Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Metroid Prime 4 jest już tak długo w produkcji, że targetem tej gry jest już raczej następca Switcha. To byłby niezły tytuł startowy dla Switcha 2. Mogą powtórzyć zagrywkę z Breath of the Wild.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle że zelda to raczej tytuł dla każdego, metroid już niekoniecznie. Wg. vgchartz remaster jedynki jakoś szałowo się nie sprzedał, za to zelda to pewniaczek w 20mln kopii i wzwyż.

Jasne, nie będzie co to każdy weźmie na spróbowanie, tyle że ja po odbiciu się od remastera już wiem że nie chciałbym nawet za darmo.

Na start z otwartymi ramionami biorę jakiegoś mario 3d, a reszta to dodatek. Ciekawe czy mk9 też planują na premierę czy dopiero później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, tylko nie można mieć co start generacji nowej, dużej Zeldy na premierę :E Tu chodzi bardziej o to, że jest po prostu okazja, aby rzucić na rynek przy starcie nowego systemu jakiś mocny tytuł. I Metroid Prime 4 takim kandydatem właśnie jest, bo przypomina to trochę sytuację z Breath of the Wild - obstawiam, że tak jak Zelda, MP4 to będzie cross-gen. Pod względem sprzedaży to nie ma co tego nawet porównywać. BotW wykręciło bodaj ponad 30 mln sprzedanych kopii, takie Mario Kart 8 Deluxe to już ponad 60 milionów sprzedanych egzemplarzy (!), kosmos. Do takich cyferek to się nawet topowe tasiemce największych wydawców nie potrafią zbliżyć. Wszystko w zestawieniu z takimi liczbami wypada blado.

Z remasterem jest ten "problem", że to wciąż tytuł, który ma na karku ponad 20 lat. To się miało prawo zestarzeć i nie dziwię się, że Ci nie siadło nawet pomimo fajnej oprawy AV. Ja sam mam to na półce ciągle, odpaliłem na kilka godzinek i nie potrafię jakoś do tego wrócić. Mimo wszystko Metroid sam w sobie to jest ciągle bardzo silna marka, a Retro Studios cienizny nie dostarcza, więc IMO jest na co czekać. Metroid Dread sprzedał się lepiej od tego remastera, ludzie najwidoczniej chcą po prostu czegoś nowego.

Ja obstawiam, że Nintendo może pracować np. nad Super Mario Odyssey 2, czymś na wzór Super Mario Galaxy 2. To samo, tylko więcej i lepiej. A jak będą chcieli zawojować rynek, to wystarczy im do tego kolejne Animal Crossing :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Animal Crossing idealnie się wstrzelili z covidem. Też myślałem nad grą, ale z tego typu "simów" to dla mnie tylko simsy raz na ileś lat i wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nintendo pozywa twórców Yuzu.

Wiadomo, emulatory są legalne itd., ale 1 mln kopii Zeldy TOTK został pobrany jeszcze przed oficjalną premierą gry :E

Edytowane przez slafec
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niezła strata 1 mln. :E

Mają szanse na wygraną? Jak na moje sam emulator nie jest nielegalny, a torrenty z tymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy są jakieś darmowe gierki na Switcha? Chciałem sprawdzić jak działa emulator na Steam Decku.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byś musiał widzieć co się działo na discordach Yuzu, Citry i Ryujinxa.

No ale spoko, Ryujinx jeszcze trwa a już widać że są chętni na kontynuację pod inną nazwą... coś się kończy, coś się zaczyna ! :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybko poszło. Nie bronię Nintendo, ale ten emulator stał się zbyt popularny, a gracze PC zbyt aroganccy. Piractwo gier z NS było niemalże na porządku dziennym i nikt się z tym nie krył (wystarczy spojrzeć na yt, reddit, a nawet nasze forum). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To nic nie da. Zatopili dwa największe emulatory, ale został jeszcze Ryujinx, do tego przezorni użytkownicy jak usłyszeli co się dzieje sklonowali całego githuba i wszystkie bazy danych, dosłownie na 5 minut przed ich zniknięciem. Dzięki temu Yuzu wróci, choć oczywiście pod inną nazwą, będzie robione przez innych ludzi, zapewne nie będzie to tak jawny projekt jakim Yuzu był i trochę to potrwa, ale wróci. W tej dzisiejszej akcji nie chodziło o kilkuletniego Switcha, ale z tego co zdążyłem wyhaczyć poszło o Switcha 2, wsteczną kompatybilność i o to że Nintendo obawiało się że ta zdolna grupa ludzi stworzy w pełni działający emulator S2 w bardzo krótkim czasie.

Ale przyznam że ostre akcje się odwalały na discordach, sporo ludzi z Nintendo tam już siedziało i dostawało bomby, ale oczywiście już wszystko zablokowane nic już nie można pisać a mnóstwo wątków po prostu poznikało. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Internecie nic nie ginie. Tylko pytanie, czy twórcy Ryujinx się nie wystraszą? Tak spektakularne zamknięcie na pewno wywoła popłoch w branży. 

Nintendo ma jeszcze większy problem z magicznymi kartami z Rosji. One (jeśli są prawdziwe) bardziej zagrażają wstecznej kompatybilności. Ostatnią rzeczą jaką chciałbym na NS2 to Denuvo, a wszystko ku temu zmierza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Długo to nie trwało, walnę tylko 2 nazwy: Nuzu i Suyu :D 

Denuvo na NS2 jest już gotowe, tylko jaki sens ładować ten badziew na konsolę która i tak będzie miała ograniczoną wydajność, a ten ściek jeszcze ją będzie limitował? Że już nie wspomnę że tylko legitni użytkownicy dostaną po tyłku... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.03.2024 o 01:34, Element Wojny napisał:

To nic nie da. Zatopili dwa największe emulatory,

Czekaj, czekaj jak zatopili? Starsze wersje czy najnowsza działać nie będą czy OCB, bo nie za bardzo rozumiem.

A do tego Denuvo :D czekam na porównania frameratu, będzie sinusoida :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 5.03.2024 o 09:30, slafec napisał:

W Internecie nic nie ginie. Tylko pytanie, czy twórcy Ryujinx się nie wystraszą? Tak spektakularne zamknięcie na pewno wywoła popłoch w branży. 

Nintendo ma jeszcze większy problem z magicznymi kartami z Rosji. One (jeśli są prawdziwe) bardziej zagrażają wstecznej kompatybilności. Ostatnią rzeczą jaką chciałbym na NS2 to Denuvo, a wszystko ku temu zmierza.

Ryujinx od 4 dni nie ma żadnej aktualizacji na githubie. Do tej pory wychodziły codziennie także coś jest na rzeczy.

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Yuzu już dostaje aktualizacje, oczywiście pod inną nazwą, pracują nad nim inne osoby i nie jest tak łatwy do znalezienia, ale jest. 

To było pewne że temat nie zniknie. 

A co do Ryujinxa - kolesie się boją, na disco wszędzie latają groźby choćby zapytanie się o klucze czy firmware to jest od razu permament ban. Ale update jest, wczorajszy build.

Zrzut-ekranu-2024-03-09-122312.png

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry, ale dla mnie to powinni zaorać te emulatory i zalać betonem.

Tak jak widzę sens i ideę emulacji, sam emulowałem sobie jakieś stare systemy i nie widzę w tym nic "krzywdzącego", to mimo wszystko sam Switch jest na tyle nową i popularną platformą, że najbardziej po tyłku dostają przez to zwykli gracze, którzy nawet takim oprogramowaniem się nie interesują. Zaraz przez to się pojawią jakieś z dupy DRM-y i inne ustrojstwa, które będą tylko uprzykrzać życie.

Emulacja w przypadku Switcha likwiduje chyba jego największą bolączkę, czyli słabą wydajność. Gierki z Pstryka na dobrym PC wyglądają naprawdę świetnie i potrafię zrozumieć chęć dążenia do czegoś takiego. Dla niektórych stan techniczny danej produkcji powoduje to, że nie są w stanie z nią obcować, OK. Ale od jakiegoś już czasu sprawa z tymi emulatorami przekroczyła po prostu pewną granicę. Ludzie się z tym obnosili już w sposób momentami wręcz bezczelny. Można piracić, ale i można "piracić". Nintendo się w końcu obsrało i w swoim stylu zrobili to bardzo roszczeniowo. I tak dziwne, że tak długo z tym zwlekali.

PS

Tak, wiem, że to wcale nie zatrzyma pracy nad tymi emulatorami. Ale może trochę sprowadzi do parteru zwykłych cwaniaczków.

• Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No kto by się spodziewał że Nintendo wybierze STARSZY soc/ architekturę :E. Ada będzie w switchu 3, co by nie było za świeżo :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież w porównaniu z tegrą skok wydajności wyniesie pewnie z 1000%. Jestem spokojny patrząc co magicy z N I niektóre studia (Dying light) wycisnęły z tegry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć co GameFreak z tego wyciśnie :E:E:E. Mistrzowie dłuta i miecza. 

Wiadomo że zdemoluje starą Tegrę, ale więcej mocy, to zawsze więcej mocy. Miło by było, ale wiadomo że nie ma się na to wpływu i gierki i tak będą niezłe. Dla mnie oby tylko wyszedł jakiś Marian 3D na premierę i bierę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi