Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by tak dali wsteczną kompatybilność to by było to. Wtedy kupuję NXa i ogrywam wszystkie Zeldy, Xenoblady i inne exy.

Pytanie tylko, czy taka wsteczna kompatybilność będzie możliwa - czy będzie padlet, a jeśli nie, czy możliwe jest obejście jego funkcji. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się już naprawdę konkretne info, bo w sumie nadal nie wiemy na czym stoimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo Nintendo nie potrzebuje nie wiadomo ile mocy. Patrząc na to co są w stanie zrobić na tym co teraz mają.... Poziom obecnej generacji XO/PS4 by im w zupełności wystarczyło.

No właśnie nie do końca. Wii U zdechło z powodu braku gier od zewnętrznych deweloperów, mocy starczyło tylko na porty z PS3 i X360, czyli takie tytuły, który każdy zainteresowany i tak pewnie już dawno ograł. Po premierze PS4 i XO to już nic z tej mocy nie zostało i Wii U definitywnie pożegnało się z pozycjami multiplatformowymi.

 

W starciu z Neo i Scorpio może to i wystarczy, w grach i tak nie powinno być kolosalnych różnic, bo będą pisane z myślą o starych wersjach PS4 i XO, więc i nowy sprzęt Ninny podoła. NX to całkowicie nowa konsola, można chyba mówić w tym wypadku o starcie kolejnej generacji, więc jeśli Sony i MS wypuszczą "pełnoprawnych" następców swoich zabawek za jakiś czas, to Nintendo znowu zostanie na lodzie (jak z Wii U). Moim zdaniem to odpowiedni moment, aby ta firma przypomniała sobie swoje dawne konstrukcje i trochę z mocą poszalała. N64 czy GC to był hardware'owy top (taki Metroid Prime powodował opad szczeny). W przypadki Wii poszli inną droga, poskąpili mocy na rzecz unikatowego sterowania i to sprzedało system (choć gry od samego N były na wypasie). Z Wii U podobna sztuka już się nie udała (padlet jako selling point i znowu mniejsza moc). Nie wyobrażam sobie, aby znowu mieli wyskoczyć z czymś takim (moc na poziomie PS4 albo - o zgrozo - jeszcze mniejsza), muszą dać trochę do pieca, bo strzelą sobie w oba kolana i NX skończy jako Wii U 2.0.

 

Pytanie tylko, czy taka wsteczna kompatybilność będzie możliwa - czy będzie padlet, a jeśli nie, czy możliwe jest obejście jego funkcji. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się już naprawdę konkretne info, bo w sumie nadal nie wiemy na czym stoimy.

Jeśli sprawdzą się plotki o hybrydowej konsoli, to za padleta będzie pewnie robił handheld. To jest w sumie bardzo fajny patent. Ja bym tutaj upatrywał szansy Nintendo na niemały sukces, jeśli to wszystko okaże się prawdą i rzeczywiście pójdą w tym kierunku. 3DS też już swoje lata ma i za jakiś czas trzeba będzie zaprezentować następcę, więc kto wie, może Ninny połączy te dwa różne dotychczas światy w jedną, spójną całość i trochę na rynku namiesza? Ja bym coś takiego z chęcią przywitał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym był za tym i bardzo podoba mi się taki pomysł. 2w1, gry na kartach pamięci, można grać na "padlecie" a'la 3ds, ARM w 14/20nm, a w domu stacjonarka i o wiele lepsza jakość. Już teraz wychodzą takie same tytuły na 3DS/WIU z różnicą grafy.

3DS właśnie już wiekowy, ale chciałbym jeszcze kupić nówkę XL może, ale gdyby w NX był taki patent, to jeszcze lepiej bo dwie pieczenie na jednym ogniu.

W stacjonarce też mógłby być w sumie ARM i przydałaby się nowa grafa od AMD w 14nm. Ale pewnie byłby to aż za szalony krok dla N i wyląduje jakieś APU w 28.

Ale taka konsola byłaby zajebista. Jeszcze jak by odpalała gry z 3DS i wsteczna kompatybilność, to już w ogóle petarda :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooooooooo czujecie? Nie tylko wsteczna kompatybilność z Wii U, ale także z 3DS :o?! Insta bajjjjjjjjjjjjj

 

10 lat temu rzeczywiście udało się Nintendo znaleźć ten "błękitny ocean". Natomiast on szybko stał się czerwony z wejściem smartphonów, iphonów, tabletów etc itp. W tym wywiadzie Reggie znowu odniósł się do tej teorii, ponownie nazywając rywalizację Sony z MS "czerwonym oceanem", którym oni nie są zainteresowani.... no zobaczymy...

 

Dzisiaj czytałem już komentarze w stylu "zamroźcie mnie i obudźcie w marcu na premierę, bo nie wytrzymam dłużej" haha

ehhh.... jeszcze pare miesiecy... damy radę XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Insta bajjjjjjjjjjjjj

I jeszcze wyobraźmy sobie jakie by to było ciche. Za to szanuję konsole N (Wii/WIU), na ekranie miód, a konsola bezgłośna.

Wszystko by tak w ~20nm, jakiś mały wiatraczek, brak napędu, bo kartridż, pamięci tak z 64GB ssd, no ja :E. Jak by wyszła taka konsola jaka się tutaj rysuje, to by zmiotła :E. Do wstecznej kompatybilności zewnętrzny napęd, może jeszcze miejsce na opcjonalny hdd (samo sata za jakąś zaślepką, dysk każdy by swój wrzucił, np. ja ssd 120GB który leży nieużywany :E), do cyfrówek czy właśnie wstecznej.

Pewnie i tak będzie uj wielki i dwie muszelki, ale pomarzyć można :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by potwierdzało wcześniejsze ploty i przypuszczenia. Ja jestem na TAK :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macronix jest w stanie wyprodukować cartridge o pojemności 32GB i to bez najmniejszego problemu. Mówi się, że cena nie będzie wiele wyższa od ceny nośnika optycznego, za to można przy oszczędzić na czytniku i pamięci wewnętrznej.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macronix jest w stanie wyprodukować cartridge o pojemności 32GB i to bez najmniejszego problemu. Mówi się, że cena nie będzie wiele wyższa od ceny nośnika optycznego, za to można przy oszczędzić na czytniku i pamięci wewnętrznej.

 

I dodatkowo kartridż może zostać przypisany do jednej konsoli tylko... Kto wie czy tak się nie stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie Mario w polskiej telewizji :o (reklama McDonald's though........)

Ale lepsze to niż nic, Polacy sobie przypomną, że Mario istnieje :P

Edytowane przez Pawcio765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie może być wydajność obecnych konsol MS i Sony jeśli będzie tańsze i wsparcie wydawców gier lepsze niż z Wii U. Mile byłoby też, gdyby było wsparcie Adaptive-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie jest odpowiedni temat :P Ale podoba mi się jak świat szaleje za Pokemon GO.

Na początku myślałem no spoko, będzie pewnie jakiś sukces. A tutaj coś takiego! Cały facebook tym zapełniony. Wchodzę do pracy, dwóch kumpli o tym gada, włączam radio, a tam w WIADOMOŚCIACH mówią o Pokemon Go XD Włączam Internet, a tam co? W wiadomościach artykuł o Pokemon GO na głównej XD

 

Świetna sprawa, powinni wykorzystać to i cisnąć nie tylko same Pokemony, ale ogólnie Nintendo.

Mam nadzieję, że takie "torowanie" drogi dla marek kojarzonych z Nintendo na takich rynkach jak m.in. Polska przez apki na telefony czy filmy - przyczyni się do bezpośredniej ekspansji :D (tak marzę o tym od tyluuu lat)

 

EDIT:

Czujecie takie akcje w Polsce? Obczajcie sobie jak to wygląda za granicą :D

http://gamrconnect.vgchartz.com/thread.php?id=218500

Edytowane przez Pawcio765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem o tym wspominać, ale nie wiedziałem, w jakim temacie umieścić stosownego posta 8:E

 

Kiedyś przy zapowiedzi tejże gry pisałem, że przy pomyślnych wiatrach tytuł ten ma szansę stać się fenomenem - i nie myliłem się. Istny szał normalnie, to co się teraz dzieje, to aż czasem ciężko ubrać w jakieś słowa :E Cały świat oszalał na punkcie tej apki. Związany z tym wzrost akcji Ninny o ponad 36 procent to jest KOSMOS. Już teraz w samych tylko Stanach Zjednoczonych ta aplikacja zarobiła ponad 14 milionów dolarów, jest popularniejsza od Tindera, a baza użytkowników powoli dogania Twittera, no masakra jednym słowem. Sama apka jest na rynku przecież od bodaj tygodnia, nawet nie było jeszcze oficjalnej premiery w Europie, a tu takie cuda... To był po prostu przepis na sukces i Nintendo rozbiło bank.

 

Dawno czegoś takiego nie widziałem. Ja się bardzo cieszę z tego powodu, bo po ostatniej wtopie w postaci Wii U firma ta powinna dostać teraz finansowego boosta i niezłego wiatru w żagle, a to przecież nie koniec. Ninny ma w planach wydanie jeszcze czterech podobnych produkcji na smarty do końca marca 2017 roku, oparte o Animal Crossing czy choćby Fire Emblem. Pewnie takiej popularności jak Poki nie zdobędą, ale zawsze jakieś dodatkowe dolary na konto im spłyną :thumbup:

 

Byłem dość sceptyczny odnośnie wejścia Nintendo na rynek smartfonów, ale po tym co teraz widzę, to miałem całkowicie nieuzasadnione obawy. Kimishima i spółka poradzili sobie z tym zadaniem wzorowo, zmiatając konkurencję z powierzchni ziemi i wywracając do góry nogami obecny ład i porządek. Ja jeszcze nie złapałem bakcyla (bo mam Lumię 8:E), ale to może i lepiej, bo człowiek ma pracę, obowiązki, czasu mało na wszystko, a tak bym pewnie latał do wieczora po okolicy, szukał w krzakach Bulbasaura i chodził zaspany cały dzień siorbiąc kawę w każdej wolnej chwili, aby jakoś przeżyć i... złapać je wszystkie! :E;)

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tej nowej Tegry.

Dobrze kojarzę, że jakoś "na dniach" prezentacja (Tegry, nie NX)?

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to wszystko nawet fajnie :) Choć jest jeden minus - zastosowanie układów od Nvidii oznacza praktycznie brak jakiejkolwiek wstecznej kompatybilności. Z Wii U i tak byłby problem (brak napędu optycznego), ale takie gry z 3DS'a to bym z miłą chęcią przywitał, a tu klops :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to wszystko nawet fajnie :) Choć jest jeden minus - zastosowanie układów od Nvidii oznacza praktycznie brak jakiejkolwiek wstecznej kompatybilności. Z Wii U i tak byłby problem (brak napędu optycznego), ale takie gry z 3DS'a to bym z miłą chęcią przywitał, a tu klops :kwasny:

Na kompatybilność wsteczną w pełnym tego określenia znaczeniu to raczej nie było i nie będzie szans.

Rynek "remasterów" czy ogólnie kupowania tego samego po raz setny jest zbyt kuszący. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, na stacjonarkach to jest normalna praktyka, spoko i mnie to nie dziwi jakoś zbytnio, ale w przypadku 3DS'a jak wspomniałem to trochę szkoda jednak (zawsze ich kieszonkowe konsole na to pozwalały, grać w gry z poprzednika).

 

Choć NX to przecież hybryda, więc tu już nie ma podziałów :E Tak sobie teraz pomyślałem - czyli co, nadchodząca Zelda albo nowy Metroid w mojej kieszeni? Trochę szał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, na stacjonarkach to jest normalna praktyka, spoko i mnie to nie dziwi jakoś zbytnio, ale w przypadku 3DS'a jak wspomniałem to trochę szkoda jednak (zawsze ich kieszonkowe konsole na to pozwalały, grać w gry z poprzednika).

Tu mają ten "plus", że mogą się tłumaczyć zbyt posuniętymi zmianami technologicznymi.

No i tak jak pisałem wyżej... Ta generacja jak żadna poprzednia stoi sprzedawaniem tego samego i idzie to całkiem dobrze więc...

 

Choć NX to przecież hybryda, więc tu już nie ma podziałów :E Tak sobie teraz pomyślałem - czyli co, nadchodząca Zelda albo nowy Metroid w mojej kieszeni? Trochę szał :E

No. Szał przez te około 2-3h zapewne, dopóki bateria nie zdechnie. :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szał, trochę kupa, w sumie duża kupa, powiedziałbym gnojowisko nawet. Fajnie, że NVIDIA posmarowała grube hajsy, żeby w końcu móc mówić, że jest w konsolach, ale Nintendo samo sobie kopie grób. Brak wstecznej kompatybilności, brak kompatybilności z x86 = brak multiplatform, brak dużych tytułów. Nintendo będzie skazane prawie samo na siebie. Na pewno konsola znajdzie swoich odbiorców dzięki temu, że jest przenośnia i ssie mało prądu... ale hitu sie nie spodziewam.

 

Oczywiście NVIDIA będzie chwaliła się mocą Xboxa One z 3x mniejszym zapotrzebowaniem na energię, super technologiami Pascalem i innymi bzdetami. Gdzie tak naprawdę będą porównywać nowy chip w 16nm z nową architekturą i rozwinięciem Denvera. Do starego GCNa i ledwo zipiącego Jaguara w 28nm... Prawdziwym przeciwnikiem NX będzie NEO i Scorpio - które pozamiatają to badziewie.

Edytowane przez Skullek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Nintendo ma to coś, że wszyscy niby gardzą, a i tak sprzedaje się nie najgorzej.

Poza tym warto by było jednak poczekać na ostateczne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...