Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Deck to nie tylko konsola, to przede wszystkim mały PC. Nettop o podobnej specyfikacji będzie kosztować więcej niż Deck. W dodatku, SSD używane w tej konsoli jest prawdopodobnie montowane na zwyklym slocie M.2 2230. 

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slafec napisał:

Co masz na myśli pisząc o niedostosowanym interfejsie w grach na PC?

To że sporo gier może być niedostosowanych na mały ekran. Np. czcionki mogą być albo bardzo małe, albo bardzo duże. A to tylko jeden przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Switchu jakoś gracie w porty z PC i nie marudzicie :lol2: Większość tego co teraz wychodzi to indyki pod pada, dodać do tego że nie musisz dwa razy kupować tej samej gry, przepłacać za nią, kupisz na PC i możesz grac mobilnie, to Switch staje się w tym momencie bezużyteczny, bo będzie tylko do exów, a ile exów wartych uwagi na niego wychodzi to wszyscy wiedzą.

Edytowane przez ditmd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Isharoth napisał:

To że sporo gier może być niedostosowanych na mały ekran. Np. czcionki mogą być albo bardzo małe, albo bardzo duże. A to tylko jeden przykład.

https://www.nintendolife.com/guides/nintendo-switch-games-with-small-text-the-worst-offenders-how-to-use-zoom-on-switch

na Switchu ten problem nie występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slafec Czemu ja spodziewałem się takiej odpowiedzi. :E Wyciąganie pojedynczych przypadków ze Switcha, podczas gdy na Steam Decku może to być plaga. Oczywiście "może być", ale nie musi. Tyle że mam rozsądne powody do obaw.

Zawsze jest to samo. Valve wychodzi z nowym, nieprzemyślanym produktem i wśród graczy jest duży entuzjazm a potem po jakimś czasie Valve przestaje wspierać projekt. Jak będzie tym razem - to się okaże. Ja tam się nie nakręcam i nadal mam tutaj sporo wątpliwości.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

@slafec Czemu ja spodziewałem się takiej odpowiedzi. :E Wyciąganie pojedynczych przypadków ze Switcha, podczas gdy na Steam Decku może to być plaga. Oczywiście "może być", ale nie musi. Tyle że mam rozsądne powody do obaw.

44 gry to pojedyncze przypadki? Serio? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Isharoth napisał:

Zawsze jest to samo. Valve wychodzi z nowym, nieprzemyślanym produktem i wśród graczy jest duży entuzjazm a potem po jakimś czasie Valve przestaje wspierać projekt. Jak będzie tym razem - to się okaże. Ja tam się nie nakręcam i nadal mam tutaj sporo wątpliwości.

Ale to nie trzeba się napalać. Jak wyjdzie sprzęt i będą już pierwsze testy to pojawi się również odpowiedź na pytanie ile wart jest Steam Deck. 

Osobiście mam nadzieję, że im się uda zdobyć popularność i Nintendo w końcu doczeka się poważnej konkurencji. Jak dotąd Japończycy robili sobie co chcieli, bo nikt nie traktował ich poważnie. Ich sprzęt był zawsze dodatkiem do dużych konsol/PC, bo zapewniał mobilność (no i oczywiście exy), a ludzie za dużo im wybaczali. 

Poza tym Valve Index jeszcze nie został porzucony. Half Lie Alyx się tak skończył, że spokojnie można czekać na kontynuację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, slafec napisał:

44 gry to pojedyncze przypadki? Serio? 

W obliczu całej puli gier? Jak najbardziej. Poza tym sądząc po niektórych grach z listy, są to rozdmuchane problemy. Grałem zarówno w FE:TH jak i Hollow Knight na Switchu i czcionka co prawda była dość mała, ale nadal była czytelna. Podczas gdy ja piszę o problemach, które mogą decydować o tym czy w grę w ogóle będzie dało się grać. Sporo gier z PC na pewno nie jest przystosowana do tak małego ekranu. Im nowsza gra tym mniejsze prawdopodobieństwo że tak będzie, ale jednak przypadków o których piszę może być bardzo dużo. Konsole mają to do siebie że gra musi być do nich dostosowana, twórcy muszą zapewnić odpowiednie wsparcie. Steam Deck to PC z niestandardową konfiguracją i tutaj większość devów takiego wsparcia raczej nie zapewni. Jak wcześniej pisałem - można się tutaj wyratować configami, fixami czy modami, ale myślę że sporo osób będzie oczekiwać po Steam Decku doświadczenia z konsol i srogo się rozczarują.

Też mam nadzieję że Nintendo będzie miało kiedyś jakąś konkurencję, bo to są leniwe kluchy i dają od siebie jak najmniej, a mimo to się cenią. Ale to co oferuje Steam Deck po zapowiedziach według mnie nie wypali. Może będzie miało to jakąś swoją niszę, ale myślę że to kolejny projekt Valve który wyląduje w koszu. Niestety.

Czy Steam Deck będzie dobrym sprzętem? Jasne, może być. Zobaczymy. Ale czy będzie bezpośrednią konkurencją dla Switcha? Jak dla mnie nie ma na to szans.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Isharoth napisał:

W obliczu całej puli gier? Jak najbardziej. Poza tym sądząc po niektórych grach z listy, są to rozdmuchane problemy. Grałem zarówno w FE:TH jak i Hollow Knight na Switchu i czcionka co prawda była dość mała, ale nadal była czytelna. Podczas gdy ja piszę o problemach, które mogą decydować o tym czy w grę w ogóle będzie dało się grać. Sporo gier z PC na pewno nie jest przystosowana do tak małego ekranu. Im nowsza gra tym mniejsze prawdopodobieństwo że tak będzie, ale jednak przypadków o których piszę może być bardzo dużo. Konsole mają to do siebie że gra musi być do nich dostosowana, twórcy muszą zapewnić odpowiednie wsparcie. Steam Deck to PC z niestandardową konfiguracją i tutaj większość devów takiego wsparcia raczej nie zapewni. Jak wcześniej pisałem - można się tutaj wyratować configami, fixami czy modami, ale myślę że sporo osób będzie oczekiwać po Steam Decku doświadczenia z konsol i srogo się rozczarują.

 

Na PC jest nieporównywalnie więcej gier i to oczywiste, że będzie więcej zgrzytów. Zwłaszcza, że niektóre mają już ładnych parę lat na karku. Strategie raczej trzeba odrzucić (ale też nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w ostateczności podłączyć Deck do docka i grać na monitorze przy użyciu klawiatury i myszki). Poza tym na Switchu też nie zagrasz we wszystko. 

Jeśli Deck będzie popularny to i twórcy gier będą patrzyli na niego przychylnym okiem. Tak na marginesie ile współczesnych gier różni się między platformami? Zazwyczaj masz to samo na PC/Swichu/PS4/Xboxie (różnice jedynie w grafice i płynności). Np. Hollow Knight będzie wyglądał i działał lepiej na Steam Deck niż na Switchu, a czcionki będą tak samo "dość małe, ale nadal czytelne" ;) 

 

P.S. Co mają powiedzieć użytkownicy Game Passa, którzy grają w chmurze na smartfonach? ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Isharoth napisał:

Czy Steam Deck będzie dobrym sprzętem? Jasne, może być. Zobaczymy. Ale czy będzie bezpośrednią konkurencją dla Switcha? Jak dla mnie nie ma na to szans.

Teraz twórcy kładą duży nacisk na mobilne granie. Prężnie rozwijają się abonamenty i granie w chmurze. Jedynym producentem (poważnym, nie mówię o firmach krzakach typu GPD) sprzętu mobilnego było Nintendo i to w najbliższych miesiącach się zmieni. Patrząc po reddicie i innych portalach to Steam Deck już stał się konkurencją dla Nintendo Switch (no ale oczywistym jest, że siła marki zwycięży i ostatecznie w okresie świątecznym ludzie wybiorą Switcha zamiast Decka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slafec napisał:

Patrząc po reddicie i innych portalach to Steam Deck już stał się konkurencją dla Nintendo Switch (no ale oczywistym jest, że siła marki zwycięży i ostatecznie w okresie świątecznym ludzie wybiorą Switcha zamiast Decka).

Deck jest sprzętem dla entuzjasty, a nie przeciętnego konsumenta.

Nie można i prawdopodobnie nie będzie można kupić go w sklepie, jest stosunkowo drogi, jeśli patrzeć na niego przez pryzmat maszynki do grania. Pewnie nie będzie reklamowany, wiec większość ludzi, którzy nie siedzą w temacie w ogóle nie będzie wiedzieć o jego istnieniu.

Podobnie jak niektórzy już wspominali, ja też nie bardzo wiem dla kogo jest to sprzęt. Dla zawiedzonych Switchem? Dla ludzi z gamingowymi PC, posiadającymi duże biblioteki Steam i chcącymi starsze tytuły i indyki ogrywać na handheldzie? Bo jakoś sobie nie wyobrażam kupować nowe gry AAA z myślą o Decki, żeby później w nie grać na niskich albo średnich ustawieniach w 720p.

Zastanawiające jest też, jak szybko ten sprzęt będzie się starzał. Czy on za 2-3 lata będzie jeszcze w ogóle w stanie odpalać jakiekolwiek nowe gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Camil666 napisał:

Podobnie jak niektórzy już wspominali, ja też nie bardzo wiem dla kogo jest to sprzęt. Dla zawiedzonych Switchem? Dla ludzi z gamingowymi PC, posiadającymi duże biblioteki Steam i chcącymi starsze tytuły i indyki ogrywać na handheldzie? Bo jakoś sobie nie wyobrażam kupować nowe gry AAA z myślą o Decki, żeby później w nie grać na niskich albo średnich ustawieniach w 720p.

Dla tych którzy mają mało czasu na granie i mogą popykać w dniu z godzine nie będąc w domu( droga do i z pracy itp), albo w domu jeden TV i wiecznie zajęty (laska, dzieciaki) no i nie muszą mieć extra bajerów graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Camil666 napisał:

Podobnie jak niektórzy już wspominali, ja też nie bardzo wiem dla kogo jest to sprzęt

W pierwszym zdaniu odpowiedziałeś sobie, że jest to sprzęt dla entuzjasty.

Ale pomijając uszczypliwości nie trudno się jest domyślić, że jest to sprzęt dla osób, które preferują granie mobilne. Jest to PC w świecie handheldów, który w każdej grze zapewni Ci lepsze osiągi niż konkurencja (czytaj Nintendo). Już nie wspominam o emulacji.

33 minuty temu, Camil666 napisał:

Bo jakoś sobie nie wyobrażam kupować nowe gry AAA z myślą o Decki, żeby później w nie grać na niskich albo średnich ustawieniach w 720p.

Ja sobie nie wyobrażam kupować ułomne porty gier na Nitnendo Switch. Taki Wiedźmin 3 GOTY jest nadal sprzedawany na Switcha po 200 zł (150 zł jak jakimś cudem pojawi się promocja w Eshopie), a na PC co chwilę jest na promocji za 30 zł. Zmiana Eshopa na Steam pozytywnie odbije się na portfelu ;) .

Ale pomijając kwestię ceny, grając mobilnie zawsze trzeba iść na kompromisy. 720p na 7 calach będzie wyglądało ok. Na Switchu bardzo często gra się w rozdzielczości poniżej 540p i bardzo niskich ustawieniach i nie słychać narzekania. Ja teraz ogrywam Xenoblade Chronicles 2 i grafika jest bardzo ładna :D

47 minut temu, Camil666 napisał:

Zastanawiające jest też, jak szybko ten sprzęt będzie się starzał. Czy on za 2-3 lata będzie jeszcze w ogóle w stanie odpalać jakiekolwiek nowe gry.

Przekonamy się za 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kynareth napisał:

Ja tam nie mam problemu z grafiką Sunshine ale 64 to jednak przydałby się remaster.

Wiele gier współpracuje z padami. I można podłączyć do niego różne peryferia.

Peryferia? Właśnie jadę pociągiem, przed chwilą schowałem Switcha do etui bo już jestem obolały, tak tutaj ciasno. Bardzo bym nie chciał jeszcze dołączać jakichkolwiek peryferiów. Na gry z pc też nie mam ochoty w pociągu, od tego mam pc gdzie odpalę je na high/ultra. Switcha napędzają exy a nie multiplatformy, wystarczy rzucić okiem na rankingi sprzedaży. Mogę się założyć, że ten deck nie dobije nawet do 15 milionów sprzedanych egzemplarzy. Ktoś podejmie zakład? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, henryk nowak napisał:

Mogę się założyć, że ten deck nie dobije nawet do 15 milionów sprzedanych egzemplarzy. Ktoś podejmie zakład? :E

Wg nieoficjalnych danych, PSVity sprzedało się ok 15-16mln sztuk w ciągu całego życia tej konsoli. A miała marketing i gry (przynajmniej początkowo) :D 

Myślę, że te 15mln egzemplarzy to taka dość szczodra estymacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, henryk nowak napisał:

Peryferia? Właśnie jadę pociągiem, przed chwilą schowałem Switcha do etui bo już jestem obolały, tak tutaj ciasno. Bardzo bym nie chciał jeszcze dołączać jakichkolwiek peryferiów. Na gry z pc też nie mam ochoty w pociągu, od tego mam pc gdzie odpalę je na high/ultra. Switcha napędzają exy a nie multiplatformy, wystarczy rzucić okiem na rankingi sprzedaży. Mogę się założyć, że ten deck nie dobije nawet do 15 milionów sprzedanych egzemplarzy. Ktoś podejmie zakład? :E

Ja myślę że nawet do 5 milionów nie dobije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steam Deck jeszcze nie wyszedł, a fanboje Nintendo już mają wielki ból dupy :lol2:

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Isharoth napisał:

Ja myślę że nawet do 5 milionów nie dobije.

Pierwsza wersja obstawiam sprzeda się w około 7 milionach. Potem będzie druga z Zen 4 i RDNA 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ditmd napisał:

Steam Deck jeszcze nie wyszedł, a fanboje Nintendo już mają wielki ból dupy :lol2:

Nie wiedziałem że ciągle narzekając na Nintendo jestem ich fanboyem. :E Po prostu dla mnie to kolejny nie do końca przemyślany projekt Valve. Możliwe że się mylę. 

Ale jakoś trzeba sobie wytłumaczyć słabość do nakręcania się na każdy nowy produkt. W końcu gracze to największe dojne krowy i na dużo sobie pozwalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nadzieje ze sie im uda, wieksza konkurencja na rynku to lepiej dla uzytkownikow koncowych

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czuję hit. Oczywiście dopiero wtedy jak będzie łatwo dostępne, a matoły przestaną wykupywać po dziesięć sztuk na handel. Vitę to zabiło samo Sony przez swoje karty pamięci, do tego po jednej grze z dużych tytułów (uncharted, lbp, killzone), to zdeczka za mało. Gravity rush jeszcze było i jakieś unit13 mi się kojarzy, ale to mało, za mało. Znowu poszli w pierdoły jak gładzik z tyłu zamiast "spustów".

Samo to że w SD mamy normalny cep to już jest konkret. Jaki sens jest portować i męczyć się w jakieś strategie na 1GHz ARMie, jak tu jest dostępny ludzki ryzen 4/8 do 3,5GHz. Granie w Civ czy FMa dopiero teraz nabiera sensu. Do tego cała masa darmówek ze steama czy epica jak ktoś uzbierał, dualboot niczym nie skrępowany, masa emulatorów. To co ludzie "męczą" na switchu po uwolnieniu potencjału, tu jest podane jeszcze łatwiej i przyjemniej i z większą mocą. 

Bardzo dobrze, niech Gabe ciśnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ditmd napisał:

Steam Deck jeszcze nie wyszedł, a fanboje Nintendo już mają wielki ból dupy :lol2:

Nie jestem fanbojem, po prostu uważam, że to będzie niewypał.

2 godziny temu, xede napisał:

a ja mam nadzieje ze sie im uda, wieksza konkurencja na rynku to lepiej dla uzytkownikow koncowych

Ale co ma się udać? Bardzo bym chciał, żeby była konkurencja dla Switcha, ale to nie może być mobilny pc. Potrzebna jest inna mobilna konsola na którą wyjdą gry dostępne tylko na niej a inne będą optymalizowane po jedną, konkretną platformę. Mam nadzieję, że Sony zdecyduje się na kolejnego handhelda. Ekskluzywne God of War czy horizon na pewno by napędziły sprzedaż. Na ms nie liczę, bo wszystkie gry wydane na handhelda byłyby na pc plus Xbox, oprócz tego postawili na chmurę. Ew Nvidia mogłaby wejść na rynek mobilny, ale tutaj trudno cokolwiek przewidzieć. Podsumowując - chcę żeby była konkurencja dla Nintendo, ale musi to być konkurencja realna, mogącą zabrać im miliony klientów, co by zmusiło Nintendo do wytężonej pracy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie jest to wazne czy to bedzie przenosny komputer czy nie, wazne aby to byla realna konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...