Skocz do zawartości
klaposz22

Razer Deathadder 2013 dwuklik

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad rok temu kupiłem wyżej wymienioną myszkę. Od jakiegoś tygodnia raz na parę kliknieęć LPP kliknięcie jest podwójne. Czytałem w internecie, że można to samemu naprawić, ale wolałbym tego nie robić. Niestety zgubiłem paragon i nie wiem czy przyjmą mi myszkę na gwarancję (jedyne co mam to mail potwierdzający kupno i wysyłkę przez allegro). Pomyślałem również, żeby zwrócić myszkę z tytułu rękojmi, czy to da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z prawem tak, bo nie musisz mieć dowodu zakupu, ale musisz być w stanie udowodnić że zakupiłeś towar w określonym terminie. Z tym, że po okresie roku od zakupu to ty musisz udowodnić że wada produktu występowała w nabytym produkcie a nie powstała w wyniku użytkowania. Z tytułu rękojmi odpowiedzialność i koszty spoczywają na sprzedawcy a nie producencie, więc na 99% roszczenie będzie odrzucone.

http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt. UOKiK: "Zgodnie z prawem podstawą złożenia reklamacji jest wada zakupionego towaru lub usługi. Paragon jest jednym z wielu możliwych dowodów zakupu, jaki konsument może przedstawić sprzedawcy zgłaszając reklamację. Gdy paragon zniszczył się, wyblakł albo zaginął, dowodem może być np. potwierdzenie płatności, wyciąg z rachunku bankowego, e-mail czy zeznanie świadków"

 

Abstrahując od kwestii reklamacji, do której prawo oczywiście Ci przysługuje, problem dwukliku w Razerach DA jest powszechnie znany. Dla mnie niezrozumiałym jest stosowanie w takiej myszy switchy Omron 10M zamiast 20M jak chociażby w Corsair M65. Sam dostałem niedawno Razer-a Deathadder Chroma i jestem bardzo zawiedziony jakością. Opierając się na przeciętnej liczbie kliknięć/dzień/tydzień/miesiąc zliczonych przy użyciu programu Whatpulse okazuje się, że switche w Razerze DA wystarczą u mnie na max 2 lata. W przypadku problemów z reklamacją możesz zawsze sam wymienić ww. elementy (na allegro kosztują ok 6 zł/szt.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przem33k

.

Edytowane przez przem33k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście magiczna naprawa problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego cieszę się, że w sofcie w moim A4techu mogę ustawić opóźnienie ręcznie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz gwarancji to zostaje tylko własnoręczna podmiana mikrostyków.

Wbijasz na allegro i kupujesz http://allegro.pl/mikrostyk-do-myszek-omron-d2fc-f-7n-20m-4-1-gratis-i6068226777.html

Ja w swoim DA 2013 wymieniałem prawy klawisz bo też miał dwuklik oraz lewy tak dla pewności. Sama operacja przelutownia jest bardzo prosta. Trzeba mieć tylko lutownicę i trochę cyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. Mam problem z dwuklikiem w Razerze DA 2013. Gdzie mogę kupić oryginalny mikrostyk? Czy warto kupić oryginalny, czy lepiej jakieś zamiennik? Który z nich ma większą trwałość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę dzisiaj zamówić mikroprzełącznik do DeathAddera 2013. Oczywiście zakupię produkt firmy OMRON. Zastanawiam się czy wersja z wydłużoną żywotnością pasuje do DeathAddera 2013... Czy ktoś już przeszczepiał taki mikrostyk? Chodzi o model OMRON D2FC-F-7N (20M). Czy mysz będzie poprawnie działała i jakie są odczucia z użytkowania względem oryginału?

 

Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ dzisiaj musi nastąpić decyzja ws. zakupu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę dzisiaj zamówić mikroprzełącznik do DeathAddera 2013. Oczywiście zakupię produkt firmy OMRON. Zastanawiam się czy wersja z wydłużoną żywotnością pasuje do DeathAddera 2013... Czy ktoś już przeszczepiał taki mikrostyk? Chodzi o model OMRON D2FC-F-7N (20M). Czy mysz będzie poprawnie działała i jakie są odczucia z użytkowania względem oryginału?

 

Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ dzisiaj musi nastąpić decyzja ws. zakupu.

 

Pozdrawiam.

 

Osobiście nie miałem styczności z tymi przełącznikami. Znam tylko opinie znajomego który miał z tym problem i zamówił te przełączniki w ramach testu. Zlutował, wszystko ok- z tym że komfort mniejszy. Przełączniki trochę twarde. Odradził mi.

 

Ja otworzyłem swój przełącznik oryginalny, myszka miała problem po 0.5 roku bardzo rzadkiego używania.

 

Po otwarciu przełącznika, blaszka z mikrostykiem dostała odemnie lekkiego moda. Wygiąłem ją według instrukcji na filmie. Był lekki problem z ponownym montażem, ale aktualnie myszka do tej pory chodzi bez problemu. Klik jest mocniejszy i skok jest wyższy.

 

Miałem lutować cały przełącznik ale nie chciałem stracić komfortu a sam nie wiedziałem czego chcę i który kupić.

 

 

Na YT jest film z instrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałem styczności z tymi przełącznikami. Znam tylko opinie znajomego który miał z tym problem i zamówił te przełączniki w ramach testu. Zlutował, wszystko ok- z tym że komfort mniejszy. Przełączniki trochę twarde. Odradził mi.

 

Ja otworzyłem swój przełącznik oryginalny, myszka miała problem po 0.5 roku bardzo rzadkiego używania.

 

Po otwarciu przełącznika, blaszka z mikrostykiem dostała odemnie lekkiego moda. Wygiąłem ją według instrukcji na filmie. Był lekki problem z ponownym montażem, ale aktualnie myszka do tej pory chodzi bez problemu. Klik jest mocniejszy i skok jest wyższy.

 

Miałem lutować cały przełącznik ale nie chciałem stracić komfortu a sam nie wiedziałem czego chcę i który kupić.

 

 

Na YT jest film z instrukcją.

 

Chłopie, gdybyś mieszkał w mojej okolicy to postawiłbym Ci piwo :D Widziałem ten filmik już wcześniej, ale nie wiedziałem, że jest to skuteczny sposób. Wczoraj wziąłem się za rozbiórkę mikrostyku i... UDAŁO SIĘ! Podgiąłem tą blaszkę trochę bardziej niż na filmie. Odczucia są trochę gorsze niż w oryginale, klawisz jest wyższy, twardszy i głośniejszy, ale dwuklik to już przeszłość. Takim oto sposobem zaoszczędziłem kasę i mój ukochany DeathAdder pochodzi jeszcze pewnie z kilka ładnych lat. Dzięki wielkie za podpowiedź! :thumbup:

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować przeczyścić mikrostyk preparatem KONTAKT (zielony).

Testowałem na dwóch G602 i zdziałało cuda, do dziś myszki działają idealnie.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat. Minął prawie rok od mojej naprawy i wszystko działało pięknie, aż do dzisiaj - dwuklik powrócił. Dodatkowo prawy przycisk również dopadła ta sama przypadłość. Nie wiem czy warto doginać tą blaszkę skoro nie wytrzymało to długo. Po zmianie ślizgacze są jak nowe i trochę mi szkoda je znowu demontować. Zastanawiam się czy za mało dogiąłem tą blaszkę, że tak krótko wytrzymała? A może po prostu już się nie obędzie bez wymiany przełączników? Jak myślicie? Ktoś coś doradzi? Myszka oczywiście jak w temacie, czyli Razer DA 2013.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...