Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Metroid Prime 4 jest już tak długo w produkcji, że targetem tej gry jest już raczej następca Switcha. To byłby niezły tytuł startowy dla Switcha 2. Mogą powtórzyć zagrywkę z Breath of the Wild.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle że zelda to raczej tytuł dla każdego, metroid już niekoniecznie. Wg. vgchartz remaster jedynki jakoś szałowo się nie sprzedał, za to zelda to pewniaczek w 20mln kopii i wzwyż.

Jasne, nie będzie co to każdy weźmie na spróbowanie, tyle że ja po odbiciu się od remastera już wiem że nie chciałbym nawet za darmo.

Na start z otwartymi ramionami biorę jakiegoś mario 3d, a reszta to dodatek. Ciekawe czy mk9 też planują na premierę czy dopiero później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, tylko nie można mieć co start generacji nowej, dużej Zeldy na premierę :E Tu chodzi bardziej o to, że jest po prostu okazja, aby rzucić na rynek przy starcie nowego systemu jakiś mocny tytuł. I Metroid Prime 4 takim kandydatem właśnie jest, bo przypomina to trochę sytuację z Breath of the Wild - obstawiam, że tak jak Zelda, MP4 to będzie cross-gen. Pod względem sprzedaży to nie ma co tego nawet porównywać. BotW wykręciło bodaj ponad 30 mln sprzedanych kopii, takie Mario Kart 8 Deluxe to już ponad 60 milionów sprzedanych egzemplarzy (!), kosmos. Do takich cyferek to się nawet topowe tasiemce największych wydawców nie potrafią zbliżyć. Wszystko w zestawieniu z takimi liczbami wypada blado.

Z remasterem jest ten "problem", że to wciąż tytuł, który ma na karku ponad 20 lat. To się miało prawo zestarzeć i nie dziwię się, że Ci nie siadło nawet pomimo fajnej oprawy AV. Ja sam mam to na półce ciągle, odpaliłem na kilka godzinek i nie potrafię jakoś do tego wrócić. Mimo wszystko Metroid sam w sobie to jest ciągle bardzo silna marka, a Retro Studios cienizny nie dostarcza, więc IMO jest na co czekać. Metroid Dread sprzedał się lepiej od tego remastera, ludzie najwidoczniej chcą po prostu czegoś nowego.

Ja obstawiam, że Nintendo może pracować np. nad Super Mario Odyssey 2, czymś na wzór Super Mario Galaxy 2. To samo, tylko więcej i lepiej. A jak będą chcieli zawojować rynek, to wystarczy im do tego kolejne Animal Crossing :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Animal Crossing idealnie się wstrzelili z covidem. Też myślałem nad grą, ale z tego typu "simów" to dla mnie tylko simsy raz na ileś lat i wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi