Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tagir

Illustrator braku pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem.

POMOCY... Próbuję otworzyć JPGa 220megowego w Illustratorze i dostaje taki błąd: "nie można zakończyć operacji z powodu braku pamięci", w photoshopie otwiera oczywiście normalnie. Już nie wiem co mam robić zwiększyłem wirtualną wartość ramu dalej nic:

Specyfikacja kompa:

http://www.morele.net/inventory/info/UN6Y3e/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz wolnego RAMu podczas otwierania tego pliku w AI?

Poza tym nie ważny jest rozmiar na dysku, a rozdzielczość, jaka jest jego rodzielczosć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak wygląda sprawa pamięci wirtualnej Windows?

2. Jak wygląda sprawa z wolną przestrzenią na temp programu?

3. Jeżeli Illustrator ma możliwość określenia ile pamięci RAM może maksymalnie zająć, to jak wygląda sprawa z tym ustawieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie po prostu zbyt duża rozdzielczość w stosunku do ilości pamięci ram. 220mb w mocno skompresowanym jpg to będzie bardzo dużo px, mam nieskompresowane tify po 200mb i otwarcie takiego zabiera bardzo dużo pamięci np w gimp-ie, 8gb to zbyt mało żeby coś na takim obrazie zrobić.

Pamięć wirtualna tu nic nie da, bo korzystanie z niej zamuli działanie programu, chyba nawet sam program nie korzysta z niej, tak jak renderery. Kończy się ram, błąd i już, bo program wie że korzystanie z dysku skończy się katastrofą wydajnościową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...