Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, zaodrze244 napisał:

1710 amazon.pl, tak wiem żadna okazja, a kupienie czegoś nie okazyjnie to największa hańba :E ale ma być w sobotę i prezent mam z głowy... 

Dobra cena w dobie scalperów sprzedających konsole za minimum 1900zł :) Jeszcze masz gwarancję Amazonu, a oni nigdy nie robią problemów. Jak na to co teraz dzieje się z cenami i dostępnością, to jest okazja :) Wersja OLED jest genialna, tylko radzę od razu nakleić szkło na ekran, polecam szkło hofi z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, henryk nowak napisał:

Dobra cena w dobie scalperów sprzedających konsole za minimum 1900zł :) Jeszcze masz gwarancję Amazonu, a oni nigdy nie robią problemów. Jak na to co teraz dzieje się z cenami i dostępnością, to jest okazja :) Wersja OLED jest genialna, tylko radzę od razu nakleić szkło na ekran, polecam szkło hofi z allegro.

HOFI czy HORI ? Na alledrogo znalazłem tylko folię hori? A to ma być szkło? Nie będzie odbijać światła? 

Polecasz nakleić bo łatwo się rysuje? Nie ma tam fabrycznie jakiejś foli ochronnej? 

na fejsikowym forumie nintendo polecali takie szkło: 

https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-spigen-2-pak-nintendo-switch-oled-11526948950

bo ma ramkę do aplikacji. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zaodrze244 napisał:

Kupiłem switcha, będzie gdzieś w sobotę umnie. 

Pytanie do Was jakie są Waszym zdaniem najfajniejsze gry  na pstryczka? 

Młody chciał pokemon pikaczu to mu zamówiłem, jeszcze wziąłem mario odyssey rozumiem, że to taki pierwszy tytuł do pogrania.

Ale nie wiem co innego jeszcze wybrać. Doradźcie jakieś tytuły które Wam się podobają? 

To co Henryk napisał plus dopisałbym jeszcze Zelda: Breath of the Wild i Zelda: Link's Awakening.

Świetnie się bawiłem przy obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania we dwójkę na jednej kanapie świetnie nadają się choćby obie części Overcooked czy Rayman Legends Definitive Edition. Nie wiem ile młody ma lat, ale uciechę może mieć też np. z ARMS.

Ostatnio wyszedł świetny Metroid Dread, to jeśli chodzi o zabawę dla jednego gracza. W eShopie masz demo, możesz sprawdzić sobie z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody ma prawie 12 lat, póki co chciałem mu kupić parę gier singlowych, tak żeby nie dostał gołej konsoli w którą nie będzie w co grać. 

Ale dzięki za cynk z tym demkiem na pewno je sprawdzę bo sam jestem ciekaw tej gierki przez hype jaki wokół niej się kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zaodrze244 napisał:

HOFI czy HORI ? Na alledrogo znalazłem tylko folię hori? A to ma być szkło? Nie będzie odbijać światła? 

Polecasz nakleić bo łatwo się rysuje? Nie ma tam fabrycznie jakiejś foli ochronnej? 

na fejsikowym forumie nintendo polecali takie szkło: 

https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-spigen-2-pak-nintendo-switch-oled-11526948950

bo ma ramkę do aplikacji. 

Hofi. OLED ma folię, ale co z tego skoro nie da się jej zdjąć? Porysujesz folię i z nią zostaniesz. Lepiej kupić szkło, bo folia szybko się rysuje, a nie będzie jakoś mocno odbijać światła. Poza tym folia szybciej zacznie się odklejać. Dlaczego szkło hofi? Jest idealnie docięte i przejrzyste, wysoka jakość w dobrej cenie. Znajomy kupił inne szkło z allegro, to miał mleczny efekt i musiał zamówić nowe. Jak chcesz to kup szkło za 70zł, ja bym tyle nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tanie to nie jest dlatego się pytam. Hofi z przesyłką wychodzi około 30zł i jest 1 szt bez tej ramki pozycjonującej. Czyli ten zestaw za 70zł z dwoma szkłami do tego ramka, to cena wychodzi porównywalna. Muszę się zastanowić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem dwa szkła hofi, tylko kosztowały po 20zł i że smartem wyszło po prostu 40zł. Jedno na zapas się na pewno przyda. Ramka to wg mnie zbędny bajer, ale to kwestia gustu. Ważne, żeby mieć szkło na ekranie :) Jeśli konsola będzie używana głównie mobilnie, to polecam jakieś większe nakładki na grzybki, bo te są bardzo małe. Przy zakupie etui kup model dedykowany OLED, bo konsola jest minimalnie szersza od starego switcha i w zwykłym etui ma trochę ciasno, przez co trudno się ją wyciąga.

 

Edytowane przez henryk nowak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Montaż szkła potrafi mnie doprowadzić do szału :E także taka ramka powinna mi ułatwić zadanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zaodrze244 napisał:

Dzięki za rady. Montaż szkła potrafi mnie doprowadzić do szału :E także taka ramka powinna mi ułatwić zadanie... 

To chyba lepiej iść do punktu GSM, dać im 20zł i mieć idealnie nałożone szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, henryk nowak napisał:

To chyba lepiej iść do punktu GSM, dać im 20zł i mieć idealnie nałożone szkło.

Punkt gsm też potrafi spierniczyć temat... będą dwa szkła będę próbował :E mam nadzieję że tym szkłem nie oderwę tej oryginalnej folii.

Dostałem potwierdzenie z amazona że na sobotę sprzęcik ma być w paczkomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej oryginalnej folii chyba nie da się oderwać, ona jest przyklejona super mocnym klejem. Prędzej wyrwiesz ekran :E Wiem co mówię, bo sam próbowałem ja zdjąć. Tak więc tym bym się nie martwił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN85-277 Wujowe te pady bo są z kablem. Pad musi być bezprzewodowy. 

 

2 godziny temu, henryk nowak napisał:

Tej oryginalnej folii chyba nie da się oderwać, ona jest przyklejona super mocnym klejem. Prędzej wyrwiesz ekran :E Wiem co mówię, bo sam próbowałem ja zdjąć. Tak więc tym bym się nie martwił. 

To dobrze że takie trwałe, przykleję od razu szybkę i będzie git. 

Czy możecie mi wytłumaczyć na czym polega różnica pomiędzy Pokemon Shining Pearl  a Pokemon Brilliant Diamond? To jest ta sama gra tylko się różnymi postaciami? Widzę na allegro dualpacki ale cena  ich jest raczej dość abstrakcyjna nawet jak na switcha :E 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tylko pokemonami. Kupowanie dual packa nie ma żadnego sensu. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszły mnie jeszcze dwa pytania:

1. Uruchamianie gier na pstryku jak wygląda. Wkładam kartę z grą i ona się z tej karty uruchamia, czy kopiuje się najpierw na dysk wewnątrzny?

2. Czy karta pamięci jest potrzebna czy to zbytek laski? Na allegro widziałem switchowego sandiska 128gb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra uruchamia się z kartridża, nic się nie kopiuje. Często pobierane są aktualizacje, ale zazwyczaj nie są duże. Podobno ta do pokemonów miała 4gb, to chyba rekord na switchu. 

Jeśli nie zamierzasz kupować cyfrowych kopii gier, to zakup karty nie ma sensu. 

Edytowane przez henryk nowak
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, henryk nowak napisał:

Gra uruchamia się z kartridża, nic się nie kopiuje. Często pobierane są aktualizacje, ale zazwyczaj nie są duże. Podobno ta do pokemonów miała 4gb, to chyba rekord na switchu. 

Jeśli nie zamierzasz kupować cyfrowych kopii gier, to zakup karty nie ma sensu. 

ja uważam że karta minimum 32gb to trzeba mieć, nawet do jakichś gierek do sprawdzenia, demówek itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Amphilyon napisał:

ja uważam że karta minimum 32gb to trzeba mieć, nawet do jakichś gierek do sprawdzenia, demówek itd...

OLED ma wbudowane 64GB, a jeśli nie zamierza kupować gier w cyfrowej dystrybucji, to wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, henryk nowak napisał:

OLED ma wbudowane 64GB, a jeśli nie zamierza kupować gier w cyfrowej dystrybucji, to wystarczy. 

jeśli tak to racja, nie wiedziałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może grać na Słiczu padem od ps5 jeśli jest zdokowany i podpięty pod telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio się nie da, potrzebny jest do tego adapter, np. 8bitdo.

Co do karty pamięci, to ona i tak prędzej czy później pewnie się przyda. Sporo fajnych gier dostępnych jest tylko w formie cyfrowej, do tego w eShopie są często całkiem niezłe promocje i są przypadki, gdzie dany tytuł w cyfrze wychodzi wtedy taniej niż pudło. No i niektóre produkcje zakupione nawet jako box wymagają zasysania sporej ilość danych z sieci (na pudełku widnieje stosowna informacja). Tak więc IMO memorka to raczej kwestia czasu, pytanie w jakim tempie będzie się zapełniać pamięć wbudowana w konsolę.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i czy to prawda, że Zelda tak tragicznie chodzi na docku? Bo oglądam tutaj jakieś filmiki z 2017 roku i faktycznie klatki spadają nawet do 21, nie poprawili tego jakimiś paczami do tej pory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, afrikan napisał:

Warto brać ta wersję oled za 1700 zł ? 

 

To zależy o co pytasz. Jeżeli o różnicę miedzy zwykłym a oled to warto dopłacić do tego drugiego. Jeżeli chodzi Ci o cenę to można go wyrwać taniej, za niecałe 1500zł na francuskim amazonie ostatnio ludzie kupowali, tak przynajmniej na pepperze w komentarzach wyczytałem.   

 

Kartę pamięci dokupię jak tylko zajdzie taka potrzeba. Na razie kupiłem kilka pudełek (gier) , czekam na przesyłki. To co nam nie podejdzie pójdzie na sprzedaż. I będę celował w promki w sklepie online. Pogodziłem się z tym że nie zawsze wersje fizyczne to jedyne słuszne... :/

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...