Skocz do zawartości
federic

pożyczka?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwalił mi się pecet, potrzebuje zastrzyku gotówki. Jaką chwilówkę warto wziąć? Gdzie jest bezpiecznie i niedrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Zgaduję, że zaraz nam napiszesz, ale z innego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup na allegro na raty - tam masz 0% i po problemie po kiego pchać się w chwilówki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mi się pecet, potrzebuje zastrzyku gotówki. Jaką chwilówkę warto wziąć? Gdzie jest bezpiecznie i niedrogo?

 

Od rodzicow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy na ile, czy masz zdolność itp. Jak już Ozzbi poradził najlepiej brać na allegro na raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz za darmo swoje szczegółowe dane kolejnej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bulisz jak za zboże.

Gotówkowe to bym sobie w ogóle odpuścił.

 

Całkiem spoko opcja mi się wydaje to po prostu wyrobienie karty kredytowej. Kiedyś od jakichś akwizytorów CitiBanku (ale inni też stoją po galeriach kinach - z ING mnie też próbowali raz namówić itp) skusiłem się na bezpłatną kartę - na początku miałem bodajże 3700 limitu i to bez żadnych zaświadczeń o zarobkach. Używałem trochę i teraz mam limit prawie 20k - ciągle bez żadnych zaświadczeń o zarobkach i nie mam konta w Citi.

 

Zawsze mnie zastanawiało po jakiego grzyba sięgać po chwilówki, często na zupełnie bandyckich zasadach skoro zwykłe kredytówki są dostępne na dowód z podobnym limitem, a przynajmniej banki są bardziej cywilizowane i oprocentowanie dużo lepsze (choć mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło nie spłacić karty w bez odsetkowym terminie.)

 

To nie jest reklama Citi, ot po prostu kiedyś stwierdziłem, że karta może być dobrym pomysłem i akurat Ci się nawinęli z bezpłatnymi kartami :P

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o pożyczkach 0%? Czy jest jakiś haczyk?

 

Wszędzie jest haczyk, o którym nie mówi się w reklamach. Firmom pożyczkowym zależy jedynie na zarobku na kliencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało po jakiego grzyba sięgać po chwilówki, często na zupełnie bandyckich zasadach skoro zwykłe kredytówki są dostępne na dowód z podobnym limitem, a przynajmniej banki są bardziej cywilizowane i oprocentowanie dużo lepsze (choć mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło nie spłacić karty w bez odsetkowym terminie.)

 

To nie jest reklama Citi, ot po prostu kiedyś stwierdziłem, że karta może być dobrym pomysłem i akurat Ci się nawinęli z bezpłatnymi kartami :P

Większość promocji na kredytówki jakie widziałem kończy się po pierwszym roku używania i jest już roczna opłata. No i teraz banki jednak chcą chociaż oświadczenia o umowie czy zarobkach.

Inna sprawa, że z kredytówki bardzo łato się wydaje, zwłaszcza, że nie trzeba nic podpisywać i raczej nie polecam osobom z lekka ręką do pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BZWBK mam kredytówkę za darmo bez żadnych warunków. W Millenium trzeba 5 operacji w miesiącu zrobić ale jest opcja rozbicia bez żadnych opłat na raty więc można sobie samemu zrobić raty 0% płaci się jedynie 1% opłaty od wartości rozbitej kwoty. Dodatkowo zwracają 5% za zakupy u partnerów także też ciekawa opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na remont jaki kredyt byscie polecili ? Mam kuchnie do zrobienia, odlozylem troche ale jeszcze jakies 10tys bede musial pożyczyć. Okres splaty bym chcial na rok z mozliwoscia wczesniejszego splacania.

Edytowane przez Franiuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz kredytowke 11 tys w banku zlecasz przelew srodkow 11 tys i rozbijasz to na raty. Tysiac splacasz od razu za reszte placisz 1% prowizji i raty 7-9%. W kredycie gotowkowym sama prowizja bedzie Cie kosztowac z 1000zl wiec to chyba najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbicie spłaty na raty też często jest obciążone prowizją, podobnie jak przelew środków z karty.

 

BTW, stopa lombardowa NBP to aktualnie 2,5%, więc maksymalne oprocentowanie kredytu czy karty wynosi 10%. W praktyce pewnie wszystkie banki dadzą coś koło 9-10%, więc prowizje i ubezpieczenia to główny składnik kosztu. Trzeba usiąść do tabelki danego banku i posprawdzać.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz kredytowke 11 tys...

Kupujesz kredyt ;)

który jak by nie liczyć jest drogi jak lichwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest haczyk, o którym nie mówi się w reklamach. Firmom pożyczkowym zależy jedynie na zarobku na kliencie.

 

Przecież to oczywiste bo to jest biznes. Mamy się zdziwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest haczyk, o którym nie mówi się w reklamach. Firmom pożyczkowym zależy jedynie na zarobku na kliencie.

No niekoniecznie, są czasem raty/chwilówki rzeczywiście RRSO 0% czy produkty w super/hipermarketach sprzedawane bez marży. Po co? Jak spojrzysz na sprawę szerzej to w pierwszym przypadku pożyczkodawcy liczą na to, że część osób nie spłaci w terminie i wtedy zarabiają na nich krocie na karach/prowizjach/odsetkach itd. i sobie spokojnie odbiją to, że reszcie rzeczywiście pożyczyli na 0%. A w przypadku dużych sklepów produkty w promocyjnej cenie, czasem sprzedawane nawet bez marży też mają swój cel a to przyciągnięcie klientów, którzy przy okazji kupią też kilka innych rzeczy, na których market już porządnie zarobi. Z takich rzeczy jak się umiejętnie korzysta to wychodzą naprawdę korzystnie a haczyk jest tylko w tym, że trzeba się pilnować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilówki nigdy nie opłaca się brać, jak już koniecznie potrzebujesz to albo tak jak doradzają Ci koledzy z forum raty allegro, albo weź normalny kredyt w banku. Chwilówki to zdzierstwo, raczej wszystkie mające jawne dane na stronie firmy, są pewne itd. ale co z tego, jak weźmiesz na przykład 2000, a oddasz drugie tyle... w banku o jakieś 40% mniej na spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali wcześniej, najlepiej wziąć na raty 0%. Ja niedawno skorzystałem z okazji na Morele i wziąłem od nich kompa na 10 rat 0%. Oczywiście przy konsultacji odnośnie zdolności próbowali mi wcisnąć jakieś dodatkowe ubezpieczenia czy inne "przydatne" rzeczy w zamian za małą dopłatę (według nich mała), ale nie dałem się nabrać na to. ;)

Podobne akcje widziałem również w X-kom, też przez jakiś czas można było załatwić raty 0%.

 

Kredyt zawsze wyjdzie drożej niż raty - niestety.

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że to są jakieś parabanki i pseudo firmy pożyczkowe z 1000 pułapek i ukrytych kosztów. To już lepiej jak się nie ma pożyczyć w banku spłacić i mieć spokój niż się bujać z tymi pseudo chwilówkami.

 

Limit kredytowy, albo karta kredytowa w promocji są najbardziej opłacalne.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rat 0% z alle trzeba pamiętać że jeśli choć raz spóźnisz się z ratą to już nie są 0% ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Czy ktoś jest klientem PKO BP i brał tam ostatnio pożyczkę? Jak długo się czeka? Potrzebuję gotówki na leczenie na koniec miesiąca, mam zdolność kredytową, jednak coś długo trzeba czekać na przysłanie dokumentów na maila (pożyczka wzięta online, to moja pierwsza pożyczka tam). Może to trwać nawet kilka tygodni?

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Czy ktoś jest klientem PKO BP i brał tam ostatnio pożyczkę? Jak długo się czeka? Potrzebuję gotówki na leczenie na koniec miesiąca, mam zdolność kredytową, jednak coś długo trzeba czekać na przysłanie dokumentów na maila. Może to trwać nawet kilka tygodni?

Zobacz czy na koncie w serwisie internetowym nie wisi Ci jakaś promocja. Często tam jest wtedy wszystko załatwiasz przez neta z przelewem na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...