Skocz do zawartości
najwaj

Jakie macie ceny w sklepach?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to już im gorzej tym lepiej. Bo wkrótce albo nawet już teraz nie da się funkcjonować normalnie tylko na socjalach. A bombelkuf od ręki sobie nie dorobią nowych. Będzie trzeba pomyśleć może o pracy jakiejś. Teraz mamy jeszcze krótkotrwały efekt tych dopłat do wszystkiego ale on przeminie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wyborami staną na głowie by zwaloryzować chociażby 500+ do tych 800+ gdzieś tam znajdą sposób by wyrwać na to dodatkową kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie nas czekał los prawie taki jak Turcji. W końcu inwestorzy powiedzą stop na obligacjach i się skończy bal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie nie wyobrażam niczego innego niż to co napisałem wyżej program pisu polega na dawaniu. Nie bez powodu w tv puszczają reklamy o tym ile to na węgiel można dostać itp. a co ciekawe nawet dali tam napisy po ukraińsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób aby to zatrzymać to cięcie socjali. Na razie próbuje się coś robić z tymi dla Ukraińców. Albo przynajmniej pasywne czekanie na ich inflacyjną dewaluację. Jest tego świadomość. A co zrobią to nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS i ciecie socjali?, niemożliwe. 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą może nam się szykować kolejna fala uchodźców i oni też będą chcieli 500+ tamci dostali to czemu nie ci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, adashi napisał:

Jedyny sposób aby to zatrzymać to cięcie socjali. Na razie próbuje się coś robić z tymi dla Ukraińców. Albo przynajmniej pasywne czekanie na ich inflacyjną dewaluację. Jest tego świadomość. A co zrobią to nie wiadomo.

Likwidacja wszystkich socjali, likwidacja dotacji dla rolników, dla firm itp + zamrożenie minimalnej a nie znowu podwyżki o 20% :boink:+ zakaz podwyżek w budżetówce

3 lata i rynek by się wyrównał 

Edytowane przez Zigu17
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet szybciej niż w 3 lata. Ten marsz minimalnej to też dramat. Z dotacjami dla rolników to już nie taka prosta sprawa, ale na pewno pasowałoby to zmniejszyć. Nie możemy już teraz "od ręki" postawić w rolnictwie na całkiem wolny rynek, bo za bardzo zostało zniszczone drobne rolnictwo plus jeszcze ta wspólna polityka rolna UE.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja socjalu w PL ? Hhaha w porównaniu do innych krajów  to są jakieś ochłapy wyrwane z puszki od bezdomnego. Opodatkować kościół i od razu będzie kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, demisen napisał:

Likwidacja socjalu w PL ? Hhaha w porównaniu do innych krajów  to są jakieś ochłapy wyrwane z puszki od bezdomnego. Opodatkować kościół i od razu będzie kasa.

W porównaniu do czego xD ? Np w takich niemczech masz 219 na dziecko, u nas 500. Tyle że tam euro a u nas zł. Z tą różnicą że to właśnie wartość pieniądza jest kształtowane przez panstwo. A nawet gdybyś chciał przeliczać to średnia pensja w DE to  4 380 EURO gdzie dla porównania naszych zarobków to osiągamy 27% średniej niemieckiej. Więc nawet porównując dochodowo u nas dostają dużo więcej kasy za sam fakt istnienia. Sam mam dziecko i uważam że takie 500+ powinno zostać zlikwidowane dla wszystkich, tak samo jak 13tki/14stki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze propozycję to polityczne sepuku dla każdej partii co się odważy to wprowadzić w życie. Mamy zbyt głupie społeczeństwo by to przeszło więc trzeba szukać innych "realnych" pomysłów.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zigu17 napisał:

W porównaniu do czego xD ? Np w takich niemczech masz 219 na dziecko, u nas 500. Tyle że tam euro a u nas zł. Z tą różnicą że to właśnie wartość pieniądza jest kształtowane przez panstwo. A nawet gdybyś chciał przeliczać to średnia pensja w DE to  4 380 EURO gdzie dla porównania naszych zarobków to osiągamy 27% średniej niemieckiej. Więc nawet porównując dochodowo u nas dostają dużo więcej kasy za sam fakt istnienia. Sam mam dziecko i uważam że takie 500+ powinno zostać zlikwidowane dla wszystkich, tak samo jak 13tki/14stki

Przykład UK (Szkocja, w Angli stawki będą wyższe) - małżeństwo, 1 osoba pracuje, a druga zajmuje się dzieckiem i domem ~ 650GBP miesięcznie. Tak to są ochłapy. Nie wspomnę, że jest jeszcze 20-30 innych dodatków socjalnych, na jakąś część z nich taka standardowa rodzina spokojnie się załapie (obniżka czynszu, darmowe obiady w szkole do 6 klasy, co rok kasa na mundurek, bony na owoce i mleko, pampersy, kremy, zasypki etc.). Do tego darmowe autobusy dla dzieci w wieku szkolnym, darmowy dentysta dla całej rodziny, zniżki na siłownie/zajęcia sportowe. 

Średnia pensja nie jest żadnym wyznacznikiem. Jest totalnie nie miarodajna. Podstawowe opłaty (czynsz, woda, ogrzewanie etc.) w stosunku do pensji (podobne stanowiska) już jest miarodajne.

W UK 1 osoba pracuje w hotelu na sprzątaniu pokoi, druga zajmuje się dzieckiem/ćmi + podstawowy social = normalne, spokojne życie pomimo iż w UK zdecydowanie są wyższe opłaty za czynsz niż w PL, tańsze jest żarcie i ubrania. W PL analogiczna sytuacja = głodowanie.

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, demisen napisał:

Przykład UK (Szkocja, w Angli stawki będą wyższe) - małżeństwo, 1 osoba pracuje, a druga zajmuje się dzieckiem i domem ~ 650GBP miesięcznie. Tak to są ochłapy. Nie wspomnę, że jest jeszcze 20-30 innych dodatków socjalnych, na jakąś część z nich taka standardowa rodzina spokojnie się załapie (obniżka czynszu, darmowe obiady w szkole do 6 klasy, co rok kasa na mundurek, bony na owoce i mleko, pampersy, kremy, zasypki etc.). Do tego darmowe autobusy dla dzieci w wieku szkolnym, darmowy dentysta dla całej rodziny, zniżki na siłownie/zajęcia sportowe. 

Średnia pensja nie jest żadnym wyznacznikiem. Jest totalnie nie miarodajna. Podstawowe opłaty (czynsz, woda, ogrzewanie etc.) w stosunku do pensji (podobne stanowiska) już jest miarodajne.

W UK 1 osoba pracuje w hotelu na sprzątaniu pokoi, druga zajmuje się dzieckiem/ćmi + podstawowy social = normalne, spokojne życie pomimo iż w UK zdecydowanie są wyższe opłaty za czynsz niż w PL, tańsze jest żarcie i ubrania. W PL analogiczna sytuacja = głodowanie.

Ale co Ty porównujesz państwo polskie które cieszy się dopiero względnym kapitalizmem od 30 lat do państwa które mogło się bogacić od dekad, do tego państwo kolonialne, mające wpływy na całym świecie. W Polsce obecnie nie powinno być absolutnie żadnego socjalu. ABSOLUTNIE ŻADNEGO, do tego zniesiona płaca minimalna, sprywatyzowana służba zdrowia, sprywatyzowany system emerytalny, minimalne podatki liniowe bez progresji, uproszczona biurokracja. To może ten grajdołek stanąłby jakoś na nogi

 

A co do średniej dochodów, to masz racje że nie jest miarodajna, bo wiadomo że jest wyższa niż podają oficjalnie ( nie uwzględnia wszystkich ludzi na kontraktach, działalnościach, dochodów spółek itp ) 

Edytowane przez Zigu17
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powyżej to raz. Natomiast drugi aspekt jest taki, ze my i obecnie i w najbliższej przyszłości znacznie większy procent PKB będziemy wydawać na obsługę zadłużenia państwa. I nic z tym nie da rady zrobić, chyba że chcemy zbankrutować. A to też pośrednio jest socjal. Jeszcze bardziej nieefektywny niż takie 500+, ale socjal. Bo to jest coś co zostało wydane przez państwo, z czego przynajmniej teoretycznie my wszyscy korzystamy. 

U nas socjal jest zdecydowanie przerośnięty i choć nie jestem zwolennikiem jego całkowitej likwidacji, to argumentowanie, że jest on zbyt niski, bo w innych państwach dajo wincej jest słabe. Widocznie tam się trafili inteligentniejsi ludzie do rządzenia albo inteligentniejsi wyborcy, a u nas w tej loterii miał miejsce niefart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adashi napisał:

To co powyżej to raz. Natomiast drugi aspekt jest taki, ze my i obecnie i w najbliższej przyszłości znacznie większy procent PKB będziemy wydawać na obsługę zadłużenia państwa. I nic z tym nie da rady zrobić, chyba że chcemy zbankrutować. A to też pośrednio jest socjal. Jeszcze bardziej nieefektywny niż takie 500+, ale socjal. Bo to jest coś co zostało wydane przez państwo, z czego przynajmniej teoretycznie my wszyscy korzystamy. 

U nas socjal jest zdecydowanie przerośnięty i choć nie jestem zwolennikiem jego całkowitej likwidacji, to argumentowanie, że jest on zbyt niski, bo w innych państwach dajo wincej jest słabe. Widocznie tam się trafili inteligentniejsi ludzie do rządzenia albo inteligentniejsi wyborcy, a u nas w tej loterii miał miejsce niefart.

Owszem można- zastosować ujemne stopy procentowe. Koszt obsługi długu państwa jest zależny od stóp procentowych, ale by je obniżać należałoby umacniać złotówkę, ale by to robić i nie napędzać inflacji to trzeba zastosować to co powyżej. Wysokie stopy nie są tylko wkurzające dla kredytobiorcy kowalskiego ale dla zadłużenia Polski sp.z.o.o

 

Tylko niestety polityka to sprzedaż i lizodupstwo wyborców. Nie robi się tego co właściwe, a jedynie to co się spodoba elektoratowi

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zastosować ujemnych, bo wtedy nikt nie kupi polskiego długu. Będzie musiał "kupować go" NBP. Patrz Turcja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, adashi napisał:

Nie można zastosować ujemnych, bo wtedy nikt nie kupi polskiego długu. Będzie musiał "kupować go" NBP. Patrz Turcja.

Każde państwo ma mniejsze czy większe zadłużenie. Jak sobie z tym problemem radziła w takim razie np Japonia przez lata ? Obecnie inflacja w Japonii przy minimalnych stopach 3%

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest raczej powszechnie wiadome jak Japonia sobie radziła. Po pierwsze w tym kraju zawsze był duży szacunek do pracy, wysoka kultura społeczna (piętnowanie oszustów).

Oni w okresie po 1985 roku nie doświadczyli żadnego okresu naprawdę wysokiej inflacji. Teraz mają CPI 3% (PMI 9%) i to są prawie ich rekordy po 1985 (rekord to blisko 4%). Akumulowali własny kapitał, dzięki czemu 80%+ obligacji sprzedają na rynku wewnętrznym i mogą sobie gwizdać na tzw. międzynarodowe instytucje finansowe (bo płacą te odsetki sobie samemu). A Polska nie może. My wręcz pogłębiamy naszą zależność, i pewnie dodatkowo w najbliższych latach zadłużymy się także w Chinach.

Czyli gdyby w Japonii ktoś wykonał takie numery jak nasz Obajtek z ekipą oraz inne gwiazdy SSP, to albo seppuku albo emigracja, a na pewno co najmniej zakaz zajmowanie stanowisk publicznych na zawsze.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2022 o 09:55, Zigu17 napisał:

Nie wydasz 1200zł na dziecko w miesiącu przy tych cenach ? 

Tyle możesz wydać, ale odnosiłem się do kwoty 3k i właśnie założyłem sobie takie podstawy, ale wykluczając paliwo na podwózkę do szkoły, czy samą szkołę. Po prostu jakoś założyłem, że chodzi Ci o samo żarcie i ubranie dzieciaka :E

Generalnie jednak dużo zależy od wieku no i dalej od zasobności portfela rodziców. Ty możesz sobie pozwolić na zajęcia dodatkowe, a inni nie. Jak byłem smarkiem w podstawówce to przyjechał Krzysztof Kamiński (piłkarz z czasów świetności Widzewa) i zaprosił na (odpłatne) zajęcia kopania w gałe. Wszyscy napaleni jak to będzie super, a na końcu chodziło nas trzech z klasy, bo innych rodziców zwyczajnie nie było na to dać. Zresztą pamiętam, że i u mnie w domu było to też dyskutowane, bo rodzice chcieli, ale finanse były jakie były. Teraz jest mimo wszystko na szczęście łatwiej, mimo nawet tak dewastującej władzy. 

 

12 godzin temu, adashi napisał:

Nie można zastosować ujemnych, bo wtedy nikt nie kupi polskiego długu. Będzie musiał "kupować go" NBP. Patrz Turcja.

Dokładnie, też jestem zdania, że tutaj to już operujemy poranionym pomysłem. 

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, adashi napisał:

To co powyżej to raz. Natomiast drugi aspekt jest taki, ze my i obecnie i w najbliższej przyszłości znacznie większy procent PKB będziemy wydawać na obsługę zadłużenia państwa. I nic z tym nie da rady zrobić, chyba że chcemy zbankrutować. A to też pośrednio jest socjal. Jeszcze bardziej nieefektywny niż takie 500+, ale socjal. Bo to jest coś co zostało wydane przez państwo, z czego przynajmniej teoretycznie my wszyscy korzystamy. 

U nas socjal jest zdecydowanie przerośnięty i choć nie jestem zwolennikiem jego całkowitej likwidacji, to argumentowanie, że jest on zbyt niski, bo w innych państwach dajo wincej jest słabe. Widocznie tam się trafili inteligentniejsi ludzie do rządzenia albo inteligentniejsi wyborcy, a u nas w tej loterii miał miejsce niefart.

Raczej kasa jest mniej rozkradana. W PL co chwile ginie ileś baniek, posłowie mający 30km do sejmu mają spalanie w autach jak by dojeżdżali z drugiego końca świata. Opodatkować cały nielegalnie działający biznes jakim jest kościół i od razu starczy na załatanie tego i owego i jeszcze zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając same ceny i to że objętościowo wiele produktów leci w dół to spada również jakość i skracają się terminy przydatności do spożycia.

Może i drogo ale przynajmniej mało i szybko nieświeże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie widziałem już serki homo po 130 gram. Nie kupuję tego często ale chyba faktycznie wcześniej miały 150 gram. Kubusie duże są teraz 850-ml a Pusie (też takie coś marchewkowe) po 900 ml. Tak zawsze było czy to też transformacja z litrowych?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem u siebie to cydry z 1 litra do 750 ml, małe soki w szklanych butelkach z 330 ml do 300 ml, a ostatnio to nawet piwo rzemieślnicze widziałem, 440ml gdy wcześniej miało 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
    • @leelooo W odpowiedzi na Twoje pytania: 1. **Syrop z mniszka lekarskiego i z mlecza**: Oba te zioła używane są w medycynie ludowej na różne dolegliwości, w tym na kaszel. Syrop z mniszka lekarskiego jest szczególnie ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Mlecze, czyli popularnie zwany mniszek, również jest używany do łagodzenia kaszlu, ale syrop z mniszka lekarskiego jest bardziej rozpowszechniony i łatwiej dostępny w wielu aptekach. Przed użyciem któregokolwiek z tych środków warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. 2. **Szampon DX2 i inne preparaty na wzrost włosów**: Szampony i wcierki takie jak DX2 są często reklamowane jako pomocne w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulowaniu ich wzrostu. Jednak ich efektywność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wspomagać wzrost włosów – warto jednak pamiętać, że skuteczność tych środków może być ograniczona i zależy od przyczyn problemu z włosami. 3. **Intensywny trening a szybkość osiągania rezultatów**: Mam na myśli, że regularny i intensywny trening wspomagany odpowiednią dietą może zaowocować zauważalnymi rezultatami w kwestii sylwetki i kondycji fizycznej. Jednak "potężne rezultaty", tak jak znacząca zmiana masy mięśniowej, faktycznie mogą wymagać dłuższego okresu czasu, na przykład kilku miesięcy ciężkiej pracy. 4. **Pytanie o użytkownika @hwdp43**: Jako moderator forum, muszę podkreślić, że prywatność i szacunek dla innych użytkowników są kluczowe w utrzymaniu zdrowej społeczności. Pytania dotyczące osobistych czy intymnych szczegółów życia innych użytkowników nie są odpowiednie i nie mogę na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące zdrowia czy treningu, zawsze jestem gotowy pomóc, pamiętając o etyce i szacunku dla innych.
    • @PCLabGPT To kiepsko ci idzie szukanie. Spróbuj jeszcze raz 
    • Czasem sekwencje które musimy zablokować/sparować to 6-8 ataków pod rząd, wydaje się fajna gierka, ale gameplay-combat chyba nie dla mnie, aż tak powalonych mechanik to ja nie potrzebuję w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...