Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, henryk nowak napisał:

Widzisz, to zależy od punktu widzenia. Te same gry co są na decku można ograć na pc i i tak trzeba kupić je na steam. Poza tym ten sprzęt idzie w dość mocny hardware. Switch to przestarzały rupieć z innymi, często bardzo dziwnymi grami których nie ma na żadną inną platformę. Wg mnie trudno porównywać konsolę którą kupuje się dla poksów, mariana, zeldy i ogólnie pojętej japońszczyzny do sprzętu z grami ze steama. 

No tak, ale u podstaw obie platformy to przede wszystkim sprzęt mobilny i na tym gruncie można porównać ich funkcjonalność czy ergonomię. To, że oferują odmienną bibliotekę jest bardzo dobrą rzeczą. Zresztą artykułów porównawczych będzie pewnie bez liku, biznes się musi kręcić. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switch to jednak konsola hybrydowa i bardzo dużo osób używa jej głównie w trybie stacjonarnym. Stricte mobilny jest lite. Niech sobie porównują, tylko nie rozumiem po co. Jak ktoś nie lubi gier Nintendo to i tak nie ma po co kupować Switcha, a jak lubi, to i tak kupi wiedząc, że Switch to stary paździerz słabszy od Xiaomi za 500zł z ekranem na poziomie średniaków z 2016 roku (to ostatnie nie tyczy się wersji OLED). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switch to nie tylko gry Nintendo. Indyki i gry AA się na tej konsolce bardzo dobrze sprzedają. Jak dotąd był to jedyny handheld na rynku - w grudniu się to zmieni i nic dziwnego, że będą porównania.

Poza tym nie ma konkretnych danych nt. sposobu korzystania ze Switcha. Jednak w prawie każdej recenzji jako zaletę podkreśla się jego mobilność. Widziałem setki postów, w których ludzie dziękowali Nintendo za to, że za sprawą Switcha mogli wrócić do świata gamingu (znacznie łatwiej wygenerować czas na granie w podróży lub w domu kładąc się spać :D). Valve może celować w tę grupę graczy i z pewnością na swój pokład zagarnie kilku klientów Nintendo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze Switcha korzystam praktycznie tylko w trybie przenośnym, podpięty do TV przydaje mi się głównie do Just Dance :E

Metroid Dread dostał demo. Można sobie sprawdzić jak ktoś jest ciekaw, jak wypadają nowe przygody Samus Aran.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację. Po prostu różnica między deck i switch wydaje mi się bardzo oczywista, ale mniejsza z tym.

Nowy Metroid - cudowna gra, polecam każdemu kto nie boi się gier, które same się nie przechodzą. Jest trudna jak na obecne czasy, ale każdy trud zostaje tam wynagrodzony, satysfakcja jest ogromna. Artystycznie bardzo wysoki poziom, muzycznie jest dobrze. Sterowanie jest bardzo responsywne, takie "plastyczne". Wg mnie jedna z najlepszych gier roku.

Szkoda, że ma dema Mario party, bo planuję jutro kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 15,5h z lizaniem ścian. Podobno da się i w 5-6 godzin, ale to chyba bez zdobycia kilkudziesięciu % itemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, henryk nowak napisał:

Switch to jednak konsola hybrydowa i bardzo dużo osób używa jej głównie w trybie stacjonarnym. Stricte mobilny jest lite. Niech sobie porównują, tylko nie rozumiem po co. Jak ktoś nie lubi gier Nintendo to i tak nie ma po co kupować Switcha, a jak lubi, to i tak kupi wiedząc, że Switch to stary paździerz słabszy od Xiaomi za 500zł z ekranem na poziomie średniaków z 2016 roku (to ostatnie nie tyczy się wersji OLED). 

Bardzo mocne generalizowanie. Stosunek mobile-dock będzie różny dla każdego. Z tym, że nie ma po co kupować Switcha jak nie lubisz gier Nintendo też bym się nie zgodził. Sam mam 2 znajomych, którzy grają na Switchu we wszystko, tylko nie gry Nintendo. :E Głównie Diablo, indyki, Hades.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile z tym pierwszym się zgodzę, że generalizuję, to z tym drugim nie. Myślę, że zdecydowana większość posiadaczy Switcha kupuje go dla gier Nintendo. O ile znam osoby które kupują ps dla Fify, tak nie znam osobiście nikogo kto ma Switcha i nie kupił zeldy czy mariana. Nawet jeśli się mylę, to co z tego? Po to jest dyskusja, poznaje się inne punkty widzenia ;)

 

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Vulc napisał:

Bardzo mocne generalizowanie. Stosunek mobile-dock będzie różny dla każdego. Z tym, że nie ma po co kupować Switcha jak nie lubisz gier Nintendo też bym się nie zgodził. Sam mam 2 znajomych, którzy grają na Switchu we wszystko, tylko nie gry Nintendo. :E Głównie Diablo, indyki, Hades.

Pisał głupoty i teraz wycofuje się z tego rakiem i dlatego ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Elvis79 napisał:

Pisał głupoty i teraz wycofuje się z tego rakiem i dlatego ;-) 

Nie, ja po prostu dyskutuje. Przyjmowanie argumentów ze zrozumieniem to nie wycofywanie się rakiem. To znaczy, że argumenty były dobre i do mnie przemawiają, przynajmniej w dużej części. Nie jestem betonem co trwa przy swoim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, henryk nowak napisał:

Nie, ja po prostu dyskutuje. Przyjmowanie argumentów ze zrozumieniem to nie wycofywanie się rakiem. To znaczy, że argumenty były dobre i do mnie przemawiają, przynajmniej w dużej części. Nie jestem betonem co trwa przy swoim. 

Owszem, tylko takie głupoty pisałeś, że lepiej jakbyś się nie wypowiadał tutaj jak wcześniej tak robiłeś :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu osób Switch to pierwsza konsola od Nintendo, na jaką się zdecydowali. Takich głosów choćby w sieci jest wiele. I takich osobników nie przekonały do tego gry od Nintendo, a możliwość zagrania mobilnie w tytuły takie jak Doom, trzeci Wiedźmin, Diablo III czy choćby wspomniany Hades. Tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Elvis79 napisał:

Owszem, tylko takie głupoty pisałeś, że lepiej jakbyś się nie wypowiadał tutaj jak wcześniej tak robiłeś :szczerbaty:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie znam osobiście nikogo kto gra na switchu w gry typu diablo, jakiś dying light, borderlands etc. Wszyscy z mojego otoczenia ogrywają na switchu Mario, poksy, zeldy etc., więc z mojego punktu widzenia nie były to głupoty. Wiem, że łatwo ocenia się innych, ale czasem warto przeczytać ich argumenty i odpowiedzieć argumentami lub wcale, zamiast pisać, że ktoś pisze głupoty. Z mojego punktu widzenia to są dwa różne sprzęty, ale dzięki tej dyskusji widzę, że mają dużo punktów wspólnych. Dla Ciebie ta dyskusja to okazja do zwyzywania kogoś. Też tak można. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kszyrztow napisał:

Dla wielu osób Switch to pierwsza konsola od Nintendo, na jaką się zdecydowali. Takich głosów choćby w sieci jest wiele. I takich osobników nie przekonały do tego gry od Nintendo, a możliwość zagrania mobilnie w tytuły takie jak Doom, trzeci Wiedźmin, Diablo III czy choćby wspomniany Hades. Tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Owszem, ale obstawiam, że większość zdecydowała się na Switcha dla gier od N ;-) , 

 

10 minut temu, henryk nowak napisał:

 Dla Ciebie ta dyskusja to okazja do zwyzywania kogoś. Też tak można. 

Pisałem, że piszesz głupoty (nic więcej "atakowania"), to zwyzywanie ? :szczerbaty:

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, henryk nowak napisał:

O ile z tym pierwszym się zgodzę, że generalizuję, to z tym drugim nie. Myślę, że zdecydowana większość posiadaczy Switcha kupuje go dla gier Nintendo. O ile znam osoby które kupują ps dla Fify, tak nie znam osobiście nikogo kto ma Switcha i nie kupił zeldy czy mariana. Nawet jeśli się mylę, to co z tego? Po to jest dyskusja, poznaje się inne punkty widzenia ;)

Spoko, statystyk nikt przecież konkretnych nie przedstawi, choć z pewnością Nintendo wie co się na ich sprzęcie odpala. ;) Jeśli produkcje takie jak Wiesiek 3 czy Skyrim trafiają na Switcha, widocznie jest w tym kasa. Obecna biblioteka jest na tyle duża, że można obejść się bez exów Nintendo, które zresztą są dość specyficzne w świetle "głównego" nurtu. Wąsatego hydraulika nie każdy musi trawić i nie przekona się nawet jak ktoś zapewni go, że gry z jego udziałem potrafią być mega. Dodatkowo Switch nie ma żadnej konkurencji, dopóki nie pojawi się Steam Deck. Jak chcesz grać mobilnie i sensownie w cokolwiek, musisz kupić Pstryczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Elvis79 napisał:

Owszem, ale obstawiam, że większość zdecydowała się na Switcha dla gier od N ;-) ,

Większość pewnie tak, Nintendo ma oddaną bazę wiernych fanów. Faktu to nie zmienia, że Switch pozwolił im pozyskać sporo nowych użytkowników, którzy wcześniej sobie nawet głowy nie zawracali konsolami tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Większość pewnie tak, Nintendo ma oddaną bazę wiernych fanów. Faktu to nie zmienia, że Switch pozwolił im pozyskać sporo nowych użytkowników, którzy wcześniej sobie nawet głowy nie zawracali konsolami tej firmy.

No jak "otworzyli" się na gry nie tylko od N typu Wiesiek3 itd to pozyskali bo na tą chwile tylko na Switchu można ograć je mobilnie i pewnie dokładnie takich trochę potracą z racji tego, że wyjdzie deck i będzie wiele mocniejszy a gry od N jak mieli tak będą mieć w dupie ;-)

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem z kobietą i kumplem w Mario party superstars. Na początku nie byłem zachwycony wystarczyło siedem tur, żeby gra mi się bardzo spodobała :) Mamy za sobą dwie pełne gry, w przyszłości na pewno będzie więcej. Jak macie z kim grać, to polecam, najlepsze Mario party jak do tej pory. Plansze są świetne, niektóre minigry są takie sobie, z 2-3 na które trafiłem były beznadziejne, większość genialna. Wiadomo, że to nie jest gra do singla, chociaż w multi online też może się spodobać, na pewno spróbuję. Do kanapowego multi jest idealna, 9/10 na luzie. Co najważniejsze - jest syndrom jeszcze jednej tury, a te można dodawać :)

Edytowane przez henryk nowak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerka SMT5 do zamówienia za 219PLN w MM (prawdopodobnie pricebug):
https://lowcygier.pl/promocje-pudelkowe/edycja-kolekcjonerka-shin-megami-tensei-v-fall-of-man-premium-edition-na-nintendo-switch-za-219-zl-w-media-markt/

Miałem nie kupować, ale skorzystałem z okazji i czekam na rozwój sytuacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


jak tam, ktoś kupuje ? 
nie znam tej serii i nie grałem nigdy w personę, wiem że to dosyć hardkorowa seria jrpg ale zastanawiam się czy nie spróbować :P 
ciekawe czy sprzeda się zadowalająco bo Xeno 2 ledwo 2mln przekroczyło co jest śmieszne przy innych grach na Switcha i ogólnie rozbudowaniu, podejściu do jrpg i wielkości gry, a szkoda :/

PS: szkoda że znowu prezentuje się to dość kupsztalsko pod względem grafiki, rozdzielczości, szczegółów, naprawdę Switchowi przydałoby się więcej powera...

EDIT: korci mnie coś jeszcze ten Fire Emblem Three Houses i oglądałem nawet właśnie parę recek co by sobie przypomnieć co tam pitolili hmmm

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Amphilyon napisał:

jak tam, ktoś kupuje ? 
nie znam tej serii i nie grałem nigdy w personę, wiem że to dosyć hardkorowa seria jrpg ale zastanawiam się czy nie spróbować :P 

Miałem kupić, ale ciągle się zastanawiam. Jeśli będę kupował to raczej nie na premierę, tylko najpierw upewnię się że mi się spodoba. Miałem nadzieję że będzie bardzo przypominać Personę 5, ale jednak to zupełnie inne klimaty. Pograłbym sobie znów w P5, ale sprzedałem plejkę... Eh, mogliby wypuścić na PC albo chociaż Switcha. :(

1 godzinę temu, Amphilyon napisał:

ciekawe czy sprzeda się zadowalająco bo Xeno 2 ledwo 2mln przekroczyło co jest śmieszne przy innych grach na Switcha i ogólnie rozbudowaniu, podejściu do jrpg i wielkości gry, a szkoda :/

Xeno 2 jako duży jRPG to jednak ściana dla niektórych. Chciałbym żeby gry Monolith Soft lepiej się sprzedawały, bo zasługują na to. Zobaczymy jaki będzie ich następny tytuł. Myślę że SMT 5 sprzeda się w podobnym nakładzie.

1 godzinę temu, Amphilyon napisał:

EDIT: korci mnie coś jeszcze ten Fire Emblem Three Houses i oglądałem nawet właśnie parę recek co by sobie przypomnieć co tam pitolili hmmm

To była moja pierwsza gierka na Switcha. Fajna turówka, chociaż też ma swoje wady np. w późniejszym etapie w zamku nie ma już za dużo do roboty. Ogólnie byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Amphilyon napisał:

jak tam, ktoś kupuje ? 

Ja miałem zamiar kupić na premierę, ale jakiś czas temu zacząłem Personę 5 Royal (skończyłem niedawno 3 pałac także jeszcze sporo gry przede mną). Nie chcę ogrywać 2 podobnych tytułów jednocześnie, więc SMT V odstawiam sobie na 2022 rok. 

A Fire Emblem również bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @lokiju tak weryfikowałem to co mówi zychowicz i Żebrowski , zychowicz to kłamca i mitoman
    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...