Skocz do zawartości
=-Mav-=

SSD - wątek zbiorczy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślałem że MLC będzie bo tylko 1TB max w przeciekach było wcześniej.

TLC 2TB u innych to nic nadzwyczajnego. Nawet 4TB są dostępne, a tutaj 1TB za taczke siana pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako teoretycznie powinna być max szybkość M.2 gdy komputer obsługuje tylko PCIe 2.0 x4 a dysk ma NVM Express 1.3 ?

Ps. Mam dysk Adata XPG SX8200 PRO M.2 NVMe PCIe 256GB a komputer PCIe 2.0 x4.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2000 MB/s - tyle wynosi max.przepustowość PCIe 2.0 x4

Edytowane przez Spl97
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 2000 to musi styknąć na całą komunikację dysku. Z 10-15% tej przepustowości przepadnie 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niezłe jaja z tymi dyskami i weź tu kup adatę która wydawała się najlepszym wyborem w kategorii cena jakość. 1000zł za 2TB dysk było do przełknięcia ale teraz się boję.

Ciekawe kiedy dyski tymi prędkościami R/W 7000MB będą w normalnych cenach.

Adata jest tylko 3500/2500 a sata 500/500.

Na pewno tak duże prędkości pomogły by bardzo w grach. Zostaje trzymać kciuki za konsole i wykorzystanie potencjału takich dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Minciu napisał:

Ale te 2000 to musi styknąć na całą komunikację dysku. Z 10-15% tej przepustowości przepadnie 

Kiedyś,jak dorobię się dysku M.2 NVMe,to sprawdzę u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z tym przycinaniem z 2000MB/s, u mnie jest obecnie tak:

 

dysk-adata.png

dysk-test-adata.png

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego wyniki random 4K sa tak dramatycznie niskie (powinno byc okolo 70) - to najwiekszy impakt jesli chodzi o realne odczuwanie szybkosci dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamontowałem koledze dysk AS350 Panther do płyty B250m Mortar w raz z nowym kablem, postawiliśmy system od nowa i prędkości w crystal disku są marne tj. odczyt ~330 a zapis ~280. Co mogło pójść nie tak?

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uefi zobacz czy jest coś takiego jak fast boot lub podobnie, powinno być włączone aby system szybciej się wczytywał. Nie wiem jednak czy to na ogólną szybkość dysku ma wpływ.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu pada dysk twardy w mocno budżetowym lapku z prockiem Celeron n3350 z 4GB ram. Padła decyzja o kupnie SSD, wymagań praktycznie wobec niego nie ma, czy jest sensu kupowania MX500? Czy może iść w tańszego BX500 oba w wersji ~500GB? 

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie będzie w szybkości a bardziej w potencjalnej trwałości/niezawodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2020 o 13:10, MitycznyJeż napisał:

Serio ktoś myślał, że MLC będą ciągnięte w nieskończoność na rynku konsumenckim? :E

MLC to najmniejszy problem, skoro pakują TLC do Pro, to co wrzucą do Evo? QLC? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie? Podobno tak.

Godzinę temu, maro112 napisał:

Mógłby ktoś zajrzeć i zobaczyć czy wyniki w normie jak dla kingstona a2000 500gb?

https://zapodaj.net/7e238a285a879.png.html

Tak, wyniki bardzo dobre, wiele szybszych dysków w benchmarku AS uzyskuje niższe wyniki niż deklarowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko.

 

Kingston A2000

Warto? Grzeje się jakoś mocniej niż inne?Jakieś wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Spl97 napisał:

Nie no zdaje sobie sprawę,ale chodzi mi o to czy jest to kompletny szrot czy nadaje się pod gry.Żadnych zastosowań profesjonalnych.Najbardziej chodzi mi o ilość wydzielanego ciepła,bo chce kupić dwie sztuki i jeden by wszedł centralnie pod kartę graficzna.

 

Chociaż  w sumie olać to.Wezmę Samsung  970 EVO.

Edytowane przez ombre070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2020 o 09:27, DisconnecT napisał:

No nie, błąd 01 jest błędem krytycznym, trzeba jednak przyznać że w przypadku SSD koncept SMART'u jest dużo bardziej umowny względem danego modelu i producenta. W mojej ocenie to się kwalifikuje do wymiany, ponieważ dysk napotkał problemy z odczytem w jakimś obszarze.
Możesz też na razie obserwować SMART.

Witam, po dłuższej przerwie niestety błędy postępują i zaczyna być to już odczuwalne system zaczyna już chodzić odczuwalnie gorzej...8813f7479122be47med.jpg

Nie wiem w sumie dlaczego ponieważ komputer ma dopiero gdzieś 3 lata i w sumie nie jest jakoś bardzo używany tym bardziej, że drugi dysk zwykły mechaniczny, który jest w tym komputerze ma dopiero przepracowane 1629 godzin i nic mu się nie dzieje więc ten miał taką samą liczbę godzin pracy, a mówi że dyski SSD są dużo mniej awaryjne... Widocznie miałem pecha i trafił się jakiś trefny egzemplarz. Chciałem kupić jakiś NVMe, ale raczej moja płyta w lapku raczej go nie obsłuży więc kupiłem
https://www.x-kom.pl/p/429113-dysk-ssd-silicon-power-256gb-m2-sata-ssd-a55.html
I tak ma trochę lepsze parametry od tego złoma, który się już psuje. Mam nadzieje, że tym razem pożyje dłużej. Nie wiem tylko w sumie za bardzo jak zgrać obraz systemu z M2 na M2 ponieważ mam tylko jeden slot.

 

W dniu 19.07.2020 o 09:56, Keton napisał:

U mnie błąd 01 był spowodowany chyba przez system albo jakąś aplikację. Wartość rosła codziennie, ale przywrócenie partycji systemowej z obrazu rozwiązało ten problem.

Jak go już wymienię spróbuję go sformatować, ale wydaje mi się, że w tym wypadku to nie jest wina aplikacji...

Edytowane przez MiloPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...