ssd/

https://ithardware.pl/aktualnosci/ceny_pamieci_nand_flash_w_tym_roku_moga_wzrosnac_az_o_40-11076.html

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie kupować dyski SSD,to najlepiej kupujcie już teraz,bowiem mają być podwyżki cen SSD-ków nawet do 40%

https://www.tabletowo.pl/nand-flash-ceny-w-gore-drozsze-dyski-ssd/

https://ithardware.pl/aktualnosci/ceny_pamieci_nand_flash_w_tym_roku_moga_wzrosnac_az_o_40-11076.html

 

 

Powiedzmy że już w grudniu zaczęły drożeć.

 

Polecany, tani micron 1300 1 TB kosztuje 389 zł na allegro; zazwyczaj kosztował w okolicy 369 zł. Niby nie dużo ale jednak.

 

MX500 1 TB też jakby podrożał.

 

Zaobserwował ktoś coś podobnego czy to tylko wyjątki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosować portfelem i nie kupować, niech zalegają w magazynach to może im się odechce podwyżek. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiego NVMe kupić w cenie około 0,6 zł/GB o pojemności > 500GB?

 

M2, NVME, odczyt/zapis nie musi byc kosmiczny bo zrobiłem pomiary i mniej niz 0,1% mam odczyty mam maksymalne. Jednak fajnie jakby wytrzymał montaż pod RTX ze stopki, bo w obudowie nie jest specjalnie chłodno i nie będzie. Reszta parametrów w zasadzie nie jest istotna, nawet nie musi wyglądać, bo i tak będzie zagrzebany pod radiatorem RTX'a.

 

Nie chciałem kupować zwykłego SATA bo mi brakuje gniazd na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...