Skocz do zawartości
opa48

Kryzys na rynku gier

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=3268 Chciałbym ,żebyście się wyrazili co o tym sądzicie. Ogólnie pisze o premierach 2021 roku.  Niektórzy piszą, że był słaby.  Tylko ,ze każdy taki jest. Wyjątkiem jest jak dostajemy jakies ekluziwy na konsole np: uncharted 4 czy gre konsolową read dead redempetion 2. 2018 rok byl mocny ze względu na gry konsoloe. Czy jesteśmy skazani na ps 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mateusz2PL napisał:

https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=3268 Chciałbym ,żebyście się wyrazili co o tym sądzicie. Ogólnie pisze o premierach 2021 roku.  Niektórzy piszą, że był słaby.  Tylko ,ze każdy taki jest. Wyjątkiem jest jak dostajemy jakies ekluziwy na konsole np: uncharted 4 czy gre konsolową read dead redempetion 2. 2018 rok byl mocny ze względu na gry konsoloe. Czy jesteśmy skazani na ps 5?

Piłeś, nie pisz :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Nie, Microsoft to zrobi. 

On już to robi, AOE 4, nowe Halo, MFS itd. :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Stjepan666 napisał:

On już to robi, AOE 4, nowe Halo, MFS itd. :)

zapomniałeś o STALKER2 , zresztą ostatnio poleciało "kilka" wycieków z tej usługi Nvidii do streamingu, a tam rzekomo nowe Gears of War już 10listopada premiera, ile w tym prawdy zobaczymy

Edytowane przez frog67
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że autorowi chodziło o to, że znane i dotąd cenione marki takie jak FarCry, Call of Duty czy Battlefield mocno w tym roku rozczarowały i zaczęły skręcać w dziwną stronę, nie było też w tym roku gry z efektem "wow" większość dużych tytułów była albo rozczarowująca albo przeciętna i bezpieczna, w tym sensie autor tekstu ma racje, ciężko wybrać zdecydowanie najlepszy tytuł w tym zalewie przeciętności i remasterów.

Edytowane przez GTM
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, GTM napisał:

Ja myślę, że autorowi chodziło o to, że znane i dotąd cenione marki takie jak FarCry, Call of Duty czy Battlefield mocno w tym roku rozczarowały i zaczęły skręcać w dziwną stronę, nie było też w tym roku gry z efektem "wow" większość dużych tytułów była albo rozczarowująca albo przeciętna i bezpieczna, w tym sensie autor tekstu ma racje, ciężko wybrać zdecydowanie najlepszy tytuł w tym zalewie przeciętności i remasterów.

Konsumpcjonizm :) Mamy gignatyczną ilość graczy którzy po każdym trailerze składają pre-ordery/kupują w ciemno. Wystarczy tutaj zobaczyć, masz azganów i jeszcze paru którzy grają we wszystko choćby chłamem było, ważne żeby zagrać już jak najszybciej i w coś nowego :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, joloxx9 napisał:

Konsumpcjonizm :) Mamy gignatyczną ilość graczy którzy po każdym trailerze składają pre-ordery/kupują w ciemno. Wystarczy tutaj zobaczyć, masz azganów i jeszcze paru którzy grają we wszystko choćby chłamem było, ważne żeby zagrać już jak najszybciej i w coś nowego :) 

Ale to ty kupiłeś Premium do Forza Horizon 5 podczas gdy ja czekałem spokojnie na premierę w XBOX GAME PASS ?. Mój ostatni Pre-Order to było Diablo II Resurrected i to tyle a jeśli coś już kupuję na premierę to w pudełku z możliwością odsprzedania. Takiego Battlefield 2042 nie kupiłem jak inni się podniecali i kupowali w ciemno bo to BF ?.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azgan napisał:

Ale to ty kupiłeś Premium do Forza Horizon 5 podczas gdy ja czekałem spokojnie na premierę w XBOX GAME PASS ?. Mój ostatni Pre-Order to było Diablo II Resurrected i to tyle a jeśli coś już kupuję na premierę to w pudełku z możliwością odsprzedania. Takiego Battlefield 2042 nie kupiłem jak inni się podniecali i kupowali w ciemno bo to BF ?.

Ja nigdy nie kupiłem zadnego preordera, chciałbym żeby więcej osób robiło tak jak ja. Producenci teraz wydają gry bety a później miesiącami je paczuja a cierpimy na tym my, gracze. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Returnal, Ratchet & Clank, Psychonauts 2, Ghost of Tsushima DE, Deathloop, Metroid Dread, Forza Horizon 5, Lone Echo 2, The Climb 2, Resident Evil 4 VR... Kryzys? Jaki kryzys? 2021 to bardzo dobry rok.

+Wyszło sporo interesujących indyków, w które jeszcze nie miałem okazji zagrać (np. Death's Door, Inscryption, Kena, It Takes Two), jak również gier AAA (np. Resident Evil 8, Guardians of the Galaxy, Hitman 3).

 

Edit. Zapomniałem o 2 perełkach tj. o The Medium i Blind Drive :)

Edytowane przez slafec
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It Takes Two to moje drugie GOTY, co prawda grałem w to z bratem przeważnie przy wodzie ognistej, ale mieliśmy masę frajdy.  Najlepszy coop od wielu lat w jaki grałem. 

19 minut temu, slafec napisał:

Jaki kryzys? 2021 to bardzo dobry rok.

Jak ktoś gra tylko w AAA i blockbustery to faktycznie może poczuć kryzys. :E 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Ale to ty kupiłeś Premium do Forza Horizon 5 podczas gdy ja czekałem spokojnie na premierę w XBOX GAME PASS ?. Mój ostatni Pre-Order to było Diablo II Resurrected i to tyle a jeśli coś już kupuję na premierę to w pudełku z możliwością odsprzedania. Takiego Battlefield 2042 nie kupiłem jak inni się podniecali i kupowali w ciemno bo to BF ?.

Kupiłem, pograłem i zwróciłem bo gra jest w tragicznym stanie, teraz nawet mając ją w gamepassie nie chce się grać. 

BF'a nie kupiłeś bo nie ma singla. 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85-260 napisał:

Z tych gier co wymieniłeś tylko Bf rozczarował.

Reszta trzymała poziom poprzednich części a FC nawet je przewyższył.

Nie wiem co przewyższył i wg kogo ale, wg metacritic jest to najgorszy FarCry w historii i ja się z tym zgadzam, jest gorszy nawet od ogólnie nielubianej i niby nudnej dwójki.
Popatrzcie np. Na tego pada od Forzy, kto wpadł na pomysł że ten kolorowy paw będzie najlepiej oddawał klimat gry o samochodach? Nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć jak taki pad powinien wyglądać, niestety ten kolorowy paw najlepiej oddaje kierunek w którym zmierza ta branża i nie każdemu ten kierunek się podoba, to równie dobrze przecież mógłby być pad od FarCry, wszystko teraz musi być różowe, mieć kobietę, murzyna (a najlepiej kobietę murzyna jak w BF ;)) wszystko musi być sztuczne, kreskówkowe, wesołe i wykreowane wg dzisiejszych standardów.

 

images.jpg

Edytowane przez GTM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie że wszystko ma być kolorowe i słitasne? taki właśnie jest nowy BF i cały świat, choćby yt który ukrywa łapki w dół żeby ktoś się dotknięty nie czuł, a był to niekiedy jedyny wyznacznik tego czy film warto oglądać(mowa choćby o wszelkich poradnikach itd) :E 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, GTM napisał:

Nie wiem co przewyższył i wg kogo ale, wg metacritic jest to najgorszy FarCry w historii i ja się z tym zgadzam, jest gorszy nawet od ogólnie nielubianej i niby nudnej dwójki.
Popatrzcie np. Na tego pada od Forzy, kto wpadł na pomysł że ten kolorowy paw będzie najlepiej oddawał klimat gry o samochodach? Nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć jak taki pad powinien wyglądać, niestety ten kolorowy paw najlepiej oddaje kierunek w którym zmierza ta branża i nie każdemu ten kierunek się podoba, to równie dobrze przecież mógłby być pad od FarCry, wszystko teraz musi być różowe, mieć kobietę, murzyna (a najlepiej kobietę murzyna jak w BF ;)) wszystko musi być sztuczne, kreskówkowe, wesołe i wykreowane wg dzisiejszych standardów.

 

images.jpg

W tej grze jest jeszcze nadzieja, w filmach nie widziałem kobiety, murzyna itd, sami biali faceci walczący o przetrwanie i hajs, w Zonie, pijący wódkę, zagryzając ją konserwą i śpiewający przy ognisku przy akompaniamencie gitary. A wszystko tam jest szarobure i ponure taki jak był ZSRR dawno temu.

 

S.T.A.L.K.E.R._2_steam_asset_616x353.png

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS4. Służy mi do oglądania Netflixa, HBO GO itp. Co mi da przejście na PS5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, skypan napisał:

Mam PS4. Służy mi do oglądania Netflixa, HBO GO itp. Co mi da przejście na PS5 ?

Gry za 350 zł np, jak lubisz. :E

  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, skypan napisał:

Mam PS4. Służy mi do oglądania Netflixa, HBO GO itp. Co mi da przejście na PS5 ?

Więcej FPS, szybsze wczytywanie gier, dual sense i kilka exów. ;)  Mniej pieniędzy. :E 

5 minut temu, Stjepan666 napisał:

Gry za 350 zł np, jak lubisz. :E

Jak masz digital to faktycznie może boleć, z płytami i odsprzedażą to grasz "tanio". 

12 godzin temu, Stjepan666 napisał:

On już to robi, AOE 4, nowe Halo, MFS itd. :)

W tym roku MS pozamiatał. 

Forza Horizon 5 - 92
Flight simulator - 92
Psychonauts 2 - 89
Deathloop - 88 (czasowy ex PS)
Halo - 86
Age of Empire IV - 83

+ Gamepass i wszystko to w dzień premiery. 
 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rok jak rok. W sumie to nawet jeszcze bardziej jestem zawalony grami i tymi co w tym roku wyszły i w poprzednich. Niestety nie jestem w stanie ograć wszystkiego co bym chciał :kwasny:
Teraz łupię na przemian w 3 giery. Na "śniadanie" Diablo2, "obiad" FH5, a na "kolację" Poksy BD :E

Co prawda w tym roku żadna petarda w stylu RDR2 nie wyszła, no, ale takie gry to i tak pojawiają się raz na kilka lat. Ale jak wyżej pisałem i tak to dla mnie nic nie zmienia dalej jestem zawalony grami i z tego roku czy poprzednich, które czekają w kolejce do ogrania, lub do dokończenia.

Edytowane przez lukadd
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten kryzys gier stanie się takim jak był kryzys rynku gier w 1988 roku, no ale to już najstarsi górale nie pamiętają tego kryzysu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kryzys zamieni się w F2P+P2W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, MrKetiw napisał:

Ja nigdy nie kupiłem zadnego preordera, chciałbym żeby więcej osób robiło tak jak ja. Producenci teraz wydają gry bety a później miesiącami je paczuja a cierpimy na tym my, gracze. 

To obwinianie preorderow jest przesadzone, czy wy naprawde uwazacie ze za obecny stan branzy odpowiadaja preordery? 

Jaki procent calej sprzedazy stanowia preordery? Poza tym jak duza czesc tych preorderowanych gier pozniej idzie na rynek wtorny ktory automatycznie odejmuje wplywy dla wydawcy, bo jak kiepska gra to po pierwszych recenzjach sprzedaz i tak spada.

Szczycenie sie nie kupieniem zadnego preordera juz uroslo do jakiejs wyimaginowanej rangi "lepszego" i "swiadomego" gracza, tylko ze to jest tylko w glowach samych zainteresowanych. Ja sam kupuje preordery tych gier w ktore wiem ze chce zagrac i bez wzgledu na recenzje i takbym dalej sam je chcial sprawdzic. Malo mnie obchodzi czy ktos kupuje wszystko jak leci czy nie, jego sprawa. 

Watpie ze nie kupowanie preorderow zmienilo by to w jakim stanie produkt jest wydany,ile patchy potrzebuje itd. W duzo wiekszym stopniu to zobowiazania wydawnicze, presje wydawcy i udzialowcow sa powodem takiego stanu rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Sheeneek napisał:

Jaki procent calej sprzedazy stanowia preordery?

W przypadku CP77 jakieś 60%. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...