Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ozzbi

Aktualizacja biosy GPU a ASIC

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest możliwy spadek ASIC po aktualizacji biosu GPU????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wpływania poprzez bios na asic w przypadku nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to telefon do x-komu ze podmienili mi grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się sprawdza numery seryjne karty, ale na pewno sprawdzałeś asic tą samą wersją gpu-z? Tutaj mogą być różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr seryjny się zgadza - jest na blackpalte z tyłu katy gdzie łatwo przekręcić , a spawdzane na tej samej wer GPU-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś błąd programu jak nr się zgadza, rdzenia chyba nie zmienili :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będziesz toczył wojnę o 3% ASIC? Żeby to jeszcze jakieś realne korzyści/straty przynosiło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będziesz toczył wojnę o 3% ASIC? Żeby to jeszcze jakieś realne korzyści/straty przynosiło :E

Tobie wszystko jedno co z kartą się działo, a co masz na protokole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o sam fakt ze dostałem kartę bez połowy zaślepek / żadnego protokołu z rma / widoczne ślady na śrubach na chłodzeniu - było coś rozkręcane itp. reklamacji nie uznali i napisali ze qrwa bios wgrali - po kiego jak jest ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłem kartę na ponowne RMA zaraz po odebraniu karty zadzwoniłem do X-komu - babka mi kazała ponowne zgłoszenie na rma zrobić . Poszedł wałek i nie wiem gdzie - a ja za czyjeś błędy płacić nie będę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdzałem na tej samej wer gpu-z , sterowników i są różnice . Podejrzewam ze ktoś cos podmienił - albo wcisneli poserwisówkę . Dodam ze są ślady na śrubach - coś było odkręcane . Inna bajka moje chłodzenie , moje backplate ( te z nr seryjnym ) a pcb inne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież co zostało zrobione powinno być protokole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o sam fakt ze dostałem kartę bez połowy zaślepek / żadnego protokołu z rma / widoczne ślady na śrubach na chłodzeniu - było coś rozkręcane itp. reklamacji nie uznali i napisali ze qrwa bios wgrali - po kiego jak jest ten sam.

GPU Z podaje jedynie bios source version, a nie wersje biosu producenta. Producent może bazować na source bios dokonując na nim modyfikacji dlatego wersja źródłowa biosu może być ta sama ale już inna producenta, dla przykładu biosy dostępne dla karty GTX 960 G1 gaming:

http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=5372#bios

Wgrany bios przez producenta mógł mieć pewne modyfikacje w samych ustawieniach biosu co mogło wpłynąć na drobne zmniejszenie wartości ASIC, ale to nie znaczy że karta mogła na tym cokolwiek stracić. Wręcz przeciwnie, problem jej błędnego działania mógł być wywołany jakimś błędem biosu, który został naprawiony w nowej wersji biosu producenta ale na bazie tego samego źródłowego biosu. Jak karta działa poprawnie to reklamacja zostanie uznana za bezzasadną i tylko stracisz kolejne z dwa tygodnie. Najpierw sprawdź działanie karty i dopiero stwierdź jej uszkodzenie lub sprawność.

Jeśli wcześniej robiłeś sobie kopie biosu przed reklamacją to porównaj sobie sumę kontrolną md5/sha1 z aktualną wersją w karcie, jeśli będzie ta sama wartość to znaczy, że serwis nic nie zrobił. Jeśli inna to znaczy, że została przeprowadzona modyfikacja źródłowej wersji.

tak sprawdzałem na tej samej wer gpu-z , sterowników i są różnice . Podejrzewam ze ktoś cos podmienił - albo wcisneli poserwisówkę . Dodam ze są ślady na śrubach - coś było odkręcane . Inna bajka moje chłodzenie , moje backplate ( te z nr seryjnym ) a pcb inne .

Oczywiście, że będą widoczne ślady demontażu bo serwis zawsze sprawdza kartę czy nie posiada jakiś mechanicznych uszkodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz możliwości wpływu na asic w przypadku nv tylko gpu-z modyfikuje przelicznik asic.

 

Wgra bios z neta i będzie to samo, wgrasz bios od innego producenta nadal będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdzałem na tej samej wer gpu-z , sterowników i są różnice . Podejrzewam ze ktoś cos podmienił - albo wcisneli poserwisówkę . Dodam ze są ślady na śrubach - coś było odkręcane . Inna bajka moje chłodzenie , moje backplate ( te z nr seryjnym ) a pcb inne .

Jeśli chodzi o sam bios, nie patrz na to co podaje GPU-Z, bo to tylko wersja biosu na której producent karty bazuje swoje biosy, tak jak to bardziej dogłębnie wytłumaczył R4zen.

Druga sprawa to taka że na jednym screenie GPU-Z w wersji 8.6, a na drugim już 8.7. I tak jak mówi sideband w przypadku różnych wersji GPU-Z mogą być różnice w ASIC.

 

Generalnie ciężko będzie cokolwiek udowodnić, numer seryjny się zgadza, a to podstawa. To że widzisz że karta była otwierana też nic nie daje, bo serwis mógł to zrobić aby sprawdzić czy nie ma uszkodzeń mechanicznych.

Mała rada na przyszłość, jeśli oddajesz cokolwiek na RMA, najlepiej zrobić kilka fotek obrazujących stan produktu na dzień kiedy go wysyłasz, łatwiej wtedy upierać się przy swoim i cokolwiek udowodnić. Bo wszyscy dobrze wiemy że czasem różne cuda odchodzą w serwisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz możliwości wpływu na asic w przypadku nv tylko gpu-z modyfikuje przelicznik asic.

 

Wgra bios z neta i będzie to samo, wgrasz bios od innego producenta nadal będzie to samo.

Zapewne masz racje, ale niektórzy użytkownicy raportują o obniżaniu wartości ASIC po pewnym zużyciu karty:

http://www.techpowerup.com/forums/threads/gpu-z-asic-quality-readings-changed.201392/

Więc podobna sytuacja mogła spotkać autora, jeśli sprawdził w tej samej wersji GPU-Z.

 

Nawet jeśli wartość spadła to i tak nadal jest bardzo wysoka jak na większość uzyskiwanych wyników, mimo to często nijak się ma to do możliwości podkręcania karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości by asic spadł, gpu możesz nawet extremalnie zdegradować lub wręcz częściowo uszkodzić asic nie zmieni się. Można to porównać to vid-a w cpu i dlatego programowo nie jesteś w stanie tego zmienić. W fermi można powiedzieć, że to był odpowiednik vid-a w cpu. Im wyższy asic tym gpu miał niższy vid. Od keplera weszła tablica boostowa to troszkę się zmieniło w tej kwestii, w GK104 zmieniał się boost, a napięcie stało w miejscu. GK110 zmieniało się taktowanie i napięcie wraz z asic.

 

Asic zmienia się, ponieważ jak autor gpu-z zauważa, że jest błędnie przeliczany(na ogół zawyżany) to z czasem asic może ulec zmianie na konkretnych kartach. Przykładowo dla 680gtx asic był dobrze przeliczany, 770gtx był już sporo zawyżany, a obydwie karty wyposażone są w to samo gpu.

 

Różnica w asic na poziomie 3% podniesie możliwości oc co najwyżej o 10mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przed wysłaniem karty na serwis nie robi się screenów z gpu-z, a zdjęcia samej karty. Zawsze są jakieś szczegóły charakterystyczne dla danej sztuki. Nalepkę z numerem seryjnym zmienić się da, nr seryjny zgłaszany przez kartę również, ale np numeru PCB (jeżeli jest wytłoczony) już zmienić się nie da. Czasem wystarczą też same oznaczenia niektórych widocznych podzespołów. Ze swoich przypadków to miałem np znacznik jakimś markerem (czarna kreska, która była od nowości) na obudowie złącza DVI, czy w ekstremalnym przypadku wystarczyło wiedzieć na jakich pamięciach była dana karta, bo zdarzało się, że oddawana karta miała pamięci Hynixa a wracały na Samsungach lub na odwrót, a protokół nie zawsze zawierał informację o wymianie. Można się było czepiać czemu nie było informacji, ale jak karta działała to przecież to nie podlega reklamacji, przyślą co najwyżej poprawiony protokół, w którym będzie napisane "karta wymieniona" i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam screeny z 3d smarka a karta czeka już na kuriera ( nie dość ze przysłali zepsutą kartę to ten zonk z asic ) fotki też mam przed wysyłki za 1 razem więc spie spokojnie . Zobacze jakie stanowisko obejmie X-kom . Przysłali mi nie moja kartę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziome paski podczas startu kompa. Zdarza sie to sporadycznie ale jednak. Po resecie kompa obraz jest ok jak i samo zachowanie sie karty. Sprawdzane na różnych driverach i kablach - efekt występuje.

 

 

Tego typu paski https://zapodaj.net/0c12e3d3e2a48.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales na innym monitorze? Czym sie podpinasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • I tak x1000000000000000 na świecie typów bezmyślnych, którzy uważają podobnie i niedługo będziemy mieli tylko abonamenty bez żadnego wyboru. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie...  
    • Nie wiedziałem, myślałem, że trzeba dać mu kasę ze opowiadanie historyjek, które otworzą kolejny quest, ale po jakimś czasie w ogóle nie przyjmował kasy.   Mechanik nie ma też na skradanie się. Całkowicie żenujące jest uwolnienie tego magistra. W tym więzieniu pełno straży, a i tak można przejść jak gdyby nic obok nich. Jak wspomniałem wcześniej - ta gra jest niedogotowana w wielu aspektach. Ciekawią mnie jeszcze te zasypane gruzem drzwi w niektórych jaskiniach. To pewnie także jest jakiś placeholder na dodatkową zawartość.
    • Może nie osiedla, ale te w centrach miast można by zamienić na parki. Aczkolwiek osiedla czy jakaś galeria handlowa czy garaże(to miałem u siebie naście lat temu) też wchodzą w grę.  
    • Na pewno trzeba się do wojny przygotowywać.   Współcześni europejscy generałowie mają często mizerne doświadczenie bojowe. Jeśli nawet dowodzili w Iraku to nie przygotowało ich to na wojnę rosyjsko - ukraińską. Wojna na Bałkanach też była inna. Dla mnie są wyszkolonymi teoretykami. 
    • 1. Nie bez powodu 2. Nie ma konkretnego celu, jest po prostu wyrażeniem opinii, bo krytyka poparta argumentami to też rodzaj opinii.  3. A czemu krytykuje się mniejszość? Bo jak na mniejszość, to strasznie dużo się zlatuje zwolenników Konfederacji, albo takich co niby mówią, że za nimi nie są, ale...! i to jest główna rzecz, która prowokuje takie dyskusje. Jak po kimś wiadomo że jest za Konfederacją, to można próbować dyskusji. Jak ktoś kręci bez sensu, to nie ma się co dziwić niektórym odpowiedziom.  Projekty projektami i to jeszcze cudze, ale popatrz na ich plan ogólny. Plan ogólny zakłada że każdy za wszystko będzie musiał sobie zapłacić sam. Co z tego że chcą zlikwidować większość podatków, jak trzeba będzie sobie samemu sfinansować opiekę zdrowotną, emeryturę i masę innych świadczeń i usług, które teraz ogarnia państwo. Do tego proponują system, który wspiera bogatych ładnie nazywając ich "przedsiębiorczymi".  Ogólnie bardzo blisko im do systemu amerykańskiego, który wiemy że się nie sprawdza, zarówno w służbie zdrowia jak i w polityce (mowa o wpływie korporacji na politykę poprzez np. jej finansowanie). W czym? Tylko nie pisz po raz n-ty że budują przecież elektrownie węglowe. Tak, budują, czy tam uruchamiają, ale procentowo w ujęciu krajowym i liczbie ludności dalej emitują mniej na jednego mieszkańca w sektorze energetycznym niż Polska i mają cały czas tendencję spadkową mimo uruchamiania węglówek. Zatem konkretnie. W czym oszukiwali? Może być w punktach. Pisałem już, że prowadzona jest obecnie rekrutacja. Zatem twierdzisz, że Intel który obecnie restrukturyzuje choćby dział marketingu i sprzedaży zwalniając pracowników w różnych miejscach, zatrudniałby ludzi do fabryki, która nie powstanie?  I widzisz, robisz to co prędzej czy później robi tutaj każdy Konfiarz. Tak posunąłem się do takiego stwierdzenia, bo po ostatnich wypowiedziach po prostu schemat spełniony na 100%, czyli najpierw posty o tym, że Konfederacja powinna dostać szansę, rządzić, że dobrze myśli, robi itd. (dla niepoznaki, że nie wszystko, ale...!), a potem z grubej rury, że jak ktoś się z czymś nie zgadza to platformers... Nie zgadzam się z CPK choćby dlatego, że w takim układzie trzeba było nie wydawać kasy choćby w kwocie 800 milionów zł (nie liczę kosztów dwóch poprzednich budów tego lotniska) na lotnisko w Radomiu, czy kombinować z innymi lotniskami. Tak, jestem za modernizacją kolei, ale  nie wiem czy widziałeś plany tych kolei? W wielu miejscach trasy są poprowadzone tak jakby nikt nie zwracał uwagi na to czy to ma sens, jak np. linia kolejowa pod Łodzią. Są też miejsca w których linie kolejowe mają przechodzić przez dopiero co oddane budynki. Jak podzielasz zdanie @voltq w sprawie wywłaszczenia to tym bardziej z Twojej perspektywy plan powinien być nierealny. No ale ludzie dostali pozwolenie na budowę domu, gdzie wychodzi na to, że już ktoś planował linie kolejowe, bo przecież taki pomysł nie powstał w miesiąc czy dwa, prawda? Niech to będzie robione, ale z głową, a nie "na hura".  Już Bareja takie planowanie pokazywał lata temu      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...