Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem do obejrzenia gameplayów, bo pojawiły się jakieś nowe, ale kurcze... cały czas szukam jakiegoś zamiennika dla Persony 5, która mnie wciągnęła, ale ta gierka jakoś mnie nie przekonuje. Może nie podoba mi się klimat i oprawa graficzna? Sam nie wiem. Może jeszcze zagłębię się w temat, ale na dziś chyba odpuszczę, tym bardziej że na liście do ogrania mam jeszcze sporo innych gier. :)

 

A i nie zrozumiałem tylko tego:

To jest jrpg z formułą walki z fire emblem

Nie zauważyłem w walce nic podobnego do FE.

 

Czekam na SMT5, tyle że póki co, po pierwszej zapowiedzi, jest dość cicho o tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Możesz jeszcze napisać czy fabuła wciąga? Na tym najbardziej zależy, jak fabularnie jest ok, to biorę;)

 

Wiesz, to jest już sprawa indywidualna. Generalnie fabuła jest typowa dla gier jRPG, grupa uczniów z liceum z różnych przyczyn, zostaje wciągnięta w ten "wirtualny" świat i otrzymuje "unikalne" moce, miraże, które są oparte na postaciach z Fire Emblem. W Tokio dzieją się też rzeczy paranormalne itd. Każda z postaci ma także jakiś powód, żeby walczyć. Aczkolwiek co do głównego bohatera to nie jestem pewien, bo ogólnie on jest jakiś nie wyróżniający się. Musiałbym pograć więcej, aby wyrobić sobie jakąś opinię na temat fabuły. Może w ten weekend.

Edytowane przez Cypers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jrpgach fabuła często jest na pierwszy rzut oka oklepana, ale później pojawia się mnóstwo detali, które zmieniają punkt widzenia. Niby na początku mamy standardowe od zera do bohatera i ratowanie świata, a dopiero później udaje się wsiąknąć. Szkoda, że wg. Ciebie ten tytuł się nie wyróżnia i ma bezbarwnego głównego bohatera. W takim razie poczekam na opinię po kilku dniach, bo bo XC2 naprawdę trudno byłoby mi teraz grać w np. Mario, po prostu gra urwała mi gacie i raczej bez kolejnego jrpg się nie obejdzie, a spin off persony 5 ma premierę 20 lutego, ale kiedy będzie w Europie niestety nie wiadomo. Póki co pomęcze Tornę i zobaczymy co dalej, proszę Ciebie ładnie, żebyś napisał parę słów na temat FC Encore jak już bardziej wsiąkniesz.

 

...A i nie zrozumiałem tylko tego:

 

Nie zauważyłem w walce nic podobnego do FE...

Prawda :E Bohaterowie z fire emblem. Za dużo recenzji przeczytałem i się zaplątałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez następny miesiąc będę miał więcej wolnego. Jaką grę polecilibyście na ten czas? Tym razem zastanawiam się nad Astral Chain, i... Mario Kart :) To pierwsze to będzie kolejna gra fabularna, która pewnie też mi się spodoba, tym bardziej że lubię walkę w grach Platinum Games. Jednak ostatnio naszła mnie ochota na jakiś luźniejszy multiplayer, a w takie śmieszne wyścigi dawno nie grałem. Zastanawiam się tylko na ile czasu Mario Kart mi starczy zanim się znudzi. Grał ktoś? Jak tam wygląda singleplayer i czy da się długo pograć na multi z losowymi ludźmi, czy szybko się znudzi? Żaden ze znajomych niestety nie ma Switcha i raczej długo nikt nie kupi, więc nie mam na co liczyć. :(

 

Oprócz tego kupię też Tornę i dalej będę grał w XC2 (może nawet NG+ zacznę jak zrobię już większość rzeczy). Obecnie dokańczam poboczne questy, ale ciągle wyskakują nowe, więc naprawdę jest tego sporo :) Oprócz tego próbuję wbić lvl, żeby zawalczyć sobie z trudniejszymi bossami i powoli nabijam affinity w innych blade, bo Mythrę już wymaksowałem, a Pyrę prawie, bo brakuje mi 2 "perków". Zwiedzam sobie miejsca, które wcześniej pominąłem, albo były zablokowane. Czeka mnie jeszcze gruba walka z ulepszaniem Poppi, ta minigierka rozwala mnie na łopatki. Ledwo wbiłem 20k punktów. Na 50k trzeba zebrać wszystkie kryształki, nie bić mobków i samemu nie otrzymać żadnych obrażeń. :E

 

 

8:54 szczerbaty.gif jakie to jest broken.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez następny miesiąc będę miał więcej wolnego. Jaką grę polecilibyście na ten czas?

 

Ja polecam Luigi3, świetnie przy tym bawie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez następny miesiąc będę miał więcej wolnego. Jaką grę polecilibyście na ten czas? Tym razem zastanawiam się nad Astral Chain, i... Mario Kart :) To pierwsze to będzie kolejna gra fabularna, która pewnie też mi się spodoba, tym bardziej że lubię walkę w grach Platinum Games. Jednak ostatnio naszła mnie ochota na jakiś luźniejszy multiplayer, a w takie śmieszne wyścigi dawno nie grałem. Zastanawiam się tylko na ile czasu Mario Kart mi starczy zanim się znudzi. Grał ktoś? Jak tam wygląda singleplayer i czy da się długo pograć na multi z losowymi ludźmi, czy szybko się znudzi? Żaden ze znajomych niestety nie ma Switcha i raczej długo nikt nie kupi, więc nie mam na co liczyć. :(

Zawsze możesz znajomego zaprosić i dać mu po prostu drugi kontroler :E;)

 

Mario Kart najwięcej frajdy sprawia w kilka osób, to jest taka typowa, kanapowa gra na multi (dzielony ekran dla maksymalnie czterech graczy). Ale samemu też można się nieźle bawić. Trybu online w sumie nie sprawdzałem, zagrałem może z jeden wyścig.

 

Ja bym Ci polecił Splatoon 2 jeszcze. Można się fajnie bawić samemu w kampanii dla jednego gracza, ale gra skrzydła rozwija w multi online z innymi ludźmi. Naprawdę zabawa przednia i mała odmiana od tych wszystkich typowych sieciowych strzelanek.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Luigi3, świetnie przy tym bawie się.

Oglądałem gameplay i Luigi chyba póki co zostawię na później. Szybciej Odyssey kupię, ale też nie jestem pewien.

 

Mario Kart najwięcej frajdy sprawia w kilka osób, to jest taka typowa, kanapowa gra na multi (dzielony ekran dla maksymalnie czterech graczy). Ale samemu też można się nieźle bawić. Trybu online w sumie nie sprawdzałem, zagrałem może z jeden wyścig.

 

Ja bym Ci polecił Splatoon 2 jeszcze. Można się fajnie bawić samemu w kampanii dla jednego gracza, ale gra skrzydła rozwija w multi online z innymi ludźmi. Naprawdę zabawa przednia i mała odmiana od tych wszystkich typowych sieciowych strzelanek.

Właśnie jeśli już miałbym kupować coś tego typu, to zależy mi na fajnym multi przez internet, ale żeby była też jakaś sensowna zawartość na singleplayer. Teraz sobie przypomniałem, że przecież jest jeszcze Smash. Hm... scratchhead.gif

 

Dzięki wam za propozycje, zastanowię się jeszcze. Na pewno Torna wleci na dniach. :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się fajnie w splatoona gra, luźne meczyki po 3 min +\- i to taki tytuł że można włączyć zawsze i zagrać te kilka meczy i odstawić nie martwiąc się " co to ja miałem zrobić "

 

odblokowywanie kolejnych broni i zbieranie ulubionych perków w naszych ubraniach wciąga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, bardzo chciałbym mieć tego pada, ale już go nie produkują. Nowy na Amazonie jest najtaniej za 100$. Korci mnie żeby go kupić. Oczywiście za miesiąc, bo teraz miałem już sporo wydatków. :E

 

https://www.amazon.com/Nintendo-Switch-Pro-Controller-Xenoblade-Chronicles/dp/B075MYT126/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=&th=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, bardzo chciałbym mieć tego pada, ale już go nie produkują. Nowy na Amazonie jest najtaniej za 100$. Korci mnie żeby go kupić. Oczywiście za miesiąc, bo teraz miałem już sporo wydatków. :E

 

https://www.amazon.com/Nintendo-Switch-Pro-Controller-Xenoblade-Chronicles/dp/B075MYT126/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=&th=1

 

też bym go bardzo chciał, rozglądałem się za nim ale u nas praktycznie nie do dostania, tylko aukcje zagraniczne za jakieś astronomiczne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, magia. Pad był wyprodukowany w ograniczonej ilości, z okazji premiery gry. Raczej normalne, że w sklepach czy na magazynach nie zalega, bo się wyprzedał i zostały jakieś rodzyny.

 

Jak coś jest rzadkie czy trudne do dostania, to sobie można walić ceny z dupy. Nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Nintendo doda w końcu możliwość robienia kopii zapasowej save, oprócz tej w chmurze. Mam już w sumie ponad 200h na Switchu i nie chciałbym tego stracić. To jest jakiś żart, że nadal nie ma takiej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zakupiłem Switcha w wersji Lite , jako całkowicie zielony użytkownik szukam porad o wyjadaczy forumowych :D Konsolka już jedzie GLS do mnie. Konsolka jest w zestawie z futerałem i grą Pokemon Sword i szkłem. Czy powinienem coś jeszcze dokupić na początek? Gdzie najtaniej kupić gry? Jakie RPG , jRPG polecicie na początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokemony tak średnio bym powiedział, ale koniecznie zagraj w Zelde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeldę już przeszedłem na pożyczonej konsolce :D Dla siebie też bym kupił ale po okazyjnie cenie żeby mieć w kolekcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zakupiłem Switcha w wersji Lite , jako całkowicie zielony użytkownik szukam porad o wyjadaczy forumowych :D Konsolka już jedzie GLS do mnie. Konsolka jest w zestawie z futerałem i grą Pokemon Sword i szkłem. Czy powinienem coś jeszcze dokupić na początek? Gdzie najtaniej kupić gry? Jakie RPG , jRPG polecicie na początek?

Najtaniej to Cię wyniosą używki :E Gry nie są jakieś mega drogie, ale fakt faktem potrafią utrzymywać cenę przez długi czas, szczególnie tytuły od samego Nintendo. Musisz po prostu zwracać uwagę na jakieś promki czy inne okazje - w sklepach stacjonarnych czy samym eShopie. Klasycznie już polecam śledzić takie stronki jak np. Łowcy Gier, pierwsza oferta z brzegu:

 

https://lowcygier.pl/promocje-cyfrowe/serial-cleaner-na-switcha-za-6-zl-w-nintendo-eshop-2/

 

Z jRPG to na pewno Xenoblade Chronicles 2 razem z dodatkiem. Isharoth się tutaj nad tym rozpływał :E Zajrzyj do tematu o grze. W sumie Fire Emblem: Three Houses to też RPG. Jest też Octopath Traveler, choć w to można zagrać również na PC.

 

PS

Wiedźmińskie Opowieści pojawiły się na Switchu :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=yzz4DUg6adc

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zakupiłem Switcha w wersji Lite , jako całkowicie zielony użytkownik szukam porad o wyjadaczy forumowych :D Konsolka już jedzie GLS do mnie. Konsolka jest w zestawie z futerałem i grą Pokemon Sword i szkłem. Czy powinienem coś jeszcze dokupić na początek? Gdzie najtaniej kupić gry? Jakie RPG , jRPG polecicie na początek?

Ze wszystkich 3 dużych gier, które do tej pory ograłem na Switchu, najbardziej podoba mi się Xenoblade Chronicles 2. Jest co najmniej półkę wyżej od Zeldy czy FE. Sam byłem zainteresowany nowymi Pokemonami, ale jak poczytałem i pooglądałem o problemach z tą grą to sobie odpuściłem. Lubię Poki, ale Game Freak poszło po linii najmniejszego oporu. :( Fire Emblem: Three Houses też będzie ciekawe jeśli lubisz turówki i nie przeszkadza ci spora ilość dialogów. Zelda jest głównie dla ludzi, którzy uwielbiają eksplorować dla samej eksploracji. Jeśli lubisz platformówki i "maksowanie" gier to Mario Odyssey będzie też spoko, chociaż w tym przypadku nie napiszę nic więcej, bo jeszcze go nie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę czy nie od razu sobie jeszcze dziś kupić fire emblem , uwielbiam taktyczne rpg , xenoblade wygląda też super :D Czy warto kupić abonament nintendo jak nie planuje grać online ?Co on daje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę czy nie od razu sobie jeszcze dziś kupić fire emblem , uwielbiam taktyczne rpg , xenoblade wygląda też super :D Czy warto kupić abonament nintendo jak nie planuje grać online ?Co on daje ?

Jeśli nie grasz w nic online to nie warto. Ten abonament daje jedynie dostęp do starych gierek Nintedo, możliwość grania online w niektóre gry i backup save. Możesz kupić dla samego backupu, ale weź pod uwagę to, że jak przez jakiś tam czas będziesz miał nieaktywną subskrypcję to i tak te save będą usunięte z chmury. Nie wiem ile dokładnie jest czasu gwarancji na przechowywanie save, podobno 6 miesięcy.

 

Jak pisałem wyżej, porażką jest to że Nintendo dalej nie udostępniło żadnej opcji, żeby samemu zrobić sobie backup save. Ja ostatnio wykupiłem sobie NSO na 1 miesiąc, żeby wrzucić moje zapisy z Xeno na chmurę, bo nie chciałbym stracić 90h gry.

 

Jeśli lubisz jRPG i taktyczne RPG, to obie te gry będą dla ciebie prawdopodobnie jednymi z najlepszych. :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę czy nie od razu sobie jeszcze dziś kupić fire emblem , uwielbiam taktyczne rpg , xenoblade wygląda też super :D Czy warto kupić abonament nintendo jak nie planuje grać online ?Co on daje ?

Na stronie Nintendo masz podane co oferuje abonament:

 

https://www.nintendo.com/switch/online-service/

 

Ogólnie jeśli nie planujesz zbyt często grać online czy też nie kręcą Cię zbytnio klasyki z NES-a czy SNES-a (trzeba jednak przyznać, że podane w bardzo atrakcyjnej formie) to nie ma większego sensu. Masz też darmowy tydzień na próbę, możesz zobaczyć co i jak. Ja tam subskrybuję na cały rok, bo nigdy nie wiem kiedy mnie najdzie ochota na zabawę online. Kwota jaką za to trzeba wyłożyć też jakaś kosmiczna nie jest, niecałe 7 złotych w przeliczeniu na miesiąc wychodzi (abo na 12 miesięcy). To jest akurat tyle, ile mogę na takie pierdoły wydać bez problemu. Jak ktoś się bawi w jakieś grupy i członkostwo rodzinne (Family Membership), to potem dzieli koszty na kilka osób w takim pakiecie (maksymalnie 8) i wtedy wychodzą za to jakieś śmieszne kwoty dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się gonie Switcha + Pro Controller + gry i splitter/switch hdmi, co chciałem to ograłem i nic ciekawego w przyszłości dla mnie nie zapowiada się że pojawi się, niewykluczone, że kiedyś znowu go kupię,

a drugi powód - zamarzył mi się TV LG OLED55C9 i około 2tyś wpadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Outer Worlds w wersji na Switcha pojawi się 6 marca. Szkoda tylko, że nawet kupując grę w pudełku nie otrzymamy kartridża, tylko zwykł kod na pobranie tytułu z eShopu.

 

the-outer-worlds-boxart.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...