Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablo-8511

GTX 980 sprzedany

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie karta została sprzedana. W ramach przeczekania na Pascala szukam taniej oraz wydajnej alternatywy. Na chwilę obecną pogrywam główne w BF4 oraz odświeżam stare gry jak FC3 czy FC4. Nie musi być koniecznie Nvidia. Serdecznie przytulę także coś z AMD :)

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś HD7770, albo R7 250X ?

 

Ja na HD7770 pogrywam w BF'a 3, na średnich detalach na multi w stabilnych 60FPS'ach ;)

 

EDIT: Używka HD7770/7790 nie powinna być droga ;) No chyba, że chcesz coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie ? 100/300/600/1000 zł ?

 

Podaj budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem 970-tkę po dobrej cenie i teraz mam GTX 480 na przeczekanie. Daje sobie radę ze wszystkimi grami, nawet z AC Syndicate :)

 

Ostatnio odpalona Trackmania Turbo chodzi w 2560x1440 dość podobnie jak na GTX750Ti w 1920x1080 (wg YT) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym jednak w coś z GTX 670. Jaki jest zbliżony odpowiednik z AMD? HD7950/7970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 7950, z tym, że ma 3GB VRAM i w niektórych grach może to dawać dość wyraźną przewagę. HD 7870 zaś trochę za słaby w porównaniu do 670-tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wszyscy czekają... to chyba faktycznie najlepsze wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj sprzedałem HD7950 3GB za 550 zł i przeczekam na 8800GTX :) A Tobie poleciłbym faktycznie coś z półki GTX670/HD7950, dają radę spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pytanie tylko czy to jest już ten właściwy moment na pozbycie się karty?

Sam się zastanawiam, czy nie opchnąć teraz gtx970 i kupić gtx950 za ok. 650 zł. Nie wiadomo po ile gtx 970 będzie stał na miesiąc przed premierą nowych kart. Bo może się okazać, że sprzedając teraz gtx970 i później gtx950 sumarycznie więcej stracimy niż sprzedając gtx 970 krótko przed premierą pascala. Do tego przez pół roku jedziemy na gorszej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze można przez te kolejne pół roku odkładać po stówce miesięcznie a nie januszować ze sprzedawaniem, czekaniem, zaklinaniem dolara - bo i tak okaże się, że będzie obsuwa czasowa, i tak modele niereferencyjne wyjdą później, i tak na początku będzie podatek od nowości, plus trzy inne dziwne wydarzenia, których nikt nie przewidzi, a które skopią Wam plany... ludzie, litości, wiele osób kupowało chociażby takie 970 za mniej niż teraz można jeszcze dostać, już naprawdę dajcie luz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"bo i tak okaże się, że będzie obsuwa czasowa, i tak modele niereferencyjne wyjdą później, i tak na początku będzie podatek od nowości

Tego wszystkiego sam się obawiam. Wyjdzie na to, że będę musiał kupić kartę za 1800-1900 a nie 1500, do tego nie za trzy miesiące, a za sześć, no i wydajna będzie co najwyżej jak 390X...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to karta będzie bardziej eco :) Cichsza, chłodniejsza, a tak samo wydajna.

Podatku od nowości bym się nie obawiał, patrząc na premiery poprzednich kart, czy procków. Początkowo ceny nie były wysokie, a poleciały do góry, jak wzrósł popyt, a podaż spadła. Najlepiej kupić jak najszybciej, bo po kliku tygodniach może być drożej.

Większą niewiadomą jest kurs dolara, który zasadniczo rzutuje na ceny w złotówkach. No i nadal nie znamy daty premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem oferte Gainward GTX770 Phantom za 129f, nowka sztuka. Karta na papierze lepsza i wydajniejsza od 670. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze można przez te kolejne pół roku odkładać po stówce miesięcznie a nie januszować ze sprzedawaniem, czekaniem, zaklinaniem dolara - bo i tak okaże się, że będzie obsuwa czasowa, i tak modele niereferencyjne wyjdą później, i tak na początku będzie podatek od nowości, plus trzy inne dziwne wydarzenia, których nikt nie przewidzi, a które skopią Wam plany... ludzie, litości, wiele osób kupowało chociażby takie 970 za mniej niż teraz można jeszcze dostać, już naprawdę dajcie luz :/

Dokładnie, przynajmniej ja tak zrobię. W najgorszym wypadku (w co wątpię) sprzedam późną jesienią za 800zł a mam cichą nadzieję na 1000zł, dołożę 500-700 i znowu będzie karta na dwa lata ;)

 

I tak nie pamiętam takich czasów, żebym siedział na karcie półtora roku, a karta po tym czasie kosztowała więcej lub tyle samo. Krótko mówiąc to był świetny zakup i szczerze wolę stracić choćby te kilka stówek i posiedzieć sobie na niej jeszcze do jesieni lub do końca roku. Tym bardziej, że mam do nadrobienia jeszcze kilka produkcji AAA gdzie pod jedną kupowałem tą kartę :E

 

Pascala/polarisa też nie ma co kupować w dniu premiery tylko poczekać te dwa miesiące, porządnie przyjrzeć się testom. Mam też nadzieję, że może w końcu po kilkunastu latach u mnie będzie to znowu Radeon, dlatego czekam spokojnie na premiery zielonych-czerwonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że sens jakiegokolwiek czekania, sprzedawania etc. jest tylko dla najwydajniejszych (najdroższych) kart. Strata na 980Ti czy Titanie X może faktycznie zaboleć, ale na 970? Ile teraz jest warta 970 na gwarancji 1100zl? Nie sądzę, żeby za pół roku jej cena spadła do 500zł... IMHO gra nie warta świeczki...

A wracając do tematu to gtx670/770 nie jest głupią opcją. Sam mam teraz 980ti, 970, 3x670 i 480 i można śmiało powiedzieć, że na 670 da się pograć w FHD. (wydajność porównywalna z gtx 960)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na spadek cen GTX

 

Obecne rządy tylko podbijają ceny, a same karty w magiczny sposób są droższe jak dniu wyjścia na świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jak duży będzie wysyp GTX 970 po premierze Pascal. Nie zdziwi mnie jak będzie to samo co w 2014r. :E

 

Co do następcy GTX 970/980, nawet nie ma daty kiedy te karty będą na sklepowych półkach, a gdzie tam karty niereferencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Za to karta będzie bardziej eco :) Cichsza, chłodniejsza, a tak samo wydajna."

 

Patrząc na to ile gram, to pół roku czekania może nie być tego warte. Kokosów na rachunku za prąd nie zbiję, tylko cisza i chłód mogą być argumentem...

 

Tak naprawdę, to zakładając, że za dwa-trzy lata chciałbym wymieć grafikę znowu, a nie siedzieć na niej pięć lat (liczę, ze i5 już się tak nie zestarzeje jak swego czasu mój Phenom i wymiana GPU będzie miała sens) - to czekanie ma sens tylko o tyle, że Polarisa drożej kiedyś sprzedam, jeśli będzie tak dobry. Bo na dwa-trzy lata na pewno starczyłby mi także 390, najwyżej grałbym pod koniec w medium... No chyba, że faktycznie zrobią konsole 2.0 (pardon, 4,5 i one and a half) i zobaczymy za rok 980 w minimalnych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wraz z pojawieniem się (w końcu*) półpasywnych 960 i 970 (i odpowiedników czerwonych) argument o ciszy chyba nie ma już znaczenia, co? no przynajmnniej w idle nie będzie już lepiej - chyba, że ktoś chce mieć też totalną ciszę podczas grania na full wypasie i w 4K, ale to chyba jeszcze parę lat czekania na taką kartę

 

* silne, wydajne karty biorące b małe ilości prądu w idle są już na rynku od dawna, no ale producenci się nie kwapili - dopiero teraz zdali sobie sprawę z potencjału takiego rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wszyscy czekają... to chyba faktycznie najlepsze wyjście.

 

Czekają bo jaki jest sens kupować teraz GPU gdzie za kilka miesięcy dostaniesz coś lepszego w tej samej/niższej cenie w zależności od GPU.

 

Wszystko zależy od tego, jak duży będzie wysyp GTX 970 po premierze Pascal. Nie zdziwi mnie jak będzie to samo co w 2014r. :E

 

To, że po premierze Pascali na rynku pojawi się wysyp GTX'ów 970 jest dość oczywiste. Plotki głoszą, że wzmocniona wersja PS4 ma mieć 2x mocniejsze GPU niż obecna wersja PS4 więc mocniejsze karty na pewno się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...