Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tuba270196

Tania karta graficzna do g540

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio bardzo tanio kupiłem komputer z procesorem intel celeron g540 2,5ghz, 1x4gb ram ddr3, grafika radeon 7400m 1gb, zasilacz 350w prawdopodobnie z czarnej listy (mam też drugi też z czarnej listy 500w, ale strasznie głośny więc wolałbym go nie używać). Chciałbym do tego pc kupić kartę graficzną jak najlepszą, jak najtańszą (do 100zł) i w miarę oszczędną, żebym zasilacza nie musiał wymieniać. Chodzi o taką kartę, żeby wykorzystała potencjał procesora, ale też żebym nie przepłacił. Grać na tym pc będę głównie w gta sa, wiedzmin 1 (może 2), far cry3 jak pójdzie, w gta sa zależałoby mi na +100fps na max detalach i 1080p. Pewnie będziecie pisać o wymianie zasilacza w 1 kolejności, ale w razie czego mogę dać ten 500w i powinno być dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

gts 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dołożyć i wtedy można wziąć Geforce GTS 450 1GB DDR5:

 

http://allegro.pl/msi-geforce-450gts-cyclone-1gb-128bit-gddr5-dx11-i6114396654.html

 

Alternatywa - GT440 OEM, ale jednak jest tak z 20-30% słabsza:

 

http://allegro.pl/geforce-gt-440-pci-e-dvi-vga-hdmi-full-hd-i6108814607.html

 

O samej karcie masz długi wątek na forum:

 

http://forum.pclab.pl/topic/855738-GT440-15GB-DDR3-OEM/

 

Kart DX10 w ogóle nie brałbym pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie będziecie pisać o wymianie zasilacza w 1 kolejności, ale w razie czego mogę dać ten 500w i powinno być dobrze. Pozdrawiam

to 500w ma najprawdopodobniej niewiele więcej mocy niż te 350 :E jak masz w którymś wtyczkę 6-pin, to dołóż do gts450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gts 450 wydaje się spoko, myślicie że ten procesor go wykorzysta? I czy na nim pójdzie wiedźmin 2?

6 pin mam w tym 500w, a przesjciówkę z molexów na 6pin również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 na GTS 450 chodzi bezproblemowo. Może nie w Full HD, ale najwyższe detale bez uberpróbkowania można ustawić spokojnie.

 

Nawet trójkę można odpalić w 1280x720 na niskich, pytanie tylko, czy procesor nie ograniczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze znalazłem taka karte 9800gt, jak ona się ma do tych wymienionych wyżej?

Mark05 bezproblemowo czyli na 30fps? Na 1680x1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800GT jest przestarzały, ma wsparcie tylko DX10, więc nie brałbym go w ogóle pod uwagę. No i w nowszych grach jest znacznie słabszy od GTS 450.

 

Nie wiem dokładnie jak GTS 450, wiem, że GTX 260 (porównywalna karta, ale DX10 i bardzo prądożerna) w Wiedźminie 2 miała około 25fps w 1920x1080 Ultra. Oraz 50-60fps w 1280x720 Ultra. Więc obstawiam, że GTS 450 spokojnie poradzi sobie w 1680x1050.

 

Ze stronki wynika, że powinna sobie poradzić:

 

http://gamegpu.com/rpg/%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%8B%D0%B5/the-witcher-2-assassins-of-kings-test-gpu.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli w full hd i średnich raczej bez problemu +30fps, a na to liczę. To chyba biorę tego 450gts przynajmniej zasilacza nie bd wymieniał póki nie spali całego komputera :lol2: :lol2:

A w gta v będzie miał jakieś szanse ten pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron G1620 2.7 Ghz (trochę silniejszy proc) z GT440 OEM (trochę słabsze GPU) miał tak około 20-40fps na niskich detalach w 1680x1050. Karta częściowo się marnowała(!) przy tym procesorze. Komfort grania dla mnie żaden, ale jak ktoś się bardzo uprze, to może pograć.

 

Tutaj jeszcze wykresik, dlaczego nie powinno się brać kart DX10:

 

http://www.techspot.com/review/320-civilization-v-performance/page5.html

 

W Cities Skylines z 2015r są podobne relacje wydajnościowe. GTX 260 w 1280x720 na niskich detalach wypada porównywalnie, a nawet gorzej niż GTX 480 w 2560x1440 na wysokich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś wnioskuję, że gts 450 jest za mocny do mojego procka i nie będzie wykorzystywany w 100%. To może jednak znaleźć coś tańszego słabszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX'a 275 przy G1840 i tandem jest idealny, pogrywam w SAMPA ETS'a 2 itp. i działa wyśmienicie w 1366x768 po lekkim OC GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wykorzystywany w 100% w grach, które mają duże wymagania dotyczące procka. Czyli GTA V, albo np. Project CARS. W grach, gdzie Celeron poradzi sobie, karta nie powinna mieć problemu z wykorzystaniem 100% mocy. Szczególnie w wyższych rozdzielczościach. Na przykład w Metro Last Light ;) Tam Celeron byłby w stanie wykorzystać nawet GTXa 680 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro last light na tym sprzęcie O.o to nieźle. Dobra, to chyba wszystko co chciałem wiedzieć, dzięki Panowie za pomoc i zaraz ide kupić tego gts 450 zanim ktoś przede mną go nie kupi, bo za 140zł z wysyłką chyba nie ma nic lepszego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...