Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, henryk nowak napisał:

Ja gram na sw OLED i jest miazga, ale nawet na dużym tv wygląda bardzo dobrze. Tylko trzeba pamiętać żeby wyłączyć blur w wersji docked, bo może się zakręcić w głowie. 

Crash rzeczywiście wyszedł kiepsko. Nie wiem czy okrojony, nie zauważyłem różnic względem wersji z ps plus, input lag też normalny, za to pikseloza daje po oczach nawet w wersji handheld. 

A tak przy okazji to switch to moja główna platforma do grania mimo posiadania PS5 I XSX. PS5 sprzedam po przejściu nowego gowa no nie ma w co grać. Kupię kiedyś ponownie wersję slim jak będzie za 1200zł. Sony daje ciała, Xbox i Nintendo lecą grubo, ms gamepassem a ninny exami.

PS5 w wersji Slim za 1200 złotych to się chyba nigdy nie doczekasz :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kszyrztow napisał:

PS5 w wersji Slim za 1200 złotych to się chyba nigdy nie doczekasz :E;)

Na koniec generacji żeby nadrobić kilka exów które do tego czasu nie wyjdą na pc :) Do tego czasu będę grać w gry Nintendo na switchu i jego następcy, którego kupię na premierę no i na XSX gdzie do GP wpada tyle dobrych gier, że nie mam czasu wszystkich ograć :) Jakby mi ktoś kilka lat temu powiedział, że oleje PlayStation to bym się zaśmiał. Ale to były czasy badziewnego xone I WiiU, czyli de facto braku konkurencji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, henryk nowak napisał:

Ja gram na sw OLED i jest miazga, ale nawet na dużym tv wygląda bardzo dobrze. Tylko trzeba pamiętać żeby wyłączyć blur w wersji docked, bo może się zakręcić w głowie. 

17 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

Blur wyłaczyłem od razu nawet w handheldzie i tak myślałem że na oledzie jest ogeiń, ale cóż, nie będę teraz zmieniał konsoli tylko dla niego. Wolę poczekac na nowego pstryka. 

 

Ja blure nie wyłączałem, konsola cały czas jest w docku, nawet nie wiedziałem, że lepiej to wyłączyć :) gdzieś w ustawieniach to się robi?

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Elvis79 napisał:

Ja blure nie wyłączałem, konsola cały czas jest w docku, nawet nie wiedziałem, że lepiej to wyłączyć :) gdzieś w ustawieniach to się robi?

Tak, w ustawieniach, znajdziesz bez problemu :) Ja zacząłem szukać po kilku minutach, bo zaczynałem czuć się jak na kacu :E

20 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

Blur wyłaczyłem od razu nawet w handheldzie i tak myślałem że na oledzie jest ogeiń, ale cóż, nie będę teraz zmieniał konsoli tylko dla niego. Wolę poczekac na nowego pstryka. 

Inne konsole tj. stacjonarne przestały mnie interesować jak na razie z wielu powodów.

W trybie handheld w ogóle nie ma takiej opcji i nie ma blura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, teraz spojrzałem że tylko w trybie dock, ale i tak odruchowo od razu wyłączyłem :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ciekawe, bo ja gram jakoś od 2lat w docku, nic nie wyłączałem i nic mi nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Elvis79 napisał:

Kurcze ciekawe, bo ja gram jakoś od 2lat w docku, nic nie wyłączałem i nic mi nie przeszkadza :)

Masz mocniejszą głowę :E

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, henryk nowak napisał:

Masz mocniejszą głowę :E

Dobra, jestem ślepy (może od nadmiernej masturbacji) i nie widzę tego blura, gdzie to dokładnie jest ? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mimo, że nie jestem fanem splatoona to strasznie kusi tą edycją specjalna Oleda...przed swapem powstrzymuje mnie jedynie to, że w sumie moje v1 jest w pełni sprawne plus pewnie switch 2 jest tuż za rogiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, marcinho07 napisał:

(...) pewnie switch 2 jest tuż za rogiem...

Jeszcze go nawet nie zapowiedzieli, więc pewnie przed 2024 nie wyjdzie. Na oko minimum 1,5 roku do premiery, a może być dłużej. 

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinho07 napisał:

Kurde, mimo, że nie jestem fanem splatoona to strasznie kusi tą edycją specjalna Oleda...przed swapem powstrzymuje mnie jedynie to, że w sumie moje v1 jest w pełni sprawne plus pewnie switch 2 jest tuż za rogiem...

A ja właśnie zamówiłem OLED'a bo stary Switch totalnie już zajechany przez dzieciaka, a jeszcze Amazon zaoferował mi trade-in i spuścił z ceny 90 funtów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

Opcje - kamera - efekt rozmycia ekranu.

Nie widzę czegoś takiego, może dlatego że  mam v2 a nie oleda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu chodzi o opcje w samej grze, model konsoli nie ma tutaj nic do rzeczy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Elvis79 napisał:

Nie widzę czegoś takiego, może dlatego że  mam v2 a nie oleda?

Ja mam V1 :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2022 o 11:03, Element Wojny napisał:

A ja właśnie zamówiłem OLED'a bo stary Switch totalnie już zajechany przez dzieciaka, a jeszcze Amazon zaoferował mi trade-in i spuścił z ceny 90 funtów :) 

Nie mogłem się powstrztymać - mam i ja, więc resztę xeno już zobaczę na Oledzie:)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcinho07 napisał:

Nie mogłem się powstrztymać - mam i ja, więc resztę xeno już zobaczę na Oledzie:)

:D OLED wczoraj przyjechał, niezła maszynka muszę przyznać ale mam wrażenie że bateria leci o wiele szybciej niż w poprzedniej wersji... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to oled, pewnie przy jasnych planszach żre jak głupi, a na ciemnych oszczędza. Do tego myślałem że jaśniejszy a wg DF jasność mniejsza niż lcd. Oby w nawstępcy switcha dali oleda w standardzie, bo kupować tylko dla niego starego switcha średnio się opyla, a mojego v1 szkoda mi się pozbywać. Szczególnie że może być fajna retro maszynka z niego w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie coś fajnego na switcha ? Mam przerwę od RPG ( kończę xenoblade 1 ) i od dużych open worldów. Mam fife, mario karts  i odyssey ale to nie to jeszcze.  Zastanawiam się nad bayonettą czy kupić na eshopie 1plus 2 czy może czekać na 3jkę. Myślę też nad animal crossing, ale chyba po stardew valley nie przypadnie mi do gustu.  Może macie coś nieszablonowego, nietypowego ale dającego frajdę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

:D OLED wczoraj przyjechał, niezła maszynka muszę przyznać ale mam wrażenie że bateria leci o wiele szybciej niż w poprzedniej wersji... 

Wg testów działa tyle samo/ trochę dłużej od v2 i o wiele dłużej od v1 (szczególnie przy wyższych ustawieniach jasnosci), więc coś musi być nie tak, szczególnie, jeśli miałeś v1. U mnie różnica względem v1 jest mega na plus i w sumie to na tym mi głównie zależało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Switch 2 da radę zawsze natywne 720p lub 800p 60fps w każdej grze w trybie handheld to nie będzie tak źle. Porównując do 3DSa, będzie o niebo lepiej. I 1080p na TV w trybie docked. Dla mnie Switch 1 jest za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że najnowsza część wygląda najlepiej z serii mimo, że sprzęt się nie zmienił. To dobrze, że udało się im poprawić wygląd na Switchu. Mam nadzieję, że Breath of the Wild 2 także będzie lepiej wyglądać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XC3 to rzeczywiście bardzo ładna gra, ale ta dynamiczna rozdzielczość w celu utrzymania stałych 30 fps'ów może doprowadzić czasem do furii. O wiele lepiej emulować na PC gdzie można wyłączyć to badziewie i delektować się najwyższą jakością przez całą grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeśli chodzi o obraz to moim zdaniem granie na konsoli wymaga trochę innego podejścia. Skoro na konsoli ilość detali w obrazie jest niższa ze względu na niższą rozdzielczość to powinniśmy do tego dostosować ustawienia takiego obrazu. Przede wszystkim ostrość obrazu ustawić na "0" i nie próbować wyostrzać detali których i tak nie ma pogarszając przy okazji percepcje aliasingu. Stety lub niestety większość dzisiejszych ekranów nawet na ustawieniu "0" ma nadal bardzo ostry obraz co nie ułatwia zadania. Tutaj ogólnie konsole same w sobie niedomagają i jakich byśmy sztuczek nie stosowali to niestety im będzie większy ekran i mniejsza do niego odległość tym bardziej będzie to widać. Jak czytam ze w co nowych grach dynamiczna rozdziałka potrafi spadać do 720p aby utrzymać ledwo 30 fps to jak to ma wyglądać na ekranach powyżej 32" jak nie kupka. I próby wyostrzenia tej kupki na za dużo się nie zdadzą a wręcz pogorszą sprawę. Tutaj by musiały zadziałać jakie "inteligentne" skalary znacznie lepsze od DLSS żeby z takiej niskiej rozdzielczości czarować coś porządnego. Konsole nie mają tego ani mocy. Może wersje Pro coś zmienia w tej kwestii. Skoro PC'ety ledwo dają rady to jak konsole maja dawać.
    • Najlepsze jest to, że bogaty chce być później obsługiwany przez biedaka w sklepie, restauracji, kinie wszędzie. I dla każdego ma ta samą radę, trzeba było zostać programista i iść na studia XD 
    • Rozruch imponujący. Najszybszy start ze wszystkich wtedy testowanych ale płyta nie ma za dużo rzeczy więc nie ma co ładować. Sekcja na pewno wystarczająca skoro katowanie na 7950x przez 1h w cinebench i tylko 80 stopni. 7800x3d bierze 60-80W podczas grania. W teście 7950x bierze 350W więc jest mała różnica w poborze między prockami.
    • Poczytajcie jak wyglądają cele dotyczące odejścia od węgla. Plan UE zakłada do 2050 roku neutralność klimatyczną (zrównoważenie emisji do działań jej zapobiegających lub odnawiających zużyte surowce, piszę, bo chyba też nie wszyscy rozumieją o co chodzi) w tym jest odejście od węgla w celach energetycznych i ciepłowniczych, bo to trudno zrekompensować innymi działaniami. Niemcy założyły na początku realizację tego planu do 2038 roku, w 2021 roku zadeklarowali że zrobią to do 2030 roku. Teraz muszą zmienić cel, ale dalej mają czas do 2050 roku.  Jeżeli dany kraj już teraz wyprzedza plan ogólnoeuropejski, to jak najbardziej może ten plan spowolnić. Tak właśnie mają m.in. Niemcy, którzy plany celowe na poszczególne okresy wyprzedzali, więc teraz jak trzeba zrobić krok w tył to i tak spełniają założenia planu ogólnego. Zatem znów argumenty wynikające z nieznajomości zagadnienia na który niektórzy tu próbują dyskutować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...