Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, henryk nowak napisał:

Nie, ja po prostu dyskutuje. Przyjmowanie argumentów ze zrozumieniem to nie wycofywanie się rakiem. To znaczy, że argumenty były dobre i do mnie przemawiają, przynajmniej w dużej części. Nie jestem betonem co trwa przy swoim. 

Owszem, tylko takie głupoty pisałeś, że lepiej jakbyś się nie wypowiadał tutaj jak wcześniej tak robiłeś :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla wielu osób Switch to pierwsza konsola od Nintendo, na jaką się zdecydowali. Takich głosów choćby w sieci jest wiele. I takich osobników nie przekonały do tego gry od Nintendo, a możliwość zagrania mobilnie w tytuły takie jak Doom, trzeci Wiedźmin, Diablo III czy choćby wspomniany Hades. Tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Elvis79 napisał:

Owszem, tylko takie głupoty pisałeś, że lepiej jakbyś się nie wypowiadał tutaj jak wcześniej tak robiłeś :szczerbaty:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie znam osobiście nikogo kto gra na switchu w gry typu diablo, jakiś dying light, borderlands etc. Wszyscy z mojego otoczenia ogrywają na switchu Mario, poksy, zeldy etc., więc z mojego punktu widzenia nie były to głupoty. Wiem, że łatwo ocenia się innych, ale czasem warto przeczytać ich argumenty i odpowiedzieć argumentami lub wcale, zamiast pisać, że ktoś pisze głupoty. Z mojego punktu widzenia to są dwa różne sprzęty, ale dzięki tej dyskusji widzę, że mają dużo punktów wspólnych. Dla Ciebie ta dyskusja to okazja do zwyzywania kogoś. Też tak można. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Kszyrztow napisał:

Dla wielu osób Switch to pierwsza konsola od Nintendo, na jaką się zdecydowali. Takich głosów choćby w sieci jest wiele. I takich osobników nie przekonały do tego gry od Nintendo, a możliwość zagrania mobilnie w tytuły takie jak Doom, trzeci Wiedźmin, Diablo III czy choćby wspomniany Hades. Tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Owszem, ale obstawiam, że większość zdecydowała się na Switcha dla gier od N ;-) , 

10 minut temu, henryk nowak napisał:

Dla Ciebie ta dyskusja to okazja do zwyzywania kogoś. Też tak można. 

Pisałem, że piszesz głupoty (nic więcej "atakowania"), to zwyzywanie ? :szczerbaty:

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, henryk nowak napisał:

O ile z tym pierwszym się zgodzę, że generalizuję, to z tym drugim nie. Myślę, że zdecydowana większość posiadaczy Switcha kupuje go dla gier Nintendo. O ile znam osoby które kupują ps dla Fify, tak nie znam osobiście nikogo kto ma Switcha i nie kupił zeldy czy mariana. Nawet jeśli się mylę, to co z tego? Po to jest dyskusja, poznaje się inne punkty widzenia ;)

Spoko, statystyk nikt przecież konkretnych nie przedstawi, choć z pewnością Nintendo wie co się na ich sprzęcie odpala. ;) Jeśli produkcje takie jak Wiesiek 3 czy Skyrim trafiają na Switcha, widocznie jest w tym kasa. Obecna biblioteka jest na tyle duża, że można obejść się bez exów Nintendo, które zresztą są dość specyficzne w świetle "głównego" nurtu. Wąsatego hydraulika nie każdy musi trawić i nie przekona się nawet jak ktoś zapewni go, że gry z jego udziałem potrafią być mega. Dodatkowo Switch nie ma żadnej konkurencji, dopóki nie pojawi się Steam Deck. Jak chcesz grać mobilnie i sensownie w cokolwiek, musisz kupić Pstryczka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Elvis79 napisał:

Owszem, ale obstawiam, że większość zdecydowała się na Switcha dla gier od N ;-) ,

Większość pewnie tak, Nintendo ma oddaną bazę wiernych fanów. Faktu to nie zmienia, że Switch pozwolił im pozyskać sporo nowych użytkowników, którzy wcześniej sobie nawet głowy nie zawracali konsolami tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Większość pewnie tak, Nintendo ma oddaną bazę wiernych fanów. Faktu to nie zmienia, że Switch pozwolił im pozyskać sporo nowych użytkowników, którzy wcześniej sobie nawet głowy nie zawracali konsolami tej firmy.

No jak "otworzyli" się na gry nie tylko od N typu Wiesiek3 itd to pozyskali bo na tą chwile tylko na Switchu można ograć je mobilnie i pewnie dokładnie takich trochę potracą z racji tego, że wyjdzie deck i będzie wiele mocniejszy a gry od N jak mieli tak będą mieć w dupie ;-)

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grałem z kobietą i kumplem w Mario party superstars. Na początku nie byłem zachwycony wystarczyło siedem tur, żeby gra mi się bardzo spodobała :) Mamy za sobą dwie pełne gry, w przyszłości na pewno będzie więcej. Jak macie z kim grać, to polecam, najlepsze Mario party jak do tej pory. Plansze są świetne, niektóre minigry są takie sobie, z 2-3 na które trafiłem były beznadziejne, większość genialna. Wiadomo, że to nie jest gra do singla, chociaż w multi online też może się spodobać, na pewno spróbuję. Do kanapowego multi jest idealna, 9/10 na luzie. Co najważniejsze - jest syndrom jeszcze jednej tury, a te można dodawać :)

Edytowane przez henryk nowak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak tam, ktoś kupuje ? 
nie znam tej serii i nie grałem nigdy w personę, wiem że to dosyć hardkorowa seria jrpg ale zastanawiam się czy nie spróbować :P 
ciekawe czy sprzeda się zadowalająco bo Xeno 2 ledwo 2mln przekroczyło co jest śmieszne przy innych grach na Switcha i ogólnie rozbudowaniu, podejściu do jrpg i wielkości gry, a szkoda :/

PS: szkoda że znowu prezentuje się to dość kupsztalsko pod względem grafiki, rozdzielczości, szczegółów, naprawdę Switchowi przydałoby się więcej powera...

EDIT: korci mnie coś jeszcze ten Fire Emblem Three Houses i oglądałem nawet właśnie parę recek co by sobie przypomnieć co tam pitolili hmmm

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Amphilyon napisał:

jak tam, ktoś kupuje ? 
nie znam tej serii i nie grałem nigdy w personę, wiem że to dosyć hardkorowa seria jrpg ale zastanawiam się czy nie spróbować :P 

Miałem kupić, ale ciągle się zastanawiam. Jeśli będę kupował to raczej nie na premierę, tylko najpierw upewnię się że mi się spodoba. Miałem nadzieję że będzie bardzo przypominać Personę 5, ale jednak to zupełnie inne klimaty. Pograłbym sobie znów w P5, ale sprzedałem plejkę... Eh, mogliby wypuścić na PC albo chociaż Switcha. :(

ciekawe czy sprzeda się zadowalająco bo Xeno 2 ledwo 2mln przekroczyło co jest śmieszne przy innych grach na Switcha i ogólnie rozbudowaniu, podejściu do jrpg i wielkości gry, a szkoda :/

Xeno 2 jako duży jRPG to jednak ściana dla niektórych. Chciałbym żeby gry Monolith Soft lepiej się sprzedawały, bo zasługują na to. Zobaczymy jaki będzie ich następny tytuł. Myślę że SMT 5 sprzeda się w podobnym nakładzie.

EDIT: korci mnie coś jeszcze ten Fire Emblem Three Houses i oglądałem nawet właśnie parę recek co by sobie przypomnieć co tam pitolili hmmm

To była moja pierwsza gierka na Switcha. Fajna turówka, chociaż też ma swoje wady np. w późniejszym etapie w zamku nie ma już za dużo do roboty. Ogólnie byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Amphilyon napisał:

jak tam, ktoś kupuje ? 

Ja miałem zamiar kupić na premierę, ale jakiś czas temu zacząłem Personę 5 Royal (skończyłem niedawno 3 pałac także jeszcze sporo gry przede mną). Nie chcę ogrywać 2 podobnych tytułów jednocześnie, więc SMT V odstawiam sobie na 2022 rok. 

A Fire Emblem również bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupię, ale nie na premierę. Aktualnie mam w co grać na switchu. Pewnie w grudniu wpadnie używka z OLX za ~180zł :E

Fire emblem three houses gorąco polecam. Świetna, bardzo rozbudowana z gra z ciekawymi postaciami, dobrą fabułą, świetnym systemem turowym i genialnym replayability. Jedna z lepszych gier ostatniej dekady. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Załóżmy, że byłbym zainteresowany zakupem Nintendo Switch. Z gier które by mnie interesowały to byłoby raczej klasycznie Zelda, Astral Chain i Bayoneta. Jest takich tytułów na tą konsolę więcej czy raczej większość to jednak klasyczne platformówki 2d? Mario i Pokemony raczej nie leżą w orbicie moich zainteresowań niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takich gier, zależy co masz na myśli, slasherów raczej więcej nie ma, ale z gier którymi można by się zainteresować i które nie są związane ściśle z mario, pokemon itd, a które warto kupić to:

-Monster Hunter Rise
-Metroid Dread
-Xenoblade 2 -jrpg
-Fire Emblem Three Houses -taktyczny jrpg
-Splatoon 2 -fajna, skillowa strzelanka online
-Smash Bros Ultimate
-Zelda BotW/Awakening
-Shin Megami Tensei V -trochę hardcorowy jrpg
-Fast RMX -taki indyczek ala trochę Wipeout

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IGN jak zawsze w formie :E

Podsumowując: jak ktoś liczył, że SMT V będzie nową odsłoną Persony to się zawiedzie.

Edytowane przez slafec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@henryk nowak ja jestem osobą, która póki co ogrywa wszystkie gry, ale nie te od wielkiego N - a posiadam zelde i mh rise. Do tej pory najlepiej mi się grało w diablo 3 bo ponad 100 h mi pykło. Ale podejrzewam, że na exy od N przyjdzie czas. Może w tak chwaloną zeldę po prostu się nie wczułem.

Nie ogarniam trochę tego shin megami tensei - to jest persona czy to nie jest persona ? Bo na necie patrzyłem to podtytuły są z personą - już się pogubiłem.

Co uważacie o ładowaniu siwtcha poprzez zwykłą ładowarkę od smartfona z usb-c ? Czy ładując switcha moją ładowarką 65W mogę wyrządzić realną szkodę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wolę grać w multiplatformy na xsx, jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Jak nie masz innej platformy to ok, ale generalnie switch nie nadaje się za bardzo do multiplatformy, chyba, że w trybie handheld. Smt to nie jest persona :) Z tą ładowarką bym nie ryzykował.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, slafec napisał:

Podsumowując: jak ktoś liczył, że SMT V będzie nową odsłoną Persony to się zawiedzie.

Warto zadać sobie pytanie co SMT V oferuje, czego w Personie 5 nie ma. ;) Potem przejrzę inne recenzje, bo te od IGN są zwykle na bardzo niskim poziomie, ciekawe czy znajdę pytanie na tę odpowiedź. Persona 5 bardzo mi się podobała i gdyby nie to że nie mam już PS, to pewnie przeszedłbym ją jeszcze raz. Jeśli SMT V ma być tylko okrojoną wersją Persony, to ja podziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Isharoth napisał:

Warto zadać sobie pytanie co SMT V oferuje, czego w Personie 5 nie ma. ;) Potem przejrzę inne recenzje, bo te od IGN są zwykle na bardzo niskim poziomie, ciekawe czy znajdę pytanie na tę odpowiedź. Persona 5 bardzo mi się podobała i gdyby nie to że nie mam już PS, to pewnie przeszedłbym ją jeszcze raz. Jeśli SMT V ma być tylko okrojoną wersją Persony, to ja podziękuję.

nie grałem ani w jedną ani drugą, i ani persona nie jest okrojona ani SMT, to SMT było pierwsze a Persona to spin-off głównej serii który w dodatku o wiele szerzej trafił do mainstreamu, to coś jak z Metroidem Dread i czytaniem że to tylko popierdółka, że spin-off i zapychacz od głównej serii czyli PRIME :E

z Persony wywal te całe socializowanie się w szkole i granie jako uczniak przez co najmniej 1/3 gry + dodaj więcej walk i więcej hardkoru i otoczki budowania odpowiedniego teamu z demonów i masz obraz SMT, a przynajmniej tak mi się wydaje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Mam pytanie czy jeśli przy grze widnieje napis i grafika (HANDHELD MODE) to znaczy , że bez problemu mogę grać w gry na Nintendo Switch LITE? Pozdrawiam i dobrego weekendu.

Edytowane przez Tomzi87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pooglądałem przed chwilą gameplaye i sory ale nie mogę patrzeć na tą syfiastą, leniwą, infantylną grafikę i styl z postaciami chibi które wyglądają na max 6 lat

naprawdę, nie mogli zrobić tak jak w GO, że wszystko w pełnym 3D, cieniowane, bez takich wielkich uproszczeń i z widocznymi, animowanymi poksami w trawie ?? ehhh

jak widzę jak się biega tym chibi kolesiem w tej czerwonej czapie to mam wrażenie że latamy jakimś GRZYBEM 

leniwy SYFFFFFF jadący na nostalgii 3/10 do tego wycięli Battle Frontier i brak contentu z Platinum

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Amphilyon No szczerze mówiąc to LG wygląda przy SP i BD jak nowa gra. A powinno być na odwrót.

EDIT: Ale chyba i tak kupię, bo chciałbym mieć chociaż jedne Poki. Na Switchu i tak lepszych nie ma i raczej nie będzie :E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi