Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będę kupował Switcha. Jak upewnić się, że dostanę najnowszą rewizję (chyba drugą)?

W zasadzie to są 3 rewizje.

1 - hackable, tej już nie ma w sklepach

2 - spatchowana

3 - nowa spatchowana z mniejszym poborem i lepszą baterią (ta wyszła dość niedawno)

 

W sumie za wiele się nie nagrałem na swotchu, a jeśli już to nie odczuwałem problemu z joyconami - w końcu stanowią jedną ze składowych "bajeru" tej konsoli.

Ciągnie mnie do niego bo mi się podoba, jest "normalny" i faktycznie może być wygodniejszy. Do tego na pewno fajnie będzie się prezentować na tle takiej małej konsolki.

Pro do używania w domu, a joycony wpięte w konsole i na drogę. Na prawdę wspaniałe, takie dwie konsole w jednym.

Masz jeszcze tego hack-able switcha? Nie wiem czy śledzisz ale.

Powiem Ci, że Switch to jest multimedialny kombajn nie sprzedawaj go!

Android, Linux, CFW, masa homebrew w tym emulatory. Dualboot, tripleboot. Customowy bootloader, jeżeli nie wyłączasz konsoli tylko trzymasz na sleepie to dongle'a można się całkowicie pozbyć.

 

Scena Switcha przez te 2lata zrobiła ogromny postęp. Ludzie mówią, że to Vita to doskonały handheld do emulacji. Odnoszę wrażenie, że nie widzieli switcha w akcji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę kupował Switcha. Jak upewnić się, że dostanę najnowszą rewizję (chyba drugą)?

Różni się po prostu wyglądem pudełka. Co jest też spoko, bo od razu widać, jaką rewizję kupujesz.

 

DD-ES-COMP-NEW-NINTENDO-SWITCH-2.jpg

 

Przez chwilę mi nawet przeszła myśl, czy nie wymienić na ten nowszy model, bo czas pracy na baterii jednak poprawił się konkretnie. Jednak szybko ochłonąłem, ze starego modelu jestem w pełni zadowolony, więc nie będę kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Masz jeszcze tego hack-able switcha? Nie wiem czy śledzisz ale.

Powiem Ci, że Switch to jest multimedialny kombajn nie sprzedawaj go!

Android, Linux, CFW, masa homebrew w tym emulatory. Dualboot, tripleboot. Customowy bootloader, jeżeli nie wyłączasz konsoli tylko trzymasz na sleepie to dongle'a można się całkowicie pozbyć.

 

Scena Switcha przez te 2lata zrobiła ogromny postęp. Ludzie mówią, że to Vita to doskonały handheld do emulacji. Odnoszę wrażenie, że nie widzieli switcha w akcji :E

Maaam, maaam... Leży cały czas tam gdzie leżał :E.

Coś tam lurknę, ale i tak znowu nie wiele ogarniam. Wqrwia mnie ta społeczność i nie tylko mnie z tego co czytam: to działa z tym, ale z tym już nie, to też nie, za to inny zamiennik tak, ale on nie ma znowu czegoś, na tym nic nie działa. I ten fat/exfat.

Do tego trza mieć legit źródło, bo brick na każdym kroku.

Zaległości spore, a ja poluję znowu na mario, bo jak poczytam ww. to mi się odechciewa.

 

No i jednak nie wszystko działa perfect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam :E Stwierdziłem, że się starzeję dojrzewam, bo nie chce mi się czytać instrukcji jeżeli jest bardziej skomplikowana niż "pobierz plik X, wgraj na kartę, wciśnij Y" :E Te kilka emulatorów ktorymi bym się szybko przestał jarać nie jest tego warte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie trochę przestało kręcić. Tzn. poczytam i tego, ale już bawić się w to tak se. Na pewno kiedyś po to sięgnę, w końcu po to kupiłem tego switcha (samo podkręcanie jest bardzo interesujące, czy mody do gier jak wcześniej wspomniany wieśmak, choć nadal nie wiem jak to uruchomić).

Zgadzam się że duże postępy, ale jednocześnie za wiele srok za ogon na raz i zamiast coś dopieścić to wszystko działa tak że mogło by lepiej. Jeden projekt nie skończony na tip top, a już robią jakiegoś klona tego czy co innego.

Jak się coś ruszy i się ogarną to na pewno skorzystam.

Ciekawe czy ten xecuter ma coś na nowsze switche czy tylko bait. Nawet tego nie widzę teraz żeby kupić u nas.

 

bo nie chce mi się czytać instrukcji jeżeli jest bardziej skomplikowana niż "pobierz plik X, wgraj na kartę, wciśnij Y"

No, a zamiast tego odpalić tylko Mario i wyebane :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo3211 łamanie Switcha serio jest dość prostolinijne, choć rozumiem, że scena może wkurzać, w końcu sami zjadają się nawzajem i ciągle trwa kilka dziecinnych wojenek typu SXOS vs Atmosphere, Goldleaf vs Tinfoil etc. Ogólnie kwestia jest prosta, praktycznie nie można nic uwalić i nie masz się czym martwić, jeżeli chcesz przerobić Switcha na coś bez - często sztucznie narzuconych - ograniczeń. Jedyne, co należy dokupić (zakładając, że mamy już kartę microSDXC 64 GB lub większą), to RCMLoader, gwarantujący, że nie uszkodzimy fizycznie konsoli zabawami ze spinaczami-foliami i będziemy mogli swobodnie uruchamiać z jego pomocą recovery menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SXOS vs Atmosphere, Goldleaf vs Tinfoil etc.

Coś czytałem że ten od goldleaf ma brickować użytkowników sx, do tego jak się wgrywa "podejrzane" nsp, nsz nie wspiera. Tinfoilów chyba są trzy czy cztery wersje, "najlepsza" nie działa na kosmosie i atmo bez paczy (chyba dwie wersje, bo wcześniej też inny payload musiał być), sama w sobie zawiera ponoć jakiś bloatware i już zrobili "czystą" wersję :E.

Reinx to w ogóle dla mnie niewiadoma. Reszty nie dopracowali a tu już zrobili swój format nsz. Instalatorów usb i menadżerów plików nie zliczę, każdy jeden działa tak samo nijak :E. Milion tematów z błędami.

Payloadów i kompatybilności również nie zliczę. Hbg shop tajemnica poliszynela. "Oficjalnych" tutoriali chyba trzy.

Cyrk na kółkach.

 

Wiem że wystarczy wrzucić na kartę sd i voila, schody zaczynają się dopiero później. A to tylko jeden z tematów. Żeby nie było mam jakieś tam doświadczenie, ale zajrzę, poczytam o ww. to już mi się nie chce. Wiek :E.

 

Tego pro controllera aż tak nie potrzebuję, joy cony wystarczają, ale chyba kupię bo kusi drań już od dawna.

Edytowane przez Gonzo3211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czytałem że ten od goldleaf ma brickować użytkowników sx, do tego jak się wgrywa "podejrzane" nsp, nsz nie wspiera. Tinfoilów chyba są trzy czy cztery wersje, "najlepsza" nie działa na kosmosie i atmo bez paczy (chyba dwie wersje, bo wcześniej też inny payload musiał być), sama w sobie zawiera ponoć jakiś bloatware i już zrobili "czystą" wersję :E.

Reinx to w ogóle dla mnie niewiadoma. Reszty nie dopracowali a tu już zrobili swój format nsz. Instalatorów usb i menadżerów plików nie zliczę, każdy jeden działa tak samo nijak :E. Milion tematów z błędami.

Payloadów i kompatybilności również nie zliczę. Hbg shop tajemnica poliszynela. "Oficjalnych" tutoriali chyba trzy.

Cyrk na kółkach.

 

Wiem że wystarczy wrzucić na kartę sd i voila, schody zaczynają się dopiero później. A to tylko jeden z tematów. Żeby nie było mam jakieś tam doświadczenie, ale zajrzę, poczytam o ww. to już mi się nie chce. Wiek :E.

Hej, ale to, że coś się dzieje, ludzie mają różne zdania i wszyscy wspólnie analizują co i jak będzie dobrze zrobić, to w sumie nie jest złe :D Scena żyje i jak na razie tylko rośnie, co tydzień wychodzi jakieś nowe, fajne narzędzie. Używając EMUNAND nie można "ubrudzić" oryginalnej konsoli i zawsze można uruchamiać w pełni czystą wersję. Używając Atmosphere, praktycznie nie można nic zbrickować, bo jest tona zabezpieczeń, a teraz, gdy wychodziły Pokemony, to nikt nie zrobił żadnego brickera, a jedynie "żartobliwe" fejki - zapewne, bo to nie takie proste uwalić ten launcher. Aplikacji możesz mieć wiele i testować różne, szybko ściągając je samym Switchem (sklep z homebrew), przez FTP, bezpośrednio przez USB do PC itd. a dramy pomiędzy nimi są lepsze niż wszystkie paradokumenty w TV :)

 

Co do Pokemonów to mechanika gigantów jest w sumie niczym nowych, ot, wariacja na temat wcześniejszych mega ewolucji i ruchów Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie założone jakieś folie, szybki ochronne na swoich Switchach? Jeśli tak, to jakie polecacie? Zależy mi na tym, żeby nie zmieniały barwy kolorów na ekranie, ani nie utrudniały sterowania przez dotyk. Z doświadczenia wiem, że z szybkami na telefony bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na ekranie folię od PDP (Official Screen Protector Kit) i swoje zadanie spełnia należycie. Trudność pojawiła się przy zakładaniu, bo jednak taką folię naklejało mi się ciężej niż np. typowe szkło na telefonie. Dlatego mam małe "babole" przy jednej z krawędzi ekranu, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu absolutnie. Pretensję mogę mieć jedynie do swoich zdolności manualnych. Folia dobrze chroni wyświetlacz i nie ma problemu z responsywnością dotyku. Możesz też zobaczyć folię od Hori choćby.

 

Sam myślałem ostatnio nad szkłem, ale nie wiem czy jest sens. Folia chroni przed rysami znakomicie, a młotkiem po ekranie nie naparzam. I z tego co pamiętam to i tak nie ma chyba żadnej szybki na licencji z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś taki albo inny switch ? https://allegro.pl/o...ilot-7187219609

Do TV mam podpięty dekoder TV, kino domowe, PS4, X1 i NS a tylko 4 wyjścia hdmi i muszę mieszać kablami :)

Miałem kiedyś identyczy jak jeszcze posiadałem PS3 i X360, było całkiem spoko, tylko do wzmocnienia sygnału musiałem dokupić zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie założone jakieś folie, szybki ochronne na swoich Switchach? Jeśli tak, to jakie polecacie? Zależy mi na tym, żeby nie zmieniały barwy kolorów na ekranie, ani nie utrudniały sterowania przez dotyk. Z doświadczenia wiem, że z szybkami na telefony bywa różnie.

Ja mam jakieś szkło, ale taką konsolę już kupiłem. Też jestem sceptyczny do szkieł w telefonach, na moim fonie wytrzymało może miesiąc :E, ale na konsoli nie doświadczyłem żadnego dyskomfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Chce kupic nowego switcha - da sie je przerobic? jaka jest najlepsza metoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Chce kupic nowego switcha - da sie je przerobic? jaka jest najlepsza metoda

 

Nowej edycji podobno się nie da, a wcześniejszą chyba nie każdą ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowej edycji podobno się nie da, a wcześniejszą chyba nie każdą ;) .

 

 

no to jak Wy to kupujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na przerobieniu konsoli, to musisz szukać sprzętu o odpowiednim numerze seryjnym. Wszystko masz dostępne w sieci, wystarczy trochę poszukać i jest cała masa informacji na ten temat.

 

Ja mam egzemplarz, który da się niby złamać, ale nawet mi się nie chce bawić w takie pierdoły. Co kto lubi. Może kiedyś jak będę się go pozbywał, to będzie to główna karta przetargowa dla potencjalnego kupującego, bo jak widzisz sam po sobie ludzie zawsze tego będą szukać. I ktoś zamiast na nówkę ze sklepu to spojrzy łaskawie na mojego staruszka wtedy :E

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zamawiać konsolkę dzisiaj, czy czekać do jutra z nadzieją że będzie coś taniej niż 1350zł. Jak zamówię jutro to pewnie będzie dopiero w poniedziałek/wtorek. scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zamawiać konsolkę dzisiaj, czy czekać do jutra z nadzieją że będzie coś taniej niż 1350zł. Jak zamówię jutro to pewnie będzie dopiero w poniedziałek/wtorek. scratchhead.gif

 

Chyba była sztuka za 1150 zł, ale pewnie za granicą. Moim zdaniem do 1200 na pewno spadnie, bo lite można często znaleźć za ~850 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba była sztuka za 1150 zł, ale pewnie za granicą. Moim zdaniem do 1200 na pewno spadnie, bo lite można często znaleźć za ~850 zł.

A to ta nowa wersja tyle kosztuje?

 

Mam listę gierek, które na pewno będę chciał ograć:

- The Legend of Zelda: Breath of the Wild

- Fire Emblem: Three Houses

- Pokemon: Let's Go

- Pokemon: Sword and Shield

- Super Mario Odyssey

- Astral Chain

- Xenoblade Chronicles 2

 

Tylko zastanawiam się którą wziąć pierwszą. scratchhead.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Lubię Poki. sad.gif

 

Chyba i tak kupię Fire Emblem bo nakręciłem się po obejrzeniu gameplayów. Gierka wygląda miodnie. Ale poczekam do jutra, może jakaś promocja wskoczy, więc zagram pewnie dopiero w następnym tygodniu.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się Fire Emblem tego boję że za duża ilość tekstu + te całe pogawędki i " social " z naszymi uczniami + dobra znajomość angielskiego jako podstawa, sprawi że albo usnę albo nie będzie mi się chciało po robocie tego wałkować i się skupiać :P

 

PS: Luigis Mansion 3 podobno dobry i mega wykonany (chyba najlepsza technicznie gierka na pstryka za styl/grafikę/fizykę i w szczególności animację przypominające wysokobudżetową bajkę :P)

 

Fast RMX -to takie dosyć przyjemne i bardzo szybkie wyścigi ala Wipeout, nie są aż tak rozbudowane i uznane jak seria Sony, ale za te parę groszy warto spróbować od czasu do czasu się trochę pościgać

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...