Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Enex

Nie działa pokręcanie procesora E7500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Kiedyś przed formatem podkręciłem sobie mój E7500 z 2,93 do 3.20 i wszystko było ok. Po formacie chciałem podnieść do 3.30 i wtedy zepsuło się podkręcanie.

Ile bym nie podkręcił zawsze było 2.93. Windows nie wykrywał OC.

Płyta: Asus P5G41C-M LX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pokazuje CPUZ? Bo windows może pokazywać głupoty.

 

Edit:

Przykład

 

Clipboard01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządkujmy to.

Zmieniłem procesor na 2x 2.00 ghz i jego podkręciłem o 15% i ma teraz 2.30 i widzi go windows. (Do podkręcania użyłem automatycznego profilu w biosie.)

W procesorze E7500 2.93 obcina taktowanie. ma około 2.17. W biosie tak pokazuje i w cpu-z.

 

Winą jest procesor ? I tak zamówiłem Xeon 5450 więc to nie problem :P Ale wiecie chcę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nic z tego nie rozumiem. Na obrazku z e7500 jest ok. Działa ci EIST i masz w idle 1600MHz. Jak obciążysz to wskoczy na swoje 2.93. Na obrazku z BIOS masz jakąś kaszanę. Prawdopodobnie jest to po ruszaniu opcji podkręcania. IMO przywróć fabryczne i zacznij OC od nowa. Bez żadnych profili i auto podkręcania. Ustawiaj na sztywno. I wówczas zobacz co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjąłem i włożyłem procesor 2x 2.93 to działa OC. Tylko słabo się podkręca, udało mi się do około 3.47 GHZ.

Windwos dalej nie wykrywa OC. W programach Core Temp i Cpu-z pod obciążeniem jest to 3.47 GHZ.

 

Czyli przez prawie całe użytkowanie żył na 2.17 ghz :P Albo coś nie tak było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windwos dalej nie wykrywa OC. W programach Core Temp i Cpu-z pod obciążeniem jest to 3.47 GHZ.

No to jak cpuz pokazuje, że jest 3.47 to tak jest i koniec tematu. Wyłącz C1E i EIST to windows również zacznie widzieć prawidłową częstotliwość proca. A jak ci na tym nie zależy to zostaw opcje oszczędzania i patrz na programy diagnostyczne nie windowsa ;)

 

3.47GHz to nie jest zły wynik. Może tyłka nie urywa, ale 45nm nie tak rzadko kończyły się na okolicach 3.5/3.6GHz przy znośnym napięciu. Inna sprawa płyta to tylko g41 więc cudów nie oczekuj. To nie jest mobka stworzona do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszej z DDR3 i LGA775 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak ma max 8 GB RAM'u :)

No cena tego jest kusząca hmm może sprzedam moją i zakupię tego P5K64. Widzę że OC ładnie idzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże takiego dziwoląga to na oczy nie widziałem. PD 4.8GHz i 12GB RAM przy p35. Do tego karta 780Ti. To już pod sztukę nowoczesną podchodzi. Istna instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże takiego dziwoląga to na oczy nie widziałem. PD 4.8GHz i 12GB RAM przy p35. Do tego karta 780Ti. To już pod sztukę nowoczesną podchodzi. Istna instalacja.

Mistrzowski komentarz

I jakże prawdziwy :)

 

Może agent powinien wystąpić o jakieś artystyczne granty czy coś?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisze że może mieć max 8 gb ram coraz bardziej nakręcasz mnie na tą płyte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...