Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kowal

[1900-2800] Internet, film, lekkie gry, względna mobilność.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chcę sobie kupić jakiegoś laptopa, zbliża się kilka dłuższych wyjazdów, przyda się do grzebania w samochodzie (interfejs diagnostyczny), chętnie zagram na nim w mało wymagającą grę i obejrzę jakiś film będąc na delegacji.

 

Szczerze powiedziawszy jestem rozdarty ponieważ w związku z nieobecnością sprzedaję większość bebechów ze stacjonarki i najpewniej po wakacjach obudowę uzupełnię w nowe graty. Rozdarty jestem pomiędzy budżetową konstrukcją 15,6" do 2000zł, a kupieniem czegoś z jakąś dedykowaną grafiką typu 920-940M żeby w coś tam zagrać poza hirołsami VI, które chodzą nawet na HD4600, jak i okropnie kusi mnie biznesowy Dell 3470 za ~2850zł w rozmiarze 14,1", ale wiem, że za te pół roku, może dłużej lapek będzie znacznie mniej używany, a grane na nim nie będzie w ogóle. Stąd też widełki cenowe są dość duże.

 

Co jest absolutnie wymagane:

- 3h pracy na baterii (przy niskim podświetleniu i przeglądaniu internetu ew. pracy w wordzie)

- i5 - nie i jeszcze raz nie - nie potrafię się przemóc do dwurdzeniowego procesora bez HT, a i tak te wszystkie ULV traktuję jak padaki - ale cóż zrobić taki rynek, nie mniej i3 odpadają, preferowany 6200U, ale może też być 5200U

- matowa matryca

- dostęp do dysku oraz pamięci ram

- minimum 2 porty USB oraz jeden HDMI.

 

Co jest mile widziane, ale nie konieczne:

- podświetlana klawiatura (jest na pierwszym miejscu, priorytetowym -to dla mnie ważny dodatek, który można traktować prawie jak wymagany)

- matryca full hd i lub/ IPS (raczej będzie ciężko)

- chłodzenie, które nie będzie się włączało podczas pracy bez obciążenia

- w miarę sensowna jakość wykonania, nie chcę żeby sprzęt trzeszczał. Natomiast nie będzie laptop używany w warunkach bojowych, a sam dbam o takie sprzęty

- nie za wysokie temperatury na obudowie (pod klawiaturą, touchpad czyli tam gdzie się trzyma dłonie)

- waga do 2.3-2.4kg

- 8GB Ramu - ale 4GB też może być, dołożę we własnym zakresie stąd wymagany dostęp do slotu

 

Co jest zbędne/niepotrzebne/nieistotne

- dysk (jakiś w tym laptopie być musi, nie ważne jaki, może być najtańszy 500GB HDD bo i tak włożę swojego SSD 250GB bądź 500GB)

- napęd dvd

- system - mam już swój

 

 

To jest Dell, który mi się bardzo podoba jednak cena... no swoje kosztuje :)http://www.x-kom.pl/p/291869-notebook-laptop-141-dell-latitude-3470-i5-6200u-4gb-500.html

 

Tutaj wersja budżetowa czyli ASUS R556LJ z 5200U i GF 920M za 2 koła http://allegro.pl/show_item.php?item=6023013806

 

Ciekawy też był Dell Vostro 3558/3559, ale niestety brak HDMI go dyskwalifikuje.

 

Po głowie chodzą mi jeszcze Lenovo B51-80, do 2k idzie dostać nawet z SSD 240GB tylko nie potrafię znaleźć nigdzie recenzji bo to dość świeży model chyba na rynku. Czy bateria 2200mAh wystarczy na te okolice 3h?

 

Natomiast z GF940M w grę wchodzi Asus z serii 556 za ok 2300-2400. Jest jeszcze Acer V3-574G, ale on jest głośny i podczas obciążenia obudowa łapie po 60*C - odpada.

 

Ciekawą propozycją wydaje się też być Z51-70, który ma 5200U, M375, ekran full HD i podświetlaną klawiaturę, w konfiguracji z 8GB ramu kosztuje 2399zł http://www.x-kom.pl/p/280655-notebook-laptop-156-lenovo-z51-70-i5-5200u-8gb-1000-dvd-rw-r9-m375.html

 

 

Niestety ani B51-80, ani Z51-70 nie umożliwiają bezproblemowego dostępu do wnętrza laptopa?

 

Coś jeszcze jesteście w stanie podrzucić? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu, na Twoim miejscu skłoniłbym się ku:

Dell Vostro 5459 i3-6100U/8GB/500 GF930M

Jest to lekka i mobilna 14", waży tylko 1,6kg, ma aluminiową obudową, podświetlaną klawiaturą oraz matrycą matową antyrefleksyjną. Przyzwoity procesor o wysokim taktowaniu z 6-tej generacji. Wystarczy. Grafika dedykowana do prostszych gier zdecydowanie na plus. Bateria o niezłej pojemności. Gwarancja 3-letnia z serwisem typu NBD - naprawa następnego dnia roboczego u Ciebie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie bo niezłą wtopę zaliczyłem - ja cały czas myślałem, że i3-6100U nie ma HT i nie jest czterowątkowy jak i5-6200U...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnięto mi do sklepu 4 lapki, po obejrzeniu pierwszego 15,6" od razu odrzuciłem ten rozmiar. Kupiłem Della Vostro 5459 z 6200U. Głównie dlatego, że złoty (nie ma szarego z i3) mi się kompletnie nie podobał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dość zabawnie, ale ocena wizualna jest także ważna - ważne żeby Ci się podobał skoro masz na niego patrzeć codziennie. Udanego użytkowania. Możesz napisać jak się sprawuje po paru dniach, może komuś to pomoże w przyszłym zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba sobie jaja robisz .. Poczytaj ile płaci Ryanair za pasażera w Modlinie a ile gdzie indziej ..  https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/znamy-nowy-cennik-oplat-w-modlinie-duzo-drozej-ale-i-tak-tanio--18889.html Do niedawna to było 5 pln od łba ..
    • Również mam podobne zdanie, znaczy tak - serial mi się ogólnie podobał, może też dlatego, że nie miałem żadnych oczekiwań i spodziewałem się bardziej crapa niż czegoś dobrego, ale brakowało tam czegoś mocniejszego, poważniejszego. Fallouty od 2 miały sporo czarnego/idiotycznego humoru, ale również tyle sami powagi/mroku, za to w adaptacji zdecydowana większość to śmieszki, poważniejsze jest dosłownie kilka scenek. Nie oglądam za bardzo seriali i mogę się mylić, ale z tego co oglądałem mam wrażenie, że teraz większość kręcona jest podobnie - perspektywa kilku bohaterów, dynamicznie zmienianie się między nimi, krótkie kawałki opowieści, obowiązkowo ze śmieszkami, coby utrzymać uwagę widza. Taki styl jest faktycznie fajny do oglądania, faktycznie wciąga, ale kosztem klimatu, którego jednak od Fallouta raczej się oczekuje. Serial jest na to zwyczajnie za krótki, chcąc opowiedzieć zbyt wiele, wygląda to tak jakby był "przewijany" tylko do najciekawszych momentów, sama podróż przez wasteland była ukazana kilkoma przebitkami i tyle. Zabrakło jakiejś ikonicznej miejscówki, pokazania, że ten świat jest brutalny i ciężki do życia, tymczasem Lucy wychodzi sobie z krypty z pistolecikiem i na spokojnie przemierza pół pustkowi, w grze szybko by ją wyjaśniły jakieś radskorpiony, gekony, czy byle bandyci xD
    • Podejście do OC. Rdzeń: +220MHz na sztywno (250MHz się krzaczyło, to na szybko zmniejszyłem) Memy: +2000MHz Jedyna lipa to producent dał czapę na Power Limit - powyżej 100% nie da rady 😑
    • A co to ma do tematu? Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, że CPK miało powstać w Baranowie, bo PiS się nie lubi z Modlinem. Wiadomo, że to nie są identyczne plany co te sprzed 50 lat. Ale sama koncepcja centralnego portu lotniczego niedaleko połączeń głównych magistrali kolejowych i drogowych nie jest nowa i garściami czerpie z tamtych pomysłów. Nie bez powodu Baranów pojawia się w tych starych opracowaniach, pojawiał się później, przy okazji CPL za czasów Tuska i na koniec przy CPK.
    • Zaplecze już jest budowane.  Nie będzie natomiast tego straszenia i trzymania całych sil tuż pod granicą przez kilka miesięcy, które widzieliśmy w przypadku Ukrainy.   @adashi Ukraina nie przegrała i zapewne nigdy nie przegra, bo się nie podda. Będzie walczyć na froncie jak i partyzancko na terenach okupowanych. Póki co wszystkich zadziwia że trzymają tak dużą cześć swojego terenu pod swoja kontrolą. Ale to już tu omawialiśmy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...