Skocz do zawartości
opa48

Kryzys na rynku gier

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, azgan napisał:

Z tym działaniem to też bywa tam różnie ?

Jak masz normalny komputer, nawet starszy i aktualny system a to co instalujesz nie jest jakimś skopanym gównem to wszystko normalnie działa. Z drugiej strony teraz na konsolach gry się potrafią sypać coraz częściej więc...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, GTM napisał:

Ja myślę, że autorowi chodziło o to, że znane i dotąd cenione marki takie jak FarCry, Call of Duty czy Battlefield mocno w tym roku rozczarowały i zaczęły skręcać w dziwną stronę, nie było też w tym roku gry z efektem "wow" większość dużych tytułów była albo rozczarowująca albo przeciętna i bezpieczna, w tym sensie autor tekstu ma racje, ciężko wybrać zdecydowanie najlepszy tytuł w tym zalewie przeciętności i remasterów.

Dotąd czyli ile lat wstecz? :szczerbaty:

Dobry gier w ciągu roku zawsze było niewiele. Od lat zmieniały się tylko proporcje czyli suma wychodzących tytułów do tych dobrych. To, że ktoś lubi grać w tasiemce, kopiuj-wklej i inne nudne gówno to co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam jeszcze AOE II DE wreszcie moje ukochane, zaraz biorę się za podbój Wikingami moimi ulubionymi od lat, Wikingowie stworzyli black metal i wiking metal, :E Black metal is krieg!!!. :E 

fmp,x_small,gloss,wall_texture,product,7

Jeszcze tylko Warcraft 2 BE muszę kupić na GOGu i mam swoje nieśmiertelne RTSy, gry mają ponad 20 lat i są nadal zajebiste, tak jak HoMM 3. :D

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Jak masz normalny komputer, nawet starszy i aktualny system a to co instalujesz nie jest jakimś skopanym gównem to wszystko normalnie działa. Z drugiej strony teraz na konsolach gry się potrafią sypać coraz częściej więc...

Co to znaczy normalny komputer? Wytłumacz które PC są normalne a które nie normalne? Bo z jednej strony piszemy tutaj że PC to jedna platforma i bez znaczenia jaki tam typ urządzenia, sprzętu i softu (ma działać bez problemu i już) a z drugiej jakieś podziały na normalne i nie normalne komputery. Jak kupię komputer od renomwanego producenta z dobrych komponentów i dobrych podzespołów to będzie normalny czy już nie normalny bo np. sam go nie poskładałem? 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę my nawet pocinanmy po LANie nadal w Red Alert pierwszy i się nie nudzimy gra z 1996 roku. :D:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej właśnie sobie przypomniałem ze czekam na jedna grę, Homeworld III. Jest w produkcji. Mam nadzieje ze się nie zawiodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Stjepan666 napisał:

Kurdę my nawet pocinanmy po LANie nadal w Red Alert pierwszy i się nie nudzimy gra z 1996 roku. :D:E

Mi premiera D2R uswiadomila jak slabe sa tego typu gry pozniej wydawane... 

No ale oczywiscie jak to na rasowy remaster przystalo tytul byl grubo pobugowany na premiere, patch day one tez tu nic nie pomogl :D O tempora, o mores :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, amsztel napisał:

Nie mam nic do wersji cyfrowych - wrecz przeciwnie: idea jest zacna. Nie zuzywamy niepotrzebnie ton plastiku i papieru, nie trzeba tloczyc milionow plyt. Odpada takze transport i cala logistyka. Problemem jest to, ze my - uzytkownicy koncowi nic z tego nie mamy bo ceny sa identyczne. A wiec mialo byc jak nigdy a wyszlo jak zawsze hehe.

Poza tym nośnik jest trwalszy od chmury, mimo że i to i to nie jest wieczne, ale jakbym miał stawiać co dłużej pożyje czy nośnik czy chmura to stawiam na nośnik, bo chmura aby działała generuje cały czas koszt, więc z tym eko cyfrowości to tak średnio bym powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, frog67 napisał:

Poza tym nośnik jest trwalszy od chmury, mimo że i to i to nie jest wieczne, ale jakbym miał stawiać co dłużej pożyje czy nośnik czy chmura to stawiam na nośnik, bo chmura aby działała generuje cały czas koszt, więc z tym eko cyfrowości to tak średnio bym powiedział.

To oczywiscie zalezy od nosnika - wiekszosc moich dyskietek z grami na Amige juz od dawna jest niemozliwa do odczytania :E 

Tloczone CD sa rzecz jasna o wiele trwalsze ale ich uzytecznosc dlugoterminowa jest rowniez watpliwa. Np. wiele z moich starszych gier, ktore mam na plytach CD i tak nie da rady zainstalowac na nowych OS'ach :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, joloxx9 napisał:

Czemu indie studia potrafią zrobić coś takiego jak Hades a wielkie multikolpo daje na battlefielda 2042 który jest dosłownie wykastrowany ze swoich najkepszych cech plus pływa w sosie bugów? 

 

W ciągu roku wychodzi pewnie milion słabych, niedopracowanych indyków, ale oczywiście twórcy Indie ratują rynek gier i są wzorem do naśladowania :E

Poza tym Hades wyszedł w 2018 roku - wtedy na rynku pojawiły się również 2 genialne gry AAA tj. Red Dead Redemption 2 i God of War.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, azgan napisał:

Co to znaczy normalny komputer? Wytłumacz które PC są normalne a które nie normalne? Bo z jednej strony piszemy tutaj że PC to jedna platforma i bez znaczenia jaki tam typ urządzenia, sprzętu i softu (ma działać bez problemu i już) a z drugiej jakieś podziały na normalne i nie normalne komputery. Jak kupię komputer od renomwanego producenta z dobrych komponentów i dobrych podzespołów to będzie normalny czy już nie normalny bo np. sam go nie poskładałem? 

Normalne są te które są użytkowane przez ludzi z jakimś pojęciem o ich konfiguracji. :E

PC ze względu na mnogość konfiguracji i ustawień nigdy nie był dla laików i nigdy nie będzie. Dla tej grupy zawsze były konsole.

 

 

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, azgan napisał:

Co to znaczy normalny komputer? Wytłumacz które PC są normalne a które nie normalne? Bo z jednej strony piszemy tutaj że PC to jedna platforma i bez znaczenia jaki tam typ urządzenia, sprzętu i softu (ma działać bez problemu i już) a z drugiej jakieś podziały na normalne i nie normalne komputery. Jak kupię komputer od renomwanego producenta z dobrych komponentów i dobrych podzespołów to będzie normalny czy już nie normalny bo np. sam go nie poskładałem? 

Normalny czyli taki który spełnia wymagania minimalne danej produkcji. Nie szukaj na siłę problemów tam gdzie ich nie ma.

17 minut temu, slafec napisał:

W ciągu roku wychodzi pewnie milion słabych, niedopracowanych indyków, ale oczywiście twórcy Indie ratują rynek gier i są wzorem do naśladowania :E

Poza tym Hades wyszedł w 2018 roku - wtedy na rynku pojawiły się również 2 genialne gry AAA tj. Red Dead Redemption 2 i God of War.

A gdzie ja napisałem że ratują rynek ? Zwyczajnie zwróciłem uwagę że wielkość studia nie oznacza iż dana gra będzie dobra/dopracowana a to kiedy Hades wyszedł to już kompletnie nie ma nic do gadania 

 

@azganja wiem ze Ty musisz laptop i konsole  mieć bo sam byś tego nie ogarnął ale @lukaddwyżej też Ci coś napisał i jak widać dalej nie dociera.

Edytowane przez joloxx9
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, amsztel napisał:

To oczywiscie zalezy od nosnika - wiekszosc moich dyskietek z grami na Amige juz od dawna jest niemozliwa do odczytania :E 

Tloczone CD sa rzecz jasna o wiele trwalsze ale ich uzytecznosc dlugoterminowa jest rowniez watpliwa. Np. wiele z moich starszych gier, ktore mam na plytach CD i tak nie da rady zainstalowac na nowych OS'ach :E 

Ja mam 30 letnie CD z muzyką które grają normalnie jak 30 lat temu, to zależy co się ma tych nośnikach. Mam nawet winyle które mają ponad 30 lat i też grają dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stjepan666 napisał:

Ja mam 30 letnie CD z muzyką które grają normalnie jak 30 lat temu, to zależy co się ma tych nośnikach. Mam nawet winyle które mają ponad 30 lat i też grają dobrze.

Wszystko zależy od tego jak się dba, chociaż i zdarzały się felerne modele konsol które rysowały płyty na amen :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wziąłem xbox game passa za 4 zeta na trzy miesiące i naliczyłem raptem z 10 gier co mnie interesuje.

Z tego niektóre już przeszedłem dawni i nie wracam do nich batttlefieldy ,gearsy , wolfensteiny etc.

Halo jakos nie podchodzi mi próbowałem flight symulator nie mój klimat strategie typu AOE też nie mam czasu na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, GTM napisał:

Ja myślę, że autorowi chodziło o to, że znane i dotąd cenione marki takie jak FarCry, Call of Duty czy Battlefield mocno w tym roku rozczarowały i zaczęły skręcać w dziwną stronę, nie było też w tym roku gry z efektem "wow" większość dużych tytułów była albo rozczarowująca albo przeciętna i bezpieczna, w tym sensie autor tekstu ma racje, ciężko wybrać zdecydowanie najlepszy tytuł w tym zalewie przeciętności i remasterów.

Dokładnie te duże tytuły są kompletnie wypalone co roku zjeżdżają w dół coraz bardziej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, joloxx9 napisał:

Normalny czyli taki który spełnia wymagania minimalne danej produkcji. Nie szukaj na siłę problemów tam gdzie ich nie ma.

Nic o wymaganiach minimalnych nie wspomniałeś w tej swojej wypowiedzi więc zadałem proste pytanie. Zresztą w dzisiejszych czasach praktycznie nie ma co się sugerować minimalnymi wymaganiami bo one same w sobie są często nienormalne.

20 minut temu, lukadd napisał:

Normalne są te które są użytkowane przez ludzi z jakimś pojęciem o ich konfiguracji. :E

PC ze względu na mnogość konfiguracji i ustawień nigdy nie był dla laików i nigdy nie będzie. Dla tej grupy zawsze były konsole.

 

 

W dzisiejszych czasach gdzie jest STEAM i wszystko praktycznie z automatu się odbywa nie wymaga to specjalnej gimnastyki. Dopiero jak coś się zaczyna pierdzielić lub nie działa to jest właśnie szukanie po forach lub grupach w celu rozwiązania problemu co było widać nawet ostatnio w kilku tematach na Labie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, GTM napisał:

Nie wiem co przewyższył i wg kogo ale, wg metacritic jest to najgorszy FarCry w historii i ja się z tym zgadzam, jest gorszy nawet od ogólnie nielubianej i niby nudnej dwójki.
Popatrzcie np. Na tego pada od Forzy, kto wpadł na pomysł że ten kolorowy paw będzie najlepiej oddawał klimat gry o samochodach? Nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć jak taki pad powinien wyglądać, niestety ten kolorowy paw najlepiej oddaje kierunek w którym zmierza ta branża i nie każdemu ten kierunek się podoba, to równie dobrze przecież mógłby być pad od FarCry, wszystko teraz musi być różowe, mieć kobietę, murzyna (a najlepiej kobietę murzyna jak w BF ;)) wszystko musi być sztuczne, kreskówkowe, wesołe i wykreowane wg dzisiejszych standardów.

 

images.jpg

 kierunek LBGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poruszonej wcześniej kwestii indyków.

Przypomniał mi się Loop Hero :E Gra, którą początkowo traktowałem z dużym dystansem, a później wkręciłem się na maksa spędzając w niej do tej pory ~45h.

Niby z pierwszego rzutu oka prosta gra z pixelową grafiką, ale jednak gra mega rozbudowana, gra która wymaga od gracza użycia mózgownicy, opracowywania kolejnych ruchów, planowania, przewidywania, strategii i do tego daje nam masę mechanik które umożliwiają różne zagrywki w tak niby prostej prostej z założenia grze.

Na youtubach jest masa materiału o tej grze i po polsku i po angielsku.

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, azgan napisał:

Nic o wymaganiach minimalnych nie wspomniałeś w tej swojej wypowiedzi więc zadałem proste pytanie. Zresztą w dzisiejszych czasach praktycznie nie ma co się sugerować minimalnymi wymaganiami bo one same w sobie są często nienormalne.

 

 

A co chcesz w pc mieć "normalnego"? Zrobiłeś sobie zwykłą nadinterpretacje. Ludzie różny system instalują i to sprawia że ich komputery stają się również "nienormalne" niby masz laptopa i chyba a umiesz go używać a piszesz jakbyś nie wiedział o co chodzi 

9 minut temu, azgan napisał:

 

W dzisiejszych czasach gdzie jest STEAM i wszystko praktycznie z automatu się odbywa nie wymaga to specjalnej gimnastyki. Dopiero jak coś się zaczyna pierdzielić lub nie działa to jest właśnie szukanie po forach lub grupach w celu rozwiązania problemu co było widać nawet ostatnio w kilku tematach na Labie ?

Na PC przynajmniej można coś pogrzebać i spróbować naprawić ją konsoli to możesz pogrzebać ale w nosie. Jak się coś zesra to pograne masz do czasu aż łaskawy Twórca wyda pacza.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mnie jeszcze wkurza te całe remastery ramake ' i starych gier jak ostatnio GTA przeważnie wychodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=3268 Chciałbym ,żebyście się wyrazili co o tym sądzicie. Ogólnie pisze o premierach 2021 roku.  Niektórzy piszą, że był słaby.  Tylko ,ze każdy taki jest. Wyjątkiem jest jak dostajemy jakies ekluziwy na konsole np: uncharted 4 czy gre konsolową read dead redempetion 2. 2018 rok byl mocny ze względu na gry konsoloe. Czy jesteśmy skazani na ps 5?

Gry radzą sobie bardzo świetnie. Właściwie to nigdy nie było tak dobrze jak jest dziś. Kryzys to jest na rynku gier, ale AAA. I to się już nigdy nie zmieni, bo to są gry tworzone/finansowane przez korporacje, gry których głównym celem jest wyciągnięcie jak największych pieniędzy od graczy.

Wracając do twojego pytania czy jesteśmy skazani na PS5. A jesteśmy? Ja poza remake Demon's Souls i chęcią ponownego ogrania Persony 5 (która jest z PS4 :E) nie widzę na tej konsoli nic ciekawego. Sony wydaje moim zdaniem nudne, kinowe gry, które różnią może się settingiem, ale forma w nich jest bardzo podobna.

16 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

To znowu czekamy az sony uratuje rynek gier?

A kiedy uratowało? ;) Czasy ratowania rynku gier były już bardzo dawno temu, kiedy gry jeszcze raczkowały. I ratowało go nie Sony, a raczej Nintendo (jeśli mnie pamięć nie myli). Dziś nie trzeba ratować rynku gier. Gry stworzone na rynek masowy zarabiają na siebie krocie, przy jednoczesnym podjęciu minimalnego ryzyka, a bardziej ambitne gry (indie, AA) jeszcze nigdy nie miały takich możliwości na skuteczną reklamę i finansowanie - i mają dzięki temu swoich odbiorców, a ich twórcy mogą się dalej rozwijać. Tworzenie na wiele platform to też bułka z masłem w porównaniu do tego co było kiedyś.

I tak, są dziś patologie, których wcześniej nie było. Masowe rzucanie się na preordery kiedy kupowanie ich nie daje żadnych sensownych korzyści a jest ryzykowne, przyzwalanie na chamskie zagrywki z DLC i tym podobne. Gdyby gracze byli konsekwentni i krytyczni to gry mogłyby wyglądać o wiele lepiej. Ale to nierealne i już raczej nigdy realne nie będzie. To tak samo jakby wymagać od widzów "Trudnych Spraw" żeby nagle doznali olśnienia i stali się świadomymi konsumentami rodzimego kina.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, joloxx9 napisał:

Na PC przynajmniej można coś pogrzebać i spróbować naprawić ją konsoli to możesz pogrzebać ale w nosie. Jak się coś zesra to pograne masz do czasu aż łaskawy Twórca wyda pacza.

Ale przepraszam bardzo, dalej czekam jak śmieć na patcha do Far Cry 6, gdzie twórcy 16 listopada uceglili uruchamianie gry na amen. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawinho napisał:

co mnie jeszcze wkurza te całe remastery ramake ' i starych gier jak ostatnio GTA przeważnie wychodzi ?

Jeśli są dobrze wykonane mnie nie wkurzają. Gwiazdki z GTA poszły  po linii najmniejszego oporu, bida totalna.

Ale takie np. Diablo 2. Łupię w to niemal codziennie do dziś. Spędziłem pewnie w już w tym nowym D2 więcej czasu niż w Diablo 3 przez ostatnie lata :E  Gra zasysa w nowym wydaniu oczywiście jeśli ktoś lubi takie temat.

RE:2 był również mega świetnym remake i wiele razy ogrywałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, joloxx9 napisał:

A gdzie ja napisałem że ratują rynek ? Zwyczajnie zwróciłem uwagę że wielkość studia nie oznacza iż dana gra będzie dobra/dopracowana a to kiedy Hades wyszedł to już kompletnie nie ma nic do gadania 

 

Zapytałeś czemu małe studia są w stanie tworzyć dobre gry, a duże studia wydają niedopracowane gnioty.

Odpowiedź jest prosta. Do Ciebie trafiają tylko wyselekcjonowane gry Indie, którym udało się przebić na rynku i przez to masz zniekształcony obraz. Słabe gry Indie pomijasz i nie zawracasz sobie nimi głowy - to samo zrób z Battlefieldem. Problem rozwiązany.

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...