Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Enex

Nvidia 275GTX czy 8800GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej najpierw procesor, potem kartę. Nie na odwrót ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zamawiam :P Tylko... Czy ktoś mi pomoże przy modyfikacji biosu lub jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to byłby dobry pomysł, w takim razie poczytaj czy ktoś ma na tej płycie taką grafikę .

Piszemy właśnie o hd 7770

HD7770 powinien pójść z pci-e 1.1. U mnie GA HD7770 działał bez problemu na MSI P35 neo2.

 

Tak masz rację, ale karty PCIE 3.0 mają problemy z płytami PCIE 1.1.

Jak wyżej. Obecnie na tej samej płycie działa GTX950. Także nie pci-e tu jest problemem, tylko ewentualny bios płyty, czy też karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się wziąć tą kartę i sprzedać z referencyjnym chłodzeniem za te 120-130zł. Niereferencyjnego Arctica można wykorzystać do GTX 470 :)

 

Jednak Arctic na GTX 275 to co innego niż na 470. Ogólnie to słabo opłacalny wybór. Proponuję to:

 

http://allegro.pl/gainward-gtx-470-gtx470-1280mb-bcm-i6074016890.html

 

Za 190zł:

 

http://allegro.pl/msi-n470gtx-1024mb-i6081547236.html#imglayer

 

Nie no super propozycje, nie dość że referent to jeszcze wersje bez heatpipe, chcesz chyba żeby autor na tych kartach sobie obiad grzał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie na niej mogę gotować obiad :D Wiecie trochę mam zimno w pokoju ciepło dodatkowe to zawsze coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zatyczkach do uszu nie zapomnij :E

 

Nie no super propozycje, nie dość że referent to jeszcze wersje bez heatpipe, chcesz chyba żeby autor na tych kartach sobie obiad grzał..

hitpajp (4 sztuk) jest, tylko pod obudową - radiator mniejszy, pomyliłeś z tym od 480-tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagapiłem się, myślałem że ta druga to 480, mniejsza, tak czy tak będzie w ciul głośno i gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak bym kupił inne chłodzenie. Więc to obojętne jakie ma ta grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki sens kupować starego złoma który ledwie w wielu grach pozwoli pograć na low 1080p, ciągnie 300W i wymaga nowego chłodzenia, to weź idź licytuj GTX 670.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fermi już nie żyje. Należy sobie je odpuścić. Moim zdaniem ostatni sensowny to był 460. Wydajność w miarę ok, nie grzał się. Te mocniejsze karty to straszne piece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajcie mi już tutaj mówiłem jaki mam budżet. Jak uzbieram na GTX670 to ktoś potem powie dołóż do GTX750 i tak w kółko... Tak to ja będę całe życie zbierał. Poza tym kto powiedział że ja będę grał w 1080p ?

Do około 200 zł mogę kupić już mówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że GTX 750 może lizać buty 670, a bierz co chcesz, tylko nie przychodź z płaczem, że kupiłeś kartę do tego chłodzenie a ta się zaraz zawinęła i siadła.

 

GTX 470 + dobre chłodzenie to zapewne 85 % wartości 670, do tego wydajność 2x gorsza, ale jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność może jest i większa ale cena GTX670 jest 3x większa od GTX 470, a nawet więcej :P Chłodzenie zawsze można przełożyć do innej jeśli by padła.

Dla mnie wszystko będzie lepsze od mojej aktualnej karty Nvidia 7900 GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek, uparty jesteś jak chrystusowe zwierzę, miałem kiedyś e5200 4.2GHz z 8600gt, 1280x1024 WoT 10-20fps, kupiłem hd4870 i fps skoczył na...25 :E dopiero po wymianie platformy na obecnego pentaka jest 40-70fps z hd7770 w tej samej rozdział w, tak że jakiego gpu byś nie wsadził to cpu leży i kwiczy, WoT siedzi na procku, takiego pentiuma jak mój z płytą kupisz za 250zł, hd7770 200zł i masz stabilny normalny fps w WoT za małą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uparty ? :P Ogłaszam temat jako zamknięty ponieważ dowiedziałem się co mam zakupić.

Xeon E5450 oraz GTX 470 ewentualnie "GTX670"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zapomniałem że to LGA 775, to nawet możesz wziąć GTX 660, bo wszystko powyżej będzie się z lekka nudzić przy tym xeonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon e5450 jest już u mnie :P No GTX660 jest dobry i chyba na niego się będę przymierzał bo dostanę przypływ gotówki na kartę graficzna :P Ewentualnie jego zamiennik od strony AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony AMD możesz szukać HD 7870 ewentualnie bądź R9 270, ale narzut sterownika AMD nie będzie optymalny dla proca na LGA 775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Nvidia jak zawsze lepsza od AMD... No cóż GTX600 bój się, nadchodzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to że lepsza, ale karty AMD wymagają większych zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że nudzić się będzie że on ma za niskie taktowanie czy ogółem jest za słaby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 660 jest opłacalny wg mnie tak do 400zł, bo już za 450zł można znaleźć GTX 660Ti, który go bije na głowę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...