Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KrzysiekWWA

Słuchawki do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam słuchawek do 1000zł. Jestem graczem(głównie lola więc dźwięk przestrzenny nie gra dużej roli) dlatego bardzo ważna jest wygoda słuchawek, lubię też dobry bass i muzykę klasyczną. Po moich samodzielnych poszukiwaniach na chwilę obecną planuję zakupić Beyerdynamic DT 990 600ohm, tylko zastanawia mnie czy moja integra da radę(Realtek ALC892).

Jak uważacie te słuchawki są dobrym wyborem jak na moje wymagania, czy ta integra da radę, jeżeli nie to jaką kartę dźwiękową byście polecili tak w budżecie do 300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, niestety ale muszę cię zmartwić.

Nie dasz rady napędzić tej kartą dźwiękowa wybranych przez ciebie słuchawek. Nie będą po prostu grały, a jak rusza będą tak ciche, że nie usłyszysz ich brzmienia.

 

Jeżeli chcesz kupić te słuchawki musisz zaopatrzyć się w DAC do komputera (a nie kartę dźwiękową). Najtańszy DAC który napędzi te słuchawki to: Aune T1 MK II, Aune X1S lub DR DAC 3.

 

W zasadzie jeżeli zdecydujesz się na jakiekolwiek słuchawki do komputera o podwyższanej impedancji tj. powyżej 48 Ohm to niestety ale musisz zapatrzyć się w porządny DAC. Do obecnej karty dźwiękowej nie ma sensu kupować niczego powyżej przysłowiowych superluxów za 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC, czyli przetwornik decyduje o jakości brzmienia, nie o głośności. O głośności decyduje wzmacniacz. Przypadkiem DAC może również być razem ze wzmacniaczem. Ogólnie do słuchawek o impedancji 600 omów potrzebny jest wzmacniacz słuchawkowy i nie ma znaczenia, czy będzie zewnętrzny, czy wbudowany w kartę dźwiękową, DAC, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem źle się wysłowiłem w poprzednim temacie. Ostatecznie jednak nie zmienia to niczego w tym co napisałem powyżej.

Nie kupi się nic w granicach 300 zł co poprawnie "napędzi" te słuchawki - nawet decydując się na używany wzmacniacz słuchawkowy (ewentualnie AIM SC808).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moich samodzielnych poszukiwaniach na chwilę obecną planuję zakupić Beyerdynamic DT 990 600ohm, tylko zastanawia mnie czy moja integra da radę(Realtek ALC892).

Musisz zapewnić im ciepłe źródełko, które wygładza górę i dopełnia średnicę - wtedy jest szansa na dobrą synergię. Dobrym kompanem dla nich może się okazać wspomniany już Aune T1 MK II. Z moją jasną kartą zupełnie się nie zgrały i stąd też długo u mnie nie zabawiły.

 

Możesz też pomyśleć nad tańszym zestawem: DT 990 PRO 250 Ohm + AIM SC808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beyery występują też w wersji 32 ohmowej dzięki czemu będzie odpowiednio głośno nawet na zwykłej integrze. Pamiętaj, że słuchawki to podstawa, kartę dźwiękową zdążysz dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beyery występują też w wersji 32 ohmowej dzięki czemu będzie odpowiednio głośno nawet na zwykłej integrze. Pamiętaj, że słuchawki to podstawa, kartę dźwiękową zdążysz dokupić.

Czyli uważasz, że ten model będzie dobry jak na moje wymagania, może zakupić teraz 250ohm i FiiO E10K Olympus 2 ?

 

Beyery występują też w wersji 32 ohmowej dzięki czemu będzie odpowiednio głośno nawet na zwykłej integrze. Pamiętaj, że słuchawki to podstawa, kartę dźwiękową zdążysz dokupić.

Ogólnie te słuchawki nie sa ostatecznym wyborem mogą być też inne modele jeśli tylko uważasz, że są godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersji 32 ohmowej nie słyszałem, ale wiem z dobrego źródła, że nie jest to wersja wybrakowana względem swoich braci. Jeżeli chodzi o wybór słuchawek, to beyery dla mnie są najlepszym wyjściem. Polecam wersję edition zamiast pro, wyglądają lepiej oraz nie ściskają tak mocno głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zakupić teraz 250ohm i FiiO E10K Olympus 2 ?

Według FiiO E10K nadaje się do słuchawek do 150 ohm. Najlepiej posłuchaj rady patrykvel i kup wersję 32 ohm. Przynajmniej nie będziesz musiał bawić się z dodatkowym wzmacniaczem słuchawkowym i słuchawki praktycznie bez problemu do każdego sprzętu podepniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersji 32 ohmowej nie słyszałem, ale wiem z dobrego źródła, że nie jest to wersja wybrakowana względem swoich braci. Jeżeli chodzi o wybór słuchawek, to beyery dla mnie są najlepszym wyjściem. Polecam wersję edition zamiast pro, wyglądają lepiej oraz nie ściskają tak mocno głowy.

Według FiiO E10K nadaje się do słuchawek do 150 ohm. Najlepiej posłuchaj rady patrykvel i kup wersję 32 ohm. Przynajmniej nie będziesz musiał bawić się z dodatkowym wzmacniaczem słuchawkowym i słuchawki praktycznie bez problemu do każdego sprzętu podepniesz.

Może macie jakieś inne propozycje co do słuchawek np. AKG K612 PRO? No chyba, że uważacie Beyerdynamic za najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zostaje zamknięty dla samego dobra autora - brak chęci lektury, czego skutkiem może być niewłaściwy dobór sprzętu poprzez subiektywne opinie użytkowników. "lubię też dobry bass" w żaden sposób nie opisuje preferowanej charakterystyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...