Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup switcha i mam parę pytań do was. :P Czy żeby grać online trzeba wykupić abonament? Jak z przecenami na gry, czy są często i jak duże są obniżki? Mam parę tytułów do ogrania, ich cena w sklepie stacjonarnym to 250 zł lub nawet więcej, czy czekając na obniżkę dużo bym zyskał? Pamięta ktoś na jakie kwoty obniżone były: breath of the wild, pokemon sword, astral chain, fire emblem three houses, tokyo mirage session, octopath traveler, tetris 99, link's awakening, super smash bros, overwatch, skyrim, minecraft, terraria, stardew valley, dead cells, mario kart, rocket league, dark souls, crash team racing, legend of hyrule? Czy ceny cyfrowe w samej konsoli różnią się od cen w sklepie stacjonarnym? Czy macie jakieś ogólne rady dla osoby, która chce kupić switcha? Co brać lepiej lite czy standardową wersję?

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Masz ładniejszą okładkę Zeldy BOTW, to edycja kolekcjonerska?

serio ?, nawet nie wiem :P

 

jak kupowałem chyba jakiś miesiąc czy dwa po premierze Switcha to brałem u gościa w galerii na stoisku za 189zł, kiedy u góry w Media stała za bodaj 269 :E

Okładka jest zależna od regionu, w którym została wydana gra. Ta pierwsza jest dla Ameryki Północnej czy Japonii, druga dla Europy.

 

blue.png

 

 

Planuję zakup switcha i mam parę pytań do was. :P Czy żeby grać online trzeba wykupić abonament? Jak z przecenami na gry, czy są często i jak duże są obniżki? Mam parę tytułów do ogrania, ich cena w sklepie stacjonarnym to 250 zł lub nawet więcej, czy czekając na obniżkę dużo bym zyskał? Pamięta ktoś na jakie kwoty obniżone były: breath of the wild, pokemon sword, astral chain, fire emblem three houses, tokyo mirage session, octopath traveler, tetris 99, link's awakening, super smash bros, overwatch, skyrim, minecraft, terraria, stardew valley, dead cells, mario kart, rocket league, dark souls, crash team racing, legend of hyrule? Czy ceny cyfrowe w samej konsoli różnią się od cen w sklepie stacjonarnym? Czy macie jakieś ogólne rady dla osoby, która chce kupić switcha? Co brać lepiej lite czy standardową wersję?

Tak, płacisz abonament. Na rok 80 złotych, w "Członkostwie rodzinnym" jeszcze taniej, bo rozbijasz koszt usługi na kilka osób (jak lubisz się bawić w takie rzeczy). Wychodzi taniej niż u konkurencji, ale też dostajesz mimo wszystko trochę mniej. W PS Plus i Xbox Live masz rotacyjnie co miesiąc do pobrania jakieś gry, tutaj dostajesz po prostu pakiet klasyków z NES-a i SNES-a, których biblioteka nie poszerza się już cyklicznie, tylko raz na jakiś czas. Wszystkie szczegóły masz poniżej:

 

http://www.nintendo.pl/switch/?page=online

 

Dużo jakoś nie zyskasz na tym czekaniu. Choć często na promocjach gry od Nintendo np. takie jak Splatoon 2 czy Mario Kart 8 Delux potrafią gdzieś tam latać w okolicach 169 złotych jak mnie pamięć nie zawodzi (czy to w eShopie, czy stacjonarnych elektromarketach). Ogólnie przyjęło się, że tytuły od Nintendo są drogie. Ich cena nie maleje drastycznie z upływem czasu jak u konkurencji, ale plus jest taki, że trzymają wartość długo i potem jak przyjdzie Ci ochota sprzedać pudełko to wiele nie stracisz (jeśli nawet cokolwiek, ja potrafiłem czasami zarobić :E). Choć już produkcje od innych wydawców i producentów nie są takie drogie czy też potrafią tanieć znacznie szybciej. Często nawet w cyfrze na promocji zdarzało mi się kupić jakiś tytuł taniej niż np. na Steamie w tym samym czasie też na promocji. Więc tu nie ma reguły.

 

Czy Lite czy wersja zwykła to sobie sam musisz odpowiedzieć na to pytanie, nikt tego nie zrobi za Ciebie przecież bo nie wiemy co preferujesz i czego wymagasz. Jak zależy Ci na graniu na TV jak na zwykłej stacjonarce czy na zabawie na kanapie z innymi osobami w grach multi to na pewno wersja zwykła. Jak zależy Ci tylko na trybie przenośnym i chcesz przy okazji zaoszczędzić kilka stówek, to bierz wersję Lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup switcha i mam parę pytań do was. :P Czy żeby grać online trzeba wykupić abonament? Jak z przecenami na gry, czy są często i jak duże są obniżki? Mam parę tytułów do ogrania, ich cena w sklepie stacjonarnym to 250 zł lub nawet więcej, czy czekając na obniżkę dużo bym zyskał? Pamięta ktoś na jakie kwoty obniżone były: breath of the wild, pokemon sword, astral chain, fire emblem three houses, tokyo mirage session, octopath traveler, tetris 99, link's awakening, super smash bros, overwatch, skyrim, minecraft, terraria, stardew valley, dead cells, mario kart, rocket league, dark souls, crash team racing, legend of hyrule? Czy ceny cyfrowe w samej konsoli różnią się od cen w sklepie stacjonarnym? Czy macie jakieś ogólne rady dla osoby, która chce kupić switcha? Co brać lepiej lite czy standardową wersję?

 

250zł za pudełko w sklepie ? to nie wiem gdzie patrzyłeś, ja generalnie więcej jak 199zł nie dałem z jednym wyjątkiem (219)

 

Lite jest bez sensu, chyba że tylko dla kogoś kto gra od lat na handheldach i szuka zastępcy za DS'a a granie na TV całkowicie skreśla

 

Okładka jest zależna od regionu, w którym została wydana gra. Ta pierwsza jest dla Ameryki Północnej czy Japonii, druga dla Europy.

 

blue.png

 

tzn że moja wersja z miejsca jest bardziej wartościowa :E ?

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Europie możliwe, ale okładka jest przepiękna tej amerykańskiej/japońskiej wersji ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że moja wersja z miejsca jest bardziej wartościowa :E ?

Tego nie napisałem :E Ale może znaleźć się osoba, która np. u nas za coś takiego będzie skłonna zapłacić więcej :P

 

I też się zgadzam z tym, że ta wersja okładki jest po prostu ładniejsza od tej dostępnej u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Europie możliwe, ale okładka jest przepiękna tej amerykańskiej/japońskiej wersji ehh.

 

ciekawe w takim razie skąd oni ją mieli w Galerii w Gdańsku na stoisku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przemytu :E. Przypłynęła na statku nielegalnie. Gorący towar na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaraz nie będzie directa i nie zapowiedzą ciekawych gier, to chyba Switcha wsadzę do pudełka i do szafy. Ograłem już dosłownie wszystko, w co chciałem zagrać i zostało mi tylko granie w gry np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam drugi raz przechodzę XC2, na NG+ i czekam na Mario Kart. Dziś ze sklepu dzwonili że dostawę zatrzymali na granicy. :E Ale jutro powinna już ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przemytu :E. Przypłynęła na statku nielegalnie. Gorący towar na premierę.

 

dziwne że jeszcze w sumie dorwałem takie cudo nie tak długo po premierze :D

 

Jak zaraz nie będzie directa i nie zapowiedzą ciekawych gier, to chyba Switcha wsadzę do pudełka i do szafy. Ograłem już dosłownie wszystko, w co chciałem zagrać i zostało mi tylko granie w gry np.

 

powinni zapowiedzieć kurde i wykorzystać do tego to że ludzie siedzą w domach :P

meh ciężko widzę N w tym roku, oni musieli by zasadzić ze 3 bomby pokroju metroida/bayonetty itd + kilka słabszych gierek aby wyjść obronną ręką i nie stracić uwagi na rzecz next-gen'ów i całego tego sztucznego hajpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Xeno:DE, może wyjdzie jeszcze SMT V w tym roku. Więc 2 bomby by były. Trzecią nie jest przypadkiem Animal Crossing? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Xeno:DE, może wyjdzie jeszcze SMT V w tym roku. Więc 2 bomby by były. Trzecią nie jest przypadkiem Animal Crossing? :E

Jest bombą kaloryczną, taki słodki :E

Xc i smt to nie są bomby, bomby to gry dla casuali, Mario, kongi, karty, Bayonetta. Xc to gra na dziesiąt godzin, w dodatku to jest specyficzne jrpg, smt tak samo, w Japonii się sprzeda, ale w USA czy Europie? Niekoniecznie. Chociaż ja bym kupił;) Problem w tym, że w lineupie Nintendo nie ma dosłownie nic ciekawego na ten rok oprócz XC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Xeno:DE, może wyjdzie jeszcze SMT V w tym roku. Więc 2 bomby by były. Trzecią nie jest przypadkiem Animal Crossing? :E

 

Xeno, jakieś persony, nawet FF i ogółem japońszczyzny to nie są imo za bardzo Bomby, mimo że potrafią być perełkami w swoich kategoriach

 

przez bombę rozumiem generalnie coś co trafia w mainstream ale nie w tym dosłownym złym znaczeniu :E typu CoD czy BF albo Ubi ze swoimi grami itd, chodzi mi o mocne tytuły ale generalnie skierowane dla wszystkich a nie mocno specyficzne i skierowane do dosyć wąskiego grona szczególnie u nas na rynku europejskim

 

Animalsy ponoć sprzedażą zjadają nowego Dooma i to ostro, a pograłem w niego z półtorej godziny i chyba mam już dość, niby szybkie i czuję feeling z quake 3 arena (wiele lat giercowania) ale coś mi nie pasuje, zbyt to wszystko takie chaotyczne, bez polotu, taki upośledzony pain'killer który akurat był świetny swego czasu

 

albo po prostu oczekuję już czegoś innego od gier niż typowej sieki i młucki, a już na pewno nie w singlu z głupiutkimi mobkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po średnim 2018 cieszyłem się z niezłego 2019 a tu 2020 postanawiają chyba zrobić powtórkę z 2018 :E

Chociaż nadal mam na liście oczekujących Luigiego, Astral Chain, Smash, Splatoon i Mario Makera to jestem zachłanny i chciałbym więcej i to już teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże gry wychodzą co kilka lat, widocznie tak niefortunnie się układa że większość zawsze wychodzi w jednym roku. Teraz pewnie znów wiele wyjdzie w 2021.

 

Ja tam się cieszę że będzie chociaż Xeno. Wcale taką niszową serią nie jest, po wyjściu 2. - dane z 8 czerwca 2019 - 1.73 mln sprzedanych egzemplarzy. Co prawda do 16.34 mln Zeldy (31 grudnia 2019) ciężko to porównać, ale nadal sporo. Myślę że dopiero dzięki 2 większość ludzi była w stanie zapoznać się z serią, bo wcześniej rzeczywiście była ona bardzo niszowa.

Co do SMT V, sytuacja nie jest aż tak oczywista. Przypominam o serii Persona, a już w szczególności o Personie 5, która była bardzo popularna na PS4. Ludzie którzy zainteresowali się tematem, wiedzą że Persona czerpie garściami z SMT i mają Switcha, mogą być skłonni kupić również SMT V.

 

Ale faktycznie, mogą to nie być bomby, o które wam chodziło, czyli gry sprzedające się w kilkunastu, a nie kilku milionach egzemplarzy. Zelda wyjdzie pewnie za rok, jak nie za dwa. Może pojawią się też jakieś nowe IP. Dlatego tak bardzo czekamy na Direct. tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy plotka znów się sprawdzi i jutro będzie Direct.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YEAH XENOBLADE!!!

 

29 Maja!

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic, no może BD2 kogoś zainteresuje, mnie odrzuca design chibi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Collector's Set" dla Europy :o OST na winylu :heartpump:

 

xenoblade.original.jpg

Kto odkłada pieniążki? :E

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo gdzie można kupić edycję kolekcjonerską? Jak będzie rozsądna cena to na pewno kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...