Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zebrałem w Odysei coś około 440 księżyców i to już chyba prawie wszystkie z tych łatwiejszych i przyjemnych :E. Kolejne podejście może już jak wydadzą Selecty, bo trzymanie gier od n jednak jakoś mnie nie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

440 to i tak sporo. Ja się zastanawiam gdzie mogłem tyle księżyców pominąć, bo starałem się zbierać jak najwięcej. :E

 

No nie wytrzymałem i zacząłem Zeldę od nowa. Teraz mam ochotę na eksplorację. A za półtora tygodnia wejdzie Xenoblade, tylko pytanie czy będę miał czas na granie. Kolekcjonerki na Ultimie nadal nie ma, ciekawe ile sztuk mieli do sprzedania, że wszystko od razu było wykupione. Jak obejrzałem filmik z eksploracją świata (głównie tego w Future Connected) to nakręciłem się jeszcze bardziej. Mogłoby Nintendo sypnąć kasą na remaster X. Bo pewnie dużo kasy na to trzeba z racji ogromnego świata. tongue.gif

 

Kampania marketingowa XC:DE chyba głośniejsza niż przy XC2, a Shulk jest też w Smashu. Brak innych dużych premier, nie tylko na Switcha, ale ogólnie. Ten remaster dużą ma szansę na większą sprzedaż niż sequel. lol2.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

434 dokładnie. Trochę te księżyce tak na siłę, na ilość zrobione, bo ze 30 dostałem w królestwie piczy za jakieś pierdoły jak ilość ciuchów, skoków i jeszcze jakieś pierdoły, takie "acziwki".

Też nad zeldą się dzisiaj wahałem, ale się nie zdecydowałem. Zdecydowanie za długa i rozwleczona/nudna jak bym chciał przechodzić od nowa, a nie kupię żeby chwilę połazić po pustych polach :E. Mario jednak dużo lepiej wypada pod tym względem, gdzie faktycznie jest co porobić bo "fabule". Teraz bardziej się nastawiam na Links Awakening.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Links Awakening nie przypadło go gustu i odpuściłem sobie dalsze granie po 2-3h. Ta gra to taka popierdółka, równie dobrze mogłaby wyjść na smartfony. Proste plansze, prosta mechanika, prosta grafika i jeszcze potrafi naprawdę nieźle przyciąć. Jeden z niewielu niewypałów z którymi miałem do czynienia na Switchu. Nie oznacza to, że gra się Tobie nie spodoba, bo ma naprawdę niezłe recenzje i została dobrze odebrana przez graczy, co można zobaczyć np. na metracritic, ale najpierw polecam obejrzeć z 30 minutowy gameplay i recenzję arhn.eu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trzeba mieć gdzieś z tyłu głowy przy tej grze, że to jednak wierny remake produkcji wydanej na pierwszego Game Boy'a w roku 1993 (!). Tym samym siłą rzeczy będzie ona nosiła sporo naleciałości z przeszłości czy posiadała jakieś inne archaizmy. Grezzo trzymało się sztywno oryginału, trzeba się z tym po prostu liczyć. Moim zdaniem sam fakt, że ta gierka po tylu latach ubrana w nową oprawę potrafi się dzisiaj całkiem zręcznie wybronić jest naprawdę sporym osiągnięciem. Przez to Link's Awakening rzeczywiście może wyglądać (szczególnie postawione bezpośrednio przy innych, współczesnych tytułach) jak zwykła pierdoła niestety.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli Switcha. Tak mnie naszło ostatnio że może bym go sobie sprawił i po jakiejś wstępnej analizie chyba jednak zwykłego a nie lite z uwagi na większe możliwości czy zmiany "pada" w razie awarii. Chyba paradoksalnie pomimo tego że granie w trybie przenośnym mnie bardziej interesuje to większy ekran tutaj mnie bardziej przekonuje (czytelność tekstu itp), chociaż Lite ma niby większe zagęszczenie pikseli.

 

Mam za to dwa pytania. Widziałem różne porównania że wyświetlacz to trochę loteria. Widziałem jak ktoś kupował kilka sztuk v2 i miały różne balansy bieli, siłę podświetlenia itp. Jak to z tym jest ?

 

A dwa, czytałem tam jakieś plotki o wersji Pro :E chyba w to nie wierzę ale może ktoś bardziej śledzi i wie coś więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za to dwa pytania. Widziałem różne porównania że wyświetlacz to trochę loteria. Widziałem jak ktoś kupował kilka sztuk v2 i miały różne balansy bieli, siłę podświetlenia itp. Jak to z tym jest ?

Wiem że v1 różni się od v2 właśnie wyświetlaczem i temperaturą barw. Na v2 barwy są cieplejsze i początkowo się tego obawiałem, ale jak kupiłem Switcha to okazało się że są właśnie takie do jakich jestem przyzwyczajony, czyli neutralne. To na v1 musiały być dziwnie skalibrowane.

 

A dwa, czytałem tam jakieś plotki o wersji Pro :E chyba w to nie wierzę ale może ktoś bardziej śledzi i wie coś więcej ?

Jeśli będzie wersja Pro, to raczej najszybciej w następnym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli Switcha. Tak mnie naszło ostatnio że może bym go sobie sprawił i po jakiejś wstępnej analizie chyba jednak zwykłego a nie lite z uwagi na większe możliwości czy zmiany "pada" w razie awarii. Chyba paradoksalnie pomimo tego że granie w trybie przenośnym mnie bardziej interesuje to większy ekran tutaj mnie bardziej przekonuje (czytelność tekstu itp), chociaż Lite ma niby większe zagęszczenie pikseli.

 

Mam za to dwa pytania. Widziałem różne porównania że wyświetlacz to trochę loteria. Widziałem jak ktoś kupował kilka sztuk v2 i miały różne balansy bieli, siłę podświetlenia itp. Jak to z tym jest ?

 

A dwa, czytałem tam jakieś plotki o wersji Pro :E chyba w to nie wierzę ale może ktoś bardziej śledzi i wie coś więcej ?

 

Wielkość ekranu w zwykłym jest bardzo fajna, ale po dołożeniu joyconów to już się z niego robi niezła kolubryna. Sama część z ekranem jest tak duża jak Vita, a joycony dokładają do tego po kilka centymetrów szerokości. Plus jest dość ciężki i czuć go w rękach. Też po części brałem bo większy ekran i joycony można wymienić jakby co, ale dalej nie wiem czy Lite nie byłby lepszy :D

 

Jak przejdę kilka gier innych niż TWEWY (bo tam akurat sterowanie jest palcem po ekranie) to będę wiedział bardziej czy to była dobra decyzja z dużym.

 

v2 ma lepszy ekran i jest lepiej skalibrowany niż v1, ale mimo wszystko to są relatywnie tanie konsolki (w porównaniu z telefonami), więc różnica między poszczególnymi egzemplarzami może być zauważalna.

 

Plotki o pro są od lat. Ostatnio skończyło się tym, że v2 wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już wrzucają nowy soundtrack z XC:DE. Można sobie przesłuchać, ale chyba jeszcze nie wszystko jest wrzucone. :)

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w to nie grałem, ale po gameplayach widziałem że nada się na Pstryka.

 

Przesłuchałem już z grubsza nowy soundtrack XC i w sumie tylko kilka utworów wpadło mi w ucho. Niektóre brzmiały lepiej w oryginale, ale jednak większość brzmi lepiej w wersji remastered. Myślę że soundtrack z XC2 był bardziej epicki i emocjonalny, ale biorę też pod uwagę fakt że tu musieli mocno trzymać się oryginału, zresztą w jedynkę jeszcze nie grałem więc to też zmienia moje podejście. Tak czy siak muzyka będzie dobra. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driftowanie joyconów to ostatecznie wina wadliwych analogów czy oprogramowania? Podobno ostatnio wypuszczali jakiś update, który miał coś z tym naprawić i jak na złość zaczął mi teraz driftować prawy analog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta wada tyczy się głównie aspektu sprzętowego, więc tutaj żaden update oprogramowania zbyt wiele nie da. Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną tego zjawiska jest bród i zanieczyszczenia, które potrafią się przedostać pod gumkę zasłaniającą gniazdo, w którym osadzona jest gałka. Wtedy np. nadmierna ilość kurzu potrafi zakłócać jej poprawne działanie. Często pomagają najprostsze środki - czyszczenie sprężonym powietrzem albo użycie środka takiego jak np. WD-40. Masz na internecie masę poradników jak to zrobić. Mnie to dopadło jakiś czas temu i wspomniany specyfik na końcu poprzedniego zdania załatwił sprawę. Niektórzy użytkownicy raportują też, że mikrostyki gałek ulegają dość szybkiemu zużyciu i to też może być przyczyną tej usterki. Jeśli Cię to spotkało, to najpierw spróbuj zaktualizować kontroler i ponownie go skalibrować. Jeśli to nic nie da, przejdź do wspomnianego przeczyszczenia analoga (często pomaga). Jeśli nadal nie będzie poprawy, to zostanie Ci ostatecznie wymiana gałki na nową (do tego też masz masę poradników).

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiłem Switch Lite i przestałem grac na pececie :E ,większość exów od Nintendo jest genialna :o

Edytowane przez Meuron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które np?

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Xenoblade Chronicles 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie mają, ucz się angielskiego. A świetnych exów od Nintendo to jest cała masa, dzisiaj skończyłem fabularny dodatek do boskiego Fire Emblem Three Houses, ale to dobre było :). 29 maja wychodzi Xenoblade Chronicles Definitive Edition i pewnie gra pochłonie ponad 100h :)

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exy od samego Nintendo nie mają polskiej wersji językowej. Co nie oznacza, że nie ma gier w PL języku na Switchu, bo takowe oczywiście się pojawiają (od innych wydawców i producentów). Z drugiej strony w takim Super Mario Odyssey czy Mario Kart 8 Deluxe to tam do tłumaczenia zbyt wiele przecież nie ma...

 

Odin, na co Ci Switch. Tam masz menu konsoli po angielsku i polegniesz już przy jej odpalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Które np?

Z gier które ograłem:

- Xenoblade Chronicles 2 (29 maja wychodzi 1, która podobno może być lepsza)

- The Legends of Zelda: Breath of the Wild

- Fire Emblem: Three Houses

- Mario Odyssey

 

Ale ten soundtrack jest genialny! shocked.gif

 

https://www.youtube.com/watch?v=SXjJAOcC5QM

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem czekać na pierwsze recki ale chyba nie wytrzymam, nie wydaje mi się, że tytuł mógłby mi nie podejść, szczególnie biorąc pod uwagę tę piękną oprawę audio.

Na razie tylki Nintendo Life wydało średnio pochlebną opinię, ale akurat z ich zdaniem się zazwyczaj średnio zgadzam.

 

PS co do driftowania joyconów, to pamiętajcie, żeby używać WD40 Contact Cleaner (przeznaczony do czyszczenia styków elektronicznych), a nie zwykłego WD40, bo ten zwykły podobno ma skład mniej dostosowany do pracy z elektroniką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja miałem czekać na pierwsze recki ale chyba nie wytrzymam, nie wydaje mi się, że tytuł mógłby mi nie podejść, szczególnie biorąc pod uwagę tę piękną oprawę audio.

Na razie tylki Nintendo Life wydało średnio pochlebną opinię, ale akurat z ich zdaniem się zazwyczaj średnio zgadzam.

Ja miałem kupić kolekcjonerkę, ale nie chce mi się już całymi dniami patrzeć po różnych sklepach. Zamówiłem sobie dziś zwykłą wersję z Ultimy. Mam nadzieję że przyjdzie na premierę.

 

Najgłośniej mówi się o podobnych problemach ze spadkami rozdzielczości co w XC2. Wiele osób, które miały już okazję przetestować grę, mówi że jest pod tym względem lepiej, ale spadki nadal są widoczne.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem wlasnie w MM, upewnilem sie dzis na infolinii i podobno na premiere ma trafic do wszystkich sklepow. Fajnie, ze do zamowien przedpremierowych dodadza ten spoko breloczek:) Ale moze dla pewnosci zrobie tez zamowienie w jakims drugim sklepie.

 

PS Jak grałem w XC2 to miałem wrażenie, że z czasem to w jakimś paczu poprawiło.

 

Zresztą, jeśli story będzie trzymało poziom, bohaterów będzie się dało polubić równie mocno jak w XC2, i cały czas będzie nam towarzyszył tak wspanialy soundtrack, to jakoś przeboleje te spadki rozdzialki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem wlasnie w MM, upewnilem sie dzis na infolinii i podobno na premiere ma trafic do wszystkich sklepow. Fajnie, ze do zamowien przedpremierowych dodadza ten spoko breloczek:) Ale moze dla pewnosci zrobie tez zamowienie w jakims drugim sklepie.

Właśnie dlatego wziąłem z Ultimy, bo też dodają te naklejki i breloczek, a mają napisane że wysyłka dzień przed premierą. O ile starczy im sztuk, bo trochę późno to zamówienie złożyłem... lol2.gif I tak w weekend mam studia więc dużego bólu tylnej części ciała nie będę miał jak nie przyjdzie.

 

PS Jak grałem w XC2 to miałem wrażenie, że z czasem to w jakimś paczu poprawiło.

Oglądałem stare materiały z XC2 i wyglądają gorzej niż wersja w którą grałem. W XC:DE podobno i tak jest lepiej niż w XC2. Obstawiam że grafika będzie na poziomie Torny z mniejszymi spadkami rozdzielczości i poprawionym AA.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac to przeciez na gameplayach, to jest mniej wiecej poziom Torny, tyle, ze z wiekszym/bogatszym swiatem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha! Udało mi się wyłapać jedną sztukę kolekcjonerki na konsoleigry za 470zł. Anulowałem swoje zamówienie na zwykłą wersję i zamówiłem tą. Ciekawe kiedy będzie i czy w ogóle będzie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...