Skocz do zawartości
=-Mav-=

SSD - wątek zbiorczy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy akurat w tym akurat modelu, ale w niektórych thinkpadach ludzie stosowali modyfikację biosu by odblokować sata2.

Dało czy nie dało - po co mieć gorsze skoro można mieć lepsze? Dysk z pewnością przeżyje tego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto pogmerać aby spróbować odblokować to sata 2. Jednak jeśli zostaniesz przy sata 1 to i ten kingston w zupełności Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dla T60 nie da się odblokować SATA II. Ten Kingston rzeczywiście w zupełności wystarczy! Przynajmniej ma kości MLC a nie TLC. Nie będę dalej zaśmiecał tematu. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem poproszony przez kolegę o pomoc więc zwracam się z prośbą do Was.

Kolega chce kupić ten dysk do 400zł dostał informację że lepiej raczej nie znajdzie. Na chwilę obecną posiada 500gb SATA chciałby zrobić migracje systemu na SSD a talerzowy zostawić do przechowywania danych, czy taka konfiguracją będzie ok, czy potrzebne będą jakieś dodatkowe kable do migracji, w jaki sposób się to odbywa i czy dwa dyski mogą pracować równocześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kable będą potrzebne do podłączenia dysku SSD.Najlepiej jest zainstalować na nowym dysku system od nowa.Oczywiście że dwa dyski mogą pracować razem.

 

Poczytaj FAQ tam zostało wszystko wyjaśnione.

Edytowane przez Wirgiliuszeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze zależy jednak aby wszystko zostało zachowane więc przeinstalowanie systemu nie wchodzi w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wchodzi w grę zainstalowanie od nowa to można sklonować zawartość partycji C na nowy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Np za pomocą

 

 

EaseUS Todo Backup Free 9.0.0.1

Edytowane przez konku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki a czy ten dysk to najlepszy wybór do 400zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy najlepszy wybór,narazie nikt się nie skarży.Dysk ten jest na kościach TLC a częściej polecane są dyski na MLC,takie jak choćby Crucial MX200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ew można by było wybrać do identycznej płyty głównej jaką ja mam czyli MSI B150 żeby nie było żadnych problemów? Do 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączam ten wątek do wątku z pytaniami o ssd bo tam powinien się znaleźć.

 

Co ew można by było wybrać do identycznej płyty głównej jaką ja mam czyli MSI B150 żeby nie było żadnych problemów? Do 400zł

Masz na górze listę bezproblemowych dysków i czym się kierować przy wyborze. Każdy z nich będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam mam zamiar kupic dysk ssd do gier 500gb i tu moje pytanie co polecacie na oku mam Samsunga 850 evo czy brac cos tanszego

Pozdrawiam

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ? Masz na pierwszej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do listy na górze (a nie w stopce) powinien zostać dopisany Crucial MX200 250GB jego cena spadła do akceptowalnego poziomu ~350zł z przesyłką. Jest to lepszy wybór niż Transcend SSD370 256GB (tak samo z modelami SSD370 512GB i MX200 500GB)

Edytowane przez luminat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, cena ładnie spadła.

 

No to teraz pytanie:

 

Crucial MX200 czy GOODRAM Iridium PRO ?

 

cena taka sama(ok. 350zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oba to MLC więc względnie trwałe. Goodram odrobinę szybszy i dłuższy MTBF i gwarancja.

Edytowane przez konku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję dysku jak w tym temacie

http://forum.pclab.pl/topic/1106602-Solidny-dysk-SSD-pod-win-XP/

=-Mav-= naprowadził mnie na ten temat wić zapytam:

 

Wybrałem takie modele:

http://www.x-kom.pl/p/266853-dysk-ssd-crucial-240gb-25-sata-ssd-bx200-7mm.html

http://www.morele.net/dysk-ssd-adata-premier-pro-sp550-240gb-sata3-asp550ss3-240gm-c-767130/

 

Oba szału nie robią i czytałem ostrzeżenie dotyczące tych modeli na 1 stronie tego tematu, jednak cena kusząca i nie poszukuję jakiś demonów prędkości do tego kompa:

Oba niestety na pamięciach TLC.

 

Test z laba jednoznacznie nie rozstrzyga, który wydajniejszy.

http://pclab.pl/art66845-8.html

Koledzy radzą BX-a, a w tym teście ADATA potrafi w pewnych sytuacjach go zmasakrować i na odwrót.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie widziałem by ktokolwiek gdziekolwiek napisał to głośno, a więc sobie pozwolę :D

 

Rozruch z dysku NVMe jest możliwy na najprawdopodobniej każdej płycie głównej z UEFI AMI - przed chwilą udało mi się zastartować system z SM951 NVMe na płycie Asrock AM1B-MDH (z adapterem ofc) po modyfikacji biosu przy użyciu tego poradnika: integracja nvme

Aby móc dodać do biosu moduł nvme musiałem wcześniej usunąć coś z uefi - padło na "eMail_DXE".

 

 

Także dodatkowe informacje:

Dysk NVMe działał na każdej płycie (jaką miałem pod ręką) z PCIe, niezależnie od wersji czy trybu rozruchu (bios/legacy, UEFI).

na PCIe1.0 przy użyciu sterownika MS ("stornvme") zapis jest absurdalnie niski - 20MB/s liniowe, dalej nie sprawdzałem. Ale to chyba oczywiste że mając dysk NVMe należy instalować sterownik producenta dysku (fajnie źródło "gołych" driverów TUTAJ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez prosze o porade ;)

 

Super 1 post pomaga ,ale...

 

Ostatnio oddalem bx100 ,chce cos fajniejszego 0.5Tb

 

W pierwszym poscie mamy ze iridium pro(770zl) = hyper savage? (680zl) , jeszcze oczywiscie kusi na maxa samsung 950 pro , w karenie 1320 , doradzicie? Może by na tym samsungi juz nic nie chrupało ? :P

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci "chrupie"? Może to nie wina dysków tylko czegoś innego w systemie? Jeśli chcesz maksymalnej wydajności to 850 pro jest chyba teraz najlepszą opcją, na labie przy okazji testów kolejnych ssd zawsze na końcu masz tabelkę z dyskami najwydajniejszymi i takimi z najlepszym stosunkiem ceny do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kholat mi demo skacze , na gta mam mikrosekunde co ~5 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poradniku brakuje metody przełączania trybu IDE na AHCI w WinXP oczywiście o ile płyta główna posiada w ogóle taką opcję.

 

Sam z tym trochę powalczyłem i niestety poległem.

System postawiony na SSD w IDE bo przy włączonym AHCI w BIOSIE nie da się zainstalować systemu (WinXP) na SSD.

Poczytałem w internetach poradniki jak włączyć AHCI i także nic nie uzyskałem. WinXP nie ma sterowników AHCI i grzebanie w rejestrze na nic się zdaje.

Może ktoś zna jakiś sprawdzony sposób i się podzieli nim tutaj.

 

Obecnie system postawiony jest na SSD 240GB (dysk C) i 2 dysk (D) to WD Blue 1TB.

 

Płyta główna to

http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/index.pl.asp

 

Sterowniki jakieś do podkładania podczas instalacji WinXP niby są jednak trzeba posiadać fizycznie stację dyskietek 3,5 cala - ja jej niestety nie posiadam.

Tutaj link do tych sterów.

http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/index.pl.asp?cat=Download&os=XP (pozycja 6 rozmiar 1,12MB).

 

Czytałem, że niby można jakoś dograć te stery do zainstalowanego systemu WinXP. Te, które podałem wyżej nie pasują - innych nie znalazłem

 

Na koniec czy samo AHCI w WinXP daje coś wymiernego jeśli chodzi o pracę SSD?

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...