Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Enex

Nvidia 275GTX czy 8800GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem i mówią że ruszy bez problemu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko szukał GTXa. Radeony, nawet tak słabe jak 7770, potrzebują mocnego CPU żeby rozwinąć skrzydła, zwłaszcza w WoT.

w miarę pewny i w miarę wydajny gtx to 650ti, bo na fermi naprawdę szkoda kasy - nie wspominając, że niektórym się poprzewracało przy wycenie tych kart :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam taki problem bo nie działa podkręcanie. Z 266 mhz dałem od razy 300 mhz i nic w cpu-z też nic kiedyś mi działał OC procesora a teraz nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Wersje pcie są kompatybilne wstecznie.

 

Ważne jest jednak by przez złącza na karcie dać jej prąd z zasilacza.

 

Tak masz rację, ale karty PCIE 3.0 mają problemy z płytami PCIE 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Wersje pcie są kompatybilne wstecznie.

 

Ważne jest jednak by przez złącza na karcie dać jej prąd z zasilacza.

Możesz zapodać kartę nawet z pci-express 1.0 na płycie z 3.0, ale nie na odwrót. A zasilanie nie ma nic do pci-express, niezależnie od standardu przez pci-express oficjalnie max poleci 75wat łącznie dla linii 12/5/3.3v. Te 300wat dla 3.0 wzięło się stąd - 8pin+6pin+pci-express.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy(!) GTX 480 za 280zł wydaje się być ciekawą opcją :)

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-geforce-gtx480-1-5gb-gddr5-i6078518645.html

 

Warto pamiętać, że można w MSI Afterburner undervoltować kartę w okolice 0.925V i/lub podkręcić obroty wentylatora, dzięki czemu Fermiacz na referencie nie będzie się grzał do 85-90 stopni, tylko do 70 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wałek leci z tą kartą. Tytuł i fot dot. 480, a opis i specyfikacja 460. Ogólnie zamieszanie w opisie. Nie ryzykowałbym na tej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy(!) GTX 480 za 280zł wydaje się być ciekawą opcją :)

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-geforce-gtx480-1-5gb-gddr5-i6078518645.html

to nawet nie leżało koło nowej karty, za 200 pln, to jeszcze można się zastanowić

 

Warto pamiętać, że można w MSI Afterburner undervoltować kartę w okolice 0.925V i/lub podkręcić obroty wentylatora, dzięki czemu Fermiacz na referencie nie będzie się grzał do 85-90 stopni, tylko do 70 :P

dużo to nie zmieni - to stara, prądożerna i głośna (zwłaszcza, jak proponujesz jeszcze podkręcić rpm :E ) karta - wcale nie rekompensuje tego wydajnością

 

ps. a skąd wiesz, że te konkretne sztuki będą stabilne na obniżonym napięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartosz

 

Dlatego zapytałbym wpierw sprzedawcy, czy to na pewno GTX 480 :) No i jednak daje 12 miesięcy gwarancji, zawsze to lepiej, niż 2 tygodnie rozruchowej.

 

A co do obniżonego napięcia - każdy Fermi ma pewną rezerwę, można ją wykorzystać na overclocking lub undervolting. Moja kolekcjonerska 480-tka robi 730/1600 z napięciem 0.925V. Temperatury w grach wtedy są w okolicach 53-55 stopni. Z defowym 1V ciągnie okolice 800/1800 (dokładnie nie pamiętam), na napięciu 1.125V to jest 880/2100 przy około 70 stopniach. Z 1.175V - 910/2100 :) Tylko napięcia powyżej domyślnego wymagają jednak niereferencyjnego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartosz

 

Dlatego zapytałbym wpierw sprzedawcy, czy to na pewno GTX 480 :) No i jednak daje 12 miesięcy gwarancji, zawsze to lepiej, niż 2 tygodnie rozruchowej.

no ale nie w tej cenie, ta karta ma 6 lat i chłodzenie od którego można ogłuchnąć, do tego jej wydajność jest już śmieszna, w porównaniu z tym ile potrzebuje do tego prądu

 

A co do obniżonego napięcia - każdy Fermi ma pewną rezerwę, można ją wykorzystać na overclocking lub undervolting. Moja kolekcjonerska 480-tka robi 730/1600 z napięciem 0.925V. Temperatury w grach wtedy są w okolicach 53-55 stopni. Z defowym 1V ciągnie okolice 800/1800 (dokładnie nie pamiętam), na napięciu 1.125V to jest 880/2100 przy około 70 stopniach. Z 1.175V - 910/2100 :) Tylko napięcia powyżej domyślnego wymagają jednak niereferencyjnego chłodzenia.

"kolekcjonerska"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest stara i prądożerna, tego nie zaprzeczam. Jednak czy wydajność jest taka śmieszna to bym polemizował - w zależności od gry jest ona w okolicach GTX650Ti Boost/GTX750/GTX750Ti. Które to jednak są mimo wszystko droższe.

 

A kolekcjonerska - pierwsza karta DX11 Nvidii, porównywana swego czasu z HD 5870. Dzisiaj są jednak sytuacje, gdy 480-tka potrafi być 2 razy szybsza od swojego konkurenta. Sprzedałem swoją 970-tkę i z 480-tką czekam na nową generację Pascal ;) Można pograć w nowe tytuły, np. NFS 2015:

 

 

Wiedźmin 3 też nie stanowi jakiegoś specjalnego problemu w 1080p:

 

 

No i na koniec - nawet najstarsze Fermi z 2010r wspiera DirectX 12 (choć wiadomo, że efektami ograniczone do 11_0). HD 5870 i 6970 mają już zarzucone to wsparcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest stara i prądożerna, tego nie zaprzeczam. Jednak czy wydajność jest taka śmieszna to bym polemizował - w zależności od gry jest ona w okolicach GTX650Ti Boost/GTX750/GTX750Ti. Które to jednak są mimo wszystko droższe.

moim zdaniem lepiej już dopłacić, niż brać fermii

 

A kolekcjonerska - pierwsza karta DX11 Nvidii, porównywana swego czasu z HD 5870. Dzisiaj są jednak sytuacje, gdy 480-tka potrafi być 2 razy szybsza od swojego konkurenta. Sprzedałem swoją 970-tkę i z 480-tką czekam na nową generację Pascal ;) Można pograć w nowe tytuły, np. NFS 2015:

interesujące rozumowanie pojęcia kolekcjonerska...karty amd poniżej 77xx są totalnie nieopłacalne - samo amd porzuciło już wszystko, co nie jest na gcn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz zapodać kartę nawet z pci-express 1.0 na płycie z 3.0, ale nie na odwrót.
Zależy od karty i płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te 280zł za używaną to zdecydowanie za dużo. Ale jeśli rzeczywiście leżak magazynowy i rok gwarancji, to bym się zastanowił. Używanych Fermi już raczej bym nie brał, chyba że z fabrycznie niereferencyjnym chłodzeniem (np. seria Zotac AMP!). To daje jakąś gwarancję, że nie są za bardzo przegrzane.

 

A jeszcze co do tej kolekcjonerskiej karty - szkoda mi się pozbywać czegoś z chłodzeniem wartym 150zł za 250zł :D Zwróć uwagę, że chyba jeszcze żadna karta nie wytrzymała na rynku gier tak długo - może poza Geforce 8800GTX.

 

3dfx Voodoo 1 wydany w 1996r, po 6 latach, w 2002r był już absolutnym złomem.

 

Radeon 9700PRO wydany w 2002r, po 6 latach, w 2008r był również totalnym złomem - i to nie tylko przez wydajność, ale i brak obsługi shadera 3.0.

 

Geforce 8800GTX wydany w 2006r, po 6 latach, w 2012r odpalał całkiem nowe gry, w stylu Battlefielda 3 na przyzwoitych detalach. Nawet po prawie 9 latach, w 2015r możesz na tym pograć w GTA V. Brak DX11 jest jednak dyskwalifikujący

 

480-tka wydana w 2010r po 6 latach ma jak dotąd poważniejszy problem chyba tylko z jedną grą - AC Unity, gdzie w 1280x720 na niskich detalach masz w okolicach 30fps. Nawet nowszy AC Syndicate chodzi już akceptowalnie (35-45 fps).

 

Zwracam na to uwagę, bo w momencie premiery kart DX11 od NV i AMD wszyscy się zachwycali rzekomą niską prądożernością HD 5870 i równie wysoką wydajnością, co konkurencja. Czas jednak boleśnie zweryfikował wydajność obydwu architektur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grać da się na przeróżnych kartach - kwestia tego jaka gra i jakie ustawienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to prawda czy żart bo ludzie na Bardzo Wysokich ustawieniach na GTX 275 w GTA V mają 25-30 FPS.

Link:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to prawda czy żart bo ludzie na Bardzo Wysokich ustawieniach na GTX 275 w GTA V mają 25-30 FPS.

Link:

 

Nie żart, testowany przeze mnie GTX 260-216 w 1920x1080 na średnich detalach miał okolice 35-40fps:

 

 

Tyle tylko, że jest to wydajność porównywalna do... GT 440 OEM. Czyli Fermi z 144 SP. GTX 470 ma 448 SP, GTX 480 ma 480 SP.

 

GTX 275 jest sensowny za nie więcej niż 100zł. A i tak wolałbym w tej cenie GTS 450 1GB DDR5, nie dość, że będzie szybszy, to jeszcze ma DX11 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się wziąć tą kartę i sprzedać z referencyjnym chłodzeniem za te 120-130zł. Niereferencyjnego Arctica można wykorzystać do GTX 470 :)

 

Jednak Arctic na GTX 275 to co innego niż na 470. Ogólnie to słabo opłacalny wybór. Proponuję to:

 

http://allegro.pl/gainward-gtx-470-gtx470-1280mb-bcm-i6074016890.html

 

Za 190zł:

 

http://allegro.pl/msi-n470gtx-1024mb-i6081547236.html#imglayer

 

470-tka jest szybsza od 275-tki ponad 2-krotnie. Do tego ma DX11.

 

PS: Choć są i bardziej drastyczne przykłady. W Cities Skylines z 2015 roku (taka gra ala Sim City) GTX 260-216 w 1280x720 na niskich detalach chodzi porównywalnie, co GTX 480 w 2560x1440 na wysokich. Lub też to:

 

1920.png

 

http://www.techspot.com/review/320-civilization-v-performance/page9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile na tym 470 będę miał FPS w World of Tanks i GTA V ? Procesor e7500 Kiedyś odpaliłem GTA na 9600 gt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA V ograniczeniem będzie procesor. Na dwurdzeniowcu w ogóle nie odpalałbym gry :( Celeron G1620 2.7 Ghz radził sobie bardzo słabo, spadając w okolice 20-25 na detalach bliskich minimalnych. A ten E7500 jest mniej więcej porównywalny.

 

Po wymianie na najmocniejszego Xeona Yorkfielda (odpowiednik Q9550) i podkręceniu do tych 3.5 GHz, powinno być w okolicach 35-40fps(minimum) na wysokich detalach (w dowolnym trybie do FHD włącznie) (wg Youtube'a, sam nie testowałem). Najmocniejszy proc na platformę LGA 775 to jest mniej więcej odpowiednik Phenoma II X4 lub też Core i3 2100.

 

Jeśli masz ograniczony budżet, to możesz się ograniczyć do GTS 450 1GB DDR5 plus czterordzeniowy procesor. Da to lepszy efekt niż sama 470-tka z pozostawionym starym procesorem. Karty DX10 odpuściłbym sobie zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gta V odpaliłem wtedy na procesorze 2x 1.80 ghz... z 10-15 fps i przeszedłem kilka misji na tym :)

Dozbieram i kupię 470 a do xeona to nie mogę nigdzie do znaleźć...

 

A to jest ten Xeon 5450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon (zmodyfikowany do LGA 775, wystarczy wgrać BIOS z uCode do płyty : LINK i będzie grać) : LINK.

Jak działa GTA V na E5440 @ 3,83GHz (z 4GB RAM'u) :

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Xeon podejdzie pod moją płytę bo już się pytałem. Tak więc już wiem co zakupić.

Mój zasilacz raczej nie będzie ograniczeniem chyba ?

 

Kupić od raz tego Xeona ? Bo mam na niego kasę. Czy zbierać na grafę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...